» »

iPhone nasveti

iPhone nasveti

«
1
2 3
...
5

kanarin ::

Ker sem pred kratkim začel (po službenih dolžnosti) uporabljati iPhone imam vprašanje vezano na Bluetooth - na mojem 6s modelu (iOS 13.3) niakor ne uspem preimenovati BT naprave - čeprav nekateri članki opisujejo kak se to naredi. KO je BT device Connected imam samo opciji "Disconnect" in "Forget this device". Konkretno imam povezane Xaiomi slušalke, ki prikažejo ime v kitjjskih pisankah. Na Adroidu je seveda trivialno to preimnovat. Kaj res Apple omogoča preimenovanje samo za svoje izdelke? Če je to res je to res podlo od njih..

Druga stvar, ki me je zmotila oz kar nisem mogle verjet so camera frame opcije pri privzeti aplikaciji - kako je mogoče, da v letu 2020 ni opcije 16:9 ?!? Vsi drugi telefoni razen Apple-ovih to od vedno omogočajo... poznam workarounde (edit/crop po slikanje oz slikanje med predvajanjem videa) - ampak ta omejitev oz pomanjkanje te opcije je naravnost absurdna (v stilu "edino Apple bo določil kaj je primerno oz idealno za vsakega njihovega uporabnika, na fleksibilnost oz na želje/potrebe slednjih pa se požvižgamo")

hojnikb ::

priporočam, da menjaš telefon, bo najlažje :)
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

kanarin ::

hojnikb je izjavil:

priporočam, da menjaš telefon, bo najlažje :)


Ne morem, nisem ga jaz nabavil, je za službene namene, moramo iz določenih razlogov uporabljati prav iOS (MDM, VPN).

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

hojnikb ::

kaksne resitve imate to, da ne delajo na android? vpn bi sigurno mogel delat...

sicer pa, bos mogel pac prezivet s tem
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

kanarin ::

Ni stvar v tem "da kaj ne bi delalo" na androidu". Pač iOS je zdaj po novem edini standard, politiko pa ne določamo mi sami, saj smo del večje korporacije...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Ahim ::

kanarin je izjavil:

Druga stvar, ki me je zmotila oz kar nisem mogle verjet so camera frame opcije pri privzeti aplikaciji - kako je mogoče, da v letu 2020 ni opcije 16:9 ?!? Vsi drugi telefoni razen Apple-ovih to od vedno omogočajo... poznam workarounde (edit/crop po slikanje oz slikanje med predvajanjem videa) - ampak ta omejitev oz pomanjkanje te opcije je naravnost absurdna (v stilu "edino Apple bo določil kaj je primerno oz idealno za vsakega njihovega uporabnika, na fleksibilnost oz na želje/potrebe slednjih pa se požvižgamo")

Pocakaj da pride do tega, da bos rabil vedeti ali je nekdo od poslovnih partnerjev, ki slucajno ne uporablja iPhona (ali pa tvoja draga ali kdorkoli ze), prejel nek tvoj SMS ali ne :))

It's magical!

TheBlueOne ::

Sicer morda ni vec tako, ampak...

Pocakaj, da bos uploadal kaksno datoteko v neaapplov cloud iz telefona. Prekine prenos, ko gre display spat, prekine ga tudi ce stisnes kam na display. Se naucis dajati neveljavne ukaze "prisitsni, rahlo potegni, spusti". ?

Potem vso sreco, ce bos zelel spraviti kaksno datoteko na telefon.

Se vec srece, ce bos zelel do kaksne datoteke dostopati z vecimi appi.

Jaz imam pravtako sluzen iPhone in je prav pateticen, ce nisi ameriska klasa uporabnika. Si pa mislis, da ce si totalen tehnicen simpelton in seres denar, je zadeva OK.

Zgodovina sprememb…

TheBlueOne ::

kanarin je izjavil:

kako je mogoče, da v letu 2020 ni opcije 16:9 ?!?


Vecino uporabnikov iPhonov bi taka opcija verjetno zmedla. :) Tam mora imeti zadeva ime, to bi bil kaj v stilu iDisplayRatio.

Apple ::

TheBlueOne je izjavil:

Sicer morda ni vec tako, ampak...

Pocakaj, da bos uploadal kaksno datoteko v neaapplov cloud iz telefona. Prekine prenos, ko gre display spat, prekine ga tudi ce stisnes kam na display. Se naucis dajati neveljavne ukaze "prisitsni, rahlo potegni, spusti". ?



