» »

Izbira novega GSM

Izbira novega GSM

«
1
2

Igor0 ::

Firma se je odločila menjati GSM aparate :)

Do sedaj sem imel Lumia 950XL.
Imam možnost izbire : Iphone 8 Plus ali Samsung Galaxy S9.
Z Ios in Androidom nimam prav nobenih izkušenj.

Uporaba :
ogled, občasno popravki, office dokumentov,
fotoaparat,
navigacija,
občasno ogled detajlov v cad datotekah,
klici,
sporočila,
pošta,
IoT

Za kaj naj se odločim ?
Prehod na kateri OS bo lažji?

LP
LP Igor

NikolormousB ::

Vseeno je.

HappyPills ::

0bv10uStr0ll ::

Definitivno Intel.

Veron ::

zakaj 8 plus? Poglej XS max ali XR

Na drugi strani imaš S9. S9 in 8 plus nista ravno telefona za primerjat, že razlika v velikosti -> https://www.phonearena.com/phones/size#...

Odloči se, ali želiš velik telefon ali kompakten?

Bellzmet ::

Izberi S9...je manjši pa ima kljub temu večji zaslon.

Igor0 ::

@ veron
nimam vpliva na modele, firma ni moja.

Na izbiro sta samo ta dva modela.
Verjetno ju je ponudnik ponudil z razlogom.

Želim aparat, ki bo deloval brez težav.
Ob nabavi novih mi stari aparat ostane in ga lahko prodam.
No trenutnega ne bom mogel :)

LP
LP Igor

starfotr ::

Iphone ima redne posodobitve in bo nekaj vreden, ko ga boš prodajal.

Sicer sem uporabnik androida, vendar to so dejstva.

Evolve ::

Iphone po možnosti predlagaj XR

hojnikb ::

In kaj je narobe z XR ? Čisto ok telefon, če nočeš droid navlake
#brezpodpisa

Igor0 ::

Izbiram lahko samo med iPhone 8+ in SGS9.

Nisem jaz izbora pripravil, žal ne morem niti sam doplačati, če bi hotel kaj drugega.

Zanima me predvsem, če kaj oz sedaj delujočega na WP ne bo delovalo na kateri od predlaganih platform.
LP Igor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Igor0 ()

hojnikb ::

brez točnih aplikacij ki jih sedaj uporabljaš, boš težko dobu odgovor, če je zadeva tudi na iOS oz android
#brezpodpisa

oiwedfhjweif ::

starfotr je izjavil:

Iphone ima redne posodobitve in bo nekaj vreden, ko ga boš prodajal.

Sicer sem uporabnik androida, vendar to so dejstva.

Da greš pa služben telefon prodajat, pa tudi nekaj ni v redu s tabo oz. z tvojim nadrejenim, da ti to pusti.

V bistvu je vseeno za kar se odločiš, jaz bi za službenega vzel android, ker je lažje upravljat s prilogami v mailih. Ostalo je itak vse isti drek, kličeta oba enako dobro.

BladE_ ::

Redne posodobitve česa? Če s tem, da pride posodobitev za neuspešno aktivacijo eSIM šteješ kot nekaj res pomembnega in daješ temu točke si res... Nimaš pojma...

Z zgoraj naštetimi potrebami bo bolj primeren Android. Sicer mislim, da ima iPhone boljšo kamero oziroma se le ta vedno odziva zelo dobro ampak tukaj se pa konča. Prilagodljivost, ki jo ima Android bo zelo zelo težko uresničiti na iOS.

Kvari se eno in drugo, ti povem iz prve roke. Eno leto garancije je izredno malo, še ena točka za Samsung.
Akcija - Reakcija

Markus386 ::

oiwedfhjweif je izjavil:

starfotr je izjavil:

Iphone ima redne posodobitve in bo nekaj vreden, ko ga boš prodajal.

Sicer sem uporabnik androida, vendar to so dejstva.

Da greš pa služben telefon prodajat, pa tudi nekaj ni v redu s tabo oz. z tvojim nadrejenim, da ti to pusti.

V bistvu je vseeno za kar se odločiš, jaz bi za službenega vzel android, ker je lažje upravljat s prilogami v mailih. Ostalo je itak vse isti drek, kličeta oba enako dobro.


