» »

Ali se bojite umereti? + neki prašanj...

Ali se bojite umereti? + neki prašanj...

«
1
2

nuclear ::

Em pač prašanje v naslovu.. pa da... zanima me če mi lahko kdo razloži, kaj bi bilo če ne bi bilo sveta... kaj bi mi ljudje sploh bli.. zakaj smo sploh ustvarjeni? če že živimo, zakaj moramo umreti?

za odgovore se vnaprej zahvaljujem.. ker želim zvedet pred smrtjo...>:D
Corsair 750D - VI Hero - i5 4670k - Corsair Dominator 32GB - 1080Ti - EVO 500GB
- Sabrent 1TB nVME - Corsair AX860i - Ducky Shine 3 Brown

frenk ::

jest se ne bojim umreti ampak bi pa raj živel:)

undefined ::

Ustvarjen si zato, da lahko sam ustvariš potomce. Ko si to končal, lahko umreš, ker nisi več potreben. Simple. ;)

Thomas ::

Umereti ja ... hehe ... se bojim, da imam še kakšne večje strahove, kot je smrt.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

DoloresJane ::

Spontano v živih bitjih prihaja do mutacij dednega materiala. Več ali manj popravljalni mehanizmi uspejo take celice oz. odseke dednega materiala uničiti, včasih pa jim vseeno ne uspe. Po drugi strani se celice avtomatično starajo, ker imajo omogočeno samo določeno število delitev. Ko se ljudje staramo (ostaja posamezni celici vse manj delitev), se celice delijo počasneje, kar na neki stopnji privede do tako počasnega obnavljanja, da neko tkivo ne preživi. Po tem se začnejo sesuvati organi in organski sistemi. Telo sicer poskuša zaustaviti sesuvanje z delovanjem kompenzatornih mehanizmov (nakj takega se zgodi s pacientom, ki je utrpel hude poškodbe v prometni nesreči, in še živi; ko pa pride v bolnišnico ga ne morejo več obdržati pri življenju in umre). Bo za silo? :)

Avenger ::

Ne bojim se umreti in ne moti me živeti :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Vice ::

Sem se kar čudil tej novici da bi živeli 500 let

undefined ::

> Umereti ja ... hehe ... se bojim, da imam še kakšne večje strahove, kot je smrt.

Živeti? :))

Vice ::

Ali bolje preživeti :D

OmegaBlue ::

Smrti same se ne bojim, bolj potencialne bolečine ob tem :D in seveda tistega po smrti, če je kaj po smrti? Ali enostavno postaneš hrana za črve in konec...
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Thomas ::

Bolj kot smrti me je strah tega, da se reinkarniram kot bedak. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

njok ::

Strah pred trpljenjem, ne pred smrtjo. Vsaj pri meni.

Smorny ::

Bolj kot smrti me je strah tega, da se reinkarniram kot bedak.


Preziram ljudi, ki se imajo za večvredne. Če boš malo premislil, je manj pametnim še najlepše na svetu. Ne zavedajo se problemov, ki jih obkrožajo in vsak dan je nova pustulovščina.
Btw: največji strahovi se ponavadi uresničijo.

Good luck!
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

BigWhale ::

> Umereti ja ... hehe ... se bojim, da imam še kakšne
> večje strahove, kot je smrt.

Da se bos uploadal in te bo kak bug povozil? :P Oz samo kako subrutino, ki kontrolira hitrost rasti las?

;)

Thomas ::

Hell Singularity. :| To je da se dejansko creš na ognju, dolge eone. Samo še ene milijonkrat hujše.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

poweroff ::

Thomas: Bolj kot smrti me je strah tega, da se reinkarniram kot bedak.
>:D zdajle mi je neki prišlo na misel, ampak raje ne bom zapisal, ker bi bilo preveč žaljivo... >:D >:D >:D

Thomas ::

Meni lahko tudi rečeš, da sem bedak že zdaj. Dovolim tukaj. 90% populacije se v mojih očeh kvalificira za "nimajo pojma". Ni tako pomembna vljudnost, spoštovanje in podobne stvari, kadar gre za smrt in za še dosti slabše reči. Takrat je izmenjava informacij daleč pomembnejša.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

para! ::

"zanima me če mi lahko kdo razloži, kaj bi bilo če ne bi bilo sveta... kaj bi mi ljudje sploh bli.."

