» »

win še vedno najbolši? da...

win še vedno najbolši? da...

DoBri ::

hm...
ni mi jasno tole čist...
razumem da po vinsih pljuva folk, k pač v lajfu in delu s kompom bl rab trdnost sistema pa take fore -> se strinjam...unix rulz...
AMPAK! nej me sam še en praša, zakaj majo vinsi tak primat na OS področju pa ga kresnem po nosu inresno povem, naj se sprau inštalerat enga od linuxov! zakaj? hm, kdo mi bo reku, da dela linux konkurenco vinsom? ne moreš... začne se že pri inštalaciji linuxa invinsov...opazna razlika! vinse je za ne-tako-hudega-frika hm približno30x lažje inštalerati kot katero od distribucij linuxa, tudi tistih z grafičnim inštalom...(primer: formatiranje diska, določanje grafične, čipovja na grafični(!) itd). Ko je sistem končno in recimo uspešno na kompu se za začetnike opazi kronično napačno zasnovan help oz man - nabaviš l. bible... itd linuxu manka ful preveč do tega, da postane konkurenčen na kompih doma...tko da pluvite ga, sam priznt morte da ga mnogi uporablate sam zato ker je presprostejši, lažji, z več softvera .... ker je bolši za uporabo. Če ti vinsi niso všeč, pač presedlej na linux. Kokjih bo to naredl? bl mal...
Več nas je, manj nas ni.

andrej ::

Da, help se v linuxu ne more primerjat z helpom v winsih. V winsih je help cisto integriran in ce ne ves kaj kaksna nastavitev pomeni enostavno pritisnes F1 in dobis vsaj osnovno razlago
Pri linuxu je malo drugace. Re je da mas man file amak je to uporabniku popolnoma neprijazno. Imas tudi source, ampak kdo od navadnih uporabnikov se sploh kaj razume kaj notri pise.
Naslednja stvar pa so distribucije, ki imajo svoj help, ki je bolj slab, potem pa se moras vedno druge stvari iskat. zmeda torej...
Linux je dober sistem, ampak se vedno ni ready za obicajne uporabnike. Tukaj se je veliko dela...

simon ::

Andrej ne nakladaj o stvareh ki jih ne poznas. Vsaka distribucija ima na tlacenki vsaj eno knjigo z izcrpnimi navodili za instalacijo in ce si pismen bo to dovolj za uspesno instalacijo. Mani so res neprijazni, ampak je to najboljsi nacin pomoci ce delas v ukazni vrstici (zagotovo boljsi kot help dir v cmd). Ce pa delas v graficnem okolju imas npr. v KDE sistem pomoci kjer so integrirane info man in kde specificne teme pomoci. V oknih je pomoc napisana za loleke tako po kolicini kot po vsebini. Ce hoces izvedeti kaj bolj izcrpnega pa moras iti na MSDN ali konference.

andrej ::

simon, kaj sem nakladal?
To, da je help v winsih bolj prijazen? ali da je help v winsih lepo integriran? ali, da linux se ni cisto za navadne uporabnike kot je tvoja bakica?


jaz ne pravim, da dokumentacija ni izcrpna ali pa da je ni. Jaz samo pravim da se njena predstavitev ne more primerjati z tisto v winsih. Mas recimo v winsih eno nastavitev za katero sploh ne ves za kaj se gre. Izberes help ikono na vrhu okna in potem kliknes nastavitev. Ali pa kar F1 pritisnes.
Drugic, navadni uporabniki se zgubijo v linux dokumentaciji. Power userji najdejo svoje, ker imajo dovolj predznanja...

