» »

Ce hocete res poceni RES dobro pa ne preglasno hlajenje

Ce hocete res poceni RES dobro pa ne preglasno hlajenje

«
1
2 3 4

Caligula ::

Tisti, ki bi radi mel res hudo hlajenje si omislte tak ventilator v Conradu za 2.700 SIT.

Moja kista je tista, k se slike imenenujejo hlajenje


Na vrh kiste odprtino narest pa da cez kisto vlece. Rabte sam kak adapter za strom. Jaz mojega zdaj na 9 voltov furam, da ni nic glasnejsi kot preostanek copa in temperature v kisti so za kakih 6-10 stopinj nizje, procesorja pa kakih 5-8C nizje.

Zakon zadeva. Kdo sploh se rabi vodno hlajenje?>:D

Morm si sam pravilen pokrov narest, da ne bo uzgori nc notr vleklo ob straneh.

Je kr zalostno, k sm prej igrou Mercedez benz racing 2 uri pa temp v kisti 20C, procesor pa 42C (athlon 2400+ navit na 2200).
Se Nvidia 5900 se ni mogla fajn gret.

Skratka sm zlo zadovoljen, k se mi je ze dlje casa dozdeval, da bi mogu met kisto uzgori odprto pa neki, da bi zrak od uspodi navzgr pa vn mim procesorja vleklo.

  • zaklenil: TESKAn ()

OmegaBlue ::

Človek a ti hočeš da ti kišta odleti?


P.S.

Kako da ne oglušiš ob taki zverini?
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Caligula ::

:D

Sej to je to.
Ker je mrcina, ni treba, da se hitr vrti. Pr 9 voltih je zgledno tih. Pa Nvidia 5900 se bolj dere od tega. Ce nebi mel nje notr, bi dal na 7 voltov pa bi bil ze ful silent.

Ti pravim, da to stale dela. Taka bi mogla ohisja ze serijsko bit. Men ni jasno, da so danasnja ohisja tko primitivna, da majo tok slab pretok zraka. PA tud tista za 50k so bedno sestavljena.

Tic ::

Pa Nvidia 5900 se bolj dere od tega.


Škoda da ljudje ne vejo, kako se res dere. Če se tisti vent pol toliko, ga nečem imeti v / na pcju.
persona civitas ;>

Caligula ::

Ravno pol toliko se :D
Zato pa imas regulator voltaze, ne?
Skratka tam nekje 30 decibelov na 7 voltih.

Zadeva ni glasna. Slisi se zrak ne ventilatorja in to zelo tiho.
Majhni se morajo dret, velikim pa za pretok zraka ni treba nic hitro vrteti.

Skratka zadeva je res tiha. Itak, da dokler je Nvidia notr ga nima smisla na tisji met. Bi ga skoraj rajs bolj navil, ker ma lepsi zvok kot Nvidia.

Gre pa Nvidia konc tedna itak ven>:D

Tic ::

Ali pa vodno, tako kot jaz z 1 12cm ventom na 7 :P

Bu reku da to ni nič novega, saj so na vrh kišt vente dajal že kak let nazaj (ja vemo, topel zrak se dviga)
persona civitas ;>

Caligula ::

Si dal za vodno hlajenje 2.700 SIT?
Se zrak lahko razlije po komponentah?

0:)

Sej butasto je to, da se tko vsi izdelovalci logiki izogibajo.
Jaz ze odkar mam prvi racunalnik, k se je sposoben mal gret, razmislam zakaj ni na vrhu venta.
Sej ni to nc novga sam ne stekam zakaj bi vsi neki fural vodno pa kompliciran pa potencialno nezanesljivo in skodljivo za komponente, ce je pa to tok simpl, pocen, pa se glasno ni.

tistih 30 Db mi se nikol nobenga ubil. Sm zihr. Ce majo Vulcanoti okol 50, ce se ne motim,..
Pa tuki se da tud zmanjsat ce je treba.

Skratka

2.700 SIT!!!
Pa adapter, ce nimas ze tko kaksnga kje.

Keyser Soze ::

KAj je to, 200 * 200 vent?

Dimenzije me zanimajo. PA praviš, da je slabe 3 jurje v konradu? Zanimivo. Edini problem je ker ga je tolk skupaj, da ne vem kam bi ga dal. Glede na to, da ima najbrž 50 ali več v debelino, ... hm?

Za na hladnjak od vodnega bi bil najbrž idealen.
OM, F, G!

Caligula ::

Zunanje mere-po dolzini 175mm, po sirini 155mm. Tko milimeter gor al pa dol.
V visino ga je pa cca 57mm.

Pa brushless je.

Pa sej pravim, kdo sploh se rabi vodno pol?
Meni se procesorjevo temperaturo zbije za 8C.

