» »

Ce hocete res poceni RES dobro pa ne preglasno hlajenje

Ce hocete res poceni RES dobro pa ne preglasno hlajenje

1
2
3 4

1024 ::

Caligula: Protislovje si napisal ti.

Btw, vse pa se je začelo, ker si hotel iz tega narediti tak bum. To ni nič novega.

Pa so zelo dobri venti 12cm za 1500. Thermaltake. Lepo se obnesejo na kontrolerjih sam nekateri ( Titan in enermax - imam oboje ) pri določenih napetosti ptičnejo spuščati neprijetne zvoke.


Povedal sem, kar sem hotel. Imej se za največjega carja še naprej, ker si pogruntal da se topel zrak dviguje.

Over and out.
Fish knows everything.

TESKAn ::

Tale 155 mm vent je glasen k hudič. Mogoče imaš ti, Caligula, še kaj drugega hrupnega v kišti in se ti ne zdi, da bi zganjal šundr - jaz, ko je bil v kišti, sem ga prav lepo preveč slišal in je po kratkem postopku romal v omaro...kjer čaka na boljše čase.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Caligula ::

Teskan, imas enakega? Si preprican?
Venti niso vsi enako glasni. Tudi pri enakih dimenzijah.
Jaz imam prav tega iz Conrada.

Na koliko voltov pa si ga futral, ce je enak? Kar na 12?
Pa kako si ga mel nastimanega, ker tukaj nekaj ni normalno pri tem kar pravis ti.

Jaz sem ze v trgovini probal pred nakupom na vec razlicnih voltaz in je bil pod 7 volti ze prav tih.
Pa ti si ga mel prav v kisti? Pretok zraka je velik in ce si ga mel tako postavljenega, da je ob nekaj konkretnega mimo vleklo, se je slisalo kvecjemu zrak. Skratka tako kot ga imam jaz, ni glasen.

1024-s tvojimi posti se mi res ne da ukvarjat. Jaz spostujem razgledane, nefrustrirane ljudi, ostalega pa ne obsojam, se mi pa ne da ukvarjat. Veliko srece v forumu. PS: moras zdaj vsem temam v forumu dodat, da naj si kar mislijo vsi da so najvecji carji. LP

TESKAn ::

Je popolnoma enak, za moje pojme je hrupen tudi na 5V in ko samo 'zrak meša'. Pač, navajen tihe kište, čeprav je sedaj malo hrupna (se mi ne da poštimat ventov, kaj čmo, ni ne časa ne volje...).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Caligula ::

Meni se ne zdi hrupen.
Lahko, da imas pretok zraka potem tak, da ga kaj ovira.
V bistvu ne vem kaj bi bilo.

Mi je pa med igrami tudi na 12v dovolj tih ker ga itak nic ne slisis med igrami.
Je pa to za probat. Pa vsak lahko ze v stacuni rece, da mu ga priklopi pa sam proba.

Jaz ga ne snamem vec dol0:)

ru7 ::

..prisegam na vodno hlajenje in tišino >:D

Caligula ::

Za tisti denar bi raje prisegalna pentiuma in popolno tisino.

Ne rabis nobenega vodovovoda pol.

Pa zanimivo, da tu postate samo taki z vodnim in nekaj probate utemeljit nakupe, ki ste jih ze opravili. To je cisto naravna reakcija.
Samo ta tema je namenjena tudi tistim, ki ne nameravajo kupit vodnega ali pa se se odlocajo. Lepo pa da si zadovoljen z svojim vodnim hlajenjem. Bi bilo ze hudo narobe, ce bi sel ves tisti trud in denar zamanj. 0:)

OrkAA ::

hm..zanimiva tema...

Vidm, da si zelo zadovoljen s svojim ventilatorjem na strehi :) Če ti res tako dobro hladi sem vesel zate, ampak imam eno vprašanje...Si že kdaj videl vodno hlajenje v delovanju? Si videl kako nizke temperature prinaša?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: OrkAA ()

kuglvinkl ::

Kaj je zaman je pri vodnem hlajenju običajno čist subjektivna dilema. Kdaj boš to razumu?
Your focus determines your reallity

Zgodovina sprememb…

Caligula ::

Kuglwinkl komu si zastavil vprasanje?

