» »

Iphone 16 PRO ali Samsung S24+

Iphone 16 PRO ali Samsung S24+

Bici ::

Pri novi zaposlitvi imam na voljo vzet bodisi iphone 16/16pro ali pa samsung s24/s24+

Kaj priporočate ?
Nekoč sem že imel iphona, sedaj zadnja dva telefona pa sta android (huawei p30pro in OnePlus 9 Pro). Ali imaš kako orodje da bi preveril če vse android aplikacije ki jih uporabljam obstajajo tudi za iphone ? Oz. kako to najlaže preverit ?

Glavni kriterij za aparat mi je dobra baterija in dolgoživost samega aparata. Oba andorida še vedno delata super in imata prvo baterijo. Stari iphoni se niso ravno izkazali z dolgim delovanjem, so to popravili ?

Bici ::

Na voljo so samo ti štirje modeli, tako da brez alternativ.

Dober dan ::

Jaz bi vzel Samsunga. Se pa težko drugi odločimo v tvojem imenu.

Furbo ::

Vzameš 16 pro, ga prodaš na bolhi in naprej furaš droida, ki praviš da ti super dela :)
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

Bici ::

Ma ne morem ravno službenega telefona prodat, ker ga moram vrnit če recimo dam odpoved oziroma dobim odpoved kasneje.

Pač zanima me če iphoni zadnjih generacij delajo bolj zanesljivo na dolgi rok, kot pa so nekoč. Če je za računat da bo telefon delalvsaj 4 ali 5 let ?

Pa kako je z baterijo v praksi, kar sem na hitr pogledal na gsm areno za iphone ni tako jasnih podatkov koliko zdrži kot pa samsung.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Bici ()

Bici ::

Pa samsunga nikoli nisem kaj prida maral, ker mi je šlo na živce podvajanje aplikacij in mrcvarjenje UI-ja. V kolikor bi lahko prosto izbiral aparat bi vzel one plus, tako pa imam na voljo dve izbiri kjer izbiram manj slabo opcijo :)

Reaper ::

Če ti OS ni omejitev potem vzami iPhone 16 Pro. Če nisi zahteven uporabnik ti bo dolgoročno gledano dlje časa deloval. Pa še Samsung pride čez 6 mesecev že nov model, iPhone 16 pa je frišna roba. Tudi s kamero niso nikoli razočarali. Sam sem recimo uporabnik Galaxy S21 Ultra, kmalu bo 3 leta odkar ga imam in ne najdem neke pametne Android alternative, ki bila vredna €€€, ki so potrebni za prehod na novejši model, S24 Ultra recimo. iPhone meni osebno ni OK, ker včasih potrebujem kakšno zadevo, ki je iOS ne dovoli.

Bici ::

Reaper je izjavil:

Če ti OS ni omejitev potem vzami iPhone 16 Pro. Če nisi zahteven uporabnik ti bo dolgoročno gledano dlje časa deloval. Pa še Samsung pride čez 6 mesecev že nov model, iPhone 16 pa je frišna roba. Tudi s kamero niso nikoli razočarali. Sam sem recimo uporabnik Galaxy S21 Ultra, kmalu bo 3 leta odkar ga imam in ne najdem neke pametne Android alternative, ki bila vredna €€€, ki so potrebni za prehod na novejši model, S24 Ultra recimo. iPhone meni osebno ni OK, ker včasih potrebujem kakšno zadevo, ki je iOS ne dovoli.


Kak primer ?
Sem odprt za menjavo sistema, nimam tu zadržkov, samo ne bi rad ugotovil da mi potem X zadeva ne deluje več.

sbawe64 ::

Nekaj razlogov:

Beri komentarje.

Multi tasking neobstoječ, back tipka ne obstaja, customizacija nemogoča, ni clipboarda, prenašanje datotek je misija nemogoče, zvočni profili imajo svojo logiko...

