» »

Nakup PCI grafične kartice (GF FX5200, Radeon9200 ali GF4 MX440)

Nakup PCI grafične kartice (GF FX5200, Radeon9200 ali GF4 MX440)

JustOne ::

Pozdravljeni,

Odločam se za nakup ene od zgornjih grafičnih kartic, ali pa kaj podobnega (v rangu pod 20.000 SIT, lahko tudi rabljeno, če ima kdo) na PCI vodilu.

zadeva naj bi čimbolje delovala v sledeči konfiguraciji:

Intel CA810E (žal brez AGP slota, grafika I810 onboard)
Celeron 900
384 MB RAM
15Gb HDD

Osnovni cilj nakupa je izboljšati grafične sposobnosti računalnika pri igrah (IGI2, Call of duty, BF1942, zadnji dve sploh ne delata, ker hoče HW texture ali nekaj takega) in mu tako podaljšati življenje še za kako leto.

Zanima me če je sploh smiselno kupovati kartico na PCI vodilu?
Kakšne naj bi bile izboljšave v primerjavi z onboard grafiko?
Ali je smiselno kupovati kartico z DX9 podporo (FX5200)?
Kaj sploh pomeni DX9 podpora (Ali to pomeni, da HW izkorišča vse kar mu SW gonilniki servirajo)?
Kako se obnaša kartica, ki nima DX9 podpore, ob naloženih DX9 gonilnikih (ali enostavno ignorira stvari,ki jih ne podpira)?

Hvala za vsak pameten nasvet.

JustOne ::

Pozabil sem napisati napajalnik je 300W, poganja poleg že napisanega še CD-ROM in pa pekač, ali bo preživel še grafično

JustVi ::

Smisel je že samo zaradi 2D-ja.

JustOne ::

Ali bo razlika v primerjavi z onboard grafiko na AGP-ju očitna, glede na to, da je AGP hitrejši?

ONYXman ::

Kartica ki ne podpira DX9 izrabi vse kar lahko izrabi drugo pa ignorira. In kakor jst vem je RADEON 9200 na AGP 4x, GF FX 5200 na AGP za GF4 MX400 ne vem vendar se mi zdi da je tudi ta na AGP. Tko da na PCI ne dobiš več kake dobre grafike. Če že moraš kupit grafično na AGP si kupi plato ki bo imela AGP slot in bo podpirala tvoj proc. Sicer pa malo sanjaš pomoje ti Call Of Duty ne bo delu, pa če ti bo slučajno delal ti bo trokiral tako da se ne bo dalo igrat!!! Razlike med AGP in PCI so velike v teoriji v praksi pa so malenkosti! Prav tako je zelo majhna razlika med 4x AGP in med 8xAGP. Če nimam prav naj me kdo popravi!!!
Tebi pa svetujem KUPI SI NOVO MAŠINO!!!! :D

Dead_Eye ::

poglej to: klik

poznalo bi se kar nekaj, ki te integrirane 810 so grozne. Na nižji resoluciji - okoli 800x600, pa manj detajlov bi po mojem kar lepo delalo. Če nočeš kupovat novega rač, se splača....
The one and only

ONYXman ::

Mislm!!!
Jest ne bi dal nikoli 14k za GeForce MX440 64MB :(
Rajsi kupm ATI Radeon 9200SE za 18k !!!

JustVi ::

Ta radeon je od GF počasnejši. GF je čist dovolj za tole. Niti na temle starmu com. PCI ni nobena ovira. Sam pazi na proizvajalca grafične INNO na PCI ima slabo kvaliteto slike.

JustVi ::

Staro na PCI bi dobil še kje VOODOO 3 2000, sam ni vredno še not tlačit.

Azrael ::

Poglej še ali je mogoče na kakšen način izklopiti vgrajeno grafiko. Vem za primer, ko se to ni dalo in sta bili grafiki v večnem sporu (samo 640 x 400 16 barv), ne glede v katerem slotu je bila PCI grafika R7000.

