Slo-Tech - Commodore je napovedal nov pametni telefon, ki ne bo imel čisto vse dosegljive pameti, ker bo namenjen ljudem, ki ne želijo nenehnih obvestil in dregljajev. Telefon Callback 8020, ki bo v osnovni različici stal 500 dolarjev, bo imel operacijski sistem Sailfish OS finske Jolle. Ta temelji na Linuxu in je združljiv z aplikacijami za Android, a čisto vse na njem vendarle ne bodo tekle.
Telefon ne bo imel elektronske pošte, spletnih brskalnikov, družbenih omrežij, Instagrama, Slacka in podobnih motečih aplikacij. Po drugi strani pa bo podpiral na primer Uber, WhatsApp in Viber, tako da se bo z njim še vedno mogoče znajti v modernem svetu in komunicirati z ljudmi. Commodore trdi, da bo na njem teklo 99 odstotkov vseh aplikacij za Android, le nekaj so jih torej namenoma pohabili.
Že na videz pa je telefon drugačen od modernih opek, saj se odpre. Spominja torej na neke druge čase preklopnih telefonov, ki imajo manjši zaslon in fizično tipkovnico. Pod polikarbonatnim ohišjem tiktaka MediaTek Helio G81 s 4 GB pomnilnika in 64 GB veliko shrambo, ki jo lahko razširimo s kartico microSD. Na notranji strani je zaslon z diagonalo 3,25 palca in ločljivostjo 480 x 640, na zunanji strani pa še manjši 1,77-palčni. Seveda ima tudi klasično tipkovnico T9 in veliko tipko Commodore.
V osnovni inačici telefon stane 500 dolarjev, s prosojnim ohišjem bo 550 dolarjev, na voljo pa je tudi dražja zlata verzija za 640 dolarjev. Baterija s kapaciteto 1550 mAh bi morala zadostovati za osnovno rabo, povezljivost pa zagotavljajo 4G, WiFi, Bluetooth in GPS. Telefon bo naprodaj prihodnje leto.
Nekoč je bil vsaj v naših krajih trend, da če so starši želeli nagraditi otroka (predvsem fanta), so mu kupili Commodore (64). Zelo navdušen, če se bo trend po desetletjih obudil in nadaljeval!
Chuck Norris je med števili 0.999... in 1 uspel vriniti konstanto imenovano CN.
James Bond je že pred časi mislil, da bo prišel na zeleno vejo in chillal.
#65W!
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j
Ah obdobje z 38% nečesa v lasnih ščipkah zavoljo nenamakanja, obisk lokalnega frizerskega oddelka mercatorja, ki so imeli 21% spojino nečesa drugega je bila spdoba sintax erorja.
Prvotni Commodore je šel v stečaj iz dobrih razlogov (beri: CD32). Tale novi bo šel še hitreje.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021
To je bolj mišljeno za mlade, ki so popolnoma zasvojeni z socialnimi omrežji. Že nekaj časa med mladimi opažam trend retro nostalgije. Heptick feedback, fizični gumbi, etc. Vse to se je izgubilo po prihodu touchscreenov.
To je bolj mišljeno za mlade, ki so popolnoma zasvojeni z socialnimi omrežji. Že nekaj časa med mladimi opažam trend retro nostalgije. Heptick feedback, fizični gumbi, etc. Vse to se je izgubilo po prihodu touchscreenov.
Se zna prijet. Ima vse kar je potrebno, brez zasvoljive nesnage. Dobr bi sel v promet za 200 usd. Ceprav po drugi strani se pa da vse to nastimat oz blokrat na prakticno vseh telefonih. Starsevski nadzor
Haptic feedback je še vedno prisoten in to v takšnih oblikah, kot nikoli prej. Apple je (bil) svetlobna leta pred ostalimi proizvajalci, samo poglej njihov opuščen taptic engine, opozorila na Apple Watchu, touchpade na Macbookih... Tudi najcenejši kitajc ima vibro...
To je bolj mišljeno za mlade, ki so popolnoma zasvojeni z socialnimi omrežji. Že nekaj časa med mladimi opažam trend retro nostalgije. Heptick feedback, fizični gumbi, etc. Vse to se je izgubilo po prihodu touchscreenov.
Kje to opažaš? Jaz tega ne vidim. Povsem zadovoljni so, da lahko s prsti drsijo po zaslonu.
Sploh pa: kaj ima "Heptick feedback" s fizičnimi gumbi?
To je bolj mišljeno za mlade, ki so popolnoma zasvojeni z socialnimi omrežji. Že nekaj časa med mladimi opažam trend retro nostalgije. Heptick feedback, fizični gumbi, etc. Vse to se je izgubilo po prihodu touchscreenov.