Tole je odvisno od razvijalca rešitve... MS za upload "v ozadju" v OneDrive zahteva, da jim dovoliš info o tvoji lokaciji 24/7. Ker tega nisem dovolil, mi res uploada fajle samo takrat, ko je display prižgan.
LP, Apple

TheBlueOne ::

Kje to prestimam, da resim na sluzbenem? Mene ne moti, ce MS ve kje sem. Tnx...

Apple ::

Damn... ena izmed prejsnjih verzij je to podpirala: link

Pri trenutni ne najdem te nastavitve.
LP, Apple

kanarin ::

TheBlueOne je izjavil:

Sicer morda ni vec tako, ampak...

Pocakaj, da bos uploadal kaksno datoteko v neaapplov cloud iz telefona. Prekine prenos, ko gre display spat, prekine ga tudi ce stisnes kam na display. Se naucis dajati neveljavne ukaze "prisitsni, rahlo potegni, spusti". ?

Potem vso sreco, ce bos zelel spraviti kaksno datoteko na telefon.

Se vec srece, ce bos zelel do kaksne datoteke dostopati z vecimi appi.

Jaz imam pravtako sluzen iPhone in je prav pateticen, ce nisi ameriska klasa uporabnika. Si pa mislis, da ce si totalen tehnicen simpelton in seres denar, je zadeva OK.


Hja, no samo zadeva ima dve plati. Tudi jaz sem se vedno zmrdoval na Apple in iPhone-i ,ampak ko ga enkrat začneš uproabljat...seveda obstajajo neke glupe Apple omejitve in nelogičnosti, ampak po drugi strani je telefonček - čeprav je star že 4 leta - kar simpatičen , je majhen, tanek, lahek in s tem precej praktičen. Uporabljam namreč tudi Xiaomi Mi9T Pro "opeko", definitivno je s iPhone 6s neprimerno udobneje rokovati. Pač ekran ima seveda precej manjši in velike bezle - to mu iz današnjega vidika gre še najbolj v minus. Sam pogosto uporabljam (različne) BT slušalke in edino na iPhone se mi poveže vedno brez težav in predvsem bistveo hitreje kot na Xiaomiju (!). Tako da recimo vsaj za poslušanje radia , podcastov ipd dosti raje uporabljam iPhone. Slikal pa z njim seveda ne bom in neki hudega surfal po netu.

kanarin ::

Imam eno konkretno vprašanje - živcira me privzeta aplikacija MAIL. Povezan sem na službeni mail in se ne znajdem. Ok, vidim mapo Inbox, pod njo pa na stotine raztegnjenih (pod)map - ne najdem niti mape Sent Items. Samo da se poskrolam skozi seznam vseh teh podmap rabim skoraj minuto. Opcije kako kako bi se jih dalo skrčiti (da se preklikam samo do željene mape) ne najdem (oz ne znam najti). V glavnem zelo frustrirajoče. Kaj predlagate ?

Apple ::

Za privat Mail, za sluzbo pa kksn Outlook.
LP, Apple

Vazelin ::

kanarin je izjavil:

Imam eno konkretno vprašanje - živcira me privzeta aplikacija MAIL. Povezan sem na službeni mail in se ne znajdem. Ok, vidim mapo Inbox, pod njo pa na stotine raztegnjenih (pod)map - ne najdem niti mape Sent Items. Samo da se poskrolam skozi seznam vseh teh podmap rabim skoraj minuto. Opcije kako kako bi se jih dalo skrčiti (da se preklikam samo do željene mape) ne najdem (oz ne znam najti). V glavnem zelo frustrirajoče. Kaj predlagate ?

MAIL aplikacija je odlična.
Tore tvoja težava je, ker bi mel rad neke mape "pinnane" zgoraj? Preprosto, ko si v Mailboxes kliknu Edit desno zgoraj. Klikni na "Add Mailbox..." nekje v seznamu in potem iz seznama računov elektronske pošte klikni npr. službenega in potem s kljukico označiš, katero mapo bi rad imel pinano pod Mailboxes iz teba računa. Bolu preprosto bi bilo težko. Preprosto vzameš si malo časa in poklikaš katere folderje bi rad gledal.