V dosti firmah po tistih dveh letih amortizacije telefone firma odpiše oz. proda zaposlenim za nek drobiž (eg. 5eur).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Markus386 ()

flameir ::

Če boš operiral z datotekami (ot si omenil office), vzemi S9. Sicer uporabljam iPhone, vendar je file manager na iOS napram androidu obupen in imam ravno s tem probleme oz. se še kar nisem navadil tako butastega file managerja. Pa S9 je tud občutno manjši in lažji.

Igor0 ::

Datoteke v Wordu in Excelu so predvsem v vpogled, enako pdf in kakšen načrt v Acadu, običajno priponke v pošti.
Ena tabela v Excelu se občasno dopolni na terenu, ker je v skupni rabi na strežniku.

Ker se moram odločiti do petka, nimam časa testirati enega in drugega OS.

Ja, po dveh letih se aparat lahko odkupi za 5-10€ in se ga lako proda, zakoplje v gnoj, karkoli pač kdo želi.
LP Igor

flameir ::

Če je v skupni rabi, potem bi verjetno šlo tudi z iPhonom.
Ma kaj pa vem, po eni strani mi je iOS res odličen, po drugi strani pa ima kakšne bedarije, baterijo res zanič, screen to body ratio obupen. Je pa iOS ziher bolj podoben WP, kot Android.
Jaz bi ti reku, da boš z obema zadovoljen, da pa si vzemi 1 uro časa in se zapelji v en A1 / Telekom center, ter sprobaj oba. Tist, k ti bo bol sedu v roko oz. na prvo žogo tudi glede OSa, tistega vzameš.

oiwedfhjweif ::

Markus386 je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

starfotr je izjavil:

Iphone ima redne posodobitve in bo nekaj vreden, ko ga boš prodajal.

Sicer sem uporabnik androida, vendar to so dejstva.

Da greš pa služben telefon prodajat, pa tudi nekaj ni v redu s tabo oz. z tvojim nadrejenim, da ti to pusti.

V bistvu je vseeno za kar se odločiš, jaz bi za službenega vzel android, ker je lažje upravljat s prilogami v mailih. Ostalo je itak vse isti drek, kličeta oba enako dobro.


V dosti firmah po tistih dveh letih amortizacije telefone firma odpiše oz. proda zaposlenim za nek drobiž (eg. 5eur).

Že, ampak v vseh IT firmah, kjer sem delal in imel služben telefon, je po amortizaciji šel v reciklažo. Tudi na faksu se spomnim predavanj o zavrženi elektroniki.
Meni na kraj pameti ne pade, da bi zaposlenemu "prodal" služben telefon. Amapak OK, take in ovake firme, različni standardi varnosti.

DeeCoy ::

oiwedfhjweif je izjavil:

Markus386 je izjavil:

oiwedfhjweif je izjavil:

starfotr je izjavil:

Iphone ima redne posodobitve in bo nekaj vreden, ko ga boš prodajal.

Sicer sem uporabnik androida, vendar to so dejstva.

Da greš pa služben telefon prodajat, pa tudi nekaj ni v redu s tabo oz. z tvojim nadrejenim, da ti to pusti.

V bistvu je vseeno za kar se odločiš, jaz bi za službenega vzel android, ker je lažje upravljat s prilogami v mailih. Ostalo je itak vse isti drek, kličeta oba enako dobro.


V dosti firmah po tistih dveh letih amortizacije telefone firma odpiše oz. proda zaposlenim za nek drobiž (eg. 5eur).

Že, ampak v vseh IT firmah, kjer sem delal in imel služben telefon, je po amortizaciji šel v reciklažo. Tudi na faksu se spomnim predavanj o zavrženi elektroniki.
Meni na kraj pameti ne pade, da bi zaposlenemu "prodal" služben telefon. Amapak OK, take in ovake firme, različni standardi varnosti.

V precej veliki firmi (multinacionalka) po 2,5 leta telefone ponudimo v odkup lasniku za drobiž. To se telefoni ala iPhone 6,
6s, sedaj že 7. To niso slabi telefoni in jih ne vržejo v smeti. Kar ne odkupijo uporabimo interno oz. damo na uničenje. To je dobra praksa, zakaj bi telefone metal stran, če so čisto delujoči in za večino uporabnikov dovolj uporabni?? Ti pa imaš zgrešeno filozofijo.

_Dormage_ ::

Android je realno edini mobile OS, ki te ne bo omejeval.

TheBlueOne ::

_Dormage_ je izjavil:

Android je realno edini mobile OS, ki te ne bo omejeval.