Pa sej ni bistvo, da je ravno ta vent. jaz sem pac tega kupil, ker sem bil tam in je bil poceni.

Kakrsenkoli vecji vent na vrhu kiste bi bil dober.
Pol pa ce mas se kje spodaj v kisti tako kot mam jaz-enega da piha pod diskom not in na drugi strani enega, da pod graficno, pa mas fajn porihtano hlajenje.
Se na northbridgu nimam vec venta zdaj. Samo original heatsink.

Caligula ::

Aja v konradu majo se enega malo manjsega pa je tanek-cca 1.5 cm za 2200 SIT. Samo jaz tistega nebi vzel, ker ta seka!

Tic ::

Pa usak po 30 decibelov in imaš štalo ;)

Sicer pa bi tvoje " težave " rešil usak navaden 12cm vent. Btw, zelo dober od TTja - 1500 sit.
persona civitas ;>

Caligula ::

Nope. Velik pa z manj obrati.
Je razlika.
Pa tudi fizika pravi, da se decibeli ne nalagajo kot "cigle" :D
Pa zdej mam lahk se tisji comp, ker ne sponam venta od procesorja do konca.
Sam Nvidia gre vn iz moje kiste konc tedna. Pa spet po Radeona.
Pol bo pa cista tisina, kvalitetna slika,... :))

kenz76 ::

mogoc res ne bi blo slabo sprojektirat enga ohisja, s cim manj ventilatorji - mal po vzoru G5.
jst sm sicer arhitekt po izobrazbi, zato bi rabu se kakega strojnika, strokovnjaka za prezracevanje, pa se nardi eno kul kisto, neslisno!

mogoc velike reze spodaj za dovod hladnega zraka, pa ta velik ventilator na vrhu, da vlece. pa ce bi blo kista dost visoka, bi ze brez ventilatorja fajn vleklo - princip toplotne diode (al kok se ze rece:\ ).

1024 ::

Okej, sej je hajenje kul, sam to ni nič novega in ne misli da si sedaj boga za jajca potegnu.

Lep pozdrav
Fish knows everything.

tiborrr ::

Bog pomagaj tvojemu sluhu...
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

para! ::

Kenz76, G5 Powermac-i imajo v ohišju 8 ventilatorjev, če ne celo 9.

LP
Death before dishonor!

Caligula ::

1024 kaj ti ni jasno?
BERI poste preden za brezveze tipkas.

Kr neki. Da gres sploh porabljat cas za take :\ komentarje.

:|

Tiborr ti pa tudi beri ze napisano-je bilo tudi o hrupu precej napisanega.
Usesa sploh ne trpijo. Zadeva je tiha.

Tisti, ki vam ni jasno-velik ventilator, se za velik pretok zraka rabi vrteti manj hitro, kakor kak manjsi ventilator.
V vecini primerov to pomeni, da deluje TISJE od manjsih ventilatorjev, ker ga rabis poganjat na manj vrtljajev.

1024 ::

To nam je VSEM jasno.
Za to sem ti rekel, da s tem nisi potegnil boga za jajca. Old stuff.
Fish knows everything.

Caligula ::

Samo clovek, ki ima sam pogosto obcutek, da boga po jajcih slata lahko za take kozlarije misli, da se komu dozdeva, da to pocne.0:)

V bistvu zakaj nebi tega sel pisat kar v vse teme vsakemu avtorju? ? Po mojem se vsem na forumu, ki kaj predlagajo, so probali,.. pol zdi, da vlecejo boga za jajca? Sam mogoce jim pa sploh ni jasno to-pol bi blo pa fajn, da jim za vsak primer napises se ti to:(

Tic ::

Caligula: Potem pa ne "blati" vodnega hlajenja
persona civitas ;>

frenk ::

jap...bolš je napisat preveč stvari kot pa premal...sicer pa tud jest zagovarjam logiko čimveč čimvečjih ventilatorjev;)

p.s.:seveda imam raje vodno hlajenje, phase-change hlejenje je pa še bolš:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Tic ::

Tisti, ki bi radi mel res hudo hlajenje si omislte tak ventilator v Conradu za 2.700 SIT.


Sej birga me, vendar morem opozorit. Če kupite ta ventilator imate res hudo hajenje. Celo bolje od vodnega. ;)
persona civitas ;>

Caligula ::

Kje pa pise, da je to boljse od vodnega?
Kaj pravi naslov teme?

Kdor hoce met res dobro, tiho pa POCENI vodno hlajenje,...

Temperature mam 10C nizje v kisti.
Me zanima, ce bi mi vodno hlajenje tam do 25 jurjev to nardilo.
Se disk mam na 23C in manj namest na 32C.
Mate tud na disku vodno hlajenje?