Načeloma brez sveta ne bi bilo ljudi, ker kot taki nimamo možnosti za preživetje izven Zemlje, potemtakem pa je Zemlja predpogoj za nastanek nas samih.

"zakaj smo sploh ustvarjeni?"

Ustvarjeni smo lahko za karkoli, naš obstoj pa temelji na nadaljevanju le-tega, torej na razmnoževanju.

S tem ob strani, je človek ustvarjen kot individuum in si sam kroji svoje življenje, torej sam, kot posameznik, določa zakaj bo živel in si postavlja ideale, cilje ter vrednote.

"če že živimo, zakaj moramo umreti?"

Umremo zato, ker naš organizem odpoveduje in se slabša sorazmerno s številom let.

Umremo zato, da naredimo prostor za naše potomce.

"Ali se bojite umereti?"

Ne, ne bojim se umreti, ker je to del življenja.

Vsak človek, bi moral ignorirati strah pred smrtjo ter se osredotočiti na svoje cilje.

LP

:)
Death before dishonor!

undefined ::

> 90% populacije se v mojih očeh kvalificira za "nimajo pojma".

In od kod si ti jemlješ pravico, da za teh 90%, kateri po tvojem mnenju nimajo pojma in torej tudi nimajo pravice do svobodne izbire, odločaš kaj je prav in kaj ne? Kaj pa če bi le oni zate to določal, saj so velika večina, pa v njihovih očeh je le ostalih 10% bedakov? :)

BigWhale ::

> Vsak človek, bi moral ignorirati strah pred smrtjo ter se osredotočiti na
> svoje cilje.

Vecina ateistov/materialistov se ravno boji umreti, zaradi tega ker je njihovo zivljenje sestavljeno iz grabljenja taksnih in drugacnih dobrin na kup. Potem se pa zavedo, da jih na 'oni svet' ne bodo nesli. :)

Hecno... :)

undefined ::

Zelo dober point, BigWhale. :)

slycer ::

Že sam veliki Sokrat je rekel, da se ne boji smrti, ker tako ali tako nihče ne ve, ali je smrt največji blagor, kar ga lahko človek doživi, ali pa se človeško življenje na samem koncu izrodi v nič. Okoli tega je bilo ogromno filozofskega razmišljanja, razmišljanja na podobna vprašanja pa najdemo tudi v številnih pesniških zbirkah.

Kljub vsemu pa se velika večina zelo boji smrti. Nagon za samoohranitev je pač premočan.

Dejstvo je, da bo vsak enkrat umrl, pa naj se medicina in farmacija postavita na glavo. Nihče ne bo nikoli živel večno, ali pa od tega življenja ne bo ničesar imel, ker bo zgolj vegetiral.

jeti51 ::

>> Dejstvo je, da bo vsak enkrat umrl, pa naj se medicina in farmacija postavita na glavo.

Za "dejstvo" si to trditev postavil le ti sam. Na podlagi česa?

>> Nihče ne bo nikoli živel večno, ali pa od tega življenja ne bo ničesar imel, ker bo zgolj vegetiral.

Če si tako razvit, da znaš ustaviti staranje in pozdraviti vse bolezni, je tvoje telo vedno mlado. Od kod potem vegetiranje po tvojem?

Thomas ::

Na vsak način hočeš postaviti "naravni zakon", da biološko bitje se nujno mora starati. Si pa ambiciozen ... ampak brez možnosti na uspeh. Nekaj "uspeha" pri IceManu, ki ima rad "zdravorazumske" fore.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Thomas ::

Hehe .. me je jeti prehitu. Samo da ne bi kera brihtna buča še mislil, da oporekam njemu. Rafal je bil po slycerju - se razume!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

njok ::

Nihče ne bo nikoli živel večno


Večno gotovo ne, toliko dolgo, da bo na večno kar spominjalo, pa mogoče že.

slycer ::

Za "dejstvo" si to trditev postavil le ti sam. Na podlagi česa?


