» »

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Dejancek ::

No, da še jaz predstavim moje Vodno hlajenje, nekje 4 dni dela in popravkov, ampak počas in sproti bomo še dodelali.. :D

Sestava pa je taka :

-Abit NF7
-Amd Mobile 2500
-Gigabyte Radeon 9600 PRO
- 2*256Mb Twinmos CH-5 ddr400
-LC Power 550W
-Zalman NB47-J
-Maxtor 40GB
-Maxtor 120GB
-Teac CD-RW
-DVD-RW Lite-On
-Sound blaster Live 5.1
-Modem
-Ohišje (cheep Kupljeno u Comtronu za 1-ga Cankarja)

Vodno:

- Črpalka Hydor Seltz L30
- Radiator Airplex EVO 240
- CPU blok EK-WWA by Eddy
- VGA blok EK-VGA-WW by Eddy
- cevi PVC 17/13
- T-člen in 90 kotni členi
- 2x Termaltake Smart Fan 2.0 (120mm)
- 2x Zalman Zm-F1 Silent (80mm)
- 1x Revoltec Red color(80mm)
- 1x No name vent: Multi color (80mm)

Cena komplet Vodnega hlajenja me je prišla cca. 40.000 sit + Ventilatorji + DELO ki je neprecenljivo :8)


Ker slike največ povedo preidemo kar k njim:

1 slika : Tko zgleda to



2 slika: Elektrarna Lc Power



3 slika: CPU Vodni blok in Chipset



4 slika: Črpalka Hydor L30 u vsej njeni lepoti :P



5 slika: Cpu Vodni blok, Chipset in VGA vodni blok



6 slika : Pogled na vse



7. Sprednaj stranica rahlo spremenjena, dodal sem u 3.5 slot 2 potenciametra za regulacijo Ventilatorjev za Hladilnik



8 slika: Isto, sam malček bolj od blizu



9 slika: Ventilatorja za hladilnik na zgornji strani comp-a



10 slika: Ventilatorja slikana pod kotom 90 stopinj



11 slika: Testenine kablov, ki sem se jih najbolj potrudil skrit iz prednje stranice na zadnjo



12 slika: Zadnja stranica kompa



13 slika: Radiator nameščen pod vrhnjo stranico, med ventilatorjem in hladilnikom sem dodal tudi Silikon; 1. Zarad manjših vibracij, 2. Zaradi čim manjše izgube zraka med obema komponentama



14 slika: 2x Zalman Silent nameščena zad za prednjo stranico za hlajenje diskov. P.S.: Ker vem da boste opazili kako sem to rezal in da bi bil smeh, pa povem zakaj sem tud sam tko odrezal. Režem in režem in kar naenkrat se mi palec pa kazalec nevem kako zasukata u ta pleh in AuuUuuuu in je bla rana do kosti in takrat sem nehal rezat, sam mrežice montiral in sem mi mislil ko te j*be :D :P



15 slika: Slikano z stanico postavljeno



16 slika: Ventialtorja u delovanju



17 slika: Ena nočna slikca ob delovanju od blizu



18 slika: No še ena malček bolj oddaljena




No to bi bilo to, postopka kako pa sem vse skupaj montiral in to pa žal nimam slik, ker sem komaj sedaj dobil fotoaparat :\

Morem poudarit da mam neverjetno tišino, pač to kar sem si zaželel sem tud dejansko z nekaj truda dobil, sedaj sam še komarja u sobi slišim, to pa je tud vse, saj večina ventov se vrti na 1500 obratih .

Pot ni bla lahka, bili so tud problemi, ampak to pustimo vn iz tega konteksta :))

V sistem pa sem dal Destilirano vodo + antifriz. Na začetku sem dal lahko 1dc antifriza in po 2-3 dneh so se mi že malček cevi na zeleno obarvale, tako da sem bil prisiljen spraznit celoten sistem in naložit u razmerju 30/70 antifriza. Sedaj pa ni več zelene barve :D
Poudarit morem da sem naredil napako pri postavitvi T-člena, ampak sem reku tukaj sem ga dal in tukaj ga bom pustil, saj če je komp
na mizi in da polnim sistem, ga nebi napolnil niti po 2 dneh. Tako da sem zmalček testiranja komp dvignil in postavil na zadnjo stranico in tako napolnil sistem in u roku 10-15 min ni bilo niti enega mehurčka več, razen mal pene ki jo antifriz povzroča.

