» »

Commodore pokazal telefon brez e-pošte in brskalnika

Commodore pokazal telefon brez e-pošte in brskalnika

Slo-Tech - Commodore je napovedal nov pametni telefon, ki ne bo imel čisto vse dosegljive pameti, ker bo namenjen ljudem, ki ne želijo nenehnih obvestil in dregljajev. Telefon Callback 8020, ki bo v osnovni različici stal 500 dolarjev, bo imel operacijski sistem Sailfish OS finske Jolle. Ta temelji na Linuxu in je združljiv z aplikacijami za Android, a čisto vse na njem vendarle ne bodo tekle.

Telefon ne bo imel elektronske pošte, spletnih brskalnikov, družbenih omrežij, Instagrama, Slacka in podobnih motečih aplikacij. Po drugi strani pa bo podpiral na primer Uber, WhatsApp in Viber, tako da se bo z njim še vedno mogoče znajti v modernem svetu in komunicirati z ljudmi. Commodore trdi, da bo na njem teklo 99 odstotkov vseh aplikacij za Android, le nekaj so jih torej namenoma pohabili.

Že na videz pa je telefon drugačen od modernih opek, saj se odpre. Spominja torej na neke druge čase preklopnih telefonov, ki imajo manjši zaslon in fizično tipkovnico. Pod polikarbonatnim ohišjem tiktaka MediaTek Helio G81 s 4 GB pomnilnika in 64 GB veliko shrambo, ki jo lahko razširimo s kartico microSD. Na notranji strani je zaslon z diagonalo 3,25 palca in ločljivostjo 480 x 640, na zunanji strani pa še manjši 1,77-palčni. Seveda ima tudi klasično tipkovnico T9 in veliko tipko Commodore.

V osnovni inačici telefon stane 500 dolarjev, s prosojnim ohišjem bo 550 dolarjev, na voljo pa je tudi dražja zlata verzija za 640 dolarjev. Baterija s kapaciteto 1550 mAh bi morala zadostovati za osnovno rabo, povezljivost pa zagotavljajo 4G, WiFi, Bluetooth in GPS. Telefon bo naprodaj prihodnje leto.

39 komentarjev

Ganon ::

550 dolarjev? Marža je 95%? Ta svet je ponorel.

Jarno ::

Nekoč je bil vsaj v naših krajih trend, da če so starši želeli nagraditi otroka (predvsem fanta), so mu kupili Commodore (64).
Zelo navdušen, če se bo trend po desetletjih obudil in nadaljeval!
Chuck Norris je med števili 0.999... in 1 uspel vriniti konstanto imenovano CN.
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!

mtošev ::

Kot Trump phone, ampak za drugo vrsto (veliko manj škodljivih) idiotov. Neverjetno za kakšen denar to prodajajo.

MrStein ::

Commodore?
What year is it?


Ter seveda : plačaj več, za manj?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

filip007 ::

Izklopiš podatke pa je, pa imaš neumen telefon.

Jaz, ko sem za šankom, potem nadgrajujem, posodabljam in inštaliram, ko je čas.
Zero games, zero talk.
https://pristytools.neocities.org

mtosev ::

Predrago.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jure14 ::

mtosev je izjavil:

Predrago.

Ampak.... saj ima prozorno ohišje, pa barvne LEDice.

PluribusUnum ::

PEGI "motosev" podaljšek certifikatov bi lahko zaobšel starostne omejitve in odkrival zgodnji podmladek hekerjev.

Zgodovina sprememb…

Meiniken2 ::

starfotr ::

Se pravi smo kot civilizacija dosegli vrh. Novi telefoni so isti, kot si bili pred 5 leti.

Sedaj se gredo pa nek nazadnjaški trend. Nokio brez vsega lahko kupim za 20 eur, ne pa za 500 eur.

nejc_nejc ::

C64 je bil super.

opeter ::

Gledam ceno, za eno ničlo so se zmotili.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

feryz ::

Tamala si je kupila in uporablja Motorolo V171.
Tale bo kot nalašč zanjo. Ker ga 20 let star telefon malo serje.

Zimonem ::

Tist se da prešvasat. Tole ne več.

krepelce ::

MrStein je izjavil:

Commodore?
What year is it?


Ter seveda : plačaj več, za manj?


Ne razumeš koncepta. Marsikdo si ni mogel privoščiti c64 in so pristali na mavrici.

Te ljudje so odrasli in marsikdo je uspešen, zato nima absolutno nobenega prolbema plačati n kratno ceno,
da si lahko uresniči otroške sanje.