Bojda ima iPhone dober battery life, če na androidu vklopiš ultra battery saver bo enako.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Reaper ::

Meni osebno:

- Pošiljanje fajlov direktno na drug telefon preko Wifi-direct.
- Torrent APP-i in APP-i za upravljanje Torrent strežnika recimo.
- Ni dostopa do datotečnega sistema za to aplikacije tipa Folder Sync ni. Ta mi poljubne datoteke iz telefona, glede na urnik, v domačem omrežju prenaša na NAS.
- USB OTG
- Če gremo v specifiko, ni Vanced APP-ov, ala modificiran Youtube APP brez reklam itd.
pa sigurno bi še kaj našel.

Bici ::

Hm... torej odpade dostop do NAS-a preko SMB ?
Kaj pa gledanje video vsebine na telefonu preko DLNA ?

Torrent upravljanje bi verjetno lahko rešil z web appom ?

sbawe64 ::

Naredi si uslugo in vzemi samsunga.
2020 is new 1984
Corona World order

Bici ::

sbawe64 je izjavil:

Naredi si uslugo in vzemi samsunga.


Če ne bi bil samsung bi ziher vzel androida, tko pa nevem :(

sbawe64 ::

Telefon bo za službeno rabo ali tudi za zasebno ?
Jaz nikoli ne uporabljam službenega za zasebne namene.
Kaj je narobe z omenjenim Samsungom ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Reaper ::

S24 Ultra pa nimaš na voljo? Hecno, da dajo iPhone 16 Pro, na drugi strani pa ne S24 Ultra.

Pri iOS je vsak app v svojem peskovniku. Če imaš v enem APP-u dostop do NAS-a, tam lahko preneseš datoteko recimo ampak ta datoteka ni na voljo drugim aplikacijam. Vsaj včasih je bilo tako. SMB oz. DLNA bi morala iti ampak odvisno kaj želiš početi z njima. Tako svobodno kot je na Android/Windows ni, si po navadi bolj omejen.

sbawe64 je izjavil:

Telefon bo za službeno rabo ali tudi za zasebno ?
Jaz nikoli ne uporabljam službenega za zasebne namene.
Kaj je narobe z omenjenim Samsungom ?


Jaz pa nikoli ne nosim dveh telefonov. Saj telefon ustvari službeni profil, svetova sta tako popolnoma ločena.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Reaper ()

Bici ::

sbawe64 je izjavil:

Telefon bo za službeno rabo ali tudi za zasebno ?
Jaz nikoli ne uporabljam službenega za zasebne namene.
Kaj je narobe z omenjenim Samsungom ?


Telefon je kao službeni ampak ga vsi uporabljajo za privat. Nimamo dežurstev tako, da ga zares sploh ne rabiš. To je nek bombonček firme.

V kolikor želiš brati službene maile in dostopati do službenih web vsebin, ti IT doda telefon v intune in dobiš aplikacije v work profilu. Ampak to je opcijsko, če želiš.

Furbo ::

Jaz sem ravnokar zamenjal iPhone XS za 15 pro, ja, zdržijo dolgo.
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

fikus_ ::

OP, če si navajen androida, potem ostaneš na tem.
Za Iphone je fajn, da imaš še njihov "čarunalnik", .... ter še kaj od njih, da izkoristiš povezljivost v njihovem ekosistemu.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Kodi ::

Bici je izjavil:

sbawe64 je izjavil:

Naredi si uslugo in vzemi samsunga.


Če ne bi bil samsung bi ziher vzel androida, tko pa nevem :(

Ne vem kako moreš govorit kakšen je Samsung, ko pa ga očitno nisi imel že več kot 5 let!
Povej kdaj si in katerega Samsunga imel zadnjega. Pa ne kaj ti je o Samsungih povedala soseda!

Bici ::

En mesec sem uporabljal Samsung Galaxy S21+ 5G od žene, ki ga je dobila kot služben telefon pa je rekla da ne rabi tako hudega telefona. Potem sem obupal nad njih in kupil one plus 9 pro.

Davno prej sem uporabljal S II, ki je bil tisti čas OK in je bil moj prvi pametni telefon, potem S4 je bil razočaranje in sem ga menjal z HTC One. Potem sta sledila dva iphona, potem pa spet android.

