» »

iz zvočnikov slišim miško škrrrr

iz zvočnikov slišim miško škrrrr

rene ::

Imam laptopa, zunanjo zvočno kartico creative audigy NX, sorround 5.1 zvočnike znamke Trust, problem je pa v tem, da se, ko premaknem miško (optična logitech) iz zvočnikov zasliši škrtanju podoben šum .. škrrr krr šrrrr

Skušal sem dati komponente in kable čimbolj narazen .. pa nič.

Ima kdo izkušnje s podobno težavo in mi lahko zaupa, kako jo je rešil. So šibki člen miška, zvočniki ali zvočna?

rene ::

sm pozabil napisat ... optična miška ima kabel!

KrazyIvan ::

Imam podoben problem pri domačem kompu (asus a7n8x z vgrajeno zvočno) in sem po nekem času, predvsem pri visoki glasnosti zvočnikov (5.1 od creativa), opazil da "zaškrta", ko premikam miš(optična,daljinska-typhoon).Na srečo je to ob visoki glasnosti zvočnikov, ko se nič ne predvaja tako da ni toliko moteč. Rešitve nisem najdel klub spremembi frekvence delovanja miške.Tako da kakršnakoli pomoč bi prišla prav tudi meni.
Lp.

Trinitron ::

Kriva ni miška. Problem je, ker se zvočna kartica nahaja preblizu drugih računalniških delov in potem na zvok vpliva še vse kar se tam notri dogaja - tudi miška.

Rešitev? Prestavi zvočno kartico v eno ali dve reži nižje v ohišju. Kar se pa laptopa tiče pa naj povem, da je tako pri večini laptopov s slabšimi zvočnimi čipi, ki so za takšno dogajanje še posebno občutljivi. Tu rešitve ni, ker so vse komponente tako skupaj, da se sliši delovanje vsake komponente, tudi miške.

rene ::

Kar se pa laptopa tiče pa naj povem, da je tako pri večini laptopov s slabšimi zvočnimi čipi, ki so za takšno dogajanje še posebno občutljivi. Tu rešitve ni, ker so vse komponente tako skupaj, da se sliši delovanje vsake komponente, tudi miške.


Očitno nisem bil dovolj jasen?
Gre za ZUNANJO zvočno kartico, ki je na laptop priključena preko USB in sploh ni stisnjena v laptopu z drugimi komponentami! In Anye, laptop je precej dober in se sploh ne sliši nobene komponente.

In ne gre za slab čip pač pa CREATIVE LABS najnovejšo zunanjo AUDIGY NX 2 zvočno kartico. Nenazadnje sem zanjo plačal kar nekaj kovačev.

LP!

MrStein ::

Je miška tudi USB ?
A je popačenje ostro ali bolj mehko ?

No ja, USB+Creative ... ni čudno >:D

ali3n ::

jaz sem iz zvočnikov "slišal" IE ko je odpiral strani (čudno vem)... pomagala je edino menjava zvočne.
- "Rozi vidm." "S psom!"
- "A vidš, to je pa že delirij... preveč piješ! Dec nemarn..."

bmandelj ::

jaz bi rekel da je problem usb ker sta obe komponenti na usb

kaj pa onboard zvočna??
onboard je sicer malo za lase privlečeno ampak vseeno jaz bi probal

LP Brane
There is no greater sorrow than to recall hapiness in times of misery....... Dante Aligheri

borutzi ::

tudi jaz sem imel isti problem.....na koncu sem ugotovil da je mikrofon ki ga imam vgrajenega v prenosnika povzrocal te sume.....mic sem dal na mute in sedaj je cool
Bolje da se ga nabiješ kot pes, kot pa da ti ga nabije pes.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Šum v zvočnikih

Oddelek: Pomoč in nasveti
102413 (2088) cyborg077
»

Nova anketa: zvočna kartica, da ali ne?

Oddelek: Novice / Ankete
373785 (3194) sidd
»

Kakteri zvočniki za prenosnika

Oddelek: Zvok in slika
141755 (1625) Tero
»

Statika v zvocnikih (pri maticni A8N-e) (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
543947 (3458) Mac Gyver
»

Vpliv 3D zvoka na izrisovanje slik (FPS) (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Zvočne kartice
597895 (6690) matjash

Več podobnih tem