Celoten trg starih igrač temelji točno na tem. Ne, da so igrače zares toliko vredne. Posameznikom je toliko vredno,
da si uresničijo otroške sanje.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

PluribusUnum ::

Ah obdobje z 38% nečesa v lasnih ščipkah zavoljo nenamakanja, obisk lokalnega frizerskega oddelka mercatorja, ki so imeli 21% spojino nečesa drugega je bila spdoba sintax erorja.

bambam20 ::

Ta taleofn bo za kriminalce.

Markoff ::

Prvotni Commodore je šel v stečaj iz dobrih razlogov (beri: CD32). Tale novi bo šel še hitreje.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

link_up ::

v cem je fora? Ne bi rajsi zopet ufurali anten?

ps: aja, sej jo ima. :) Good boy!
In and Out

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: link_up ()

Zmajc ::

To je bolj mišljeno za mlade, ki so popolnoma zasvojeni z socialnimi omrežji. Že nekaj časa med mladimi opažam trend retro nostalgije. Heptick feedback, fizični gumbi, etc. Vse to se je izgubilo po prihodu touchscreenov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zmajc ()

pujsekpepe ::

Zmajc je izjavil:

To je bolj mišljeno za mlade, ki so popolnoma zasvojeni z socialnimi omrežji. Že nekaj časa med mladimi opažam trend retro nostalgije. Heptick feedback, fizični gumbi, etc. Vse to se je izgubilo po prihodu touchscreenov.


Se zna prijet. Ima vse kar je potrebno, brez zasvoljive nesnage. Dobr bi sel v promet za 200 usd.
Ceprav po drugi strani se pa da vse to nastimat oz blokrat na prakticno vseh telefonih. Starsevski nadzor

Zgodovina sprememb…

mtošev ::

Heptick feedback

Haptic feedback je še vedno prisoten in to v takšnih oblikah, kot nikoli prej. Apple je (bil) svetlobna leta pred ostalimi proizvajalci, samo poglej njihov opuščen taptic engine, opozorila na Apple Watchu, touchpade na Macbookih...
Tudi najcenejši kitajc ima vibro...

krepelce ::

Ne vem sicer kako sem to spregledal, ampak zadeva bo uporabljala Sailfish, kar je dejansko precej bolj zanimivo kot
sam telefon:

https://sailfishos.org/

Je čisto pravi linux, ki poganja, zaradi združljivosti, android v kontejnerju.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

FireSnake ::

Zmajc je izjavil:

To je bolj mišljeno za mlade, ki so popolnoma zasvojeni z socialnimi omrežji. Že nekaj časa med mladimi opažam trend retro nostalgije. Heptick feedback, fizični gumbi, etc. Vse to se je izgubilo po prihodu touchscreenov.


Kje to opažaš?
Jaz tega ne vidim. Povsem zadovoljni so, da lahko s prsti drsijo po zaslonu.

Sploh pa: kaj ima "Heptick feedback" s fizičnimi gumbi?
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

krepelce ::

FireSnake je izjavil:

Zmajc je izjavil:

To je bolj mišljeno za mlade, ki so popolnoma zasvojeni z socialnimi omrežji. Že nekaj časa med mladimi opažam trend retro nostalgije. Heptick feedback, fizični gumbi, etc. Vse to se je izgubilo po prihodu touchscreenov.


Kje to opažaš?
Jaz tega ne vidim. Povsem zadovoljni so, da lahko s prsti drsijo po zaslonu.


Verjetno živis kje na vasi, preostali svet pa to kar konkretno opaža:
https://humanflourishinglab.org/wp-cont...
https://www.gwi.com/blog/nostalgia-trend

Mimogrede, zadnjič mi je 16 letnica omenila, da je Lambada spet moderna.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

pujsekpepe ::

Je res da je retro still spet moderen. Ne razumem pa zakaj se novih telefonov ne omeji. Zakaj bi dal za ta srot 500 eur tole je mogoce 50 eur z narocnino
Al pa recimo vzames starejse verzije iphona

Zgodovina sprememb…

krepelce ::

pujsekpepe je izjavil:

Je res da je retro still spet moderen. Ne razumem pa zakaj se novih telefonov ne omeji. Zakaj bi dal za ta srot 500 eur tole je mogoce 50 eur z narocnino
Al pa recimo vzames starejse verzije iphona


Na zadevi teče linux, ki emulira android in je precej bolj zmogljiva kot izgleda po ohišju.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

D3m ::

Ganon je izjavil:

550 dolarjev? Marža je 95%? Ta svet je ponorel.