Pa kdo pravi, da je to boljse od vodnega? Jaz tega nisem rekel, pa ceprav v bistvu je verjetno bolj ucinkovito od vecine vodnih hlajenj tukaj, da tistih iz trgovine ne omenjam.

Pa bodi faca, pa meni zrihtaj vodno hlajenje, ki bi hladilo grafo, proc, disk, northbridge, southbridge,.... za 2.700 SIT.0:)

Pa se enkrat ljudem tipa 1024.
HALO-to je FORUM.
Tukaj je bistvo, da se stvari proba, predlaga, svetuje, odsvetuje,...
Za moje pojme moras bit teslo, da gres pol nekomu v temo pisat ce si misli, da je boga za jajca prijel...
Ja najbols, da gre 1024 pol kr se Morphlingu pa vsakmu na forumu pametovat v vsako temo, ce misli, da je odkril fiziko al kaj?
Svasta.

Pa zanimivo, da se oglasate sam tisti k mate vodno hlajenje, k ste ga drago placali pa pol tuki neki cudn piskate.
To je pocen, tiho in ucinkovito.Za 2.700 SIT. Zdej mi pa utemelji dobro tistih 20 cukov razlike v stroskih (plus laufanje naokol za komponente,.. pa bencin..) med tem pa tistim tvojim vodnim hlajenjem.
Se vedno mam raj konstanten tih zvok ventilatorja kokr skrtanje se tko tihega diska, k se ga slisi iz kiste vn ce mas vodno. Da ne omenjam, da more met tud dobro vodno lih tko ventilator...

Pa malo cudno je, da folk tako povrsno bere poste-da se vedno namiguje kdo na glasnost npr.. Ta je odvisna od tega kako zelo nizke temperature hoces met. Lahk ga sponas al pa ne, sam ga ni treba, ker ze na minimumu kisto blazno dobr prelufta.

Pa jz mislm, da karkol, kar mi za vec kokr 5C zbije temperaturo vsega v kisti, je hudo hlajenje.
Pa se nc se mi ni treba bat, da kej voda zalije,... Pa tisto k mate vodno ga mate. Enim se nam pa ne zdi tok denarja vredno.
Dam raj pocas vec kesa za PEntiuma pa sploh ne rabm nc druzga k stock kuler k je ze gor pol. Tist leti brez da bi se pol tok grel. Tud ce navijas. Skratka raj dam tak vent gor pa 20 cukov vec za graficno. Gre se za denar! Vsak si lahk prvosc 2.700.

Caligula ::

oz POCENI hlajenje ne pa vodno kot se mi je na zacetku prejsnjega posta zatipkalo.:D

Tic ::

Sam si rekel "gre se za denar". To nalogo opravi več kot dobro vent 12cm vent za 1500sit. Ceneje.

Pa še to, mislm ja je tvoj problem, da si imel prej toliko neodzračeno kišto, da se ti je use toliko veliko grelo. in se vsaka malenkost pozna :)


Namreč imaš ogromne temparaturne razlike in sigurno ni samo v tem trik :-)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

Caligula ::

Tic,

moja kista je imela prej pravilno namesene 4 vente samo za kisto. Da ne bo sel cas za brezveze-namesceni tako, da zrak po kisti potuje tako kot mora,..

V vsaki kisti se orenk pozna, ce vlece cez njo tak ventilator kot je ta direkt zrak, ker se potem sploh ne zadrzuje v njej.
12 cm ventilator nima takih lopatic. Ima veliko vec manjsih, ki pa so glasnejse in vrteti se mora veliko hitreje za enak pretok zraka in je potem ze glasen. Tako tvoje vztrajanje pri tamalem ventu nima smisla. So meli tudi v Conradu takega pa NI PRIMEREN, ker bi bil glasnejsi.

Hmmm. Kako pa se tebi recimo zdi cenovna razlika med tvojim vodnim in tistim ventom za 1500 SIT?:D

Tisti denar in mogoce se nekaj malega zraven ali pa tudi ne, bi lahko dal in imel pentiuma. Pol takega hlajenja sploh rabil nebi. Pa Radeonov ni treba tako hudo hladit. Pa se tihi so. Skratka vodno rabis, ce ga mas iz veselja al pa mas AMD sistem pa Nvidio,.. in to pol navijas.
Pr navijanju Pentiumov in radeonov je recimo v bratovi kisti cista tisina. Stock cooler,.. je pa revez skor bruhal od zgrozenosti, ko sme mu notri dal Nvidio 5900 LX za probat >:D Kaksen trusc kar naenkrat.