Nikonja ::

Jaz sem zamenjal kar nekaj Samsungov S2, S4, S6 (potem takoj na S7 ker mi S6 ni bil všeč), S10, in zdaj S23+ - vmes pa dva službena iphona (zdaj na 14ki) ampak mi niso sedli nikoli, nekaj kompromisov je tko da še vdno sutrajam na Androidu. Zkj pa Samsung, iskreno ne vem, najbrž sam navajen na njihov One UI, sem poskusil Hauweia od hčerke ampak se ne znajdem tko da... plus to da če čakaš vsaj pola leta od predstavitve jih lahko kupiš za kar ok ceno. S23+ sam plačal lani poleti v A1 akciji cca 650 eur in dobil še tablico zraven kar je zame odlična zamenjava.

bciciban ::

Torej na iPhonu ne moreš backupirati slik in ostalih podatkov na svoj nas preko filesharea?

Kaj moraš vse naložiti v icloud in od tam prenesti na računalnik?

Jeben zlati vrtiček...

OutOfTheBox ::

Bici je izjavil:


Pač zanima me če iphoni zadnjih generacij delajo bolj zanesljivo na dolgi rok, kot pa so nekoč. Če je za računat da bo telefon delalvsaj 4 ali 5 let ?




A kdaj iPhoni katerekoli generacije, niso delali na dolgi rok? Pred nekaj meseci sem zamenjal svojega iPhone 7 po skoraj 8 letih in šel na 15 Pro. Baterijo je pa potreba pri vsakem telefonu zamenjat, to sem naredil 2x.

bciciban je izjavil:

Torej na iPhonu ne moreš backupirati slik in ostalih podatkov na svoj nas preko filesharea?



Seveda se da lol. Sicer pa, če si navajen Androida, bi jaz vzel Samsunga. Brez veze neki eksperimentirat samo zato "ker lahko" in boš potem ugotovil da zadeva ni zate in boš še naslednjih nekaj let prilepljen na nekaj kar ti ne paše.

Jaz mam vse probleme rešene z iPhonom in se mi ne bi dalo ukvarjat in menjavat celotnega ekosistema še enkrat.

Zgodovina sprememb…

Kodi ::

Samsung ali iPhone kaj ti paše, ostalo so samo neki približki. Eden ima boljš to drugi ono. Ves sistem pa je podrejen tem dvema. Potem je samo še vprašanje koliko si se pripravljen skeširat. Doma imamo vsakega po malo, samo potem kmalu vidiš da je Samsung še najboljši skupek vsega skupaj.

krop ::

Se bi strinjal z kodijem.Pa obvezno ultra

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: krop ()

bciciban ::

OutOfTheBox je izjavil:


bciciban je izjavil:

Torej na iPhonu ne moreš backupirati slik in ostalih podatkov na svoj nas preko filesharea?



Seveda se da lol. Sicer pa, če si navajen Androida, bi jaz vzel Samsunga. Brez veze neki eksperimentirat samo zato "ker lahko" in boš potem ugotovil da zadeva ni zate in boš še naslednjih nekaj let prilepljen na nekaj kar ti ne paše.

Jaz mam vse probleme rešene z iPhonom in se mi ne bi dalo ukvarjat in menjavat celotnega ekosistema še enkrat.


Jaz nisem OP, samo prebral sem en komentar da je vsaka aplikacija izolirana in da nimaš dostopa do file sistema. Torej kako bo potem neka aplikacija dostopala do tvojih datotek na iphonu in jih prenesla na NAS share preko SMB če pa je izolirana od vsega in brez dostopa do file sistema?

Pri iOS je vsak app v svojem peskovniku. Če imaš v enem APP-u dostop do NAS-a, tam lahko preneseš datoteko recimo ampak ta datoteka ni na voljo drugim aplikacijam.

sbawe64 ::

Apple uporabniki ne piratizirajo preko nasa, temveč vse gledajo online (neflix, disney+, apple tv in tako dalje).