Orkaa-videl ze vodno v delovanju, v izdelovanju, ...
Mi je sel disk med delom na jetra pol. Raje slisim tih vent kot disk.
Pa tudi vodno, ce je dobro ma se vedno vent. Tih a se vedno vent.

In?

Zakaj bi kompliciral?
Ce bi imel denar za tih in blazno hiter sistem sploh nebi sel kupovat AMDja in vodnega. Imam raje Pentiuma in Radeona notri.

Pa trenutno imam
temp procesorja 42C
plata 23
disk 22
in ocitno kista ali karkoli je cetrti senzor 23C

Ima vodno precej nizje?

Bi jih potreboval?

Pa temperatura diska je pomembna. Pa nasploh enakomerno hladi vse.
Tam pa samo tocke, pasivno hlajenje pa je bolj zanemarljivo.
Za plato je dobro, da so vse tocke obro hlajene.

Meni proc 2400 AMD navit na 2300 laufa stabilno vse do 60C recimo. Za vec nisem niti uspel probat poleti.
Racunalnik se mu zboota tudi pri 2500. Enkrat se mi je ko sem se igral. Sam se je sesul, pa je bla temperatura sele 50C v biosu..
Kar pomeni, da ga temperatura ne moti toliko. Nvidia 5900 se mi navija v PM ze brez tega venta.. in je itak navajena visokih temperatur,..

kuglvinkl ::

Nate, na koga pa.
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Aja, v sobi mam 20,21C

LP

Caligula ::

In zakaj name? Zakaj bi naj jaz tega ne stekal?
Saj sem mu napisal, da lepo, da mu lepo dela in bi bilo ze presenetljivo, ce pri vsem trudu in denarju nebi.

Si to dobro prebral?

kuglvinkl ::

Prav dobro berem ne skrbi. Samo zanima me, če razumeš, da tlačiš vse (hruške in banane, včasih še kakšno slivo) pod hlajenje?
Your focus determines your reallity

Caligula ::

42C je blo, ko je adaware laufal.

Zdaj je spet na 39C procesor :D

Pa eni bi spet radi primerjali to pa vodno.

Meni se za vodno zdi skoda denarja. Raje Pentium in Radeon.

Ce pa ze mam AMDja, mam pa raj vent za 2.700 SIT, ki ni glasen in mi hladi HUDO dobro.
Ce ga izklopim, gredo temperature gor za 8-11C in to ceprav je zdaj na vrhu kiste pot za zrak ven in se vedno dva venta vhodna v kisto spodaj.

Pozna se ZELO!

Caligula ::

Domnevam ,da si prebral naslov teme?

Hlajenje? Ne preglasno? Poceni?

To je to.

Povej-bi laho se znizal temperature v compu z vodnim? Za koliko?
Pa bi se splacalo?
Zakaj-res me zanima.

kuglvinkl ::

Ne gre za naslov, ampak tvoje poste, ki sledijo.

In zgleda, da ne ločiš med hlajenji in zakaj se jih dela.
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Hlajenje se dela

za hlajenje komponent racunalnika.
Bistvo je ucinkovitost in cimmanj hrupa.

Kaj sem pozabil?

In se dopisi kaj sem narobe razumel oz sploh ne razumel.0:)

kuglvinkl ::

Da nima, ampak nobenega smisla primerjat tvoje hlajenje z nekim vodnim. Ne glede cene, ne glede učinkovitosti, ne glede na znanje, ki se ga pri tem pridobi. Lahko to razmeš?
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Pa Kuglvinkl, midva sva popolnoma enakega mnenja.

Samo par ljudi tega ni hotelo stekat in so sli v to temo neki ogrozeno tlacit primerjave med tem in vodnim. Beri prosim celo temo in poste od zacetka. Oni niso govorili o zabavi in znanju... ampak o hlajenju, hrupu,,.. pa se prav zajedljivo agresivni so bili nekateri in en celo omejen in un poco primitivo:(

Jaz to kar si napisal vse vem.

Zato nisem sel tlacit tega kam v temo z vodnim hlajenjem ampak sem odprl temo, v kateri bi predstavil prav to specificno moznost s prav tem poceni ventom. Tocno tako kot pravi naslov. Poceim ne prevec glasni in res dobro hlajenje. Pol pa sam beri kak folk se je javljal in kako...

In nekateri so kljub temu, da sem napisal, da razumem, ce gre za zabavo, veselje,.. in da to naj se nebi primerjalo z vodnim,.. vztrajali pri teh primerjavah.