Jaz bi sel kar stavit, da tak vent bolje hladi kisto kot konkretno tvoje vodno hlajenje.
Sploh pa vecina vodnih hlajenj v testih ne upravici svoje cene, da ne omenjam, da so pogosto elo slabsa od obicajnih air coolerjev.

Verjamem pa, da Morphling in ostali znajo zadevo dobro naredit. Samo to bolj iz ljubezni in veselja kot potrebe. Pa saj pravim, ce mas veselje s tem je to nekaj. Za gole potrebe in iz ekonomskega stalisca pa je tole po mojem kar precej boljsa opcija.

Se vedno pa lahko mojo logiko ekonomsko sesujes v nulo, ce zmores.:D
Tisto z manjsim ventom je odpadlo zaradi hrupa.

Ob vodno sem se obregnil, ko je Kayzer soze omenil, da ga tak vent zanima za hlajenje radiatorja od vodnega. Jaz pa sem ziher da bolj zbije temperaturo takole na vrhu kiste direktno in da vodnega sploh rabil nebi. Das na 6 voltov pa mas tih veter v kisti.

Pa pejte res v Conrad, recte prodajalcu, da naj priklopi na adapter-tako kot sem storil jz-in preverite glasnost.
Racunajte recimo samo s tem, da mora bit tam voltaza za kaka 2.5 volta nizja, ker mam jaz skupaj s tem vezan na bolj svoh 12v adapter se en 80mm vhodni vent za pod grafo. Tako da dejansko ze pri manj kto 6 voltih sam vlece hduo mocno pa se zelo tiho.
Pa tudi nic vas ne stane, ko boste naslednjic v BTC, ce grete malo povohat to.

Tic ::

Jaz bi sel kar stavit, da tak vent bolje hladi kisto kot konkretno tvoje vodno hlajenje.

Preden govoriš neumnosti, se prepričaj, kdo sem, kaj imam.

Jaz bi sel kar stavit, da moje vodno hlajenje bolje hladi kisto kot konkretno tvoj ventilator.

Heh, bluziš :)

Na to temo ne bom odogvarjal. Če misliš da sem se predal, prav. Sicer pa ljudsvto ve ;)
persona civitas ;>

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tic ()

1024 ::

Se podpišem pod ticev post.

Hehe, tale vent bolje hladi kot vodno. Ta pa ni najbol obuta :)
Fish knows everything.

Caligula ::

Pa se to,

da ne bo kdo mislil kake visoke temperature da so drugace v kisti. Recmo ce proc dela na 25% , ker mam v Overnetu pa KAzi veliiko downloadov pa tudi disk skos fajn dela tko mam temp, ce dam na 7 voltov (ne pozabite, da bi blo drugace manj sam mu se en vent jemlje tukaj stran) temperature AMDja 2400+ navitega na 2200 (FSB 200*11) pri 1.75v take:

proc 39C (ventilator od procesorja zmanjsan na manj kot 50% zato da je bolj tih)
kista oz plata 24C
temp ne vem cesa 23C
disk 22C

Brez vklopljenega tega venta:
proc 48C (ventilator procesorja zmanjsan enako na manj kot 50% defaulta)
kista 32C
nevemkaj 32C
disk 31C

Ce pa je rac navit na 2300 pri 1.85V in procesorski vent na ful pa so razlike priblizno enake oz se vecje sem dobil obcutek zadnjc po dolgem igranju igric.

1024 ::

Fino, vesel zate. Vendar če bi imel prej priblizno normalno prezraceno ne bi prislo do tako velikih sprememb. Pa še nekaj. Tudi če si po pravici povedal temarature, jih moramo jemati z rezervo, saj vemo da se senzorji lahko zelo velika odstopanja (odvisno tudi od biosa etc). Poleg tega nevemo kater hadilnik imaš, disk, kje je postavljen, kaj je tisti x senzor in še bi lahko naštevali. :)
Fish knows everything.

perci ::

Dejstvo je da tisti, ki uporabljajo vodno hlajenje, ga uporabljajo iz ljubiteljske žilice, ne pa zaradi tega, ker računalnik drugače ne bo deloval.

1024 ::

Recmo ce proc dela na 25% , ker mam v Overnetu pa KAzi veliiko downloadov


Ja, če bi imel 500mhz. Kar poglej v task manager :)
Fish knows everything.

Caligula ::

Tic, prav imas-ne vem kaj imas-in ce ljudstvo ve, pomeni, da mas hudo vodno.
Kar pomeni, da si dal kar nekaj $$, veliko prebluzil, da si prisel do kosov, vlozil veliko casa, veliko bencina,..
pa se verjetno je slo po vezah in poznanstvih, ki jih vecina ostalih uporabnikov nima,...

