» »

par vprašanj glede navijanja 2400+...

par vprašanj glede navijanja 2400+...

ganzi ::

Helow..
Vem da je takih tem sto ampak nikjer ne najdem tega kar me zanima.
Svojga AMD 2400+ sem mal navil (200x11) Voltažo pa sem najprej dvignil iz 1.65 na 1.75.
Potem sem mal sprobaval 3d mark 2001 pa je računalnik zmrznil (sem sklepal da morm še mal dvignt voltažo- a se motim??)
Zato sem jo dvignil na 1.775. S tem pa se poveča še temperatura procesorja - pa me zanima a je to normalno?
Sedaj se mi procesor ko deluje folding greje na 59 do 60 stopinj.(prej sm mel okol 52C)
Aja hladim pa ga z Vulcano 7+ na low obratih.Termalna pasta je čist navadna pa me zanima a se mi splača nabavt AC pasto?

A je ta temperatura v mejah normale?
S čem bi pa lah probu če je računalnik zdj stabiln?
Aja pa do kok se lahk viša voltaža?

THX

kajzer ::

1. Ja temperatura je recimo še v mejah glede na to da hladiš na low obratih. Mal poveči obrate pa kup eno dobro termalno pasto.

2. S Prime95

3. Voltažo lahk višaš dokler ti matična dopušča sam pazi na temperaturo da ne bo previsoka. (voltažo lahk maš tut 2V al pa še več zato na voltažo ne skrbi sam pazi na temperaturo)
Js sm ga recimo laufu tut pri foldingu pri max. 65C pa ni blo nc narobe:)) , čeprav mislim da je tam do 60C čist OK!

ganzi ::

no zdele sem nastimu 3d mark 2001 da se vsak test 30x ponovi..
Pa je slo čez brez problemov.. takoj po testih pa je bla temperatura 55C.
a po tem lahk sklepam da je stabiln?


Če hočem povečat obrate je pa že ful glasno vse skup.. (k pr tem hladilniku mam ta regulator k ma tri stopnje, pa je na srednji stopnji že preglasen)

A bi se dal ta regulator zamenjat s kšnim več stopenjskim?

kajzer ::

Sj maš vredu temperaturo tk da ne rabiš nč menjevat! Itak so AMD-ji bolj "vroči" kot pa Pentiumi. Js sem že pri nenavitem 2600+ in box hladilnikom mel okol 53C.

Tic ::

kajzer: AMDji niso prav NIČ bolj vroči kot inteli. Face the fact.
persona civitas ;>

kajzer ::

Ja zdej res ne več. Sm glih meu prejšen tedn u delu eno P4ko pa je bla temeratura res 52C, čeprav se mi je to zdelo velk! Seveda nenavita in pri prevzetih napetostih! Intel se je zlo pokvaru, bi že skor lahk rekli da se zdej že Inteli pregrevajo, tk ko so včasih govorili za AMD.

Tic ::

Ah, bluzis. Pri intelih dobis zraven tak velik kuler, za to so temparature nizje. Pa ne govorit o pregrevanju pri 50*C sploh ce zadeva laufa na default. :)
persona civitas ;>

kajzer ::

Temp niso nc nižje, ko je glih en na forumu sprašval če je velik ko se mu P4ka greje kr na 70C.

Tic ::

Seveda slaba prevetrenost ohsija tudi vpliva na vse to. Sicer pa so te temparature nepomembne, saj vemo, kako senzorji na plosčah zavajajo.
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

ganzi ::

Zdravo..
..mal bom obnovil tole temo.

Torej moj 2400+ stabilno dela na 200x11 ,1.775V, V7+ (low obrati) -temperatura tut uredu..
Ampak js sm se odloču da bi še navil>:D in ker nikakor nism spravu čez 200FSB sem timinge od ramov nastavu na 11/ 3/ 3/ 2,5.
In potem gre čez 200FSB in probam 205 FSB dela vse še stabilnio.. na 210 pa več ni stabilen.. povišu sem tut voltažo procesorja najprej na 1,8 potem še na več do 1,85 ampak računalnik ni stabilen.Tut ramu sem dvignu voltažo na 2.8 pa nič ne pomaga.

Aja računalnik pride v winse pri 210FSB in tut pri 220FSB ampak se naprimer, ko poženem 3d Mark 01 resetira al pa vrže v iz njega.
Tut če poženem Pc Mark 02 javi en error ali pa resetira računalnik.

Drugač; 2400+, Abit NF7-s 2.0, 2x256 DDR400 Adata, in napajalnik NoName 300W ki je tut osumljen za vse to?