Priporocam res pozorno branje celotne teme od zacetka.

Caligula ::

Pa ne beri samo mojih postov-tu je ocitno tezava. Beri kaj so pisali vsi.

kuglvinkl ::

Ok, tale text iz zgornjih postov ni izhajal. Zmenjeno potem. :)
Your focus determines your reallity

Caligula ::

No vidis-zmenjeno.:)

Pa povej se tko-cisto mimo vsega-da bodo vsaj tisti, ki trenutno nimajo ne tega venta, ne vodnega, pa jim v racunalnikih bobnijo razni Vulcanoti pa taka hrupna navlaka: Se ti zdijo ti rezultati za 2.700 SIT OK?

kuglvinkl ::

Hja, zame ta mod ne pride v poštev, kišta mora bit clean oz. pošast se mora skrivat v drobovju. Recimo Porshejeva mašina v Hroščevi šasiji. >:D

Za nekga, ki mu je rešitev všeč, ne vidim ovire.
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Se mi je kr zdelo.

Je pa mozno to zadevo tud v kisto dat, ker recimo plac je med napajalcem in pekacem, samo meni se recmo se ne da ukvarjat z vrtanjem v pokrov ohisja.Bom pa nekak mal bol spodoben pokrov naredu. Sam nisem lih tolk pedantne sorte..:8)

Pa men je oblika tega reaktivca na strehi prrasla h srcu. Hocem da se ga vidi>:D

ali3n ::

To zdaj skupaj (oba ta venta) furam na 7voltov npr. V bistvu med igrami lahk kar do konca nasponas ker itak ne slisis pol je pa fajn obcutek ko ves da je tud med igrami prijetno hladno v kisti.


Caligula - nekje zgoraj si tole napisal; pa si ti ziher da te 160mm ventilator na 12V ne moti ob nabijanju iger? mam 4 vente 120mm (ne v eni kišti), sam.. na 12V so neznosno glasni; sicer ti pa fantje želijo dopovedat samo to, da si odkril tisto, kar s(m)o mnogi počeli že pred leti; da se topel zrak dviguje, so vedeli že stari Grki...
Mal spedenej tole, da bo še očem všečno, ker tole kar maš je kot da bi gledal lepotico v strgani trenerki...:D
Sej se da mal lepše narest...
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Caligula ::

Joj joj Ali3en.

Pa sej so vsi osnovno solo koncali tukaj ne?
Res ti ni mozno stet v plus tistega prvega dela posta.

Pa tudi tebi priporocam branje vseh postov.

Pa meni videz ne pomeni toliko. Oz me to ne moti.
Pa ta je tisji kot manjsi venti. 12 mm vent je premajhen. Tido 17mm vent z manjsimi lopaticami ni primeren, ker je glasnejsi.
Vse kar ma tamale lopatice ODPADE. Ker je tisto glasnejse.
Priporocam obisk Conrada in reci unemu, da ti priklopi recimo na 5v ali 6.
Jaz mam mojega skupaj z enim 80mm ventom na 7 v na enem svoh adapterju in mu un 80mm dost moci pobere, tako da se vrti tako, kot bi se sam recimo na 5v ali kaj takega. Skratka ne na pamet nekaj-pejt probat.

Tega ni treba sponat na 12 voltov, da bo pretok zraka enak kot pri tvojem, ce ga mas na 12 voltov.
Ta ma konkretne lopate in verjetno doseze isti ali vecji pretok zraka ze pri kakih 5 voltih.

Verjemi, da je pol tisji.
Pa tudi drugih ventov v kisti ti pol ni treba sponat. Moja kista-ce zanemarimo gnusno dretje Nvidie, je zdaj tisja. Se procesorski vent mam za vec kot 50% manj nasponan zdej.
Sam ce dam drugo grafo notr je vse lepo tiho.

Za druge resitve ne vem kake rezultate dajejo ampak bistveno je predvsem to, da mora bit VEEEELIK vent z CIMVECJIMI lopaticami in manj vrtljaji.
Tisti, ki ga mas ti, je majhen in ima tamale lopatice in je zato glasen.