Ce mas tok hudo hlajenje, verjetn to ni boljse, prav slabse pa tudi ne, vprasanje pa je zakaj sluzi?
Menirecimo veliko pomeni hladen disk, ker bi mi slo se najbolj na jetra ce crkne ta. Sej je za vse garancija sam podatke vse dobit nazaj je pa hudic.

Pa kot sm reku-2.700 SIT-ko mi zrihtas vodno, ki bi hladilo enako, se priporocam0:)

1024. Si napisal Ticu, da ce misli, da drzi boga za jajca, ker ma vodno hlajenje?>:D
Ces, ker ni edini na svetu...

Nic se podpisovat pod njegov post-mu jemljes kredibilnost.

Drugac pa stos-Tic, za 10 cukov se da na isto foro ziher dobit blower, k bi kisto bolj hladil kot tvoje vodno ;)

Mi pa tako, loceno od vsega povej-se ti zdijo 10C nizje temperature vredu rezultat za 2.700?

Drugace pa vsakemu svoje. Sem pa ziher, da mas ti tako vodno bolj iz veselja kot potrebe.

Tic ::

Ce mas tok hudo hlajenje, verjetn to ni boljse, prav slabse pa tudi ne, vprasanje pa je zakaj sluzi?


Hlajenju use prevročega athlona xp na 2v.

Menirecimo veliko pomeni hladen disk, ker bi mi slo se najbolj na jetra ce crkne ta. Sej je za vse garancija sam podatke vse dobit nazaj je pa hudic.


Obstajajo namenski hladilniki za diske. Sam imam enega in ga ne slišim - home made.

Pa kot sm reku-2.700 SIT-ko mi zrihtas vodno, ki bi hladilo enako, se priporocam


Ne, vodno hladi bolje.

Drugac pa stos-Tic, za 10 cukov se da na isto foro ziher dobit blower, k bi kisto bolj hladil kot tvoje vodno

1. Ni možno
2. Če bi bilo, pomisli o glasnosti

Mi pa tako, loceno od vsega povej-se ti zdijo 10C nizje temperature vredu rezultat za 2.700?


Znam ti pricarat 11C nizje temparature za 1500.

Drugace pa vsakemu svoje. Sem pa ziher, da mas ti tako vodno bolj iz veselja kot potrebe.


Navsezadnje si ti le moj oče ali bližnji priajtelj. Mogoče si celo jaz, in točno veš za kaj uporabljam to. Škoda, da me ne poznaš dovolj :)
persona civitas ;>

Caligula ::

1024

kazaa pa overnet pozreta 17%, pol je pa se 10% za ostale programe, ki mis kos laufajo zadaj, ker men rac skos kej dela.
Nic bat, temperature so take kot pravi tam. Tudi na otip je vse bolj hladno.

Pa Disk mam spodaj in pred njim vhodni vent.... in tudi nasploh, kista je zracena samo se enkrat-to je kakor da bi mel skos popoln pretok zraka skozi kisto. Senzorji so dovolj natancni oz ne skrbi me, da bi lagali. Tudi lepo smiselno temperature zacnejo padat ko se vklopi ta vent.

Pa to ni bil boj med zracnim pa vodnim. To je bila poceni opcija dobrega hlajenja, ki ni preglasno. Bo pa se TIC priznal, da je verjetno boljse od verjetno kar vecine povprecnih vodnih, da o tistih is stacune ne govorimo. Pa hladi vse komponente ne samo tiste pod blokom. Tudi to steje.

Caligula ::

no ja Tic, ta tvoj tazadnji post ni bil tako kvaliteten. So bli prejsnji malo boljsi. Mogoce pozna ura,..:))

Caligula ::

Pa namenskih hladilnikov je kot peck. Sam to vse stane. Tuki pa en poceni hladi vseee. Pa tudi homemade-to ga znas ti narest. Vecina folka ne. Pa zakaj bi delal vse namensko, ce lahk kupis en vent za 2.700 SIT, ki hladi vse.

Pa te razlike v temperaturah niso nc pricarane.
Pol so tud tvoje pri vodnem. Ne vem zakaj bi ble pricarane.

Skratka ne na pamet govort. Se jz tud probam trudit da nebi.

GUFY ::

Zgleda pa tale ventilator k kšn rektivc, k je pristal na tvojem compu8-O 8-O , saj ni čudno, da dobr hladi k je pa toook velk. Meni osebno je pa precej pomemben tudi izgled samega compa. :D :D
Moraš pa priznati da tvoj comp s tem venilatorjam na strehi ni lih cool za pogledat ( manka mu mal estetike).

Tic ::

no ja Tic, ta tvoj tazadnji post ni bil tako kvaliteten. So bli prejsnji malo boljsi. Mogoce pozna ura,..