Jaz mam 5 email accountov na iphonu in nobene težave. Fino je, da si vzameš enkrat nekaj časa in pogledaš program

hojnikb je izjavil:

priporočam, da menjaš telefon, bo najlažje :)

Ja, korporacija že čaka, da bo vsak neki okol hodil z (rootanimi) android telefoni. Varnost at its finest:))

Pocakaj da pride do tega, da bos rabil vedeti ali je nekdo od poslovnih partnerjev, ki slucajno ne uporablja iPhona (ali pa tvoja draga ali kdorkoli ze), prejel nek tvoj SMS ali ne :))

It's magical!

simple. Androidaši so v iMessages označeni z ogabno zelenimi oblaki. iPhone usere s sladko modro:D
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

Vazelin ::

Sicer pa tako fantje in dekleta... če bi radi telefon z milijon opcijami bo potrebno poseči po Androidu. Kakšen Samsung S9 ima ene 5 načinov avtentikacije. Vse dela na pol. Neko prepoznavanje oči, obraza, prstni odtisi in podobno ... a na koncu vse skupaj ni vredno pol applovega FaceIdja:D

Sočustvujem z OP, ker ne more preimenovati kitajskih smeti med bluetooth napravami v pismenkah"

ps: meni je bil hud mail client na Windows Phone8 :)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Vazelin ()

kanarin ::

Vazelin je izjavil:

Sicer pa tako fantje in dekleta... če bi radi telefon z milijon opcijami bo potrebno poseči po Androidu. K


Mogoče eni res ne razumete oz moram ponoviti - nekateri smo dejansko PRISILJENI v uporabo iPhone-ov, saj je to (postala) edina standardna mobilna naprava v službi. Če seveda hočeš dostopati do službenih podatkov (pa tukaj ne gre samo za email). Žal ali na srečo, kakorkoli že, to sploh ni bistveno, tako je pač dejstvo. Za privat zadeve sam še vedno (in tud bom v prihodnje) uporabljam Android. Moram pa (hočeš-nočeš) živeti tudi z iPhonom, ker pa sem tu novinec so dobrodošli nasveti izkušenejših uporabnikov. To je vse. Tako da ta (bi rekel kar standardna opazka ko je govora o iPhone-ih) tukaj sploh ni relevantna.

TheBlueOne ::

kanarin je izjavil:



Hja, no samo zadeva ima dve plati. Tudi jaz sem se vedno zmrdoval na Apple in iPhone-i ,ampak ko ga enkrat začneš uproabljat...seveda obstajajo neke glupe Apple omejitve in nelogičnosti, ampak po drugi strani je telefonček - čeprav je star že 4 leta - kar simpatičen , je majhen, tanek, lahek in s tem precej praktičen. Uporabljam namreč tudi Xiaomi Mi9T Pro "opeko", definitivno je s iPhone 6s neprimerno udobneje rokovati. Pač ekran ima seveda precej manjši in velike bezle - to mu iz današnjega vidika gre še najbolj v minus.


No ja, to ni nek argument. Jaz imam drugace Xperio iz Compact linije, ki je res konpaktna, moja je vzela s10e, ki je super premium, majhen, trenutno 480€ na Amazonu itn. Za 480€ skoraj dobis pri Applu popravilo zadnjega panela. :)

kanarin ::

Ni argument za .. kaj ? Jaz iPhone-a nisem kupil, samo dobil sem ga v uporabo. Kupil sem pa (pred kratkim) Mi9T Pro za 300 čukov. Sam ne bi nikoli kupil novega iPhone-a. Pravim samo, da je ta mali iPhone kar simpatičen in priročen za tisto kar ga sam v praksi še največ časa uporabljam - kot nekakšen iPod oz medijski predvajalnik.

kanarin ::

Vazelin je izjavil:


MAIL aplikacija je odlična.
Tore tvoja težava je, ker bi mel rad neke mape "pinnane" zgoraj? Preprosto, ko si v Mailboxes kliknu Edit desno zgoraj. Klikni na "Add Mailbox..." nekje v seznamu in potem iz seznama računov elektronske pošte klikni npr. službenega in potem s kljukico označiš, katero mapo bi rad imel pinano pod Mailboxes iz teba računa. Bolu preprosto bi bilo težko. Preprosto vzameš si malo časa in poklikaš katere folderje bi rad gledal.



Odlična je my ass. Ne zanima me tu pinnanje posameznih map (podobno kot Favorites v Outlooku) - ampak da se mape skrčijo na osnovi pogled v predalu (Inbox, Sent Items, Deleted Items, Mapa1, Mapa 2) - ne pa da mi prikazuje celotno odprto strukturo vseh mape in podmap, ki jih imam v svojem poštnem predalu. To je totalno nepregledno in nepraktično. Resda v veliki večini primerov gledam samo Inbox, ampak včasih bi rad pogledal mail, ki vem , da se nahaja v Mapi1/Podmapi1-1/Podmapi1-1-1 itd. Pa ne gre spet za samo eno podmapo, ki bi jo "pinnal".

Res ne razumem zakaj ta aplikacija ne omogoča čisto osnovnega pogleda samo prvega nivoja map v predalu, da ima uporabnik potem možnost se preklikat do željene mape. Kaj ti če greš v windows explorer na C:\disk pričakuješ da ti bo prikazalo samo mape na tem nivoju ali da bo kazalo celotno strukturo vseh podmap ? Kako bi se znašel v tem primeru ?