Na podlagi trenutnega stanja. Eliksir večnega življenja človek išče že od vekomaj, pa ga še vedno ni našel. Bolj kot tehnologija napreduje, bolj se vse skupaj komplicira. Na tem področju je narava še vedno in bo najbrž vekomaj ostala nepremagljiva.

Če si tako razvit, da znaš ustaviti staranje in pozdraviti vse bolezni, je tvoje telo vedno mlado. Od kod potem vegetiranje po tvojem?


Staranja ne znamo ustaviti. Vseh bolezni ne bomo mogli pozdraviti. Tudi če odkrijemo zdravila za vse mogoče bolezni in ultimativni ustavljalec staranja, se narava ne bo dala prelisičiti. Vedno bo našla način, da ne bomo kršili naravnega zakona umrljivosti. Vse neke blazne teorije, da bomo živeli večno so flancanje.

undefined ::

> Kljub vsemu pa se velika večina zelo boji smrti.

Slycer, to smo že rekli, da so ateisti in materialisti. Ostali se tega ne bojijo. Ne moreš pa sebe šteti za veliko večino oz. druge sodit po sebi.

Thomas, ne streljaj kozlov. :)

Thomas ::

> Vedno bo našla način, da ne bomo kršili naravnega zakona umrljivosti.

Ti očitno ne veš, da se nekateri enoceličarji in celo nekateri večceličarji NE starajo. Ne spoznaš se prav preveč. Kar ti je povedala stara mama, še ni nujno naravni zakon.
Ice ... če so kozli za strelat - ga ni čez tebe!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

> Ice ... če so kozli za strelat - ga ni čez tebe!

A to je zdaj kao comeback, ko sem te vprašal, če se bojiš živeti? ;)

slycer ::

IceMan: Si bral Črno orhidejo? Me prav zanima, kako bi se večina obnašala v zadnjih izdihljajih svojega življenja, ko bi stali pred eksekutorjem. Dvomim, da se takrat nebi bali bližine smrti.

Thomas: Vem, da se ti organizmi ne starajo. Ampak prvič so ti organizmi zelo preprosti, drugič pa njihovo nestaranje izhaja iz samega načina razmnoževanja, ki temelji na mitotskih delitvah. Itak pa lahko ti organizmi še vedno crknejo, kljub temu, da se ne starajo. Sicer pa ne govorimo o enoceličarjih, ampak o človeku.

Thomas ::

Človeški organizem je "simbioza" nekaj bilijonov enoceličarjev. Tako, kot so to vsi večceličarji. Celice so pa popolnoma programibilne (z DNA). Kako točno je še vprašanje sicer ... ni pa nerešljivo.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Slycer, upam da ti je jasna razlika med naravno smrtjo in "umetno" (umor). Boji se smrti vsak tisti, ki še ni živel življenja. :)

slycer ::

IceMan: ni velike razlike. Pri obeh gre za prenehanje eksistence. Če pa že ne popolno prenehanje, pa vsaj prenehanje v fizični obliki, hehe :D.

Thomas: ampak a ni čudno, da potem ves ta skupek bilijonov celic na koncu še vedno crkne. Očitno je človeško telo preveč komplicirano, da bi lahko upali na večno življenje. Sicer pa: who want's to live forever :D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: slycer ()

Thomas ::

Me do! Pa nisem edini. Komplicirano je pa ja. Ampak .. mamo vsak dan več toolsov ... bomo temule prisli do dna. ;)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Thomas, ti mi pa povej, kaj bi bil cilj - namen tega večnega življenja. ;)

OverDoze ::

Vecina ateistov/materialistov se ravno boji umreti, zaradi tega ker je njihovo zivljenje sestavljeno iz grabljenja taksnih in drugacnih dobrin na kup. Potem se pa zavedo, da jih na 'oni svet' ne bodo nesli. :)

Zakaj naj bi se pa po večini ateisti bali smrti ? Kot se vidi dandanes (bogatenje cerkve, razne noseče device), je življenje vernikov sestavljeno iz grabljenja taksnih in drugacnih dobrin. Če pa že tko gledamo, pa verska usmeritev ne določa kdo naj bi kej grabu v življenju. Smrti se bojijo tisti, ki niso izpolnili tistega čemur so bili namenjeni ali pa tisti, ki niso zadovoljni sami s sabo oz. s svojim življenjem. (če govorimo o naravni smrti).

