» »

Aplikacija Windows za poganjanje Windows iz Windows

Aplikacija Windows za poganjanje Windows iz Windows

Slo-Tech - Microsoft je predstavil aplikacijo z imenom Windows, ki jo lahko uporabljamo v operacijskih sistemih macOS, iOS, iPadOS - in celo Windows, Androidu ter spletnih brskalnikih. Aplikacija je namenjena varni povezavi z Windows prek Windows 365, Azure Virtual Desktop, Remote Desktop, Remote Desktop Services, Microsoft Dev Box in drugih. Z drugimi besedami: aplikacija omogoča pretočno poganjanje Windows z različnih virov. Gre torej za funkcionalno nadgradnjo oziroma zamenjavo Remote Desktop, ki je omogočala dostop do službenega računalnika od doma.

Aplikacija, ki so jo testirali več kot leto dni, podpira nastavljivi začetni zaslon, podporo za več monitorjev, preusmeritev USB (kar omogoča uporabo spletnih kamer, zunanjih diskov, mikrofonov, tiskalnikov in drugih naprav, kot da so priključene neposredno v oddaljeni računalnik) itd.

Za zdaj lahko aplikacijo uporabljajo le lastniki službenih ali šolskih Microsoftovih računov, ne pa tudi domači uporabniki. Prav tako ni nobenih indikacij, da bi se to v prihodnosti spremenilo. Jasno pa je, kaj si Microsoft želi. Če bi v prihodnosti vsi poganjali svoje računalnike neposredno iz oblaka, bi bil Microsoft najbolj zadovoljen - in tudi finančno preskrbljen.

Novo aplikacijo dobimo v vseh spletnih tržnicah: Play Store za Android, App Store za Apple, Microsot Store za Windows.



22 komentarjev

mtosev ::

Eh. Raje imam Windows nameščen na lokalnem računalniku. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Netrunner ::

Tehnološko gledano je to super zadeva in za službene zadeve dobra rešitev. Za domačo rabo pa niti pod razno ne bi hotel tega imeti :)
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

d4vid ::

Netrunner je izjavil:

Tehnološko gledano je to super zadeva in za službene zadeve dobra rešitev. Za domačo rabo pa niti pod razno ne bi hotel tega imeti :)


Seveda, za službo je super. In zato tudi toše ne ve točno, zakaj bi to potreboval :))
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

sbawe64 ::

MS se ni mogel spomniti drugega imena za aplikacijo ?


zgodovina je ponavlja, nekoč so bili terminali in ponudniki z mainframe računalniki, ki so dostop računali na uro
Software as a service @ Wikipedia
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

nijf ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nijf ()

MrStein ::

Remote Desktop, ki je omogočala dostop do službenega računalnika od doma

Omogočal je dostop z vsakega Windows na (skoraj) vsaki Windows.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

no comment ::

Za zdaj lahko aplikacijo uporabljajo le lastniki službenih ali šolskih Microsoftovih računov, ne pa tudi domači uporabniki.


Tudi to očitno ne drži.

miko22 ::

no comment je izjavil:

Za zdaj lahko aplikacijo uporabljajo le lastniki službenih ali šolskih Microsoftovih računov, ne pa tudi domači uporabniki.


Tudi to očitno ne drži.

Drži, drži, meni javi to na privat račun:
We couldn't find a work or school account with that email address.


Ko pa se vpišem v službenim računom pa mi javi tole:
It looks like your system administrator hasn't set up any resources for ___________________ yet. Please choose a different account or try again. If you believe you have received this message in error, please contact your system administrator.


Admin me čudno gleda...ne ve kje mora kaj naret. Mogoče kdo ve?

no comment ::

miko22 je izjavil:


Drži, drži...

Ne drži (vsaj generalno ne). Jaz se z Windows app brez problemov povežem (RDP) na lokalni ali službeni računalnik.

WizzardOfOZ ::

sbawe64 je izjavil:

MS se ni mogel spomniti drugega imena za aplikacijo ?


zgodovina je ponavlja, nekoč so bili terminali in ponudniki z mainframe računalniki, ki so dostop računali na uro
Software as a service @ Wikipedia


Mainframe je "cloud" že od leta 1970.

Ima procesorsko enoto, doskovna polja, mrežo in kontrolke za povezavo med vsemi enotami. Potem pa bazo, source, izvajalno kodo,... vse v istem ramu, kar pomeni da imaš dostop iz programa do baze nekje 300x hitrejši kot v najnovejših cloudih (8 mikro sekund je dostopni čas iz izvajalne kode do podatkov v bazi)
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

acookook ::

no comment je izjavil:

miko22 je izjavil:


Drži, drži...

Ne drži (vsaj generalno ne). Jaz se z Windows app brez problemov povežem (RDP) na lokalni ali službeni računalnik.