Pri original nastvitvah to pomen da je proc na 11 x 166 in 1.375V je temperatura zanemrljivih 27-30 stopinj

Ko po to mašino poženem na 11 x 225 in 1.95V je teperatura od 37-40 stopinj.

To bi bilo to, mnenja in kritike, kaj zbolšat in popravit so seveda zaželjene...

P.S.: Lepo prosim moderatorje za prenos slik na vaš server, Lepa Vam hvala ...
  • spremenil: Dejancek ()

QuickShot ::

Zakaj maš pa zgornja dva venta not obrnjena8-O
5 ventov ti piha noter, 2 pa ven...ni glih najbolj optimalno hlajenje:|

Dejancek ::

Zgornja 2 venta hladita hladilnik.

in seveda zmrzel zrak more prit od zunej ne pa kontra, ane ?:D

Na stranici je tud tko postavljen da piha vent noter, če dobr pogledap gre na rame in ploščo..

Izhodnega mam pa dejansko 2 komada.

Oni 80mm na zadnji stranici + vent od Napajalnika ki vleče vn, kateri naredi največ dela :P

Mislim da bolje kot tko nisem mogel postavit ventilacije :\

Eddy ::

Zelo lepo si tole uštimov Dejan!
Pohvale!
www.ekwaterblocks.com

Dejancek ::

Eddy hvala, dost si ti tud pripomogu k temu, vsaj glede svetovanja, morem poudarit da bloki so 1A, res nobene pripombe, služijo dobro svojemu namenu..

Verjetno bom počas še kaj spremenil, sam trenutno se mi ne da, sproti pa bomo vidl, saj ideje mi kar mrgolijo po glavi :D

MEDENA ::

jao ramsinke na grafično pa nisi dal....tssssss

JOKER ::

Vredu zgleda nimaš kaj 8-O . Vidim Dejan, da imaš voljo.
Ampak pri vsem tem (bral sem kar nekaj člankov o tem, pa tud trgovine obstajajo, ki se ukvarjajo samo z takšno robo za hlajenje ... itd) se mi poraja eno vprašanje.
Zakaj se nekdo odloči to naredit ? Ali so morda vaši računalniki tako obremenjeni, da potrebujejo vodno hlajenje :( ?
Mene pritegnejo predvsem ti barvni venti in ostali barvni dodatki .
Je pa res, ker je Dejan omenil tud ceno, da to niti ni tako strašno drago oziroma sploh ni drago. 40k to je en malo večji "ainkauf".

Drugače pa Dejan - evo ruke 8-) .
________________________________________________________
Ka te češ ....

Dejancek ::

MEDENA:

Tud to bo, nič bat :D

JOKER:

Hvala a ne, stvar je taka, ko sem dobil mobilca sem vedu da se bo dalo dobr navijat in da normalna ventilacija tega ne bo zmogla, saj lahko vidiš u mojem podpisu kolk mam sedaj navito..
Pa tud temperaturo sem zmanjšal glede na zračno na cca. 15-20 stopinj manj :P
In predvsem sem bil SIT tega brnenja ponoči ;(( in tukaj tud motivacija za Vodno :D

mazy ::

tudi meni motivacija prav zarad ventilatorjev. ventilatorji so tako tečni kot kak mrčes.
sicer pa vodnega še nimam, denar je tudi ovira :\

Dejancek ::

No sej jaz sem vse skup zbiral komponente 1 mesec, najprej eno potem drugo in ko sem vse lepo dobil smo začel sestavljat :D

QuickShot ::

Maš isto grafo kotjaz:D samo si jo bolj malo navil, js jo mam trenutno na 589/359, čeprav še nisem našel zgornje meje za rame, ker gre VTuner samo do 718MHz.|O

BluPhenix ::

Zakaj pa rabiš vodno, če imaš toliko ventilatorjev, oziroma obratno?

Jaz z 2 ventilatorji (napajalnik in procesor) hladim cel sistem Barton 2500.

