» »

ATI TV Wonder & Win2k

ATI TV Wonder & Win2k

jokeman ::

A je komu že ratal ta TV tuner zrihtat da dela v win2k? Jest sm downloadov driverje in multimedia center. Sem inštalirov multimedia center in porihtal driverje za vse device (naprave), ki so na tunerju. Ko zalavfam TV mi sistem popolnoma zmrzne. Dela samo trdi reset. Ko se mashina restarta, mi že ob zagonu pokaže blue screen. A ma kdo kakšne ideje??:|

Izi ::

Pri meni deluje brez problemov.
Uporabljam driverje ATI-TV Wonder v7.1 TW03 drugih tako ni na razpolago.
Driverji so precej boljši kot tisti za Win9X, čeprav so še beta.
V Win2k lahko sedaj zajemaš video v MPEG-2 pri 640x480 brez problema.
Ker so driverji še beta verzija se dogaja da se ne razumejo z kakšnim programom ki posega precej globoko v sistem.
Najti moraš program s katerim se ne razumejo.
Mogoče bo potrebno na novo instalirati Windows in takoj nato driverje za Wonderja :'(

jokeman ::

Sm čist na novo inštalirov win2k in takoj zatem še driverje. Problem je isti. Blue screen ob zagonu!;(

asPeteR ::

A mi lahko kdo pošlje gonilnike za Ati Tv wonder pci za WIN2k??
Lepo bi prosu, no,...8-)

Shershen ::

Meni tudi deluje kolkotolko brez problemov z omenjenimi beta driverji.
Namreč pri nekaterih programih mi manjka spodnji del slike (tak da se ne vidijo podnapisi) in pa zvok pri nekaterih programih preskakuje (sekunda zvoka, sekunda tišine,...).
Ima mogoče kdo podobne probleme oz., če jih je slučajno imel ?

Izi ::

Driverji so tukaj (8,3MB)
Jokeman a si prepričan da imaš prave driverje (7.1 TW03 za Win2k)
Probaj pognati PC v Safe mode. Če se naloži vredu potem je software problem. Če ne potem vzemi vse dodatne kartice (razen Grafične in TV) iz računalnika, V BIOS nastavi da imaš Plug & Play OS, daj vse na default vrednosti, probaj dati TV kartico še v kak drug PCI port...

Yoza tudi meni se včasih zgodi da manjka spodnji del slike. To ni nič hudega, samo ugasni program TV in ga prižgi še enkrat. Sedaj mora biti vredu.
Z zvokom pa je pri meni vse vredu.
Zvok gre lahko prek zvočne kartice zato je lahko problem tam.
Preglej če so kabli za povezave vredu, namesti nove driverje za zvočno kartico...
Lahko pa gre tudi direkt iz izhoda na zunanji strani TV kartice. Probaj še ta izhod, če je tam zvok vredu...

jokeman ::

V safe mode se nalozi normalno. Torej je problem v software-u. Driverje mam pa ziher taprave. Driverji so pa teli

Shershen ::

mislim, da ni zvočna kriva...ker če se mi to zgodi parkrat preklopim program pa je vse vredu (vendar ne gre pri vseh programih, namprimer discovery mi vedno "šteka").

Kekec ::

yoza: glede prekinjanja zvoka imam isti problem ki mi pozira zivce ze lep cas, ampak nisem uspel najdet resitve tam mi pac javi da je to problem z zvocno kartico, resim ga lahko na 2 nacina ki sta lahko kratkotrajna ali dolgotrajna odvisno srece:
Glede nato da imam tuner speljan preko vedorekorderja se sprehajam med kanali dokler mi ne zacne kartica normalno ddelovati (prestavljam se iz 1ga kanala na drugega in kar na lepem zacne delat)
Vcasih pa mi rata tudi da grem v device manager in dam scan for harware changes in zacne zadeva normalno delovat, lahko da morem vcasih to ponovit tudi veckrat , ampak na koncu dela !
lp!

Voyager ::

Pri meni pa je tezava v tem, da vedno vidim le del tv slike v oknu. Le ce okno povecam dobim celo sliko. Z spreminjanjem velikosti okna se torej tv slika ne spreminja. Ima kdo kaksno idejo kaj bi bilo narobe.

eraserr ::

ja to se tud men dogaja, da je slika ko prvič poženeš program odrezana, ko zaprem in še enkrat odprem je pa dobro, samo je pa slika nasplošno nekoliko slabša kot v win98. Kar se pa tiče zajemanja, pa res zajema v MPEG2, samo pri meni pol ne zajema dobr zvoka in snema samo neke piske, medtem, ko je slika uredu. Če kdo ve kako katero stvar izboljšat...

Izi ::

eraserr:
Glede zvoka pri zajemanju v MPEG-2 imam rešitev. 8-)
Pojdi v Setup -> DigitalVCR
Uporabi Custom Recording Quality
Video uporabljam 3 MBit/s je čist dost kvalitetno.
Audio pa na full: 44.100 KHz, 16 Bit, Stereo

Pri takih audio nastavitvah mi zvok deluje odlično :)

Zakaj pa pri default nastavitvah samo piska pa nimam pojma.:(

BTW za odkoditanje satelitskih programov uporabljam program MultiDec, ki v Windows 2000 edini deluje brez problemov.
Samo PLL parameter je treba nastaviti na 28MHz

PIII850 ::

Men zadeva super dela (sicer res se nisem sprobal zvoka)
Mam pa drug problem. Kako rocno vnest kaksen kanal. Recimo POP TV imam bolj slab signal in mi ga ne detekta. Kaj sedaj???

lp

jokeman ::

greš v setup. Klikneš na jeziček tv tuner al neki tazga. Pol boš vidu kanale. Tm mal klikej oz če veš kanal klikneš na številko kanala i ndaš spredej kljukco.

PIII850 ::

Ja, sej vem kako je to bilo v starih driverjih, vendar v teh mi pokaze samo detektane kanale, kar v mojem primeru pomeni stevilke od 1 do 3 in sicer SLO1, SLO2 in VTV. Ostalih stevilk (kot sem jih videu v prejsnjih driverjih) nazalost ni. Zakaj ne nimam pojma.

Prav tako me zajje... snemanje v MPG2. Zakaj to ne dela?? V videoCD mi gre normalno, prav tako v MPG2 mi kao neki snema, potem ko pa hocem to pogledat, pa mi hoce media player downloadat nek kodek????


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV tunerji (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
507121 (5188) Tiash
»

Katero TV Katico(tuner)? (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
17918999 (12039) Izi
»

Problemi z čisto novim računalnikom prosim pomoč

Oddelek: Pomoč in nasveti
211760 (1388) nokia6310
»

Tv TUNER-ji

Oddelek: Zvok in slika
292558 (1786) Predator
»

tv kartica

Oddelek: Kaj kupiti
101110 (942) zupi

Več podobnih tem