Caligula ::

Skratka Alien preberi se prvo stran postov. Pol postaj dalje. Enako velja za ostale. Prosim preberite celo temo. Bote prihranili s casom pa neprijetnostmi sebi in ostalim. LP

Caligula ::

Pa se zadnjic napisem to:

Jaz hocem poceni, ne preglasno in dobro.
Videz je pri meni dalec spodaj. Se skoraj poserjem nanj, ce stvar dobro dela.

In sem eden tistih ljudi, ki bi prej crknili kot si dali v rac razne neonke, luckice,.. pa tak crap>:D
Tko da ne men o videzu, ce mate luckice. Sej ne obsojam tega ampak sm pa res nekje na meji:D
Skratka vi, luckice, jz ne. You put luckice into my comp, you die!:D

Jz sm to ze prerasel. Je pa zihr tvoja resitev se z neonkami se posebej mlajsi generaciji zelo vsec.0:)

Caligula ::

Aja Alien-ocitam ti drugi del posta. Tisto o dvoganju zraka-ne prvega dela posta, kot se mi je zatipkalo zgoraj.

kuglvinkl ::

Ne nabijaj. Prav lahko, pod rugih uporabnikih sodeč je, da vse misli združiš misel v en post. Drugače ti bom primoran brisat.
Your focus determines your reallity

Caligula ::

Se lazje je, ce jih zdruzis v enega.

Keyser Soze ::

Vsi se kregajo z moderatorjem na repu(da ne bo glih na čelu).:D Svašta. Da se to lahko zgodi na S inu T? Kdo bi si mislil....

Ko sem pa jaz spraševal kje dobit kakšen večji vent od 120mm so me pa vsi čudno gledali in nič rekli.
OM, F, G!

Caligula ::

Keyser, to funkcionira drugace. Ce sprasujes ne pove noben nic. Ko pa kaj svetujes pa se jih najde takoj par, ki te sprasujejo, ce mislis, da drzis bog za jajca,.. >:D

Mors skrit svoje interese.
Ce te zanima, kje se dobi kak dober 12cm vent mors napisat da je dobro met enega ali dva v kisti, kot mas sam, pa ti bodo vsi pisali, da si kmet, da to ze vsi vejo,.. pa tud kje se jih dobi... :D
Slovenija at it's best!8-)

mato22 ::

Jest sem si glih danes montiral zgoraj en vent Delta 120mmx120mm. Sem mel glih mal časa pa se se spravu delat mod. Vent je priklopljen na Vantec Nexus fan controller in se ga ne sliši na 7V, piha pa zlo v redu in tud temperatura je padla v ohišju. Za vroče dni bo še prav prišlo :)
Pa še sllikice:



Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: kuglvinkl ()

Microsoft ::

mato22, točno takole zadevo sm imel jaz v mislih.

Caligula, sam tvoja modofikacija vseeno ni tako poceni. Poglej, imam takšno ihišje, kot ga ima mato22. Se pravi, da moram v pleh izrezat luknjo. Ker nimam vbodne žage, bi si jo mogu kupt. Pol bi mogu mi to en izrezat, kr sm jst bol smotan. Pol mogoče še malo pobrust, zvrtat lukne. Da ne omenm tega, da bi mogu vse dat iz PCja van, ker je pokrov prnetan gor. PA pol spet vse nazaj v PC noter.

In mislm, da večina lastniku PCja niam ne znanja ne cajta ne vole, da bi se spravla v takle projekt. Vprašljijva je tud varnost takega hlajenja, sej jst nkjer ne vidm nobene zaščitne mrežice... Pa tud prenosno ni nevemkako tole.

A ni lažje pol kr kupt ža na samem začetku kvalitetno ohišje, pa dat pol noter par tihih 80cm ventov. Al pa kupt en kvaliteten in tih hladilnik za proc?

Pa takole hlajenje nima nobenega smisla, če proc ne navijaš. Sem skor prepričan, da več ko 50% lastnikov AMD XPja nimam odklenjen proc...

Disk nevem zaka bi hladil, ker edino kar se tam greje, je en čip, ki je vroči k presica (Maxtor). Tega pa ne boš ohladil s tem, če bo zrak za 10C nižji v ohišju, ampak, če bi dal en hladilno rebro na ta čip. Disk je pa tak pršravfan na plehnato ohišje, ki ga malo greje. Mim grede, mam 3 maxtorje, vsi so mlačni al pa še to ne.