Zgodovina sprememb…

  • odbrisal: bluefish ()

kanarin ::

Hmm, očitno tukaj na forumu ali ni lastnikov iPhone-ov ali ni interesa za debato oz podajanje nasvetov. Mene konkretno zanima Email aplikacija, ki bi (privzeto) prikazovala vsebino poštnega predala, tako kot ga vidim v Outlooku - torej samo mape na prvem nivoju (vključno s Favorites). Potem pa naj bo moja izbira da se preklikam do neke konkretne podmape. Ali obstaja kaj takega ?

hojnikb ::

pa sj maš outlook za iOS :)
#brezpodpisa

DeeCoy ::

kanarin je izjavil:

Hmm, očitno tukaj na forumu ali ni lastnikov iPhone-ov ali ni interesa za debato oz podajanje nasvetov. Mene konkretno zanima Email aplikacija, ki bi (privzeto) prikazovala vsebino poštnega predala, tako kot ga vidim v Outlooku - torej samo mape na prvem nivoju (vključno s Favorites). Potem pa naj bo moja izbira da se preklikam do neke konkretne podmape. Ali obstaja kaj takega ?

Kolikor je meni znano, in tudi, ko sem tole testiral, ni rešitve (zaenkrat). Če imaš možnost (glede na to, da je služben račun je verjetno nimaš), uporabi outlook/3rd party aplikacijo.

kanarin ::

Outlook app mi tudi deluje, slednji celo prikazuje Favorites (čeprav malo čudno), ampak glede vseh ostalih map pa smo žal na enakem kot pri Mail aplikaciji. Na Androidih (vsaj Samsungih) s tem ni bilo nobenih težav. Žal pa Androidov ne moremo več uporabljati za dostop do službene el. pošte.

ziga1990 ::

Pojdi do tistega ki je določil da imate službene Iphone in naj ti pomaga, če so določili da samo Iphoni naj pa še poskrbijo, da boš lahko normalno dostopal do službene el. pošte.
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Vazelin ::

Hmm, očitno tukaj na forumu ali ni lastnikov iPhone-ov ali ni interesa za debato oz podajanje nasvetov.

Nobenemu se ne da s hejterčki ukvarjat:)
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

shadeX ::

Ne, samo večina slo-techa je na Androidih. Zato so teme/novice o Applu vedno ene izmed najbolj aktivnih (pisec novice, večinoma vrže "kost" za glodat oz. trigger), posledično tudi dvigne obiskanost strani (aktivne uporabnike) vsaj za čas ko je novica aktivna.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: shadeX ()

gusto ::

Vazelin je izjavil:

Hmm, očitno tukaj na forumu ali ni lastnikov iPhone-ov ali ni interesa za debato oz podajanje nasvetov.

Nobenemu se ne da s hejterčki ukvarjat:)

Če človek vpraša kako se nekaj na iPhonu naredi je hejter? Torej proti Applu ni kančka dvoma, vse je brezhibno in absolutno? No sedaj razumem tisto primerjavo z verniki.
Have you tried turning it off and on again?

kanarin ::

Ja, podoben občutek sem dobil tudi sam. Apple fani oz verniki očitno apriori ne sprejemajo nobene debate na temo določenih pomanjkljivosti (dan ne rečem celo čudaškosti) iOS in te enostavno pavšalno okarakterizirajo kot Apple "hejterja". Moj namen pa ni pljuvat čez iOS, sam sem celo kupil iPad in ga z veseljem uporabljam, nimam pa izkušenj z iPhone in mail aplikacija na iOS. To poznam le iz Android sveta, zdaj pač nimam druge možnosti kot da to uporabljati na iPhone-u. To je vse. Zato sem tudi poimenoval temo "iPhone nasveti" ne pa "Apple je drek" ali kaj podobnega.

MrStein ::

ziga1990 je izjavil:

Pojdi do tistega ki je določil da imate službene Iphone in naj ti pomaga, če so določili da samo Iphoni naj pa še poskrbijo, da boš lahko normalno dostopal do službene el. pošte.

In rekli ti bodo: found a workaround for you, scroll down the list until you find your folder

Lahko pa OP proba kake druge klient app-e (ker noben drug ne bo "namesto njega"... ker si ne morejo privoščiti epla! ;))
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Furbo ::

Meni se zdi, da je precej hitro dobil odgovor na vprašanje. Seveda se pa omenjeni 'večinoma android uporabniki' še vedno oglašajo. :)
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

MrStein ::

MrStein je izjavil:

ziga1990 je izjavil:

Pojdi do tistega ki je določil da imate službene Iphone in naj ti pomaga, če so določili da samo Iphoni naj pa še poskrbijo, da boš lahko normalno dostopal do službene el. pošte.