Dejancek ::

BluPhenix:

Celi roman bi ti sedaj lahko opisal glede tega zakaj pa kako in ccc :\

BaRtMaN ::

Hm, ugodi mi pa enkrat obrni 120mm venta, tako da bosta vlekla zrak skozi radiator in ne potiskala. Pa poročaj, če bo kaj bolje.
Moraš namreč vedeti, da se topel zrak dviga, torej ga je potrebno odvajati. Ti pa na vrhu dodajaš temu toplemu zraku še več zraka, ki nima kam več it.

BluPhenix ::

Verjetno bi res lahko, a ne vidim smisla. Ok, sej lahko da iams vodno zaradi lastnega veselja, ampak ponavadi se je folk v to spuscal zato, da je imel cim tisji in cim bolj hlajen sistem.

Jaz ti nekako z vsemi temi venti ne verjamem, da je racunalnik tih kot si ti napisal, razen ce nimas zelo nizkih stndardov glede tisine.

Sicer pa moram pohvaliti delo. Lepo narejeno.

Dejancek ::

BaRtMaN:

Poglej nima smisla da jih obrnem kontra ker bo sam dost slabše... :\

Svetujem ti, da pogledaš še enkrat 1,2 in 6 sliko in verjem da se zrak mi ne bo dvigal na sprednji strani, če ga bodo potiskali 2 zgorna(120mm) dol in na sprednji stranici dva Zm-f1 (hlajenje diskov) nazaj bo zrak se reče šel samo v eno smer, to je na zadnjo stran kompa proti vrhu..

Če sedaj pogledašmalo bolje slike boš videl kaj odganja zrak mi ven iz kompa ... 0:)

BluPhenix :

Glej verjem da je tiho, saj ona 120mm se vrtita na 1000 obratov (ponoč pa jih z potenciametrom še zmajšam) in vsi 80mm pa na cca 1500 obratov in to dela hrup cca 20-25 decibelov :D

Će mi pa ne verjameš pa nared sam doma eno škatlopostavi 5 ventilatorjev noter pa na 1000-1500 obratov, pa se boš sam prepričal >:D

P.S: Hvala za pohvale :8)

BluPhenix ::

Hmm, ja no.
Jaz sem imel prej v kisti 3 vente od tega sta bila 2 92mm, eden naz 6000AlCu , drugi pa na isti roki (oba na 5-7V), ki je gladil graficno. Seveda je bil še vent v napajalniku, na 7.5 V in meni je blo to preglasno..


Zdej imam napajalnik LC6550 in box fan na bartonu. Vse skupaj je tisje kot prej, ampak meni se vedno preglasno.

Sicer se bom sedaj lotil tišanja diska in na bartona bom namontiral en 92 mm fan. Upam, da mi bo potem dovolj tiho.

Ocitno imas ti vecji prag trpljenja hrumenja masine :)..

LP

tiborrr ::

Pi*da si pameten, Dejancek. Najprej si odprt za predloge, ko pa Bartman predlaga, da obrnes ventilatorje zaradi toplotne konvekcije, pa govoris, da bo se slabse? Zakaj pa imajo hise dimnik na strehi in ne v kleti? Malo pomisli... Tako bos imel najmanj 5°C nizje temperature, verjami.

Sicer pa, tvoj PC, ne moj... :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

JOKER ::

@tiborrr: Dobro primerjavo si dal;
Zakaj pa imajo hise dimnik na strehi in ne v kleti?

Moral sem se malo nasmejat in popolnoma se strinjam. Poglej dejanček; ventilatorji na stenah hiš tudi ne pihajo noter ampak zrak vlečejo iz prostora.
Topel zrak pa ker je lažji sili navzgor in prav lepo se da spreminjanje in kroženje zraka ugotovit pri avtu, ki ima strešno okno.
Kaj misliš, zakaj niso "šibedahi" na vratah ?
Vsaj probaj in se prepričaj.
________________________________________________________
Ka te češ ....

QuickShot ::

Pa sej to mu jst govorim že od prvega posta naprej, on je pa neki trmast pa prav da bolš kot zdej ne more bit:D

tiborrr ::

Pomoje tipo misli, da je edini, ki ima tekocinsko hlajenje, pa je ves pameten... :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dejancek ::

tiborrr :

Skratka daleč od tega, da bi bil pameten, ampak razmišljam po logiki in ta je :

- poglej u kišti notri se nabira topel zrak in odvajalci to so venti ga vn srkajo, sedaj če bi mi oba venta 120mm vlekla zrak vn, se reče da bi mi vlekla topel zrak vn, kar bi pomenilo da bi zrak topel najprej šel skoz rebra od hladilnika in nato vn....