Da fuk!
|HP EliteBook|R7 8840U|

FireSnake ::

krepelce je izjavil:

pujsekpepe je izjavil:

Je res da je retro still spet moderen. Ne razumem pa zakaj se novih telefonov ne omeji. Zakaj bi dal za ta srot 500 eur tole je mogoce 50 eur z narocnino
Al pa recimo vzames starejse verzije iphona


Na zadevi teče linux, ki emulira android in je precej bolj zmogljiva kot izgleda po ohišju.



O kakšni emulaciji ti govoriš?

Na telefonu privzeto teče Android (verzija 16).

Torej:
- ne teče Linux, ki bi emuliral Android
- privzeto teče Android
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

misek ::

FireSnake je izjavil:

Na telefonu privzeto teče Android (verzija 16).

Torej:
- ne teče Linux, ki bi emuliral Android
- privzeto teče Android
Dejansko pa
Can it run Android apps?

Yes. Callback is not an Android phone, but Sailfish OS can run most Android apps through a securely sandboxed Android AppSupport environment. A small number of apps (mainly banking-related) may not work if they depend heavily on Google Play Services or Google’s secure servers, but over 99% of apps run completely normally.

krepelce ::

Mimogrede, za ostale, lepota sailfisha je, da ima sistemski del androida v squashfsju, potem pa lahko overlay fs uporabljaš,
da modificiraš delovanje sistema poljubno, brez rootanja in androidovih omejitev. Recimo injectas zygotu svoj .so in mu
recimo pohookaš SSL_read in SSL_write od boredsslja ;)

FireSnake je izjavil:

krepelce je izjavil:

pujsekpepe je izjavil:

Je res da je retro still spet moderen. Ne razumem pa zakaj se novih telefonov ne omeji. Zakaj bi dal za ta srot 500 eur tole je mogoce 50 eur z narocnino
Al pa recimo vzames starejse verzije iphona


Na zadevi teče linux, ki emulira android in je precej bolj zmogljiva kot izgleda po ohišju.



O kakšni emulaciji ti govoriš?

Na telefonu privzeto teče Android (verzija 16).

Torej:
- ne teče Linux, ki bi emuliral Android
- privzeto teče Android


Lej, daj pojdi raje v debato o kosilnicah, plešavosti in proteinih, pusti tehnične zadeve, to ni zate.

Linux (Sailfish) teče gor, android pa je v LXC kontejnerju, ampak saj ne veš kaj to je.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

krepelce ::

Mimogrede, če ima kdo dovolj androidov in googlovega spyware ekosistema, pa mu ni škoda denarja za sicer povprečen telefon po specsih,
ampak na njem teče Sailfish: https://commerce.jolla.com/products/jol...

(pravi linux, z wayland desktopom in pravim privacy switchem, dejansko edini linux telefon, ki je zares uporaben, za vsak dan, seveda, ne
za ljudi, ki so pripravljeni svoje finančne podatke dati googlu, zato, ker jim je res težko imeti kartico v žepu: https://sailfishos.org/ )
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krepelce ()

nejc_nejc ::

Evo klasiko z mailom in mini netom za maps

Aja namesto šipdrajsa lahko v temi za hrbtom v avtu pišeš smese.;)

Zgodovina sprememb…

FireSnake ::

krepelce je izjavil:


Linux (Sailfish) teče gor, android pa je v LXC kontejnerju, ampak saj ne veš kaj to je.


Za nekoga je kupil višješolsko diplomo na tako obskurnem faxu, da ga je sram na katerem, si malo fesjt glasen.
Kdo ima kaj pojma pa jaz, na tvojem, ne bi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

krepelce ::

FireSnake je izjavil:

krepelce je izjavil:


Linux (Sailfish) teče gor, android pa je v LXC kontejnerju, ampak saj ne veš kaj to je.


Za nekoga je kupil višješolsko diplomo na tako obskurnem faxu, da ga je sram na katerem, si malo fesjt glasen.
Kdo ima kaj pojma pa jaz, na tvojem, ne bi.


