» »

Katero ploščo za celeron 1100A?

Katero ploščo za celeron 1100A?

BoBi ::

Kupil sem celerona 1100, ampak mi ga plošča, ki jo imam sedaj (MSI 6199VA), ne podpira. Ker je na plošči slot1, me zanima, če se dobi tak adapter, da bi tudi ta proc delal na tej plati (se sploh splača?)?
Najraje bi nabavil kakšno rabljeno plato, na kateri bi ta proc čimbolje delal in da ni predraga. Katero čipovje je sploh uredu za tega celerona (1100A/256/100/1.475)?
Zelo bi bil hvaležen za vašo pomoč.

ali3n ::

Čestitke - kupil si tuaalatina (najbolša serija celeronov) - rešitev se ne skriva v menjavi plate, ampak v modifikaciji adapterja. Imaš pa dve možnosti:
- modificiraš adapter (košček taaaaanke čice in mirno roko) - glej linke spodej
- kupiš tualatin adapter - majo jih le na hrvaškem - v Zagrebu v VeMillu (kontantiraj Litha, če se mu da it ponj v Zagreb) originalna cena je okol 100 kun...

beri tole... če ti pa kaj ne bo jasno, pa vprašaj...
teme na forumu
http://www.geocities.com/_lunchbox/tualeron_success_table.html
spajkyjeva zakladnica modanja
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

BoBi ::

Hvala, ali3n, sm zdej kr dost materiala predelu, tko da mi je zdej kr jasn. Modificiral ne bom, ker imam kren adapter in verjetn ne bo šlo. Tko, da bom zdej kupu eno ploščo s čipovjem Intel 815PE. Kakor sem razbral iz raznih starih postov, je to 'pravo' čipovje za tualatine (po BXu spet eno dobro).
Ima kdo na zalogi kej tazga? Se priporočam.

evian ::

Sam sem dobil enak proc po naključju, ko sem se odločil za nadgradnjo. Z modifikacijami nimam izkušenj, zato sem se odločil za nakup nove mamaplate. Dandanes je kar težko dobiti plato za tak proc, ustrezajo pa naslednje:
-MSI 6318 V5-FCPGA2 cca 13.000,00SIT
-OP QDI SynactiX5ep-A S370 ATA100 133M 20.016,00 SIT
podpora za Tualatin + SB, i815EP
-OP QDI Advance 10T-A, ATA100, Tualatin+SB 14.490,00 SIT
VIA694T+686,SB,ATA66/100, ATX
-OP QDI Advance6T-L Via PIe-133,SB,VGA, Tualatin 14.690,00 SIT
Ethernet on board
Pa še kakšna bi se našla. Sam sem vzel Advance 10t-a zaradi agp-ja, proc pa je z njo jako zadovoljen, zato ga bom probal še malo navit.

lp

Dr_M ::

samo nikar kupovat plate z via chipsetom...definitivno neki z i815EP.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

BoBi ::

Zdaj imam via chipset, zato vem, da tega ne bom več kupoval, ker je cel sistem ravno zaradi tega dosti počasnejši, kot bi lahko bil.

@evian: Kje pa si pobral te cene? V Mlacomu npr. sploh nimajo več takih plat.

Kaj pravite na tole plato: Acorp 6A815E za 10.000 (rabljena)? Se splača?

evian ::

Jaz sem plato dobil v Tomb-Shopu, nikjer je nimajo več na zalogi, vendar sem jo dobil v enem tednu. Računalnik je sedaj sestavljen in dela vse brez problemov (filmi+tv out in ne najnovejše igrice), mulca prezadovolnja (nista še v puberteti, ko bo treba kupovat mašino za >200ksit). Advance plata je res econo opcija, za plate z i815PE setom pa sem dobival ponudbe za 20ksit in več.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katera plata za intel celeron 1200 tualatin???

Oddelek: Kaj kupiti
271596 (1375) Daedalus
»

pomoč: upgrade: p6bat-a+ in PIII celeron fc-pga

Oddelek: Strojna oprema
131917 (1814) BoBi
»

Celeron II @1100, BH6, agp2 in nova grafična? Point?

Oddelek: Kaj kupiti
61001 (906) ali3n
»

Nadgradnja stare Abit BX6 rev.1 plate

Oddelek: Strojna oprema
51112 (1041) Saladin
»

Tualatin na ASUS CUSL2-C plati

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
13961 (816) DJ-DUST

Več podobnih tem