Kje to opažaš? Jaz tega ne vidim. Povsem zadovoljni so, da lahko s prsti drsijo po zaslonu.
Je res da je retro still spet moderen. Ne razumem pa zakaj se novih telefonov ne omeji. Zakaj bi dal za ta srot 500 eur tole je mogoce 50 eur z narocnino Al pa recimo vzames starejse verzije iphona
Je res da je retro still spet moderen. Ne razumem pa zakaj se novih telefonov ne omeji. Zakaj bi dal za ta srot 500 eur tole je mogoce 50 eur z narocnino Al pa recimo vzames starejse verzije iphona
Na zadevi teče linux, ki emulira android in je precej bolj zmogljiva kot izgleda po ohišju.
Je res da je retro still spet moderen. Ne razumem pa zakaj se novih telefonov ne omeji. Zakaj bi dal za ta srot 500 eur tole je mogoce 50 eur z narocnino Al pa recimo vzames starejse verzije iphona
Na zadevi teče linux, ki emulira android in je precej bolj zmogljiva kot izgleda po ohišju.
O kakšni emulaciji ti govoriš?
Na telefonu privzeto teče Android (verzija 16).
Torej: - ne teče Linux, ki bi emuliral Android - privzeto teče Android
Torej: - ne teče Linux, ki bi emuliral Android - privzeto teče Android
Dejansko pa
Can it run Android apps?
Yes. Callback is not an Android phone, but Sailfish OS can run most Android apps through a securely sandboxed Android AppSupport environment. A small number of apps (mainly banking-related) may not work if they depend heavily on Google Play Services or Google’s secure servers, but over 99% of apps run completely normally.
Mimogrede, za ostale, lepota sailfisha je, da ima sistemski del androida v squashfsju, potem pa lahko overlay fs uporabljaš, da modificiraš delovanje sistema poljubno, brez rootanja in androidovih omejitev. Recimo injectas zygotu svoj .so in mu recimo pohookaš SSL_read in SSL_write od boredsslja ;)
Je res da je retro still spet moderen. Ne razumem pa zakaj se novih telefonov ne omeji. Zakaj bi dal za ta srot 500 eur tole je mogoce 50 eur z narocnino Al pa recimo vzames starejse verzije iphona
Na zadevi teče linux, ki emulira android in je precej bolj zmogljiva kot izgleda po ohišju.
O kakšni emulaciji ti govoriš?
Na telefonu privzeto teče Android (verzija 16).
Torej: - ne teče Linux, ki bi emuliral Android - privzeto teče Android
Lej, daj pojdi raje v debato o kosilnicah, plešavosti in proteinih, pusti tehnične zadeve, to ni zate.
Linux (Sailfish) teče gor, android pa je v LXC kontejnerju, ampak saj ne veš kaj to je.
Mimogrede, če ima kdo dovolj androidov in googlovega spyware ekosistema, pa mu ni škoda denarja za sicer povprečen telefon po specsih, ampak na njem teče Sailfish: https://commerce.jolla.com/products/jol...
(pravi linux, z wayland desktopom in pravim privacy switchem, dejansko edini linux telefon, ki je zares uporaben, za vsak dan, seveda, ne za ljudi, ki so pripravljeni svoje finančne podatke dati googlu, zato, ker jim je res težko imeti kartico v žepu: https://sailfishos.org/ )
Bi si želel ti, ja Glede na nizko izobrazbo zagotovo obkrožiš SDS 6.1 ni nekaj izobrazba, da bi se hvalil (to pokaže kako nizkoten si, napihuješ se z "dosežkom", ki ni nič vreden). Sploh z neke obskurne višje šole, ki te jo je sram omeniti.
Bi si želel ti, ja Glede na nizko izobrazbo zagotovo obkrožiš SDS 6.1 ni nekaj izobrazba, da bi se hvalil (to pokaže kako nizkoten si, napihuješ se z "dosežkom", ki ni nič vreden). Sploh z neke obskurne višje šole, ki te jo je sram omeniti.
Medtem, ko si sam, brez dosežkov, z osnovno šolo in kompenziraš s skrajnim desničarstvom lastni neuspeh v družbi.
In dvomim, da sem svojo izobrazbo kje omenjal, predvsem sem tvojo ne-izobrazbo.
Glede na zadnje volitve je veliko mladih izobraženih šlo na SDS.
:D
+1. 2026 so mladi in izobraženi nadpovprečno šli k SDS:
(Se opravičujem za pisanje mimo teme, ampak če levaka krepelce in Firesnake mimo teme žalita najbolj domoljubno slovensko stranko, moramo pravi domoljubi z ažurnimi resničnimi podatki vsaj zaščititi čast Stranke)