In rekli ti bodo: found a workaround for you, scroll down the list until you find your folder

To sicer ne pomeni, da ni vredno poskusiti.
Če ima večina uporabnikov enak problem, se bodo že potrudili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ahim ::

Vazelin je izjavil:

simple. Androidaši so v iMessages označeni z ogabno zelenimi oblaki. iPhone usere s sladko modro:D

Kako je z okusi in barvami, vemo, velja pa dodati, da tvoja trditev seveda ni tocna - vsi SMSi s stevilk, o katerih Apple nima svojih podatkov, so oznaceni z "ne-Apple" barvo. To vkljucuje tudi naprave z Androidom, pa dumb phone, pa druge manj pogosto uporabljane OSe, pa sporocila, katera sploh ne izvirajo z nekih mobilnih naprav (npr. tistega od mobilnega operaterja), itd.

Pa res ne vem ce bi sam kdajkoli zelel, da ima nekdo, ki je prejel neko moje SMS sporocilo, tudi podatek o tem kaksno napravo uporabljam; to se prejemnikov mojih sporocil absolutno nic ne tice, moja naprava tovrstne informacije ne posilja naprej in zelim, da tudi ostane tako.

Apple ::

Ahim je izjavil:


Pa res ne vem ce bi sam kdajkoli zelel, da ima nekdo, ki je prejel neko moje SMS sporocilo, tudi podatek o tem kaksno napravo uporabljam; to se prejemnikov mojih sporocil absolutno nic ne tice, moja naprava tovrstne informacije ne posilja naprej in zelim, da tudi ostane tako.


Izklopiš pošiljanje sporočil prek iMsg-ja in pošiljaš vse kot SMS.

Simple.
LP, Apple

Gejspodar ::

Ahim je izjavil:


Kako je z okusi in barvami, vemo, velja pa dodati, da tvoja trditev seveda ni tocna - vsi SMSi s stevilk, o katerih Apple nima svojih podatkov, so oznaceni z "ne-Apple" barvo.


Modro se obarvajo sporočila, ki so poslana preko iMessage. To pomeni iz katerekoli Apple naprave (ki je prijavljena v Apple ID in dovoli iMessage komunikacijo). Z iPhona lahko brez težav pošlješ "zelene" SMS-e.

kanarin ::

Zaključujem torej, da na tem forumu ni junaka, ki bi znal svetovati glede (3rd party) Email aplikacije na iPhone za malo (pre?)zahtevnejše uporabnike. V bistvu ne želim oz ne pričakujem nič posebnega - samo to kar sem bil navajen pri prejšnjem (službenem) Samsung A5 2016 - s privzeto Email aplikacijo.

Vazelin ::

Meni vgrajena email aplikacija zadostuje:)
Nisem niti probaval s 3rd party.
Probaj npr. Top3 kliente za elektronsko pošto. Ni vrag, da eden od teh ne bo uporaben
I got 99 problems but 4 usd XTZ ain't one...

Furbo ::

Katera funkcija ti manjka?
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

kanarin ::

@Vazelin - sem zelo srečen zate, tvoj "konkretni" nasvet pa mi je končno olajšal življenje

@Furbo - če te res zanima, si preveri temo do začetka (ni tako dolga), predvsem pa ta moj post: 17. jan 2020, 18:50:11

knesz ::

kanarin je izjavil:

@Vazelin - sem zelo srečen zate, tvoj "konkretni" nasvet pa mi je končno olajšal življenje

@Furbo - če te res zanima, si preveri temo do začetka (ni tako dolga), predvsem pa ta moj post: 17. jan 2020, 18:50:11

Kot jaz vidim to temo je tvoj problem ta, da si dobil eno napravo z drugim sistemom kot si ga navajen in ne moreš tega sprejeti. In zato na vsak način od drugih jabolčnih uporabnikov zahtevaš, da zate najdejo neko rešitev, ki je ni. Jabločna Mail aplikacija je očitno v redu za vse apple uporabnike, android s svojim sistemom pa zadovoljuje vse ostale.
Kot so napisali ostali:
- se prilagodiš jabolčnemu sistemu
- uporabiš alternativni mail klient, ki je najbližje temu, česar si navajen sedaj (Outlook?)
- vrneš Iphoneta šefu in mu razložiš, da to sranje ni zate in naj razširi nabor aparatov v koorporaciji še na android zadeve in upaš, da se bo to zgodilo.

kanarin ::

Joj koliko besed v prazno oz v preusmerjanja fokusa povsem drugam...očitno eni ali ne razumete ali nočete razumeti. Navedel sem zelo konkretno in nazorno kaj pričakujem od Email aplikacije, prosil sem za KONKRETEN nasvet - torej če obstaja kakšna 3rd party aplikacija na iPhone, ki to omogoča. Samo to. Naveden je bil samo "Outlook" za katerega pa sem že povedal, da ga imam in da tudi to ni to (ker ima pri mapah podobno omejitev kot privzeta Email aplikacija).