Jaz za sluzben telefon vzamem cim manjsega, tako da jaz bi Samsunga, ker je menda manjsi. Na sluzbenem je res cisto vseeno, kako omejuje, ker vse kar nujno potrebujes za sluzbo bodisi gre, ali pa placa podjetje.

Sicer pa, kaj pa bos s sluzbenim? Instaliral aplikacije in delil podatke podjetja tretjim, kar imas verjetno prepovedano po pogodbi, ce podjetje tako ali tako ni zaklenilo telefonov?

Ce za sluzbene potrebe prenasas datoteke, potem pozabi iOS, Android lahko deluje kakor USB nosilec podatkov.

NikolormousB ::

_Dormage_ je izjavil:

Android je realno edini mobile OS, ki te ne bo omejeval.


Mobilnega OSa, ki te ne bi omejeval ni.

Za praktično vsa opravila, ki jih je na telefonih smiselno opravljati sta tako Android kot iOS skoraj enako dobra. Razlike so res samo v detajlih.

hojnikb ::

_Dormage_ je izjavil:

Android je realno edini mobile OS, ki te ne bo omejeval.

Če ti je tako do tweakanja in nwm česa še, je vedno opcija jailbreaka, if thats ur thing. Ampak na sluzbenem tega verjetno neboš počel (tako kot neboš rootal andoridneža)
#brezpodpisa

TheBlueOne ::

Na sluzbenega naceloma ni pametno instalirati niti "Flashlight" aplikacije, ker ji das pravice, ki jih po pogodbi ne smes dajat.

Igor0 ::

Torej,
aparat kupi firma in ima sklenjeno naročnino za neomejene količine vsega.
Uporablja se tudi v privat namene, saj je zahtevana 24 urna dosegljivost in odzivnost, zato je to edini aparat, ki ga nosim s sabo.
Aparat ni zaklenjen, na njem ni omejen dostop do česarkoli.

Edina omejitev je ta, da je model vsijen, oz. da lahko izbiram med točno določenima modeloma.

Edino, kar je zame merilo je zanesljivost, da ne umre, ko ga najbolj potrebujem.
LP Igor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Igor0 ()

TheBlueOne ::

Ce ni 24h/7dni/leto, potem imas vsaj dopust, kjer te ne smejo klicat. :) Je pa verjetno ze stalna dosegljivost prepovedana oz se je absolutno ne pripooca.

Jaz imam sluzben iPhone in je kar veliko sranje baterija. Ne vem, kako je Samsung, ampak iPhone je vec na polnilcu, kot pa v zepu. Ce bos vzel iPhone, nujno se polnilce povsod in se navadit da je enako pomembno kot umiti zobe dati na iPhone na polnjenje.

Veron ::

Če imaš na izbora samo te 2 telefona, potem je odločitev dokaj preprosta.

iPhone 8 Plus ima 5.5" ekran in 158.4 x 78.1 x 7.5 mm
Samsung S9 ima 5.8" ekran in 147.7 x 68.7 x 8.5 mm

S9 dobiš večji ekran in bolj kompakten telefon. Osebno bi izbral S9, razn če nimaš eksplicitne zahteve po iOS (ampak iz prebranega, to ni).

Igor0 ::

Velikost in kompaktnost sta obdelana.

Kako pa je z razliko pri OS ?
LP Igor

Veron ::

Ni bistvenih razlik, oba sistema bosta zmogla vse kar rabiš (na tak ali drugačen način).
Tukaj gre bolj, ali ti osebno želiš iOS in boš zaradi tega izbral malo bolj smotan telefon po dimenzijah in manjših ekranom.

flameir ::

iOS ti je bliži WP kar se tiče OSa (imel sem Lumio 800 al kaj je bila, ne vem pa kok je od takrat WP napredoval). Zdel se mi je WP precej zaprt, kot iOS. Pri Androidu lahko naštimaš res vsako stvar, ki si jo zaželiš, kar je velika prednost. Android je v Slovenščini, iOS ne (enim je pomembno).

Kot je že Veron napisal, ni bisvenih razlik, oba telefona sta odlična, stvar osebne preference pa je OS (kar ti pač bolj zgleda, ko primeš v roke).

shadeX ::

Veron je izjavil:

Če imaš na izbora samo te 2 telefona, potem je odločitev dokaj preprosta.

iPhone 8 Plus ima 5.5" ekran in 158.4 x 78.1 x 7.5 mm
Samsung S9 ima 5.8" ekran in 147.7 x 68.7 x 8.5 mm

S9 dobiš večji ekran in bolj kompakten telefon. Osebno bi izbral S9, razn če nimaš eksplicitne zahteve po iOS (ampak iz prebranega, to ni).