Glede ostalih komponent, recio plata, zvočna, grafična, ..(nenavito) je tak vseeno, al delajo pr 40C al pa pr 50C. Sj jst ne opazim nobene razlike v delovanju mašine pozim in polet. Je polet pač mal več stopinj v kišti, sm če stvar dela, who care? Sevdea, govorim o moji kišti, pr kateri je vse nenavito.

Verjamem, da nism edini...8-)

Pa še neki glede tega vodnga hlajenja. Milsim, da je imet svoje vodno hlajenje, ki si ga sam naredu, nek izziv. To nardiš tud mal zarad sebe, da dokažeš seb, da znaš. Da se kej novga naučiš. Da kej novga probaš. Da si pol happy na koncu, ko ti je neki ratalo nardit, pa si to naredil po svoji zamislih. To je isto ko tuning avta recimo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

TribesMan ::

Dejstvo je da ne moreš primerjat zračnega hlajenja z vodnim. In basta.

Ventilator na vrhu kište je uporaben dokler imaš zaprto kišto, če maš pokrove dol snete (kot večina overclockerjev tle gor) potem ti tole ne pomaga nič.

Če ne overclockaš se ti ne splača nič dodatno hladit.

Če overklokaš je vodno hlajenje vsaj 10 do 20% boljše od zračnega. Pri meni je bla razlika med bakrenim coolerjem z ventom na ful (V7+, neznosno glasno) 2300MHz pri 1.9V, in vodnim hlajenjem 2550MHz pri 2V več kot očitna. s tem da so temperature pri vodnem hlajenju vsaj 15°C nižje kot pri zračnem in da je sistem sedaj tih (4 ventilatorji na 7V, tihi), prej pa je bil neznosen (6 ventov na veliko večji glasnosti).

Itaq da dobro prezračena kišta pomaga, vendar to z vodnim hlajenjem ni za primerjat.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Caligula ::

Jimi Btn,

jaz sem samo snelo pokrov ohisja. Ce bi hotel bi se ustavil spotoma-pac pokrov bi mel v avtui, pri kakem mojstru, ki bi mot to za en pir izrezal samo sploh ni treba.

Jaz navijam. Sploh kadar uporabljam kaj bolj zahtevnega.

Proc mam tud na 1.9 volta kdaj.

In ne tribesman, to ni isto, kot ce mas kisto gor odprto.
Ce mam kisto gor odprto so temperature 10 c visje, kot ce ventilator laufa. Samo odprta kista lahko pomeni da zrak ne potuje dobro mimo vrocih delov. Kista mora bit zaprta in zrak prisilno hladiti.

Jimi, pravkar sem s prstom ustavil ta ventilator. Nic. Skratka vrti se pocasi, lopatice so velike in niso ostre-kot igracka.

Diski crkujejo prej, ce so bolj segreti.

Procesor sam me ne zanima, ce je pri vodnem hlajenju se za 5-10C bolj hladen, ker nbi procesor ozko grlo, pa procesor ma dalec najdaljso zivljenjsko dobo in me zanj ne zanima toliko. Sploh pa kar je pri Athlonu pod 50C je vse ful dobro.
Mojega pa temperature sploh ne motijo tolko. Graicna je bolj hladna, plata je cela bolj hladna-tudi okoli napajalnega dela,..

Te je pa ze Tribesman opozoril in tudi jaz prej, da ne mesaj tega z vodnim hlajenjem. Priporocam ti branje cele teme od zacetka-se pravi zacni na prvi strani in beri do tu in bos videl, da smo ucenje pri vodnem hlajenju ze omenili in da ga spostujemo.

Tukaj v tej temi pa ucomo ljudi kako poceni do zelo dobrega hlajenja, je pa tribesman spet pozabil, da meni temperature padejo ful, ko na zgoraj odprto kisto postavim ta vent in ga prizgem, tako, da je malo zabluzil, ko je rekel, da ga tisti, ki imajo zgoraj odprto kisto, ne rabijo.

skratka moral bi probat in ptem govorit. Saj ravno take poste moderatorji spodbujate ne? Z dejanskimi izkusnjami.

In se enkrat-smo omenli, da ma vecina folka na procesorju preglasen cooler, ki bedno hladi.

jaz sem svojega lahko upocasnil in utisal in je proc se vedno skoraj 10C bolj hladen in kista zdaj bolj tiha.