Za tiste materialiste, ki pa so si v življenju nagrabli veliko dobrin, pa pomoje velja da se ne bojijo smrti, saj so njihovi potomci preskrbljeni in pa tudi njihovo življenje ni nujno bilo težko, kvečjemu lažje. Vsi pa so že tok razumni, da sploh nikoli niso pomislili da bi bilo mogoče svoje bogastvo vzeti v onostranstvo, razen seveda vernikov-materialistov :).

Kar se pa tiče večnega življenja, pa to nekoč bo, če ne v taki obliki pa kot upload.

Večina današnjega sveta (ljudi) je v takem stanju miselnosti, da se imajo vsi za realiste(slycer) in gledajo na znanstvenike(tiste z obilico optimizma), kot še na neko drugo skrajnost v družbi, tja pa spadajo verski fanatiki in ljudje, ki pravijo da so videli nezemljane, duhove itd.

P.S.:Večno življenje? Jst sm za.

LP

BigWhale ::

I'll live forever...

... or at least die trying!

;)

Thomas ::

> Thomas, ti mi pa povej, kaj bi bil cilj - namen tega večnega življenja. ;)


Recimo raje semi večnega. To je nepredstavljivo dolgega, ker s samo neskončnostjo so čisto tehnični problemi.

Lepo in prijetno se imeti - kaj naj bi bil drugega? Preden kakšna modrina izjavi tisto famozno "ja pa bi ti blo že dolgčas" - nič dolgčasa in nič mraza in sploh nič neprijetnega, se razume! :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

spelic ::

Pozdravljeni

Mislim, da se vsak "dozorel" človek ne boji smrti, ker se zaveda, kaj bi bilo, če bi živeli večno. Tudi če bi danes izumili zdravilo, ki bi ustavilo staranje celic se moremo zavedati kaj bi se zgodilo:
1. do njega bi prišli samo najbogatejši in najvplivnejši ljudje z denarjem, vsi mi ostali pa bi dočakali svojo smrt. Nastal bi kaos ker se vsi z tem ne bi strinjali. Posledica pa je svetovna vojna in anarhija na svetu.
2. če pa bi bil omogočen dostop do tega zdravila vsem ljudjem pa si predstavljajte svet čez 100 let ko bi populacija narasla za ... Kje je potem prostor za živet, kje je hrana, kje so nujno potrebne sestavine za obstoj človeka.

Mislim, da bi z tem zdravilom pač prisilili naravo da nas izkorenini. Človeško grebatorstvo pač nima meja, več kot dosežeš več hočeš imet.

Lep pozdrav

BigWhale ::

Saj bi lahko imeli tak... random Gravity depleeter...
Pa bi vsake tolk casa koga v vesolje odneslo... :P

Mercier ::

Noben se ne boji umret? A ni strah pred smrtjo že čisto biološka fora?

Thomas ::

Hehe Saša ... jasno, da je strah pred smrtjo že čisto biološka zadeva. Ampak takole računico imajo "zdravorazumarj": Če Thomas in še drugi taki, lahko klatijo takele, potem je moja _pravica_, da napišem kar mi je povedala stara mama! S tem prezentiram splošnouveljavljena gledanja, ki nikakor ne morejo biti bolj napačna, kot jih širijo Singularitanci, Transhumanisti, Imortalisti in podobna zalega!

