» »

Namesto ISND modema navadni 56K modem??

Namesto ISND modema navadni 56K modem??

N-E-O ::

Lp,

imam 2 računalnika in želim na obeh dostopati do interneta. Sicer imam v 1. racunalniku že ISND modem. Zanima me, ce lahko za 2. racunalnik kupim 56K modem ali morem imeti nujno ISND-ja... in ce je sploh mogoce dostopati do interneta prek obeh racunalnikov??
Follow the white rabbit.

Phoebus ::

Ja naštimaj prvi računalnik kot router (v winsih se reče temu "connection sharing". Kupi 2 mrežni, poveži in bo.

Analognega modema na digitalno linijo pa ne moreš prklopit brez analognega terminatorja.

N-E-O ::

A to se pravi, da v 2. racunalniku sploh ne rabim modema... da v bistvu 2. racunalnik dostopa do spleta prek modema v 1. racunalniku?? A pa mora bit takrat 1. racunalnik prizgan in pa a sta lahko istocasno na internetu??
Follow the white rabbit.

WiseBear ::

Če uporabiš connection sharing more biti prvi računalnik vklopljen če hočeš z drugim dostopat do interneta. Lahko pa sta oba istočasno on-line.
Stvar niti ni tako nerodna kot izgleda. Prvi računalnik moraš fizično vklopiti, z WinVNC pa ga lahko potem kar na daljavo izklopiš.



LP

N-E-O ::

to je ena od možnosti...
zanima me, če lahko kupim še en ISDN modem za 2. racunalnik, tako da imam v vsakem racunalniku svoj modem in racunalnika med seboj nista odvisna?? A je to možno (po moje je, saj ima isdn 2 liniji)??
Follow the white rabbit.

Mavrik ::

Da, možno je.
Linije pa na navaden modem nebi poskušal priklopiti, ker ISDN uporablja večjo napetost.
The truth is rarely pure and never simple.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1793563973 (802) c23po
»

Računalnika fizično povezana > Kaj pa zdej?

Oddelek: Strojna oprema
289526 (6462) bastadu
»

ADSL ?

Oddelek: Omrežja in internet
397880 (4611) BlazP
»

Vezava 2 računalnikov - winXP + ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
181362 (1177) _HAL_
»

ADSL + 3 rac v omrezju, kako ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
402471 (1942) klemen338

Več podobnih tem