"se prilagodiš jabolčnemu sistemu" - kaj to pomeni, da Apple uporabnik moram uporabljati samo to akr mu Apple ponudi na pladnju (v samem OS) in ne sme nobenega vprašati niti za nasvet ?!?

"uporabiš alternativni mail klient, ki je najbližje temu, česar si navajen sedaj" - pa to je tisto kar vseskozi sprašujem - kateri konkretni app to omogoča (če sploh) ? Kot rečeno Outlook to ni.

"vrneš Iphoneta šefu...." - spet neproduktivna in nesmiseln nasvet (vsaj za naš primer), ki kot rečeno v praksi ni možna. Ampak eni pa kar vztrajate (v smislu lažje je iskati ovinke kot dejanske rešitve)...

"Mail aplikacija je očitno v redu za vse apple uporabnike.." - sam (in cel kup mojih sodelavcev) smo zdaj tudi (hočeš-nočeš) "Apple uporabniki" - pa nam ni v redu. Torej?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

knesz ::

kanarin je izjavil:

Joj koliko besed v prazno oz v preusmerjanja fokusa povsem drugam...očitno eni ali ne razumete ali nočete razumeti. Navedel sem zelo konkretno in nazorno kaj pričakujem od Email aplikacije, prosil sem za KONKRETEN nasvet - torej če obstaja kakšna 3rd party aplikacija na iPhone, ki to omogoča. Samo to. Naveden je bil samo "Outlook" za katerega pa sem že povedal, da ga imam in da tudi to ni to (ker ima pri mapah podobno omejitev kot privzeta Email aplikacija).

"se prilagodiš jabolčnemu sistemu" - kaj to pomeni, da Apple uporabnik moram uporabljati samo to akr mu Apple ponudi na pladnju (v samem OS) in ne sme nobenega vprašati niti za nasvet ?!?

"uporabiš alternativni mail klient, ki je najbližje temu, česar si navajen sedaj" - pa to je tisto kar vseskozi sprašujem - kateri konkretni app to omogoča (če sploh) ? Kot rečeno Outlook to ni.

"vrneš Iphoneta šefu...." - spet neproduktivna in nesmiseln nasvet (vsaj za naš primer), ki kot rečeno v praksi ni možna. Ampak eni pa kar vztrajate (v smislu lažje je iskati ovinke kot dejanske rešitve)...

Lej, kot sem napisal, na vsak način od jabolčnih uporabnikov želiš da ti napišejo nekaj, a) česar ni b) česar nihče nima potrebe, da bi uporabljal in ne pozna.
Saj so ti napisali, da po njihovo imaš na izbiro Apple mail aplikacijo ali Outlook.
In ja, uporabljaš, kar apple ponudi, lahko prašaš za nasvet - si prašal in si dobil odgovore, če pa to ni zate, pa pač zamenjaš telefon.
Lahko še 20x prašaš pa boš verjetno dobil enak odgovor (razen če ne bo kdo na tem forumu naredil naloge zate in poguglal in pretestiral vse alternativne mail aplikacije za iOS).

kanarin ::

"pač zamenjaš telefon" - kot da tu gre za svobodno izbiro. Brez iPhone (iOS) pač ni dostopa do službene el. pošte. Alternativa tukaj NE obstaja. Pika.

"na vsak način od jabolčnih uporabnikov želiš" - oprosti, nisem vedel da so jabolčni uproabniki pripadniki posebne kaste ljudi, katere ne smeš vznemirjati z zanje neprijetnimi (očitno) vprašanji

"razen če ne bo kdo na tem forumu naredil naloge zate in poguglal in pretestiral vse alternativne mail aplikacije za iOS" - podoben odgovor (kajlo) se lahko po tej logiki da na 90% vprašanj ki se pojavijo na tem forumu - saj dandanes praktično za vse obstaja nek odgovor nekje na netu...