A ni bolje da mrzel zrak pošlješ skoz rebra kot da skoz njega vn vlečeš toplega :\ ???

BluPhenix ::

Problem je ta, da ti gledas le na to, kaksen zrak posiljas skozi zgornja rebra, ne pa kaksnega posiljas skozi masino.

Ce ti ventilatorja pihata noter je slabo 1. za prah, 2. pa ker sta ventilatorja dovolj mocna, da ti topel zrak iz reber posiljajo na dno kiste, kjer se ti mesa z zrakom z diskov, torej ti dodatno ogrevas notranjost ohisja, kar pa ni nikoli dobro. Ce bos cez hladilna rebra zgoraj pihal 5 stopinj toplejsi zrak je manj skodljivo, kot da za 5 stopinj segrejes kisto.

Probaj pa bos videl kaj se zgodi.

Dejancek ::

Ah ja :D , bom pa poskusil, sam ne sedaj ker u nedelo grem 1 teden na morje tak da tega dela se mi sedaj ne da delat, pa še fotr bo spet pizdil , ker mu bom spet pol silikona porabil :D :D :D

QuickShot ::

No pa sej v tem je finta vodnega hlajenja, če imaš vse vodno hlajeno, ti ne bo nič segravalo zraka v ohišju in boš hladil radiator s hladnim zrakom

BluPhenix ::

Ja, ko VSE vodno hladiš. On ima vodno hlajen cpu in graficno.

Pa tudi drugace, ko hladis se NB, ostanejo diski, rami, ostale kartice, stabilizatorji na plosci.

Tako da ....

QuickShot ::

Ja samo vse ostale komponente skupaj ne oddajo toliko toplote kot cpu in grafa,
važno je da hladiš vroče stvari ;)

Jaffa ::

Se strinjam s QuickShot-om. Ohladil je dve najbolj vroči zadevi ! In jaz tud mislim, da bi zgornja2 venta mogla ostat tak kot sta zaj ! 8-)
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Dejancek ::

Če pogledam je res in tud tako sem se odločil, hladil bom najnujnejše z vodo in to je CPU in VGA, ker chipset res ni tolk potreben vodnega, zato pa sem uzel od Zalmana NB47J..

Če pa pogledam kateri so naslednji največji segrejevalci moje kište pa so :

1. mesto DISK ( uspešno ohljane sedaj z 2x ZM-F1)
2. Pumpa L30 (katere ne hladim, sam prasica se pa greje da boli glava ja :D )

Ostalo pa je kar vredu saj mam povrprečne temeprature saj tko kot kažejo merilniki cca 21-25 stopinj

Jaffa :

Tud jaz sem tega mnenja da tko kot so venti za hladilnik postavljeni so najbolje, ampak poskusit ne bo greh in jih za test obrnit, bomo vidli čez 8 dni ko se vrnem z morja pa bomo testiral ...>:D

tiborrr ::

Obrni pa bos spregledal...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Dejancek ::

tiborrr :

Evo včeraj se zmučil pa namučil naredit kot si mi rekel in rezultati so bili še slabši :\

Ni bilo nevem kaj slabše ampak 1-2 stopinji več pa se le pozna razlika, tako da sem takoj prišel nazaj na osnovno postavitev da venti pihajo noter u rebra kot pa da iz njega vlečejo vn zrak..
Sej to mi je bilo jasno že na začetku, da če vlečeš topel zrak vn skoz rebra ne more bit hladilnik mrzlejši kot pa v obratnem sistemu...
Ampak poskusit ni greh, v drugih sistemih mogoče to deluje, pri mojem pa ni to bla rešitev za boljši rezultat >:D

Btw. Ohišje se spretno modificira naprej, fotke bodo u roku 2 tednov, da se stvar vsa dokonča... :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

OCZ ModStream 520

Oddelek: Navijanje
131194 (995) Dejancek
»

Radeon 9600 PRO "DIED" ??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
573798 (2960) Boki_
»

VGA cooler

Oddelek: Kaj kupiti
191253 (1012) Vikking
»

Prevroče

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
211551 (1183) krucymucy
»

ventilator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
844662 (3107) goku :)

Več podobnih tem