» »

Ko računalnik spušča dimne signale

Ko računalnik spušča dimne signale

mare_ ::

Danes zjutraj - nedelja. Lepo vstanem, pozajtrkujem, opravim par stvari in se ves vesel odpravim malo na internet. Imam laptopa - vključim vanj napajalni in mrežni kabel ter se z njim na kolenih udobno namestim v postelji:D. Prižgem, pridem v winse, vse normalno, grem na slo-tech malo pogledat, kaj se je novega zgodilo. In tako kakšne pol ure mirno berem forum, ko nenadoma zavoham, da se nekaj žge. Pogledm okoli sebe, nič posebnega, 'se je pa kosilo zažgalo' sem si mislil. Nato pa čez kakšne pol minute vidim, kako se ob desni strani ekrana, iz vtičnice za napajalni kabel, suklja stebriček dima. V grozi zmrznem za kake pol sekunde, nato pa panično izklopim kabel (ko sem prijel za vtikač, je bil zelo vroč in plastika je bila že čisto mehka). Debelo pogledam, ko se računalnik ne ugasne, nato se pa končno spomnim, da je to laptop in da ima tudi baterijo. Pritisnem tipko za vklop/izklop - treba jo je tiščati 8s, da se rač. ugasne - in ker se po priblišno 2 sekundah nič ne zgodi, na hitro 'odtrgam' stran baterijo in končno, računalnik se ugasne. Kot da ne bi bilo vse to dovolj, je to videla tudi moja matka in me takoj zasula z miljonom vprašanj in groženj - če si pokvaril računalnik,....:D. OK, ko sem jo uspel pomiriti, spustiti svoj pulz na normalno raven in ohladiti računalnik, sem ga šel odpret. Na srečo ni nič hujšega, nekako je prišel košček žičke noter in nekje povzročil kratek stik:D

Se je vam tudi kdaj kaj podobnega zgodilo?:D

SkIDiver ::

Kadilo se ni sam malo je počlo, ko sem naredu stik. Blo pa je ne PC-ju. Drugače pa za enkrat ni bilo še nič samodejnega.

Avenger ::

Jaz sem bil včasih velik frajer in sem kolegu pač včasih z mojega 50 megabajtnega diska na njegovega 50 megabajtnega kdaj kaj velikega posnel. Vedno sem imel zaradi praktičnosti škatlo odprto in disk nekako postrani naslonjen. Enkrat je pa postala intenzivnost vonja po elektroniki sumljivo previsoka in ko sem videl kako se, točno tako kot je rekel mare_, 'suklja dim' ven iz diska, sem po enakem postopku, polsekundnem totalfršloku urno izklopil mojo zvesto 286ko. Mislim, da sem takrat videl tudi ene take hecne pike leteti po zraku, ampak to je po minuti ali dveh minilo. Disk je potem napol še delal, uporaben pa ni bil več baš...
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

frenk ::

jest sm naredu kratek stik z mojim 2.1GB diskom in trenutnim napajalnikom...disk sem postavu na napajalnik, na spodnji strani diska so pa vn štrlele žičke za napajanje in to je bilo to...ena velika iskrca:D...disk crknu(sem popravljal pa mu ni pomoči), napajalnik dela BP:))

ali3n ::

Tisti ki so bili na lanskem NESTu v Sečovljah, so lahko opazovali, kako bruha metrski plamen pomešan z dimom iz računala (skozi ventilator na zgornji stranici).... na srečo se je vse vredu končalo - skurjen je bil samo napajalnik....
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

BigWhale ::

Vonj po zazgani elektroniki/kablovju je PRECEJ drugacen od vonja po zazganem kosilu...
... je pa res, priznam, da ne vem kaj pri vas doma jeste za kosilo. Tako da je treba mojo pripombo jemati z nekaj rezerve.

---

> na srečo se je vse vredu končalo - skurjen je bil samo napajalnik....

Sem misli, da bos rekel, 'na sreco se je vse v redu koncalo, pozar se ni razsiril in nihce ni skupil...'

Mnja, prioritete... ;>

BaRtMaN ::

mare_: popolnoma ista zadeva se je meni enkrat zgodila; kabel iz vtičnice se je začel pri vtiču za adapter talit! Hitr potegnem ven iz adapterja in se konektor na kablu obnaša kot čigumi - bljak!

Grem po nov kabel in vse dela normalno, torej je bilo nekaj narobe s kablom.

iskra ::

Jst sm pred kakega pol leta menjal škatlo - v planu sem izpustil disketnik, ker ga nisem več potreboval. Ker mi je punca na veliko težila, da ga rabi za pisanje svojih 100kB težkih seminarskih pa sem ga moral kupiti ... ;((

V glavnem zadevo lepo montiram v škatlo, vse prklopim (pazim na žice in to) in palim mašino. Prvo kot prvo sem opazil, da lučka na disketniku noče niti po 15 sekundah od zagona ugasniti in nato sem zavohal še neprijetni vonj iz ohišja 8-O Po expresnem izklopu (podrl sem vse rekorde) odprem škatlo in dobro pregledam vse, da bi ugotovil, kje se zadeva kuri/tali. In ko pogledam na napajalni kabel disketnika, opazim, da sem ga zamaknil en pin preveč proti notranji strani ;(( :( Nov disketnik, stal me je 3k, sedaj služi kot naslonjalo za CD-je. Tako nov in moderen je bil in ni imel ustreznega nastavka, za preprečevanje takšnih pripetljajev ... :\


