» »

Demo wtf?

Demo wtf?

Misak ::

Hmm.. Že eno uro me pestijo čudne misli!
Torej zadeva je takšna: (za primer bom vzel forum kot program oz. skripto, čeprav bi lahko vzel katerikoli drug program, igro..)
Ustvarjalci se mesece in mesece trudijo na tem, da končno ustvarijo DOBER forum, oz. ga naredijo boljšega. Seveda za svoje delo zahtevajo plačilo in tako postavijo ceno za nov izdelek -forum stane 100$ (cena je seveda izmišljena). Bodoči kupci seveda ne rinejo z glavo v zid, zatorej pričakujejo nekakšen demo (oz. okrnjeno različico), da stestirajo, ali je dotični izdelek vreden cene. Zatorej so ustvarjalci foruma "prisiljeni" naresti demo različico. Zato zopet preživijo mnogo časa, na izdelavi dema, saj morajo original program nekako okrniti, vendar z namenom, da ne sme izgubiti funkcionalnosti kot v originalu (ker sem za primer navedel ravno forum- torej v testni različici morajo določiti max št. uporabnikov, postov, slik, razne statistike...) in da je zastonj.
In do kakšnega sklepa sem prišel? Da je demo pravzaprav na višjem nivoju (več vloženega dela, manjša verjetnost napak...), zatorej je, teoretično gledano, boljši (in tudi dražji) od originala. Da ne omenjam tukaj še raznih heckerjev, ki grenijo življenje ustvarjalcem. Le-te namreč demo različico skrekajo, v takem smislu da je nakup originala nesmiselen.
Poanta?
Original stane 100$, demo različica 0$. crack 0$. Torej je bil ves trud ustvarjalcev nesmiselen in obsojen na ekonomski propad? Čeprav je bilo 2x več vloženega dela v sam projekt, pravih rezultatov (dobičkov) njihove denarnice ne bodo nikoli ugledale.
In zakaj so se sploh tako trudili? Heckerji so vedno tik za ustvarjalci. če jih niso že dohiteli (po znanju in po kreativnosti).
Torej lahko iz tega sklepam kakšen nauk: 2x več delaš, plačan si pa manj, kot če bi delal 2x manj?
Nesmisel ali Ironija?
P.S: Sorry ker sem bil dolg :D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Sergio ::

LordMisak: Maš prav. Ampak - tukaj se že spet zatakne pri koreninah piratstva. Če bi bla cena programa le 30$, bi se zdel nakup programa smiseln. Ane?
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Misak ::

Sergio: prav imas, ce bi bil izdelek cenejsi (konec koncev smo najvecji naivnezi kar se tega tice prav mi - kupci), bi bila velika verjetnost, da bi doticni izdelek mogoce pa le kupili. Vendar spregledal si bistvo, ki sem ga hotel razkriti: Povdarek ni na nižji ceni (ker bi 100% imeli večji zasluzek), ampak na tem, da celoten postopek pri ustvarjanju nekega izdelka poteka v dveh smereh, pri čemer je ena "razlicica" izrazito drazja (resda v popolni obliki) in druga, ki je na voljo sirci mnozici (demo).

Sedaj pa (zopet) sprasujem: v katero smer je bilo vlozeno vec dela in truda?

Seveda ne gre izpostaviti tudi ceno (demo je vendarle zastonj).

Odgovor je skrajno nelogicen: demo in se enkrat demo. In kje je tukaj poanta? Demo stane vendarle 0$, zakaj torej je demo bolj "zahteven" od svoje poplne razlicice?
8-)
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Sergio ::

Demo ima implementirane funkcije, ki bi jih dotični uporabnik najbolj potreboval, zatorej se velikokrat zgodi, da uporabnik popolne inačice programa sploh ne potrebuje. Obstajata dve rešitvi:

Popoln program - 50$
Odklenjen demo - 10$, brez tehnične pomoči ter tipke F1.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Misak ::

Sergio: spet se odaljuješ od bistva te teme :D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Sergio ::

Rešitve ni, razen če je za tebe rešitev implementacija veliko procesorsko zahtevnih algoritmov, CRC postopkov in še česa - za ohranitev demo verzije.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Misak ::

Tocno to... resitve ni. Vse je le en nesmisel oz. postopek ki si ga je clovek izmislil in je popolnoma brez potrebe (upam da razumete na kaj se to nanasa):D
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Piratska amnestija za pet dolarjev (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
17529281 (25166) Kenpachi
»

Gran Turismo 5 prihaja 'že' poleti?

Oddelek: Novice / Igre
364237 (3085) PrimozR
»

Alpha, beta, RC... verzije

Oddelek: Programska oprema
61284 (1191) Mavrik
»

Presis prevajalni sistem

Oddelek: Programska oprema
123928 (3603) dunda
»

Kafkovo mesto pri vrednotenju umetnosti (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
503989 (3523) bili_39

Več podobnih tem