Odločitev dokaj preprosta? Zaradi velikosti ekrana? Waw, kaj mu bereš misli, da veš kakšne so njegove preference?

Če bi jaz imel na izbiro katerikoli model od teh dveh ne bi vzel nobenega, ker sta oba preprosto prevelika. Tablic pa zaenkrat še ne mislim nosit po žepih.

Han ::

"Tablica" je kvečjemu iPhone 8 plus. Galaxy S9 je le 5 mm višji od S7, ki gre povsem normalno v žep.

Meni osebno je Android bolj logičen in primerljiv z Windows kot iOS.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Igor0 ::

Kako pa je s stabilnostijo OS.

Sodelavci so precej jamrali, da imajo z Androidom težave, da pogosto zacikla, da ni stabilen in da več odprtih aplikacij povzroča težave.

Je to z novimi verzijami urejeno ?
Kako je s tem pri IOS ?

Telefona nimam zta statusni simbol. Telefon z večjim ekranom mi pomeni lažje delo na terenu, ko vsaj delno nadomesti prenosnik. Oba imata po kvadraturi velik zaslon, vendar ni enakih razmerij stranic. Ni mi jasno, zakaj so novejši aparati ozki in dolgi. Takšen ekran je zame zelo nepriročen, saj povečava še bolj otežkoči pogled.
To je pomembno, saj se mi roke krajšajo in za vsak pogled ne uporabljam očal.
LP Igor

DeeCoy ::

Če bi izbiral zase, bi vzel iPhona zaradi iOSa. Telefona ni treba restartat praktično nikoli, glede aplikacij tut ni treba skrbet.. Je pa plus model za mene osebno prevelik.

NikolormousB ::

Glede stabilnosti jaz ne opazim razlik. Dnevno uporabljam iPad, android tablico in android telefon, poleg tega pa imam občasno v uporabi še iPhone.

Noben nima težav s stabilnostjo. Ne spomnim se, kdaj bi moral napravo rebootat ker bi kaj zaštekalo.

Ni mi jasno, zakaj so novejši aparati ozki in dolgi. Takšen ekran je zame zelo nepriročen, saj povečava še bolj otežkoči pogled.


Realno je uporaben ekran okoli 16:9, zgoraj in spodaj pa je pas za orodno vrstico in navigacijo.

Ampak bistvene razlike v velikosti pri omenjenih dveh tako ali tako ni.

Mavrik ::

Igor0 je izjavil:

Kako pa je s stabilnostijo OS.

Sodelavci so precej jamrali, da imajo z Androidom težave, da pogosto zacikla, da ni stabilen in da več odprtih aplikacij povzroča težave.


Povej tvojim sodelavcem naj nehajo kupovati kitajske telefone za 50eur in širiti zastarele neumnosti. Na S9 ne bo težav.
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

Han ::

Android ima ponavadi eno mesečno posodobitev (par 100 KB), ki traja ca. 5 minut. Takrat se aparat znova zažene. Na letni ravni dobiš eno večjo posodobitev - novo verzijo Androida. Avtomatske posodobitve samih aplikacij lahko izklopiš in jih potem ažuriraš ali ob zagonu, če te opomnijo na novo različico, ali ročno.

Do zdaj se mi je Android 8.0 "obesil" samo enkrat na Huawei tablici. Na S7 in A5 (2017) teče brez zapletov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Han ()

Igor0 ::

@mavrik

Prejšnji nabor je bil :

SG S7
Iphone 6 plus
Lumia 950xl

Torej niso bili "kitajci"
LP Igor

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Igor0 ()

Veron ::

shadeX je izjavil:

Veron je izjavil:

Če imaš na izbora samo te 2 telefona, potem je odločitev dokaj preprosta.

iPhone 8 Plus ima 5.5" ekran in 158.4 x 78.1 x 7.5 mm
Samsung S9 ima 5.8" ekran in 147.7 x 68.7 x 8.5 mm

S9 dobiš večji ekran in bolj kompakten telefon. Osebno bi izbral S9, razn če nimaš eksplicitne zahteve po iOS (ampak iz prebranega, to ni).



Odločitev dokaj preprosta? Zaradi velikosti ekrana? Waw, kaj mu bereš misli, da veš kakšne so njegove preference?

