» »

Digital DIN konektor in 5.1 zvocniki?

Digital DIN konektor in 5.1 zvocniki?

PhotoBlaz ::

tole imam doma,...pa me zanima, ce lahko prikljucim 5.1 zvocnike gor (ker mi SB Live Platinum podpira samo 4-kanalni zvok).
(da jih bom loh prklucu, moram se zvezat babance s tem izhodom-ampak to ne bo problem)
Sprasujem samo ce kdo ve, al gre al ne, da ne bom brezveze delal.



Hvala!
  • zavaroval slike: Predator ()

PhotoBlaz ::

a res noben ne ve, ce se to da?

cau

CaqKa ::

ker ima ta zvočno očitno samo 4 analogne izhode pa verjetno še spdif, bom reko tak
preko teh analognih izhodov lahko všaltaš največ 4 zvočnike
če pa se greš "prihaklat" na spdif oziroma digitalni izhod. pa je možno dat tudi 5.1 sistem gor... le da je tukaj en hakeljc.. izhodni signal iz spdifa morš odkodirat v 6 analognih signalov (beri: rabiš ac3 oz dolby digital dekoder), in jih ojačat pa peljat naprej na zvočnike.
sam imam sblive ki ima pravtako 4.0 sistem ter digitalni spdif in pač drži za ta priklop to kar sem zgoraj napisal.

PhotoBlaz ::

U zanimivo zanimivo!

A mi lahko podrobneje opises kako se zrihta to? Pa kaj moram(ce moram) kupit in kako se vseskupaj to ustima?
Ja mam digital SPDIF (tm na prednjem delu LIVE Drive II).
Thnx za odgovor!

CaqKa ::

kakšen ojačevalec imaš? ima vhod spdif? ima 5.1 analogni vhod? imaš 5.1 izhod za zvočnike na njem?
imajo 5.1 zvočniki spdif vhod?

ej fante malo več podatkov...
rabim vse podatke o vhodih pa izhodih na tvojih komponentah če želiš da se ti pomaga.

PhotoBlaz ::

imam kot omenjeno Live Drive II komponento z SPDIF izhodom med drugim, ter 5.1 zvocnike (Genius SW-HF 5.1) imajo 9-pinski DIN input.

Zraven sem dobil pa tole: Audio cable x 1 (9 pin mini din to 3 x 3.5 mm stereo plug)
Audio cable x 1 (9 pin mini din to 6 x RCA)

Zadosti informacij za pomoc?
Ful hvala!

CaqKa ::

ne ker tale din kabl mi nič ne pove...
kaj to paše v onega kaj si ga zgoraj omenil?
tisti din ki ga imajo tile tvoji zvočniki.. kaj vse je na njihovih pinih, torej kaki vhodi?

PhotoBlaz ::

Tale DIN ki gre iz mojih zvocnikov je identicen tistemu na sliki zgoaraj.
Kje tocno gre kaj ven jaz ne vem,....imam pa kot sm napisal prilozen kabelcek, na eni strani tale DIN, na drugi pa 3 navadni stereo(mali) (tako da jih vtaknem v Epox plato da mi dela 6 kanalni zvok). Sam kaj, ko bi imel zvok raje prek svojega Liva.

se pravi, da ti bo lazje: iz zvocnikov gredo 3 stereo vtici.
men samo ni jasn, kako SPDIF signal pretvorit v analogni in ga razvrstit na prve, zadnje zvocnike ter sub in center.

CaqKa ::

signal iz spdifa lahko z ac3 ali pa dd dekoderjem odkodiraš.
in kaj če tale tvoj priključek priklopiš na zvočnike?

PhotoBlaz ::

kje pa se da dobit ta AC3 in ta drug dekoder, pa kok priblizno stane to?

Je pa se ena druga varianta,....da kupim en SB 5.1 od creativa, pa je stvar resena.......sam me pa zanima, ce ves, ce se bo dal na tak navaden SB priklopit tudi ta Live! DRIVE (k ga mam na sprednji strani).

CaqKa ::

idi v kakšno avdio trgovino...
samo stvar je tak.. kaj če pa imajo tvoji zvočniki že vgrajen ac3 dekoder?
grem iskat podatke o teh zvočnikih...
mater kak ste eni leni da še zadovoljivo podatkov ne daste.

uradna stran zvočnikov nima nikakršnih podatkov

v navodila mi poglej kakšna je namembnost tega kabla (za VSE priključke)

>Zraven sem dobil pa tole: Audio cable x 1 (9 pin mini din to 3 x 3.5 mm stereo plug)
>Audio cable x 1 (9 pin mini din to 6 x RCA)

našel sem tudi tole: stran na 3.p.adtrix.com ampak tole tebi kekcu tak nebo nič verjetno pomagalo :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

PhotoBlaz ::

SM ze jst vse preiskal ves, ne morem ti ponudt z enimi podatki, ce jih nikjer ni,....navodila so cist u "riti" 2 strani, samo kako se prikljuci,...pa nobene pametne informacije. Sklepam da ne podpira AC3 (oz nima vgrajenega dekoderja. Tko da bo treba zadevo drugace resit,..se pravi, da bom kupu dekoder. al kaj predlagas?

CaqKa ::

da priklopiš zvočnike 4kanalno .. enega od kanalov še vežeš na bas in na center ter se ne sekiraš :)

PhotoBlaz ::

Jup,..bom probu ja pa bomo vidl ce bo gut :-)
Se dobr, da se da na samih zvocnikih nastavlat mmoc zadnjih centra in wooferja :-)
hvala za pomoc!:)
Cau


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Koaks kabel podaljšek

Oddelek: Omrežja in internet
242874 (2333) radmannsdorf
»

Kje kupiti kabel Digital Din 9 pinski (AC-3)

Oddelek: Zvok in slika
172946 (1749) Kaj
»

[Hi-Fi] - DTS, Dolby Digital, Dolby Pro Logic II,... (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
537557 (6312) gumby
»

Genius 5.1 Home Theater na receiver?

Oddelek: Zvok in slika
71249 (1099) ddeben
»

Dolby 5.1

Oddelek: Zvok in slika
363049 (2597) ciper

Več podobnih tem