Plošča s to težavo je neka Intelova socket 370, računalnik v kompletu kupljen pri Jerovšku.
Nekoč je bil Slo-tech.

ONYXman ::

Integrerano grafiko se da izklopit v BIOSu!! Če pa slučajno BIOS nima opcije za izklučitev(malo možnosti) ga moraš nadgradit z novejšo verzijo BIOSa Tako imenovano "Flashanje BIOSa"!!>:D

Super Sonic ::

"Zanima me če je sploh smiselno kupovati kartico na PCI vodilu?"

Da in ne.
da zato, ker bodo igre tekle precej hitreje in lahko boš igral marsi kar (z izjemo BF1942)
ne zato, ker je 20 jurjev velika naložba in v prihodnje spet ne boš mogu špilat tistega kar boš želel.

"Kakšne naj bi bile izboljšave v primerjavi z onboard grafiko?"
Približno 100 x hitreje bo vse skupaj. ( v detalje z vertex 1.1 in pixel 1.4 shaderje, ter raznimi podporami sploh ne bi hodil)

"Ali je smiselno kupovati kartico z DX9 podporo (FX5200)?"

da in ne

ne zato, ker nobenega testa v dx9 ne zmore prikazat tekoče
da zato, ker je enako hitra kot GF 4 440 MX,ampak za razliko od nje, lahko izriše tipe vertex 1.1 in pixel 1.4, kar ti pomeni zelo lepo vodo v Call of Duty :)

Kaj sploh pomeni DX9 podpora (Ali to pomeni, da HW izkorišča vse kar mu SW gonilniki servirajo)?
tako nekako, oz. bolje tu

Kako se obnaša kartica, ki nima DX9 podpore, ob naloženih DX9 gonilnikih (ali enostavno ignorira stvari,ki jih ne podpira)?
tako je. je pa res da danes morajo biti gonilniki "tapravi"

pa še to:
"Rajsi kupm ATI Radeon 9200SE za 18k !!! "
mmm, sicer boste mnogi se začudil moji izjavi, ampak SE izdaja (ciljam na 9200,9600-tke), je prava anti-propaganda za ATI.
sicer je res, da GF 4 440 mx, ni hud matematik, je pa zelo hud tekač.
tale 9200 se z 64 bitnim vodilom, pa ni ne eno, ne drugo. "Stay a way"


aja, pa mislm da je že nekdo omenil na slo-techu, da SE ni second edition, marveč SLOW edition.
tako...


p.s.
9200se je v BigBangu 15k
Photography is an immediate reaction, drawing is a meditation.
http://www.youtube.com/watch?v=O2WKoN8K6nI&feature=share

jest10 ::

Edini1:
Call of duty mu bo delal čisto ok. Zdej zaradi procesorja(celeron) ne vem ali na low ali medium:D
Meni recimo na TB1085MHz 256MB rama in malo navita r9000pro deluje gladko na high detajlih. Na max pa že šteka:(

ONYXman ::

Malo navita!!:P KAR DOST PO MOJEM!!

jest10 ::

gpu293, ram 285MHz pa že ni zelo navito.
Je pa res da imam win98

ONYXman ::

maš R9000pro??

ONYXman ::

ja počaki pol tvoj R9000pro(kokr moj:D ) je še enkrat bol hitr in ma 64MB rama več od GeForce MX440!!! POMISLI MAL! Itak da ti dela gladko sam njemu ne bo k bo mel slabšo grafiko pa še malenkost slabši proc ma!!!

jest10 ::

No ja ne pretiravaj. Niti slučajno ni šenkrat hitrejši.
Je hitrejši samo razlika ni zelo velika.

Pa za to igrico je kakor vem min 700MHz cpu itd

JustOne ::

Po preverjanju v trgovinah je možno dobiti FX 5200 na PCI vodilu za cca 16k SIT, GF4 MX440 pa za cca 13k SIT, obstaja tudi Radeon 9200 na PCI, vendar cene ne vem.

