» »

Težave z zvokom -> prosim za pomoč!

Težave z zvokom -> prosim za pomoč!

Poglavarcek ::

Imam problem s kvaliteto zvoka na moji mašini in sicer dogaja se mi, da mi med predvajanjem zvoka, recimo muzke, občasno poka ali pa se celo podvaja zvok po par sekund (sliši se podobno, kot da bi preskakoval CD, čeprav predvajam MP3je z diska), kar je zelo zelo moteče. Še posebej se mi to dogaja, če med predvajanjem še kaj delam na mašini (odpiram mape, brskam po netu, itd.)

To se mi je že dogajalo, ko sem uporabljal kartico na matični plošči, zato sem najprej mislil, da je vzrok zvočna na plati in sem tako nabavil kartico Audigy 2, vendar se tudi pri tej dogaja popolnoma enako.

Na novo sem tudi naložil sistem (WinXP pro), pa je še vedno isto.

Prosim vas za pomoč, kako bi to težavo odpravil oz. kje bi bil vzrok.

Konfiguracija pa je: MB Gigabyte 8IEXP, P4 2.4/533, Audigy2 bulk, 512MB DDR333, 120GB HDD, R8500, WinXP Pro

Hvala vsem :))

The B ::

A maš najnovejše gonilnike za zvočno?
Poglej če si zvočna deli irq še s čim.
Poglej da slučajno nimaš diska v pio modu.

B
The End Is The Beginning Is The End...
http://blaze.sopca.com/

Predator ::

poskušaj zmanjšat hardware acceleration ( dxdiag ) za eno stopnjo pa poskusi znova;
Building a better mousetrap merely results in smarter mice.

Poglavarcek ::

Sem nižal hardware acceleration (dxdiag) postopoma do najnižje stopnje, pa je vedno isto, tko da očitno ni tle problem.
Kaj bi pol še lahk blo? :O

Poglavarcek ::

A mi res noben ne zna pomagat? :'(

Scorpia ::

Dej zvočno v kakšen drug PCI-slot, pa preveri temperaturo plošče in procesorja. Kako ti pa zvočna dela med igro?

Poglavarcek ::

Kot sem že omenil, je vseeno katero zvočno uporabljam, al na plati, al pa na PCI (seveda je takrat una na plati disejblana),
vedno mi to dela. Temperatura proca in plate je ok, sem pa pozabil omeniti, da mi v igrah tudi občasno to dela, poleg tega pa se mi v igrah dogaja, da mi občasno med igranjem kar zmanjka zvoka za par minut, pol pa spet špila. Včasih moram pa špil na novo zagnat, da mi zvok spet dela.

Scorpia ::

Sigurno ti je kakšna napaka na matični plošči, če imaš garancijo jo zamenji, lahko da ti procesor ometa delovanje zvočne kartice.

Poglavarcek ::

Tako matična kot procesor sta še v garanciji, sam verjetno je treba najprej odkrit, kje je napaka, da bodo menal. Verjetno bo najbolš, da kr nesem na servis, pa nej pogledajo kaj je narobe in mi pol zamenajo oz. zrihtajo da bo delal.

Scorpia ::

Men se zdi da je z matično ploščo nekaj narobe, ker bi mogla ublažit smetnje ki jih procesor vstvari.
Če daš ful na glas zvočnike, slišiš mal kako procesor dela.Tut če ni integrirana zvočna se vsen mal sliši.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hišni računalnik včasih "zmrzne"!

Oddelek: Pomoč in nasveti
192037 (1711) Pyr0Beast
»

katero zvočno kartico (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
796565 (5032) strumf666
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
544111 (3622) Mac Gyver
»

SB Live ali zvocna na plosci?

Oddelek: Zvok in slika
111132 (956) gumby
»

DiVX : zvok prehiteva sliko

Oddelek: Zvok in slika
61157 (1075) mato22

Več podobnih tem