Res ne razumem zakaj se sploh oglašajo tisti, ki v bistvu sploh nimajo kaj pametnega oz konkretnega za povedat oz svetovat. In še vedno vztrajajo, da nimajo kaj pametnega povedat... V čem je sploh poanta ?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

knesz ::

kanarin je izjavil:

"pač zamenjaš telefon" - kot da tu gre za svobodno izbiro. Brez iPhone (iOS) pač ni dostopa do službene el. pošte. Alternativa tukaj NE obstaja. Pika.

"na vsak način od jabolčnih uporabnikov želiš" - oprosti, nisem vedel da so jabolčni uproabniki pripadniki posebne kaste ljudi, katere ne smeš vznemirjati z zanje neprijetnimi (očitno) vprašanji

"razen če ne bo kdo na tem forumu naredil naloge zate in poguglal in pretestiral vse alternativne mail aplikacije za iOS" - podoben odgovor (kajlo) se lahko po tej logiki da na 90% vprašanj ki se pojavijo na tem forumu - saj dandanes praktično za vse obstaja nek odgovor nekje na netu...

Res ne razumem zakaj se sploh oglašajo tisti, ki v bistvu sploh nimajo kaj pametnega oz konkretnega za povedat oz svetovat. In še vedno vztrajajo, da nimajo kaj pametnega povedat... V čem je sploh poanta ?

Poanta je v tem, da je bilo že zgoraj vse napisano. še enkrat, brez tistega dela o menjavi telefona:
- sprejmeš tako kot je
- sam najdeš ustrezen mail klient. Obstoječim uporabnikom na tem forumu očitno ustreza original Mail klient ali Outlook. Vprašanje, če bo šel kdo delati domačo nalogo namesto tebe in testiral vse aplikacije.

V čem je poanta? Kot sem napisal že prej, dobil si vse odgovore in ker ti niso všeč, si označil jabolčne uporabnike da so nepripravljeni pomagati z nasveti.

evo, poizkusi tole, pa veselo na delo :)

kanarin ::

Neznanska hvala, ker si me razsvetlil da obstaja Google in lahko celo noter vpiše search string "best email app for iPhone 2019". Do smrti ti bom hvaležen za ta neverjeten namig...

In da ne ostane samo pri besedah, naključno sem namestil par email aplikacij iz tega seznama in z nobeno se ne morem niti prijavit v našo el. pošto.

To resda nisem dosedaj omenjal - je pa verjetno pomemben podatek (še posebej v tej točki debate) - mi imamo email v Office 365, do slednjega pa ne dostopamo direktno, ampak posredno preko določene on-premise email infrastrukture. iPhone-i pa so zaklenjeni z (custom) MDM (Mobile Device Management) - nastavite za Mail dobimo z Device Management profilom, prijava v Email je s certifikatom (in ne z uporabniškim računom/geslom). Običajni ActiveSync dostop dejansko sploh ni možen (zato tudi nimamo več dostopa iz Android naprav).

Mogoče bo zdaj kaj bolj jasno - da v bistvu ne iščem oz ne rabim nasvet običajnih Apple uporabnikov za domače Apple uporabnike, ampak za nasvet IT profijev (konec koncev smo na Tech forumu). V bistvu niti ne vem ali je v našem primeru sploh možno uporabljati kakšno 3rd party Email app (poleg privzete Email in Outlook)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()

knesz ::

kanarin je izjavil:

Neznanska hvala, ker si me razsvetlil da obstaja Google in lahko celo noter vpiše search string "best email app for iPhone 2019". Do smrti ti bom hvaležen za ta neverjeten namig...

In da ne ostane samo pri besedah, naključno sem namestil par email aplikacij iz tega seznama in z nobeno se ne morem niti prijavit v našo el. pošto.

To resda nisem dosedaj omenjal - je pa verjetno pomemben podatek (še posebej v tej točki debate) - mi imamo email v Office 365, do slednjega pa ne dostopamo direktno, ampak posredno preko določene on-premise email infrastrukture. iPhone-i pa so zaklenjeni z (custom) MDM (Mobile Device Management) - nastavite za Mail dobimo z Device Management profilom, prijava v Email je s certifikatom (in ne z uporabniškim računom/geslom). Običajni ActiveSync dostop dejansko sploh ni možen (zato tudi nimamo več dostopa iz Android naprav).

Mogoče bo zdaj kaj bolj jasno - da v bistvu ne iščem oz ne rabim nasvet običajnih Apple uporabnikov za domače Apple uporabnike, ampak za nasvet IT profijev (konec koncev smo na Tech forumu). V bistvu niti ne vem ali je v našem primeru sploh možno uporabljati kakšno 3rd party Email app (poleg privzete Email in Outlook)

Potem ti pa ni drugega, da uporabljaš orodje, ki ti ga je firma namenila. Za kaj več bo pa pravi naslov vaš IT oddelek.