Skratka Tribesman malo cuden je ta tvoj zadnji post-kot da si spet pozabil kaj je pisalo v vseh prejsnjih.

LP

Caligula ::

PA se to-Tribesman kake vrednosti ti kaze recimo Speedfan na tvojem sistemu-vse temperature. Pri meni kaze enake kot v BIOSU in so:

41C procesor
25 plata
23 kista
22 disk.

Bi ti pripel se sliko , ki kaze vse kar je odprto in Speedfan.

V sobi imam danes 22C.

Laufa milijonn programov.

Skratka kake temperature pa imas z vodnim danes ti?
Ko hladi tooliko bolje, pa ceprav v glavnem samo procesor, ki ima itak najdaljso zivljenjsko dobo in ga bomo vsi porej zamenjali kot skurili,.. ?

morphling1 ::

Proca ne hladimo bolje, da bi podaljšali življensko dobo (vsaj jaz ne), ampak zato ker je direktna povezava med nižjo temperaturo in višjo doseženo frekvenco procesorja. Samo zaradi tega in ničesar drugega se splača bolje hladit proc. Tudi meni se smešno zdi hvaljenje z nizkimi temperaturami pri default frekvenci, še bolj pa paničarjenje ob malo višjih temperaturah pri enaki default frekvenci. Btw na senzoriko na platah se jaz čisto nič ne zanasam, meni je važno samo ko delam kake spremembe na hladilnem sistemu, da se mi to pozna v novih stabilnih MHz-ih procesorja, za vse drugo mi ni mar. Recimo menjava pumpe in mala prerazporeditev, mi je recimo na tbredu prinesla več kot 50 čisto stabilnih MHz, govorim o F@H 24/7, ter ostalimi vklopljenimi programi, priporočam, da probaš zadevo laufat, da res vidiš koliko je dejansko stabilen tvoj sistem (btw. nič ne predpostavljam, da ni stabilen).
Tvoja hladilna rešitev je seveda zelo dobra za zračno hlajenje in zaprto kišto, ampak odprta stranica (ne zgornji pokrov) ter še kak vent postavljen na kritično mesto, je v večini primerov še vedno boljša kar se tiče samo hlajenja procesorja in doseganja višje frekvence, samo računalnik ne sme bit postavljen ob kaki steni, ampak mora imet svež zrak okolice prost vstop.
Aja pa primerjava temperatur brez podatkov o plati (in po novem zaradi idiotizma proizvajalcev, tudi verzije bios-a) nima nobenega smisla.
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

glinik ::

Caligula:

Daj prosim napiši mi link za ta ventilator, al kaj podobnega da zadevo malo bol podrobno naštudiram.

In kolko ima ta ventilator premera? 2700 sit je vsekakor vreden :D :D

Lp

Caligula ::

Morphling je napisal pametno in probajte dojeti tudi ostali-procesor rabi ful hudo-vodno hlajenje, ce hoces zafnje atome z njega potegnit. Skratka se tistih zadnjih 20% in to je tudi bolj zaradi veselja.

Kar s tice tega ventilatorja, odlicno hladi cel sistem. Predvsem pa vse komponente zelo enakomerno. To je pomembno za pravilno delovanje in za zivljenjsko dobo predvsem bolj obcutljivih komponent. Za proc pa temperatura sploh ni kriticna.

Skratka to je odlicno zracno hlajenje, je pa vodno vsekakor ne samo boljse ampak edino primerno, ce hoces doseci skajne meje.

Samo to smo razcistili v prejsnjih postih.

Glink- nere 155mm, 175mm, 57 mm od oka.
Drugace v moji kisti pride ravno lepo med pekac in napajalec samo ga mam vseeno kar na vrhu.

Dobis in sprobas pa ga lahko v Conradu pod Emporiumom v BTC,

LP

Caligula ::

Zdaj sem se z analognim-beri navadnim termometrom, ki sem ga postavil zgoraj na vent izmeril 23C.

Tocno 23C.

Malo cudno, da pokaze tocno toliko kot Speedfan. Verjetno res malonakljucje, ker ti senzorji niso nikoli ful natancni.

Samo, nasploh, ce izklopi vent in so v roku 20 min temperature po istih senzorjih cca 10C visje, pomeni, da greza razliko 10C.
ni vazno, ce drugace kaze cisto tocno temperaturo. Razlika je zagotovo dovolj natancna.