A ni tako, da se lahko preko RDP povežeš iz katere koli Windows verzije, ciljna mašina pa mora imeti vsaj Windows Professional licenco? Karkoli pomaga skinit TeamViewer je dobrodošlo.
.

DamijanD ::

RDP != Windows app
Drugače pa ja Windows home ne omogoča povezave preko RDPja na njih

MrStein ::

Razen z quickAssist, kar je 90% isto.

Ali enablaš z hack-om.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

no comment ::

DamijanD je izjavil:

RDP != Windows app

Za mene je. Tudi M$ pravi tako. Ko sem stisnil "update" se je Remote Desktop app "spremenil" v Windows App.

miko22 ::

no comment je izjavil:

DamijanD je izjavil:

RDP != Windows app

Za mene je. Tudi M$ pravi tako. Ko sem stisnil "update" se je Remote Desktop app "spremenil" v Windows App.


Pa ni. Že oz tega, ker za rdp ne potrebuješ računa MS, dočim, windows app dela samo na službenih ali šolskih računih. Samo noben ne ve kje admin to vklopi :)

no comment ::

Ok, potem si pa jaz domišljam, da sem se z Windows app iz mojega privatnega računalnika povezal na moj drugi privatni računalnik in tudi na službenega...

(ko na sloteku zveš še kaj o sebi)

Ales ::

no comment je izjavil:

DamijanD je izjavil:

RDP != Windows app

Za mene je. Tudi M$ pravi tako. Ko sem stisnil "update" se je Remote Desktop app "spremenil" v Windows App.

RDP je protokol.

Več različnih aplikacij ga uporablja, več različnih klientov in strežnikov.

Težko se je pogovarjat, če se kar mešajo stvari med sabo.

no comment ::

Vidim, ja, da se je težko pogovarjat.

Če bi poslušal Huša ali mikota, bi spulu internet iz računalnika, da se Remote Desktop app slučajno ne bi updejtal (na kar je sicer opozarjal že dva tedna). Ker Windows app za navadne uporabnike baje ne dela. Sploh.

No, v Windows appu dela VSE kar je delalo v Remote Desktop appu. Za vse navadne userje in luzerje.

miko22 ::

 https://ibb.co/nQQ1YQt

https://ibb.co/nQQ1YQt



Te pa pojasni tole sliko, ko se hočem z privat računom prijavit not.

Matwic ::

acookook je izjavil:

no comment je izjavil:

miko22 je izjavil:


Drži, drži...

Ne drži (vsaj generalno ne). Jaz se z Windows app brez problemov povežem (RDP) na lokalni ali službeni računalnik.

A ni tako, da se lahko preko RDP povežeš iz katere koli Windows verzije, ciljna mašina pa mora imeti vsaj Windows Professional licenco? Karkoli pomaga skinit TeamViewer je dobrodošlo.

Točno tako je. Z Remote Desktop se lahko povežeš iz katerekoli različice Windows, ciljni računalnik pa mora imeti vsaj Windows Pro. Drugače pa že zelo dolgo obstaja Anydesk kot alternative TeamVieverju, jaz bi rekel, da ga prekaša v čisto vsem (sploh Android klient je super, zelo dober UI za na telefonu). Za tehnično pomoč in podobno imaš pa od Windows 10 naprej že vgrajen "Quick Assist / Hitra Pomoč".

solatjek ::

Remote Desktop se mi je posodobil v Windows app. Ne zahteva nobenega vpisa, vse RDP povezave so ostale in delujejo.

Bi pa rad poskusil z Work accountom (ga je sprejel) da bi se v službo povezal, ampak kje to vklopiti? Če prav razumem, ne bo potreben VPN, kot sedaj oz. odpiranje portov na routerju?

Kar se pa anydesk tiče, je super, pogrešam edino IPv6 podporo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: solatjek ()

05pOxP-1 ::

Na poti domov, na avtobusni postaji kot ona beba v videu, celi nori čakam, da se bom konektal na službeni računalnik in poslal neke datoteke. Delovni dan je do kolkih je, potem pa se je treba začet ukvarjat s razgibavanjem, zato da nam bo telo koristilo še v tistih letih, ko smo v penziji ki se vsako leto oddaljuje. Ni potrebe po RDPpju.
Delodajalec naj zaposli več ljudi, če smatra da ima toliko dela, da bo treba še popoldne delat.
Bemo mast kake "reklame". Kdo bo pa živel?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Aplikacija Windows za poganjanje Windows iz Windows

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
224394 (77) 05pOxP-1
»

Windows je postal aplikacija za oddaljeni dostop

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
447680 (1632) Tero
»

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
9218949 (15105) MrStein
»

Windows 8 prihaja v štirih inačicah (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
13940136 (34710) Lonsarg
»

Znanih več podrobnosti o Windows 8 za ARM (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
5115915 (13519) Lonsarg

Več podobnih tem