še link

Stratus ::

Ja tud men se je enkrat zgodilo nekaj podobnega, sem mel kakšen mesec star CD-ROM 50X ( kupljen pri JEROVŠKU :\ ) pa dam en cd z musko not po ene dveh minutah je najprej sam mal zasmrdel, pa smo mal čudn gledal doma od kod smrdi, pol sem pa opazu dimček iz kište. Sem tko usekal po stikalu na el. razdelilcu da sem ga razbil ( kaj pa otrok ve :D kolk je močn ). Obsedim ene par minut v grozi kaj me bo čakal od kište k jo bom odpru, dim je namreč prihajal iz vseh lukenj, no pol sem ugotovil da je crknu CD-ROM, vezje je blo čist črno, zoglenelo. So mi pri Jerotu zamenal čist brez vprašanja, kasnej sem zvedu da so mel eno celo tako serijo 8-O .

[SkA] ::

Hm..podobno. Edino kar se je meni v življenju zgodilo v povezavi dima in računalnika je bilo ene 5, 6 let nazaj v službi. Kot pomočnik sistemskega admina sem mu popravljal in pucal eno kišto.. pa sem po nesreči (zaradi težke dosegljivosti in rahle teme) floppy površno priklopil (en pin v luftu, dva zasedena). Ko sem prižgal računalnik se je iz njega usu črn dim in floppy seveda crknil.
Moj obraz in obraz ljudi v sobi je bil pa..verjetno podoben kakemu Monty Pythonu. :D

BigWhale ::

Spomnim se enih starih 286 ohisij, ki jih je delal oliveti. Serijsko so imeli zamenjani zici za 5V in 12V na konektorju za 3.5" floppy. S sodelavcem sva dva skurla, preden sva to ugotovila. :P

Boris14 ::

Tudi meni se je zgodilo na stari 486-ki dim in blisk.
Ko sem vstavljal novo ploščico za RAM sem jo narobe obrnu:( (še sedaj ne morem verjeti da mi je to ratal)
Kište še nisem zaprl, ampak sem jo peiklopil 'na živo'. Videl sem blisk8-O , potem se je pa samo pokaldilo:( .
Rezultat: Popolnoma uničena ploščica za 4MB RAMa in uničen (nedelujoč) slot za ram(matična malce zasmojena).
Na srečo so ostali trije ostali celi.
Živemu računalničarju se dogaja vse živo....:D

mare_ ::

Vonj po zazgani elektroniki/kablovju je PRECEJ drugacen od vonja po zazganem kosilu...
... je pa res, priznam, da ne vem kaj pri vas doma jeste za kosilo. Tako da je treba mojo pripombo jemati z nekaj rezerve.
Ti sploh ne veš, kako so disketniki in CD-romi okusni:D :D

Spajky ::

Ja, elektronika dela "na dim"! To je neke vrste duša naprave in ko ta pobegne ven, je hudič! :-)) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

@ljash ::

mare_: a pol ni blo nč za kosilo, če si že sam si kabl zažgau? :D

Ti sploh ne veš, kako so disketniki in CD-romi okusni.

Ne, tega pa res ne vem. Nekateri nimamo na voljo takšnih specialitet vsak dan. :))

boom-bar ::

Jst pa vem da ne bom pozabu dogodka iz NESTa ko je nekomu rahlo se pokadil iz napajalnika in je laufu vn ravno ko sm vstopal :D
Legalizirajte mehke droge!!!

Mavrik ::

Iskra: Isto se je zgodilo meni in to večkrat. Samo na srečo je pri meni samo bzzt naredilo in računalnik se ni prižgal.
The truth is rarely pure and never simple.

largie ::

pred cca tremi leti sem nabavil nov računalnik, le grafična je malo zamujala. no, grafična je prišla, ugasnem kišto, vzamem ven tnt2, dam not gf2, vklopim napajanje, BUM 8-O, pa malo dima iz napajalnika, seveda sem takoj ven potegnil napajalni kabl. na srečo je šel samo napajalnik, vse ostalo še danes dela bp :))

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: largie ()

Kaboom ::

pc speaker sem imel prosto ležeč na dnu kište in sem en dan po premikanju računalnika očitno naredil kratki stik kabla na ohišje. v nekaj sekundah je bila soba polna dima pa sploh ne vem kdaj sem uspel vgasnit kišto, samo dva kolega sem vprašal če sta še živa... kišta je malo posmojena in hvala bogu nič na matični poškodovanega, speakerja več nisem nazaj vmontiral ;)
Če se zatakne - pritisni močneje. Če se zlomi - bil je skrajni čas za nakup novega.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ne da več vžgati.

Oddelek: Pomoč in nasveti
171471 (1301) StajercSSS
»

Kaj ste vse uspeli skurit z OC? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
885712 (3461) MasterMiG
»

Nov procesor pomeni le težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
7935 (749) moondogy
»

Narisal sem si vodni blok

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81016 (808) frenk
»

En dogodek...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
81418 (1230) Mate

Več podobnih tem