Zbil sem ti use tvoje povedi na prafakotrje in dokazal da so neresnične.


Pa tudi homemade-to ga znas ti narest. Vecina folka ne.

Vidim po datumu registracije, da ljudi iz slotecha dobro poznaš. Sploh pa neveš kako preprosto imam narejeno.

Pa te razlike v temperaturah niso nc pricarane. Pol so tud tvoje pri vodnem.


O mojih temperaturah konkretno nisem govoril. Senzorji lažejo. Vsi.


Bo pa se TIC priznal, da je verjetno boljse od verjetno kar vecine povprecnih vodnih, da o tistih is stacune ne govorimo.


Na svojemu AMDju sem imel že SLK900, vodno "iz trgovine" in moje. Takrat mi boš ti povedal, kaj dobro hladi, kajne?

Pa hladi vse komponente ne samo tiste pod blokom. Tudi to steje.


Vodno lepo odvede teparaturo iz vročih mest, tako da se okolica od njih ne segreva, tako kot pri tebi. Da, vodno ima tudi pasiven učinek hlajenja. Tako posledično hladi vse komponente (če si to hotel slišati).

Še kaj mogoče nejasnega? Argumentiraj, da vidimo.
persona civitas ;>

Caligula ::

Jah sej sploh narjen to ni. Sam streha sneta pa naslonjen na pekac pa napajalc. Morm mal porihtat pokrov-ze zato da bo sel vz zrak iz kiste pa nc ob straneh.
Men pa po pravic povedan nekak fajn zgleda z reaktivcem, na izgled compa pa drugac ne dam velik. Sm bol prakticna dusa.
Men se nebi dal nikol barvat, pa LED diodic,..pa pleksijev,.. not dajat:D
Mogoce sm mal prerastu to sam me nikol ni tok zlo zanimal to.

Aja Tic-me tko zanima-kak comp pa mas?
Pa kako navitega?
Domnevam da na 2 voltih bi moral ze kr it nekam vse skupi.
Kak proc, ram,...? Pa timingi,..
Pa grafa,...

Caligula ::

Tic nic nisi odbil-ravno zato sem napisal, da je slab post.
Itak da senzorji lazejo sam ce lazejo prej pol bodo priblizno v enakem razmerju tud v roku 20 minut. Pa nisi govoril o svojih temperaturah, si pa nekako jkasnovidno na daljavo lahko konkretno govoril o mojih. Bravo.

Ja, vodno pasivno malo hladi ja, ampak ne hladi pa cele plate, dela okoli napajanja, disk sam generira svojo toploto,.. skratka tisto pasivno proti temu ni nic. Pa to ni primerjava med tem pa vodnim. Sem rekel-ko bos za 2.700 zrihtal vodno, ki bo hladilo enako in vse te komponente pa brez potencialne poskodbe pri razlitju,.. pol lahko tako primerjas.

Poceni logika, gledat po datumu registracije-sem spremljal forum ze veliko prej. Res pa je, da se ne trudim prevec, da bi za vsakega posameznika vedel kaj ima. Moja tema je bila namenjena splosnemu in povprecnemu uporabniku, KI BI RAD POCENI DOBRO HLAJENJE BREZ KOMPLIKACIJ.

Povej mi se-ali ti tudi kaj izdelujes vodna hlajenja za druge?

Bral sem veliko testov o vodnih hlajenjih preden sem prisel do zakljucka, da se mi ne splaca. Raje kot sem rekel, nabavim pentiuma,.. pa ne rebim nic pol... sploh pa ne, da bi sel denar v comp metat, da bi dosegel se par pik pri FSBju...

Pa homemade-erjetno so komponente prisle ravno toliko kot ta vent, ki pa hladiu VSE!! pa da ne omenjam, da gre veliko casa da vse loceno naredis.

Nic nisi razbil na prafaktorje. Saj zato sem napisal, da je bil slabsi post.
Same polovicarske trditve, ki so pogojene z "mozno sam treba se trud vlagat v posamezne hladilnike za disk,.." to ni nic.

Naredi mi simpl vodno za 2.700 SIT, ki bo hladilo vse, bo tako simpl za montirat, tako nenevarno za komponente,..
Cakam. Ne vem, ce besedo argument pravilno uporabljas.

Caligula ::

Aja Gufy, dejansko bi se dal vent dat v kisto med pekac pa napajalc sam se men ne da tega delat-luknje vrtat v original pokrov kiste,..
Jz to bolj po domace. Sej ni da bi blo veliko dela sam men je clo bolj vsec tko, ce se ga vidi.

1024 ::

Najprej si lepo naredi tist propeler. Nismo vsi taki, da bi imeli en gigantic propeler na vrh kište "kar tako".