Nanj mam priklopljen še 2 diska, 1 CdRw, Ti 4600, (2 dodatna ventilatorja..)..

Vaše mnenje?;)

Tenks..
LP

DjTonic ::

Jaz bi na tvojem mestu naredil L12 mod, malo poišči na netu ali pa tukaj po forumu. :)

ganzi ::

A pol ni napajalnik problem?

V čem je pa point tega L12 moda, nism zasledil kaj pridobim če mam FSB po defaultu na 166?
LP

Boki_ ::

Pojdi sem.
I'm back

ganzi ::

Flešnu sm bios na plati in sicer z tistim zmodanim biosom D_10b4x3 in množilnika 10 in 10,5 sta začela čudežno;) delovati.

220x10 na 1,8 (mislm da je stabiln--> pc mark in 3d mark sta šla čez..daljši testi sledijo in mislm da bom voltažo še mal spustu, ker je ubistvu še vedno na 2,2GHz in bi mogu delat na 1,775 tko kot prej, če se ne motim?? )
220x10,5 na 1,85V (Pc mark gre lepo čez medtem ko pri 3d marku resetira računalnik.)Mislm da je napajalnik prešvoh za tole??
Voltažo rama sm dvignu na 2,8V.

Hlajenje ostaja na low obratih..
Probu pa ga bom spravt na 220x10,5 in stabilno delovanje, da dobim še tistih 110MHz.
Sam zanima me do kje nej grem z voltažo? 1,9V??--->sej bom tut vulcanota dal na srednje obrate..)


Drugač pa sm kr neki toč dobil v testih.:D
LP

ganzi ::

Testi so mim in stabilen je sam na 220x10 in voltaža 1,775V.
( 220x10,5 pride v windowse in gre pc mark2002 normalno čez pri 3d marku pa zmrzuje..voltažo dvignu do 1,9V pa ne pomaga)

Mislm da naprej ne gre zarad napajalnika.(300w noname)
LP

ganzi ::

No ko sem že mislu da je na 220x10 in 1.775V stabiln..(3d mark je delu brez problema F@H tudi čez noč..)

Potem se pa odločim da bom pogledu en film (dvix) pa gledam in po približn pol ure film zmrzne.Računalnik pa je normalno delu naprej.
Potem se je še dvakrat to nardil.
Seveda takoj posumim da je to povezan z navijanjem (ker z kodeki nikol nism mel težav ffd show +ac3) in vse vrnem na default in potem filmi delajo brez problema.
Potem ga navijem nazaj in poženem prime95 in dam torture test (vse nastavitve sm pustil na default) in računalnik se je sesul že pri drugem delu prvega testa.
Potem pa za foro dvignem voltažo na 1.8V in spet prime95 dela okol tri ure brez napake.
Pa še filmi niso več zmrzval..

A zdj lahk trdim da je stabiln?

Aja kako je pa z rami (k tm pri torture testu mas tri možnosti in sm pustu tisto k je bla označena in je pisal, da je zravn tut velik ram testiran).Al morm še kej ram testirat posebi?

P.S.
A pa sem tole dobr navil?
Glede na to da sm še začetnik:D ?
LP

mISOk ::

Jaz imam eno vprasanje.

Zanima me kako je pri navijanju z ostalimi deli na plati. Ok temp. procesoraja spravis na ql temp., dosezes stabilnost, ampak kaj pa se dogaja z NB in ostalimi elemeti na plati, glede temp.

Jaz imam Epox 8rda+ in navit proc. (1800+@2400+, temp. full load 42), vem da lahko grem se vec ampak me zanima kako bo z plato.

Hvala.

boštjan ::

saj ti piše kolko je T osnovne plošče/oz. kolko je T v ohišju.naloži aido32 ali MBM5

mISOk ::

Ja sej to je ql. Temp je od 30-35 ampak a je to vse kar moram vedet. Mislim a ce je tu temp ql, pomeni da se slucajno kak NB ali kaj drugega (mosfeti) ne pregreva.

boštjan ::

mosfete pošlataj,če so kaj vroči,jih je pametno hladit.za NB je tudi dobro,kakšen boljši cooler dat gor.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Barton 2500+@200x10.5 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
574019 (3062) EvilK|NG
»

Barton-M (strani: 1 2 3 410 11 12 13 )

Oddelek: Navijanje
61131996 (15601) K0K0
»

Cooler za Extreme Overclock za bartona 2500+ (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
594095 (3250) Sami
»

Navijanje barton 2500 problemi (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
814275 (3301) s5cougar
»

Prime 95 in error

Oddelek: Navijanje
201264 (1074) krucymucy

Več podobnih tem