LP

TribesMan ::

Evo Caligula to so moje temperature:



V ozadju vedno laufa folding@home, če je procesor na idle se temperatura spusti do 33°C.

Temperatura sobe je 20°C (alkoholni termometer), temperatura vode je 24°C (merjeno z industrijskim senzorjem).

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: OwcA ()

Caligula ::

Skratka meni se za razliko ne zdi vredno komplicirat kaj sele veliko denarja vlagat v par stopinj. Bomo pa povedali, da verjetno mas ti rad bolj odprt prostor pri navijanju navzgor-oz da te temperatura procesorja pri ekstremnem navijanju nebi omjevala in zate dodatek za vodno hlajenje predstavlja smiseln nakup in si z njim zadovoljen. Imam prav?

Skratka vsakemu svoje.0:)

Je pa prav, da ma zdaj vsak, ki se odloca malo pregleda in mu bo mogoce pri izbiri lazje.
Se strinjas?

Microsoft ::

Drgač pa za življensko dobo nekih komponent in da PC se ni treba kej preveč sekirat. Pr večini bojo te komponente po 2h letih ležale nek v smeteh.

Edino, kar je najbolj kritično, mislim da je disk. Vendar dvomim, da se bo v nekem srednjo prevetrenem ohišju ta disk tako segrel, da se bo življenska doba le tega drastično znižala...

No, imam tri diske, dva sta stara okoli 1.5 lete. Bom povedal, ko bosta odpovedala...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Caligula ::

Men so se vsi do sedaj pocrkali.
Comp mi laufa 24/7 in skos dela.
Se pozna.

Pa vodno hlajenje ga ne hladi. Tudi pasivno le minimalno.
Mogoce ma zaradi zanemarjanja ventov v kistah z vodnim hlajenjem celo se bolj pasje zivljenje.
Odvisno od posameznega primera. Jaz pa sem nad tem ventom navdusen.

Sploh za ta drobiz in hrup.

Microsoft ::

Kolkor sm jst vidu, se da tud kupt tak hladilnik, ki hladi disk, če imaš vodno haljenje.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Caligula ::

Bravo Jim. Zakaj nisi prebral cele teme, kot sem te prosil, ce ze nameravas postat tu?
Tudi to smo obdelali.
Beri. Skodilo ti ze ne bo.

LP

KameHameHa ::

Hmmm. Zdaj sem prebral vse poste! Da nebo kdo rekel,da polovico ne vem o čem se gre.
Dejstvo 1: Zračna hlajenja so ok za tiste,ki ne nameravajo nevem kak navijat
Dejstvo 2:Vodna hlajenja so v vseh primerih učinkovitejša od zračnih ( kdo trdi drugače pač nima pojma o termodinamiki)
Dejstvo 3: Caligula : pretiravaš s tem tvojim zastopanjem tega ventilatorja,ker če te bi bilo vsaj malo strojnika
bi vedel,da je konstruiranje rotorjev od ventilatorja znanost zase in,da je lahko ventilator enkrat večji od tvojega
pa bo vseeno glasen (meni je ze 25db glasno) ne glede na njegove vrtljaje!

za info imam Zalman CNPS7000AlCu pa ni pretirano drag pa mi procesor vseeno ne preseže 33°C pri max obratih.
Se mi je zgodilo,da sem pc sestavil in ga vključil pa sem mislil,da mi vent na procesorju ne dela,se vstrašil in pc izklopil!
Potem pa sem ugotovil,da je zadeva tako tiha,da je nisem slišal!
Mislim pa,da se tudi za manj denarja kot 2700 sit dobi isto učinkovit in tišji vent. kot je tvoj!

Pa upam,da neboš spet ožaljen,ker sem pač napisal par dejsteva,ki so neizpotbitna.

Mislim,da malo kritike nikoli ne škodi in,da je dobro,če jo sprejmeš,ker potem pogledaš na stvari še z drugega zoznega kota in se še potem mogoče kaj naučiš,ker mislim,da fanje na forumu ponavadi zadeve zelo obvladajo in jih je dobro kdaj pa kdaj poslušat!:)
1
2
3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322335 (9544) Raptor F16
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811276 (10392) Janac
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835325 (4237) mimax
»

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302548 (1641) Dejancek
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252249 (1676) VASkO

Več podobnih tem