Potem pa se bomo menili naprej.
Fish knows everything.

slawc ::

Bolj spremljam, bolj bluzijo nekateri. Ampak tole pa moram komentirat: 1024 s tem zadnjim postom si se pa res izkazal.
Podn! :\
LP, Slawc

Tic ::

Trenutno se mi mudi, dobiš kak odgovor zvečer.

sploh pa ne, da bi sel denar v comp metat, da bi dosegel se par pik pri FSBju...


Pike pri FSBju? Aja, jaz bi tudi pike pri FSBju. Daj, dobi še meni.
Če ne mečeš denarja za PC, zakaj si kupil ta "dragi" ventilator da hladi, če je prej sistem deloval stabilno? - protislovje.

Če izvzamem hard disk - obstaja vent za tisoč tolarjev, ki bi ga ob pravilni namestitvi hladil bolje :)

Do večera, veselo hlajenje!
persona civitas ;>

Caligula ::

Ne,

mam tak vent pred diskom, pa se sedaj zaradi tega ohladi za 10 stopinj bolj. Ti govoris na pamet.
Tako "hudo" vodno rabis, ce hoces se FSB za par pik dvignit.
Jaz mam ta vent, ker ni nic bolj glasen od ostalih stvari pa zagotovo podaljsuje zivljenjsko dobo komponent, pa da lahko racunalnik postno navijem skupaj z graficno vred, da lahko za svoj denar tako dobim najvec. Pri vodnem pa so pridobitve v primerjavi z vlozki ze zanemarljive pri koncu.

Ce bi bil ekonomist, bi ti pred ocmi skakal graf padajoce stonje donostnosti.

Pa bil je en car Pareto (Paretovo nacelo ucinkovitosti), ki je utemeljil tak pristop.
Z 20% truda doseci 80% mozne koristi. To delam jaz. Ti pa si pripravljen uloziti se tistih 80% truda in denarja za se nadaljnih niti ne 20% ampak 10% koristi. To je z vidika logike in ucinkovitosti nesmiselno.

Govorim za normalnega uporabnika, kar ti niti nisi ampak ker si se pac javljal v tej temi niti ni vazno.
Vodno hlajenje je za tiste, ki v tem tudi uzivajo. Takim sploh ne zamerim takega uzivanja in jim nebi ocital neucinkovitosti ali bog ne daj, da so tepci, ker ne mislim tako. Uzitek je pomembna zadeva. Ampak potem nimas kaj piskat v temi, katere naslov je kako do res poceni do res dobrega hlajenja.

1024- pa sej teb sploh nima normalen razgledan clovek kaj povedat. Si sel ponoci vsem forumovcem v teme pist, ces, ce mislijo da so boga za jajca prijeli? >:D Bravo. Pa nismo vsi taki, da bi meli vodovodne cevi po ohisju povsod kar tako.

Tic, prevec je agresije v tvojih postih. Argumentiral nisi nicl. Kje je vodno hlajenje ta 2.700?

Marsikdo vodnega hlajenja ne rabi. Jaz ga ne. To s tem ventilatorjem je pa super zadeva. Pa poceni. Pa hotel sem forumovcem predlagat, da to preizkusijo. Konec koncev se da ta vent preizkusiti v Conradu pa se ce ga kupis ga imas v konni fazi lahko tudi za hlajenje sebe poleti, za prezracevanje kurnika ali karkoli...

Pa Tic-kje ti tam vidis protislovje?? Preberi se enkrat tvoj primer. Moj comp je itak da stabilen. Samo lahko ga navijem bolj pa brez da bi se po nepotrebnem grel. Dejstvo je da za minimalni strosek tiho in odlicno hladi ta ventilator vse.

By the way-folk daje z okrokle IDE kable po 1000 sit in vec po komadu za boljsi pretok zraka po ohisju. Se pravi se folku gre, da bi mel dober pretok. To je pa poceni, tiha in preprosta zadeva za to zagotovit.



LP

Fizikalko ::

Imaš popolnoma prav, Caligula. Res ne vem, kaj je treba po vsakem, ki kaj novega in povsem smiselnega predlaga, non-stop pljuvat. Predvsem pa me jezi, ker to počnete neargumentirano in govorite o stvareh, ki nimajo nobene veze s Caligulinim postom... Logiko in spoštovanje v roke, fantje.

Jaz bi pa kar probal tole tvojo pogruntavščino. Kje je ta štacuna, predvsem pa - kako ga napajat? A maš kak regulator - kje si ga dobil in kam ga priklopiš?