MrStein ::

> ampak za nasvet IT profijev

Huh? In kaj potem iščeš na "forumu trolov" ?

Razumem tvojo frustracijo, ampak s "pljuvanjem" ne boš nič dosegel.
Sploh, če pričakuješ neke vrhunske "IT profije".

Kot sem rekel: prva točka je tvoj lasten IT oddelek (v podjetju).
Če tam ni "profijev", jih boš tule našel še manj. Mogoče se kaki javi. Mogoče pa ne.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kanarin ::

MrStein je izjavil:

> ampak za nasvet IT profijev

Huh? In kaj potem iščeš na "forumu trolov" ?

Razumem tvojo frustracijo, ampak s "pljuvanjem" ne boš nič dosegel.
Sploh, če pričakuješ neke vrhunske "IT profije".

Kot sem rekel: prva točka je tvoj lasten IT oddelek (v podjetju).
Če tam ni "profijev", jih boš tule našel še manj. Mogoče se kaki javi. Mogoče pa ne.


"prva točka je tvoj lasten IT oddelek (v podjetju)" - in če ti rečem da je prva točka že obdelana ? Oz da pravzaprav sam delam v tem IT oddelku ? Oz še več - da sem sam celo (dolgoletni) Email administrator v našem podjetju ? Se je pa v zadnjem obdobju ogromno spremenilo na tem področju (ne samo kar se tiče striktno tehnike) - tako da smo zdaj postali bolj uporabniki nekih (zunanjih) rešitev, kot da jih (kot smo včasih) tudi sami upravljali. Pač iščem informacije, če jih tukaj ne bom dobil bom iskal drugje, ni panike.

knesz ::

kanarin je izjavil:

MrStein je izjavil:

> ampak za nasvet IT profijev

Huh? In kaj potem iščeš na "forumu trolov" ?

Razumem tvojo frustracijo, ampak s "pljuvanjem" ne boš nič dosegel.
Sploh, če pričakuješ neke vrhunske "IT profije".

Kot sem rekel: prva točka je tvoj lasten IT oddelek (v podjetju).
Če tam ni "profijev", jih boš tule našel še manj. Mogoče se kaki javi. Mogoče pa ne.


"prva točka je tvoj lasten IT oddelek (v podjetju)" - in če ti rečem da je prva točka že obdelana ? Oz da pravzaprav sam delam v tem IT oddelku ? Oz še več - da sem sam celo (dolgoletni) Email administrator v našem podjetju ? Se je pa v zadnjem obdobju ogromno spremenilo na tem področju (ne samo kar se tiče striktno tehnike) - tako da smo zdaj postali bolj uporabniki nekih (zunanjih) rešitev, kot da jih (kot smo včasih) tudi sami upravljali. Pač iščem informacije, če jih tukaj ne bom dobil bom iskal drugje, ni panike.

Potem pa res ne vem, kaj sploh razpravljamo tukaj. Glede na to, kar si sedaj napisal, si sam (če si sam v IT oddelku) najbolj kompetentna oseba za rešitev tvojega problema. Če sam ne poznaš rešitve problema (kot ITjevec v podjetju), je mi še toliko manj. Sploh če uporabljate MDM in avtentifikacijo s certifikati.

kanarin ::

Ja, res ne vem zakaj se sploh oglašaš v tej temi - če dejansko nimaš kaj pametnega za povedat. In ne vem čigav predstavnik si oz se za takega vsaj oglašaš ("MI" še toliko manj). Jaz če nimam kaj pametnega povedat o neki temi se pač enostavno ne bom oglasil.

Ja, sem IT-jevec, že 20 let, samo to še ne pomeni da poznam in obvladam vse. Z iPhone-i do pred kratkem sploh nisem imel opravka. In rešitev problema je samo ustrezna Email aplikacija za iPhone (in ne kakšna nastavitev oz modifikacija na naši email infrastrukturi), ki bo seveda najprej sploh delovala in bo imela tako elementarno in logično funkcionalnost ko jo imajo primerljive na Androidu (in nenazadnje Outlook na PC-jih). Ja, res zahtevam in pričakujem preveč.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kanarin ()
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

iphone se 2020? ja/ne (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
12714882 (9006) billy
»

Zevajoča luknja v Mail aplikaciji na iPhonih

Oddelek: Novice / Varnost
285454 (2676) MrStein

Prehod android - IOS ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
14023978 (20793) Mavrik
»

Začetek prodaje iPhona 5 v Sloveniji, Apple se opravičuje zaradi slabih zemljevidov v (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
5928534 (24065) bdoxx

Več podobnih tem