» »

Router Netgear WGR614

Router Netgear WGR614

ales400 ::

Pozdravljeni,

imam tezave z nastavitvami routerja. Ko hocem vzpostaviti povezavo prek SETUP WIZARDA, mi javi da ne more pridobit omreznega naslova. Torej moram najbrz nekje vpisat podatke: probal sem na 192.168.1.1 samo tam so nastavitve za amisov modem in ruter.
Ce pa probam 192.168.0.1 mi pa sploh nič ne odpre..
Mogoče kdo ve kje lahko rihtam nastavitve, pa če mora bit slučajno kaj odklopljeno..

Lepo prosim za pomoč, hvala!
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

tv6865 ::

Njabolš da ga resetiraš (držiš tipko reset najmanj 30 sekund) potem pa ga ponovno naložiš preko priloženega CD-ja.

jan01 ::

cd vržeš v smeti in se povežeš na privzeti ip(glej navodila).
//zakaj ljudje kupujejo smotane routerje?

ales400 ::

problem je če vpišem 192.168.1.1 mi odpre nastavitve od AMISOVEGA modema, ne vem kako bi prišel do nastavitev za NETGERja. Odklopim Amisov modem, ali kako?

router je sestričnin in navodil nima :/
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales400 ()

jan01 ::

Kaj nisi s kablom priklopnil računalnik in ta router?!

ales400 ::

če mam priključeno modem > router > računalnik ne morem dostopati do 192.168.1.1

če pa mam priključen modem z ruterjem, vendar gre mrezni kabel iz modema v računalnik, mi pa z 192.168.1.1 kaze nastavitve od modema.
.::: ACER PREDATOR - i7 8750H :::.
.: 512 SSD - 16GB DDR4 - GTX 1060 6GB :.

markk1 ::

prvo priključi samo router računalnik in potem nastavi, če ima pa modem od amisa že 192.168.1.1 pa ti spremeni ip od routerja.

PiyoniR ::

Zdravo. Do routerja se povežeš tako, da odpreš internetni brskalnik in vpišeš www.routerlogin.net, Uporabniško ime: admin, geslo: password. Tam notri pa si uredi kaj potrebuješ.

Lp, Mitja
.: Be like mE :.

e-marko ::

Malo obujam tole temo, ker res potrebujem pomoč.

Sestra bi rada brezžični internet zaradi laptopa in ker težko hodi po stopnicah. Torej, dobila si je nekje na posodo Netgear WGR 614 v6 router in jaz bi moral to priklopiti. Vse lepo in prav si rečem, bom poskusil. Pri Amisovem Thmpsonu je čisto preprosto... ;)
Povezava: Siol Adsl (EMX) povezan s tem Netgearom in nato PC. Router sem resetiral in nastavil uporabniško ime, geslo ter DNS-je od Siola. Problem je vtem, da vsakič ko potrdim neko nastavitev se Router nekako ne odziva oz. pač napiše strani ni mogoče najti. Če dam osveži pa je nastavitev potem shranjena. Poskusil sem tudi z nadgradnjo fw ampak ne deluje, javi neko napako. Povezava sicer celo deluje in se lahko poveže na net. Ampak samo na Siol in na nobeno drugo stran. Poskusil sem že brisati DNS-je in ne pomaga. Povezal sem se tudi brezžično z laptopom in mobilnim telefonom ampak povezavo kar prekine in seveda deluje samo Siol. Resnično ne vem več kaj storiti in kje je problem?? Zakaj deluje samo Siolova domača stran in nobena druga?
Vsaka pomoč dobrodošla, hvala.
...somebody, somewhere...

r5r ::

To, da se ti prehod ne odziva po spremembi nastavitev je normalno, vsi cenejši prehodi se resetirajo.

Morda bi pognal traceroute ali do spletne strani poskušal dostopati preko IP številke?
And it makes me wonder.

e-marko ::

Sem uredil. DNS-ji so bili napačni. Za vsak slučaj sem šel preverit na Siol in glej ga zlomka...

LP
...somebody, somewhere...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prosim za pomoč kako povezati modem/router/3 računalnike

Oddelek: Omrežja in internet
3013551 (2897) verto
»

Povezava Sinope 568+r4 in tp link tl-wr941nd

Oddelek: Pomoč in nasveti
91356 (1132) ngc2392
»

AMIS-ov enkom modem

Oddelek: Omrežja in internet
4816121 (9694) d4vid
»

Sinope 568+ kot router (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
11951933 (23683) simone
»

Do modema preko routerja

Oddelek: Omrežja in internet
102129 (1956) Veron

Več podobnih tem