Za nekoga z osnovnošolsko izobrazbo, kot si sam, se res preveč pametnega delaš: Volivci po izobrazbi: SDS ima največ podpore med osebami z OŠ ali manj
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: MrStein ()

FireSnake ::

Bi si želel ti, ja :))
Glede na nizko izobrazbo zagotovo obkrožiš SDS ;((
6.1 ni nekaj izobrazba, da bi se hvalil (to pokaže kako nizkoten si, napihuješ se z "dosežkom", ki ni nič vreden).
Sploh z neke obskurne višje šole, ki te jo je sram omeniti. ;((
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • predlagalo izbris: fikus_ ()

D3m ::

krepelce je izjavil:

FireSnake je izjavil:

krepelce je izjavil:


Linux (Sailfish) teče gor, android pa je v LXC kontejnerju, ampak saj ne veš kaj to je.


Za nekoga je kupil višješolsko diplomo na tako obskurnem faxu, da ga je sram na katerem, si malo fesjt glasen.
Kdo ima kaj pojma pa jaz, na tvojem, ne bi.


Za nekoga z osnovnošolsko izobrazbo, kot si sam, se res preveč pametnega delaš: Volivci po izobrazbi: SDS ima največ podpore med osebami z OŠ ali manj


Heh, članek iz 2022.

Glede na zadnje volitve je veliko mladih izobraženih šlo na SDS.

:D
|HP EliteBook|R7 8840U|

krepelce ::

D3m je izjavil:

krepelce je izjavil:

FireSnake je izjavil:

krepelce je izjavil:


Linux (Sailfish) teče gor, android pa je v LXC kontejnerju, ampak saj ne veš kaj to je.


Za nekoga je kupil višješolsko diplomo na tako obskurnem faxu, da ga je sram na katerem, si malo fesjt glasen.
Kdo ima kaj pojma pa jaz, na tvojem, ne bi.


Za nekoga z osnovnošolsko izobrazbo, kot si sam, se res preveč pametnega delaš: Volivci po izobrazbi: SDS ima največ podpore med osebami z OŠ ali manj


Heh, članek iz 2022.

Glede na zadnje volitve je veliko mladih izobraženih šlo na SDS.

:D


Vem, da bi si ti to želel ampak je letos naredil tudi Delo ali Dnevnik analizo in je pokazalo enako.

Će si neizobražen, padaš na desničarsko propagando.

FireSnake je izjavil:

Bi si želel ti, ja :))
Glede na nizko izobrazbo zagotovo obkrožiš SDS ;((
6.1 ni nekaj izobrazba, da bi se hvalil (to pokaže kako nizkoten si, napihuješ se z "dosežkom", ki ni nič vreden).
Sploh z neke obskurne višje šole, ki te jo je sram omeniti. ;((


Medtem, ko si sam, brez dosežkov, z osnovno šolo in kompenziraš s skrajnim desničarstvom lastni neuspeh v družbi.

In dvomim, da sem svojo izobrazbo kje omenjal, predvsem sem tvojo ne-izobrazbo.
ENSO will fuck you up... 1877, here we come.

Zgodovina sprememb…

harmonkar9 ::

D3m je izjavil:

krepelce je izjavil:

FireSnake je izjavil:

krepelce je izjavil:


Linux (Sailfish) teče gor, android pa je v LXC kontejnerju, ampak saj ne veš kaj to je.


Za nekoga je kupil višješolsko diplomo na tako obskurnem faxu, da ga je sram na katerem, si malo fesjt glasen.
Kdo ima kaj pojma pa jaz, na tvojem, ne bi.


Za nekoga z osnovnošolsko izobrazbo, kot si sam, se res preveč pametnega delaš: Volivci po izobrazbi: SDS ima največ podpore med osebami z OŠ ali manj


Heh, članek iz 2022.

Glede na zadnje volitve je veliko mladih izobraženih šlo na SDS.

:D


+1. 2026 so mladi in izobraženi nadpovprečno šli k SDS:



(Se opravičujem za pisanje mimo teme, ampak če levaka krepelce in Firesnake mimo teme žalita najbolj domoljubno slovensko stranko, moramo pravi domoljubi z ažurnimi resničnimi podatki vsaj zaščititi čast Stranke)

Zgodovina sprememb…



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Commodore pokazal telefon brez e-pošte in brskalnika

Oddelek: Novice / Android
393414 (149) harmonkar9
»

V Münchnu bo povratek na Windows stal 90 milijonov evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
237116186 (109397) xmetallic
»

RIM: Android je kaotična greznica (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / RIM BlackBerry
7024624 (18956) Jackass
»

Samsung potrdil: ICS-a za Galaxy S / Galaxy Tab ne bo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Android
11425947 (20847) RejZoR
»

Računalnik za 15 funtov (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
10030420 (26257) mtosev

Več podobnih tem