Hvala za odgovor.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fizikalko ()

Caligula ::

Jah, zgleda, da normalni ljudje cez vikende spite. Ampak bolje pozno kot nikoli :D

Ta Conrad je pod Emporiumom spodaj v BTCju. Jaz sem ze pred kakim letom tudi tam kupil univerzalni adapter do 12v za 1.600 SIT, ki ga pac uporabljam za vse zivo... Pa saj jih imajo pvosod-verjetno imas ze tako kakega doma kje...
Skratka univerzalni adapter-tisti, ki ima ponavadi vec prikljuckov, da lahko nanj priklopis razne discmane, fotoaparate,.. karkoli pac.

Skratka za napajanje ima ventilator sam pac dve zici (+-) in v bistvu bi lahko povezal tudi na napajalec compa samo ne vem kako je z regulacijo vrtljajev pol-verjetno na kaki plati se da sam ne vem pa jaz ze tako nerad dodatno obremenjujem compov napajalec. Skratka kakrsenkoli adapter z regulacijo voltaze je dober. Jaz sem na tega mojega priklopil skupaj ta vent pa se enega 80mm, ki je ze prej vlekel zrak notri pod graficno kartico-samo da zdaj se tistega poganja ta adapter in je se malo dodatno razbremenilo compov napajalec.


To zdaj skupaj (oba ta venta) furam na 7voltov npr. V bistvu med igrami lahk kar do konca nasponas ker itak ne slisis pol je pa fajn obcutek ko ves da je tud med igrami prijetno hladno v kisti.

Pa se veno od procesorja je zdaj tisji, ker sem mu lahko zmanjsal vrtljaje za vec kot polovico.

Dobro je pri vrhu kiste zapreti ob straneh luft, da ne vlece zgoraj nic noter, ker je tisje pol.
Aja, ne kupuj tistega manjsega venta, ki je zraven-ker ce ma manjse lopatice se mora hitreje vrtet in je res glasnejsi.

Tam v stacuni reci prodajalcu, ce ti ga priklopi na adapter na 6 voltov npr, da preveris glasnost. Pa za stos se na 12 da vidis maksimum pretok zraka, ce bos kdaj rabil rezervo>:D


LP

Keyser Soze ::

)Mislim, fantje brez zamere, ampak pregovarjate se tako kot kakšni 8 letniki, ki primerjajo svoje igrače.

Kot prvo 10 stopinj nižje temperature z ventom za 3 tisoč ni slabo. Pa tu ni treba nič vpit da bi za 1500 naredil kdorkoli boljše. Ne bi. Najcenejši 120mm vent ne stane 1500 tolarjev. S to razliko, da je ta rahlo večji kot 120*120.

Kot drugo. Vodno je še vedno boljše in s tem posledično tudi dražje. Seveda. Kdor si ga lahko privošči in si želi navijati mašino do konca - je eno izmed teh alternativnih hlajenj nuja. Dviganje voltaž, dviganje frekvenc, tako na CPU kot GPU. Voltmodi ipd. Vodno - tako, dobro- omogoča več kot zračno. Ker hitreje oddvaja toploto.

In za zaključek. Vsak od vas neumorno vleče na svoj konec in s tem dela iz sebe norca.
Naj človek pove kaj je naredil. Meni je koristilo, ker vem kje sedaj dobiti malo večji ventilator za malo denarja.
Ampak ultimativno hlajenje samo s tem ventilatorjem pa ni mogoče doseči.

Pa dajte bit konstruktivni in ne samo nekaj brezveze pisat tu. Tema postaja čedalje težje berljiva. (Zahvala gre, izgleda, tudi meni:\
OM, F, G!

Caligula ::

Kayzer, ti si cisto spodobno in konstruktivno napisal.

Tam gledam v sosednji temi, ze samo res res dobra pumpa pride 30k. Jaz kot ekonomska dusa bi recmo pri takih denarjih raje sel na pentiuma pa ga navijal, ker vidim pri bratu, da to leti in to vse popolnoma tiho in z stock coolerjem apovprecnimi RAMi. Ima desktop ohisje brez pokrova in Radeona 9700. Tisto leti in to popolnoma neslisno.

Skratka za vodno moras bit zanesenjak. Na zalost se je en tak zanesenjak pocutil ogrozenega in zganjal neko agresijo tukaj po tej temi.
«
1
2 3 4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali zračno hlajenje umira? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
17322268 (9477) Raptor F16
»

Vodno hlajenje za Phenom II (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6811191 (10307) Janac
»

Vodno ali zračno za P4? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
835314 (4226) mimax
»

Vodno Hlajenje by: Dejancek

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
302545 (1638) Dejancek
»

Hipoteza: "VODNO HLAJENJE" >>>>resnica čaka

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
252243 (1670) VASkO

Več podobnih tem