Če bi jaz imel na izbiro katerikoli model od teh dveh ne bi vzel nobenega, ker sta oba preprosto prevelika. Tablic pa zaenkrat še ne mislim nosit po žepih.

Sicer se mi ne da razlagat takim kot ti, ampak če dobiš večji ekran (LCD zaslon, ki da sliko, ima pixle...) na napravi, ki ima manjše zunanje dimenzije (ohišje, rob okoli ekrana...), res odločitev ni težka (ob tem ne upoštevamo nikakršnih OS preferenc).

Bolje razloženo?

@Igor0 do lani sem imel iPhone (4, 4S, 5S, 6), deluje super ampak je tudi super nadležen s posodobitvam. Ni opcije, da izklopiš notification za update. Meni je šlo to na živce.
Zadnje leto imam Android (prvo leto S7 Edge, razbil), sedaj imam Honor 10 (Pie) in oba deluje povsem enako dobro. Do sedaj še nisem rabil reboot telefona narest.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Veron ()

Mavrik ::

Igor0 je izjavil:

@mavrik

Prejšnji nabor je bil :

SG S7
Iphone 6 plus
Lumia 950xl

Torej niso bili "kitajci"


Em? iPhone pa Lumia nista Androida?
The truth is rarely pure and never simple.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mavrik ()

NikolormousB ::

Ne, pravi, da imajo sodelavci S7 pa jamrajo, da jim šteka. Jaz imam sicer drugačne izkušnje.

Ahim ::

Cela tema je smesna ...

OP ima na izbiro dva telefona in bi rad delal dolocene stvari (prenasal in odpiral neke fajle itd.).

Ena skupina butljev mu pove, kaj bi oni kupili zase iz takegaintakega razloga, ki nima nic z OPjevim namenom uporabe (je sploh kateri od vas dejansko poskusal prenasati sem in tja ter pregledovati CAD fajle za resno delo na telefonu, katerega hvalite? ever? at all?).

Druga skupina butljev mu predlaga nekaj, kar ni iz spiska dveh moznih izbir (kje je tisti smajli, ki zavija z ocmi ...).

Tretja skupina butljev nekaj lapa o uporabi sluzbenih telefonov, o kateri ni OP nic spraseval, niti najbrz ne dela v isti firmi kot kdo drug, ker pac vsi ne moremo biti zaposleni v eni in isti firmi.


Vsega skupaj par osebkov je dejansko odgovorilo na zastavljeno vprasanje, pa se ti odgovori se kar izgubijo v solati omenjenih neumnosti. Uporabni so odgovori, ki omenjajo primerjavo dimenzij telefonov (in ekranov, bilo bi se lepo ce bi kdo omenil primerjavo obeh ekranov na mocnem soncu), cas delovanja baterije in (ne)enostavnost dela z datotekami na enem ali drugem OSu. Vse ostale zahteve iz spiska v prvem sporocilu pokrijeta oba telefona in prehod iz Windows mobile na enega ali drugega bo sprememba (na Androidu sicer obstaja nekaj Windows Mobile launcherjev).

Igor0 ::

@Ahim

končno eden, ki dejansko prebere poste.

Tudi sam pač precedim iz brozge tisto, kar potrebujem, čeprav zan biti zelo nadležno.
Enostavno na nobenem forumu ne najdeš konkretne debate. Vedno se najdejo osebki, ki vletijo na polovici in tema se zavozla.

Hvala vsem za predloge, mnenja, videnja.

Če bi kdo še lahko podal še primerjavo oz.mnenje o delu z omenjenima aparatoma na soncu (ja eni delamo tudi zunaj) in fotografiranju v slabo osvetljenih prostorih (res je, delamo tudi v temnih prostorih in kanaletah).

In ja, na današnjih telefonih lahko preveriš detajle tudi v CAD fajlih in lahko se preko VPN povežeš na strežnik, da urediš potrebno malenkost, pa zato ne rabiš prenosnika s sabo vlačit.
Uporaba OneNote je idealna, za vodenje projektov in dogodkov.

To torej mora tekoče delovati na aparatu, ki ga bom izbral. Ni pomembna vizualna enakost ali podobnost uporabniškega vmesnika, le tekoče delovanje.
Na sedanjem deluje brezhibno.

Ne zanima pa me, kako deluje Instagram, Whatsapp, Snapchat, FB, na omenjenih aparatih.

