» »

Tualatin na ASUS CUSL2-C plati

Tualatin na ASUS CUSL2-C plati

DJ-DUST ::

Nabavil sem Tualatina 1.4 GHz, ga vsadil v ASUS CUSL2-C plato in zadeva ni bootala. Naredu sem mod, tako da sem izoliral AK4, AN3 in AJ3 pine na procesorju in se je masina bootala, ampak je celotna stvar zelo nestabilna. Pride do "Dobrodosli" screena v WInXP in masina zasteka, preostane samo se "HARD RESET". Velikokat pride v windowse in racunalnik zmrzne po casu. Ucasih grem nabijat NFS-U in zmrzne takoj, ucasih spilam 5 levelov lahko pa sele potem zmzne, ucasih pa tudi ob ircanju. Rpobal sem Slo-TECH linux in zmerne isto kot Windows XP, tako da sistem ni kriv.

Probal sem naredti tudi "Boot Bridge", tako da sem povezal AK4 in AN11 pine, ampak takrat se racunalnik sploh ni prizgal, samo slisal se je alarm iz zvocnika. Bios na plati je pa 1009.

Preiskal sem google, tualatin - moja plata, in ljudje imajo iste probleme z Tualatiunom na isti plati, kot jo imam jaz in samo navajajo, da ta kombinacija deluje samo preko Tualatin Adapterja.

Prosim vas, ce ima kdo kaksne probleme ali jih je imel nej mi malo razlozi o tem, da ne bom glih porabu tiste 25oo SiT za adapter + postnina. :'(

Drgac pa bom se probu juter povezat AK4 - AK26 in AK4 - AK24 pine, kot sem zasledil na internetu, da je mogoce da deluje. :\

Tugo ::

mogoče bo tole shoot in the dark... oz. brc v temo :P... si naložil windowse ponovno?! :)
če ne druzga... vzem en disk k ni nč gor, ga dej notr, nalož windowse, pa boš vidu, če te samo winsi jebejo al pa proc... al pa dej bootable disketo notr in probaj pridt v DOS... ala pa si dubi bootable CDrom in ga dej notr... sej veš kaj mislm ;)

lp, T.

mazy ::

bootable cd - je že dau slo-tech linux pa je reku da je isto

Tugo ::

jst sm delu ta mod na BE6 plati... že dolg nazaj... no ok dobre pol leta :)

če maš kkšno stran kjer se da vidt tale mod ga plz dej...
drugač pa: imaš 2 možnosti... povezava dveh pinov na 2 možna načina... men en ni delal, zato rabm tist link, da se spomnim kaj sm mel povezan!

lp, T.

Spajky ::

meni vse smrdi na to, da ti Tulc dobi preveč napetosti !!! začni z 1,5Vcore!!! (lahko, da zdej dobi čez 2V!!! Čekiraj! Glej, da ga ne boš ubil! ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ali3n ::

Tugo - navodila kaj zmodat na kteri plati najdeš na spajky-jevi strani + na Lunchboxu.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Tugo ::

če se prav spomnim imaš 3 možnosti kam povezat PIN AK4...
prva slikca na te http://www.geocities.com/_lunchbox/tual...
strani pa najlepš pove katere 3 možnosti imaš... men je delala una najkrajša povezava! ni pa 100%, da bo teb tut.
Najboljš o vsem tem pa ve mojster Spajky, tko je najboljš, da se na njega obrneš, ker je naredil največ "raziskave" na tem področju ;)

lp, T.

DJ-DUST ::

sem povezal AK4 in AK24 in zadeva dela malo bolj stabilno ampak se vseeno zasteka, povezava z drugimi pini pa sploh ne vlece, probal sem tudi linux in ni delalo!

sem narocu adapter v zagrebu, tko da se vec s tem ni treba obramenjavat.

tnx pa vseeno ;)

Tugo ::

ko dobiš adapter poročaj kolk te je prišlo in kako se navija, če je stabilno, blablablabla... sej veš no, poročilo pač ;)

lp, T.

DJ-DUST ::

No takole, sem nasu frenda v Zagrebu in mu sporocu, ce bi lahko preko njega to ustimal, ker Ve-MIL jebe z postnino itd... sej vete SLO - CRO, tko da bo jutri [mogoce ze danes] kupil adapter in mi ga jutri okoli 17:00 ure prinese, tako je bilo zmenjeno.

Drgac pa porocam rezultate 100% ;)

DJ-DUST ::

Aha spajky, Tualatin je laufo na 1.5V ker sem cekiru vse ;)

Tugo ::

odlično... poročilo torej jutri ;)
lp, T.

DJ-DUST ::

Takole, danes je frend sel v Ve-mil trgovino po adapter, ampak je pozabil povedat da bo uzel za mene [so ga rezervirali zadjega za mene], tko da so mu rekli da jih vec ni in da jih dobijo komaj v ponedeljek.

Tko da se bo jutri oglasil se enkrat :) in potem porocam rezultate juter ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: DJ-DUST ()

DJ-DUST ::

Adapter sem dubu, nastimu za Tulatiuma na Intel cipovju [preko jumperjev] in to mislim da je to. Box zaenkrat dela ok, kako bo pa v prihodnje bomo pa videli, pa tudi rezultate overclockanja bom sporocu v oddelku Navijanje, samo da malo zdj pretestiram kako se kej odreze procesor ;)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Tualatin Upgrade Adapter nasel v ZG!!! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
14410858 (7196) Spajky
»

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

Oddelek: Kaj kupiti
271593 (1372) Daedalus
»

pomoč: upgrade: p6bat-a+ in PIII celeron fc-pga

Oddelek: Strojna oprema
131914 (1811) BoBi
»

Katero ploščo za celeron 1100A?

Oddelek: Kaj kupiti
61087 (1005) evian
»

Tualatin na BX-u:info-koliko nas je?

Oddelek: Strojna oprema
452952 (1924) sidney

Več podobnih tem