Well, zato jim uidejo kolosalne neumnosti, pa jih niti ne opazijo, ali pa mislijo da so nepomembne. Ker si domišljajo, da branijo varno trdnjavo zdrave pameti.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Daedalus ::

Ne vem, če me je lih strah smrti, je pa res da se ne počutim najbolje, če razmišljam o lastni minljivosti. Ampak je pa to ena stvar, ki se ji še lep čas ne bo možno izogniti. Če ma pa Thomas prav, pa tolko bolje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BigWhale ::

Strah pred smrtjo je v bistvu lahko zelo razlicen...

... malo je takih, ki ne bi pred strelskim vodom jamrali in stokali, da jim se ni za umret...

:)

spelic ::

Se razume, da če si pred strelskim vodom, da se ti ne piše najlepše. Moreš pa razlikovat zakaj si pred strelskim vodom. Če bi bil obtožen na smrt samo zato, ker trdiš da te ni strah pred smrtjo bi bil to totalni absurd. Ko enkrat "dozoriš", če dozoriš ugotoviš da glede števila let, ki so ti dana na tem svetu zelo težko vplivaš. Seveda jih lahko skrajšaš z samomorom ali z kakšnim nevarnim športom in izzivi samo da zadovoljiš svoj jaz, vendar na število v pozitivnem smislu zelo težko vplivaš (No lahko si pomagaš z vsakodnevno rekreacijo, pa zdravo prehrano and so on vendar, če ne pretiravaš v nasprotni smeri ti tudi to ne bo dalo bistvene razlike). Zato je mišljenje in debatiranje o smrti brez veze, ko pride tvoj čas pač pride več ko si beliš glavo z tem bolj si krajšaš ta čas saj ga zapravljaz z nesmiselnim debatiranjem namesto da bi ga uporabil za kaj bolj koristnega.

Razen, če ima g. Thomas prav in se bomo uploadali. Takrat pa bomo vplivali na ta leta, ki nam bodo na voljo v primerjavi z današnjimi. Toda zakaj si belit glavo uživat dokler lahko potem pa ali po naravni poti ali pa po poti ki jo zagovarja g. Thomas.

undefined ::

Thomas, prvo rečeš, da vas je le 10%, ki tako nezdravo razmišljajo kot ti. Potem pa že trdiš, da vas kar velika večina enako razmišlja. Ja kako, Thomas, a je zate 10% že kar velika večina? Evo, ti jest povem kako je. Komaj 0,01% vas je vseh skupaj tako mislečih. Tukaj na forumu je preko 8000 folka, pa še nobenega nisem videl, ki bi pisal vsaj karkoli podobnega kot ti. Seveda se kdaj pa kdaj kdo strinja s tabo, to se kdaj tud jest, ampak vedno pa le ne. In s tem se bo treba sprijaznit, da ima vsak človek le malo drugačen pogled od tebe, če ne že popolnoma. In če hočeš realizirat nek idealizem, ga moraš prvo realizirat zase, preden lahko sploh pomisliš na druge. Kako že pravijo, prvo je treba pomesti pred svojim pragom? ;)

Barakuda1 ::

A bi ostali pri naslovni temi prosim :)

Hvala

Thomas ::

Koliko % dati na varnost, koliko časa še obdržati Zemljo, katere prvine človeške psihologije bolj favorizirat ... to so take razlike, ki so navsezadnje še za predebatiravat. Sploh nisem tako osamljen v generalni smeri razmišljanja, kot ti misliš da sem. :)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

undefined ::

Thomas, saj v tem smo itak vsi enaki, kar si zdaj povedal. Nas je pa kar okroglih 100% v tem razredu, čeprav bi rad zdaj koga izločil. Razlika je le v pogledih in mnenjih. :)
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Lepa smrt (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9718327 (15227) ejresnevem
»

Smrt bi morali praznovati (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
738414 (6407) jb_j
»

vas je strah smrti? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10015704 (12539) Saladin
»

Neumrljivi organizmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
807063 (4969) Thomas
»

Če bi imeli idealno lečo ...

Oddelek: Znanost in tehnologija
292205 (1466) Thomas

Več podobnih tem