Tretjic dokumentacija je mesana. Kot si reko ma vsaka distribucija nekaj svoje dokumentacije. Zdaj pa nalozi recimo Suse pa nalozi help pa reci navadnemu userju naj najde nastavitev za spremembo resolucije/ frekvence osvezevanje. Kam bo pogledal? v dokumentacijo specificno za suse ali kje drugje Taksnih stvari je se veliko
Ce smo ze pri wins dokumentaciji - a si ze sploh vido dokumentacijo na server verziji? Ta dokumentacija ni samo za loleke...
btw: Kaj je bla poanta tvojega posta? Poanta mojega je bla, da je help v winsih bolj prijazen in enostavnejsi za uporabo kot v linuxu.

simon ::

jaz ne pravim, da dokumentacija ni izcrpna ali pa da je ni. Jaz samo pravim da se njena predstavitev ne more primerjati z tisto v winsih. Mas recimo v winsih eno nastavitev za katero sploh ne ves za kaj se gre. Izberes help ikono na vrhu okna in potem kliknes nastavitev. Ali pa kar F1 pritisnes.
V kde se tipka F1 obnasa ravno tako kot v oknih. V novi verziji so dodali tudi ikonco pomoci. Tako se okenski ljubitelji lahko pocutijo karseda domace.
Drugic, navadni uporabniki se zgubijo v linux dokumentaciji. Power userji najdejo svoje, ker imajo dovolj predznanja...
Kaj je bilo prej jajce ali kura? Kje je power user dobil predznanje, ko je bil se navaden uporabnik?

Tretjic dokumentacija je mesana. Kot si reko ma vsaka distribucija nekaj svoje dokumentacije. Zdaj pa nalozi recimo Suse pa nalozi help pa reci navadnemu userju naj najde nastavitev za spremembo resolucije/ frekvence osvezevanje. Kam bo pogledal? v dokumentacijo specificno za suse ali kje drugje
Kaj pa je zate navaden uporabnik? Zame je to npr. moja zena ali pa tajnice v sluzbi. Znajo pisati, oblikovati grafe, tiskati, brskati po internetu in vse to dobro in uspesno uporabljajo, pa vseeno ne vedo kaj je to resolucija. To ve tisti, ki jim je nastavil racunalnik in tisti jim jo bo tudi nastavil.
Konkretno v Suse primeru bo vpisal v bazo znanja, ki je prilozena distribucij, term resolution in bo dobil odgovor.


Ce smo ze pri wins dokumentaciji - a si ze sploh vido dokumentacijo na server verziji? Ta dokumentacija ni samo za loleke...
Videl, vsec mi je, ampak server ni za loleke...

btw: Kaj je bla poanta tvojega posta?
ker samo odgovarjam na tvoje trditve ni poante. Ce jo rabis jo lahko preberes v /dev/random :)

andrej ::

Kaj je bilo prej jajce ali kura? Kje je power user dobil predznanje, ko je bil se navaden uporabnik?

Veliko userjev ostane navadnih userjev in nikoli ne pridejo do ravni power userjev!

Kaj pa je zate navaden uporabnik? Zame je to npr. moja zena ali pa tajnice v sluzbi. Znajo pisati, oblikovati grafe, tiskati, brskati po internetu in vse to dobro in uspesno uporabljajo, pa vseeno ne vedo kaj je to resolucija. To ve tisti, ki jim je nastavil racunalnik in tisti jim jo bo tudi nastavil.

Hja o definiciji bi lahko debaritali, ampak to je bil samo en nakljucno izbran primer...

ker samo odgovarjam na tvoje trditve ni poante. Ce jo rabis jo lahko preberes v /dev/random :)

Cuj, tega ne najdem v helpu:)

Tr0n ::

Mene pa zanima, zakaj ne deluje vec help v WinME? Ko odprem Help v STARTu napise da stran ne najde.

Loki ::

Probej F1, sam men to tut ni delal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zakaj Linux (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
734099 (3161) suse80
»

Sovražim Linux, prosim prepričajte me da ga imam rad! (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
16710164 (7255) SOLMILE
»

Nemčija za Linux, Slovenija za Microsoft

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
203938 (3938) CaqKa
»

Userji v Win2000

Oddelek: Operacijski sistemi
161244 (1014) andrej
»

TOŽBA ZOPER MICROSOFT

Oddelek: Operacijski sistemi
402249 (1249) andrej

Več podobnih tem