Zato pravim da naj op pozabi na japko, to je za yapije s preveč denarja.
2020 is new 1984
Corona World order

Reaper ::

Niti ni piratiziranje problem ampak omejevanje svobode pri ravnanju z datotekami. Moji časi v iOS sistemu segajo kar nekaj časa nazaj , moja izkušnja je pa kot sem napisal.

En primer, otrokom sem želel na iPad naložiti risanke, imel sem Good Player in VLC player. Risanke sem moral naložiti v oba predvajalnika (preko iTunes), ker je vsak lahko dostopal do datotek samo v svojem mehurčku. Ni tako kot na ANdroidu, kjer datoteko daš v eno mapo in vsi programi lahko dostopajo do nje. Na iOS je to pomenilo dvojno zasedanje prostora, več dela za nalaganje itd.

sbawe64 ::

Apple cccp partija že ve, kaj je najbolje za Apple uporabnika !

To je feature, not bug !
2020 is new 1984
Corona World order

bciciban ::

Ker mi je bilo čudno da ni takih osnov, sem na hitr pogoogla in reddit pravi takole


The web browser downloads to "On my iPhone/Download/" and the Files app have access to that. Any 3rd party app that implements the optional Files integration will be able to access stuff there easily, one example being VLC that can read media from any folder in "On my iPhone" (it's sort of like "My Documents" on Windows/macOS).

However, inexplicably, not all 3rd party apps integrate Files - they should.

As for transferring to laptop - create a windows network (SMB) share on your laptop. Files (and others like Readdle Documents, which has a great PDF viewer and MP3 player) will be able to read/write files directly on the laptop through the network share as if it were just another folder. This is how I did it on my Android phone as well.


Očitno se da.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bciciban ()

Reaper ::

Nekaj se očitno premika na tem področju ampak ni še tako kot na Androidu, glede na napisano.

OutOfTheBox ::

Reaper je izjavil:



En primer, otrokom sem želel na iPad naložiti risanke, imel sem Good Player in VLC player. Risanke sem moral naložiti v oba predvajalnika (preko iTunes), ker je vsak lahko dostopal do datotek samo v svojem mehurčku. Ni tako kot na ANdroidu, kjer datoteko daš v eno mapo in vsi programi lahko dostopajo do nje. Na iOS je to pomenilo dvojno zasedanje prostora, več dela za nalaganje itd.


Jaz imam take in podobne zadeve rešene tako da jih streamam direktno iz NAS-a, kjerkoli sem, kakšenkoli fajl ki sem ga dal v share doma. S to rešitvijo sicer rešim več problemov kot je šeranje fajlov med uporabniki ali pa različnimi napravami. Tudi če bi imel popoln dostop do file systema se teh igric ne bi šel več.

V primeru da bi pa nujno potreboval datoteke in ne bi imel dostopa do NAS-a (npr ni internetne povezave), pa vzamem USB ključ na katerem so datoteke in ga vštukam v iPhone.

Reaper ::

Da se rešiti, vsekakor. Jaz imam tudi Plex recimo. Ampak, ko smo v tujini, na poti, v avtu gledata vsebine offline, na tablici, iz SD kartice oz. notranjega pomnilnika. Bi šlo pa tudi preko OTG.

pes132 ::

Kaj je z dobavnimi verigami novih iPhonov pri nas? Na šihtu naročili iPhone 16 Pro ob izidu in še zmeraj čakamo... Na amazonu se ga že da dobit, pri nas telekom, A1, itd. brez zalog.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iPhone nasveti (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
20930759 (259) Eduardo
»

Kaj vse je Apple napovedal na Glowtimu

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
213387 (924) MrStein
»

Izbira novega GSM (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
646502 (4814) Buljan
»

Ali se splača kupiti iPhone SE v 2018? (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
6912800 (10639) Furbo
»

Apple se ob stagnaciji prodaje iPhonov tolaži z AirPodi (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Rezultati
10823807 (19351) zmaugy

Več podobnih tem