@JustVi: Kaj pa Sparkle, od drugih ne vem če kdo dela PCI verzijo. Za zgornjo ceno mislim, da dobim Inno ali pa Sparkle, nisem čisto prepričan.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JustOne ()

JustOne ::

Kot sem rekel, mi mašina za normalno delo povsem zadošča, rad bi ji le podaljšal življenje (pa tudi večino financ rabim za druge zadeve). Po drugi strani pa če takoj kupim novo, bom čez tri leta ali še prej na istem, kot sem sedaj.:D

jest10 ::

Mislim da bo še najbolje da kupiš fx pa ga naviješ

JustVi ::

Call of Duty in recimo Generalsi z FX 440 gre za silo, sam na mašini, ki iz te kartice potregne vse (2000+ npr.)
lahko boš na Celeronu tako komot igral ... Wolfenstaina...SOF..Unreal 2003...

5200 je seveda hitrejša, sam spet se tu na tvojem Celeronu kaj prida ne bo poznalo.

Zdaj če maš izbiro samo med tema dvema, vzemi Sparkle.

P.S.

5200-tk je nekaj na 64 bit-nem krmilniku. Nekako imam občutek, da je tale PCI verjetno kar v istem čolnu. To pa odpade.

Poglej...če ne boš našel, ti lahko pomagam poiskati.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: JustVi ()

JustOne ::

Z obstoječo konfiguracijo mi, ob primerni nastavitvi grafike (low ali medium detail, nizka resolucija (max 800x600)), brez zatikanja tečejo SOF, Wolfenstein, IGI, GP3, CMR2 NHL 2003, Max Payne, ipd. IGI2 se rahlo zatika, prav tako GP4 (ta se ne da več normalno igrati), COD pa spolh ne starta, ker HW ne izpolnjuje minmalnih zahtev. NFS Underground sicer starta, ampak ni možno videti nič (ni črk v menijih ampak le kvadratki). Vem da je tudi CPU bolj na koncu, nadgradnja pa ni več možna, ker je max kar podpira mamaplata, zato sem sploh postavil vprašanje smiselnosti investiranja v novo grafično.

Če mi lahko njdeš kaj pametnega se z veseljem priporočam, lahko mi posreduješ na pošto ali pa napišeš na forum (če je reklama dovoljena:) )


Kje lahko preveriš podatek o krmilniku? Ali je to pravi podatek:
Graphics Processor Data Width 256-bit , našel sem ga v specifikaciji FX5200PCI proizvajalca PNY
Gainward in Sparkle imata podatek Data width 128-bit

Že vnaprej hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JustOne ()

JustVi ::

Vse kar sem našel od Gainwarda, Leadteka, Herculesa je še definitivno najhitrejša tale in še kupit se jo da tule.


Igral boš praktično iste igre kot sedaj (npr.GF4 spet ne bo igralen) sam bisveno na večji ločlljivosti in z več detajli.

Težava je v tem, da tiste novejše igre, ki pri tebi sedaj ne delajo (Call...Generalsi..) potem oživiš, samo ne bodo igralne zaradi procesorja.

Če imaš 15" monitor potem bi lepo šlo na 1024X762.

Če imaš ali misliš na 17" s to konfiguracijo, potem je nakup obvezen. 14K niti ni kakšen velik denar.

JustOne ::

Glede na starost mašine je žal monitor še 15", to ponudbo sem opazil tudi že sam, verjetno bo to tudi končna odločitev. Kar se tiče GP4, solidno deluje na Xpert2000 32MB, zato mislim, da bi GF4 to moral prebaviti. Hvala za pomoč in koristne informacije.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katero grafično ste že imeli ? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Strojna oprema
19019616 (12681) Janac
»

Katero grafiko kupiti do 5 tisoč-rabljeno

Oddelek: Kaj kupiti
391778 (1194) krho
»

Katero graf. kartico za 25.000 sit (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
564489 (3654) Jaffa
»

Katero grafično naj kupim radeon 9200 ali geforce FX 5200

Oddelek: Kaj kupiti
121388 (1154) Fury
»

Katero grafično kupiti do 30k?! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
1397938 (6180) js

Več podobnih tem