Uporabljam le še Viber, ker se preko njega odlično prenaša dokumente, načrte, ...
LP Igor

NikolormousB ::

Če bi kdo še lahko podal še primerjavo oz.mnenje o delu z omenjenima aparatoma na soncu (ja eni delamo tudi zunaj) in fotografiranju v slabo osvetljenih prostorih (res je, delamo tudi v temnih prostorih in kanaletah).


Oba telefona imata odličen zaslon. Mogoče ima samsung tukaj malo prednosti, ampak verjetno ne toliko, da bi bil dealbreaker.

Pri fotkah je podobno. Oba telefona imata odličen, primerljiv fotoaparat, ki je sposoben narediti dobre fotke tudi v slabi svetlobi. Še posebej, če boš delal "utility" fotke, verjetno na šihtu v kanalu ne boš delal umetnin.

Tekoče delovanje je zagtovljeno na obeh.

Še enkrat preberi 2. post v temi :) Ne kompliciraj, izberi tistega, ki ti je na zunaj bolj všeč.

flameir ::

Ahim je izjavil:

Cela tema je smesna ...
Vse ostale zahteve iz spiska v prvem sporocilu pokrijeta oba telefona in prehod iz Windows mobile na enega ali drugega bo sprememba (na Androidu sicer obstaja nekaj Windows Mobile launcherjev).


Hmmm, sem te že resno jemal po prvih dveh odstavkih, potem pa človek hitro vidi, kok je ura. :))

Igor, še enkrat ti pravim, pojdi v trgovino in ju sprobaj. Naročiš, kar ti bo bolje. Cad fajle lahko gledaš na obeh. Sprobal na obeh. :D

Unknown_001 ::

Jaz ti lahko iz prve roke povem, za Galaxy S9: zelo OK.

Je pač android, ampak zelo SPODOBEN android. Izmenjava datotek je pa tu zakon. Lahko bereš/pišeš USB, prek BT/kabl/... pošiljaš datoteke na Windows računalnik, ne rabiš noboenega posebnega software a za izmenjavo podatkov med napravami, vse adapterje dobiš zraven (za branje USB, adapter USB c - b, AKG slušalke na kabl), nadgrajuješ lahko prostor z SD karticami, telefon je wasserdicht tko da ni krize, če ga zmočiš... Fotoaparat popolnoma super.

Dela tako kot mora.

Moj glas gre seveda SAMSUNG-u
Wie nennt man einen Moderator mit der Hälfte des Gehirnis ?

Begabt

Zgodovina sprememb…

amacar ::

hojnikb je izjavil:

_Dormage_ je izjavil:

Android je realno edini mobile OS, ki te ne bo omejeval.

Če ti je tako do tweakanja in nwm česa še, je vedno opcija jailbreaka, if thats ur thing. Ampak na sluzbenem tega verjetno neboš počel (tako kot neboš rootal andoridneža)

Kar seveda ne drži, ker ni jailbreaka za vse verzije.

ziga1990 ::

Predlagam S9 ker imam sam S9 Plus in sem zelo zadovoljen z njim. Pa še Android ima veliko aplikacij navoljo
Ryzen 1700, 16gb RAM, GTX1070, NH-D15, Bequiet Darkbase pro 900

Ahim ::

flameir je izjavil:

Ahim je izjavil:

Cela tema je smesna ...
Vse ostale zahteve iz spiska v prvem sporocilu pokrijeta oba telefona in prehod iz Windows mobile na enega ali drugega bo sprememba (na Androidu sicer obstaja nekaj Windows Mobile launcherjev).


Hmmm, sem te že resno jemal po prvih dveh odstavkih, potem pa človek hitro vidi, kok je ura. :))

In "koliko je ura"?

OP je omenil, da je prej uporabljal Lumio 950(XL), na kateri tece Windows 10 Mobile. Le-ta je precej drugacen kot iOS (sploh prekladanje fajlov na slednjem je zakomplicirano-do-amena), vizualno sta pa vmesnika ("launcherja") iOS oz. Samsungov skin za Android tudi precej drugacna od WM. Prehod iz WM na enega ali drugega bo sprememba.

Kaj je tebi tukaj nejasnega?
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup iphone 8 - kdaj? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
23730907 (24421) shadeX
»

Samsung Galaxy Note 9 stane tisočaka (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Android
16834527 (26301) Stingray
»

Huawei Mate 10 pro ali iPhone X (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7410082 (8233) shadeX
»

Kateri pametni telefon - kateri OS? (strani: 1 2 )

Oddelek: Mobilne tehnologije
7810803 (9302) MedusasPath

Več podobnih tem