» »

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja

Alternativa TeamView-erju ali zamenjava IDja

Trubar ::

Predkratkim mi je TeamViewer javil, da ga uporabljam za komercialne namene, kar seveda ni res (dostopam samo do domacega racunala). Poizkusil sem ze izbristai vse sledi z racunala ampak ker je zadeva cloud base bi moral zamenjati MAC address-o itd... (Navodila: https://theitbros.com/reset-teamviewer-... Ker pa je racunalnik sluzben, MAC address-e ne zelim zamenjati.

Torej ostane samo format ali alternativa teamview-erja. Prosim za predloge. Se to: Alternativa mora enako biti cloud base saj nimam dostopa do router-ja (s sosedi imamo skupno mrezo in se mi RES ne da razlagati zakaj potrebujem dostop do router-ja :) ).

Hvala!

EDIT: Menim, da je TeamViewer "opazil", da dostopam do svojega racunala iz Ceske kjer sem bil na dopustu.
Jst sm jst!
  • spremenilo: Trubar ()

sajmonmofo ::

Anydesk

SaXsIm ::

Če imaš TW account, jim piši na support, zrihtajo takšne primere.
SaXsIm

Miha 333 ::

Anydesk, Showmypc

ToniT ::

Ultraviewer

Phantomeye ::

50 dolg hdmi :P

ali VNC

DeeCoy ::

Če rabiš samo za en računalnik, uporabi remote desktop od windowsa, bo delal boljše, pa nihče te ne bo omejeval.

Kot sem ze napisal, ne zelim nastavljati portov. Torej pridejo v postev samo cloud base zadeve.

Sem naredil kot je SaXsIm predlagal. Na TeamViewer support sem poslal mail z zeljo, da mi ponovno omogocijo free account na tem IDju. Vkolikor ne bo slo bom poizkusil Anydesk :)
Jst sm jst!

Trubar je izjavil:

Kot sem ze napisal, ne zelim nastavljati portov. Torej pridejo v postev samo cloud base zadeve.

Sem naredil kot je SaXsIm predlagal. Na TeamViewer support sem poslal mail z zeljo, da mi ponovno omogocijo free account na tem IDju. Vkolikor ne bo slo bom poizkusil Anydesk :)

Nastavljanje protov(enega!) ti vzame točno pol minute. Team viewer nima veze s cloudom, cloud based zadevo za remote dekstop boš zelozelo težko našel...

MrStein ::

Chrome Remote Desktop

Remote Desktop (tisti od Windows) sicer že nekaj let podpira EasyConnect, torej bi šlo brez igračkanja s porti. (ali tudi ne, ima spet neke druge muhe).

Odvisno tudi od tega, za kaj točno rabiš. Delo 8 ur? 5 minut da nekaj na hitro poklikaš? Prenos fajlov? Nekaj tretjega?
Teštiram če delaž - umlaut dela: ä ?

starfotr ::

Portov ne odpirajte za RDP. Uredite si VPN.

DeeCoy je izjavil:

Trubar je izjavil:

Nastavljanje protov(enega!) ti vzame točno pol minute. Team viewer nima veze s cloudom, cloud based zadevo za remote dekstop boš zelozelo težko našel...

Portov ne morem nastavljati, ker nimam dostopa, in si ga ne zelim urejati. Namrec, ce bom imel dostop in bo kaj crknilo, bom jaz kriv. :)
TeamViewer je cloud base. Torej princip delovanja je taksen, da se 2 masini povezeta na nek service in na ta nacin komunicirata. Ta service pa je v oblaku nekje. :)

MrStein je izjavil:

Chrome Remote Desktop

Remote Desktop (tisti od Windows) sicer že nekaj let podpira EasyConnect, torej bi šlo brez igračkanja s porti. (ali tudi ne, ima spet neke druge muhe).

Odvisno tudi od tega, za kaj točno rabiš. Delo 8 ur? 5 minut da nekaj na hitro poklikaš? Prenos fajlov? Nekaj tretjega?

Nek service mi tece gor kateri vcasih crkne in ga je potrebno nanovo zagnati. Pa tudi ksn fajl prenesem. :)

starfotr je izjavil:

Se strinjam, ampak zase tega ne potrebujem (zaenkrat).
Jst sm jst!

Trubar je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Trubar je izjavil:

Portov ne morem nastavljati, ker nimam dostopa, in si ga ne zelim urejati. Namrec, ce bom imel dostop in bo kaj crknilo, bom jaz kriv. :)
TeamViewer je cloud base. Torej princip delovanja je taksen, da se 2 masini povezeta na nek service in na ta nacin komunicirata. Ta service pa je v oblaku nekje. :)

Ti pa blebetaš in si cel v oblakih. Sploh veš kaj je oblak? (v računalništvu). Teamviewer je čist P2P transfer, le povezava se vzpostavlja preko tv strežnikov. Če imaš dva računalnika na lokalni mreži promet (razen vzpostavitve povezave) sploh ne bo tekel po internetu.

starfotr je izjavil:

In, kaj ti bodo naredili (kdorkoli bi že tako potreboval tvoje podatke s tvojega računalnika iz kakršnihkoli razlogov že) preko rdp porta? Obstaja miljon lažjih načinov, da tisti, ki hočejo vedet, pridejo do podatkov, kot preko rdpja.

Zgodovina sprememb…

• spremenil: DeeCoy ()

Ales ::

DeeCoy je izjavil:

starfotr je izjavil:

In, kaj ti bodo naredili (kdorkoli bi že tako potreboval tvoje podatke s tvojega računalnika iz kakršnihkoli razlogov že) preko rdp porta?
Kar lahko fašeš ob vdoru je kak enkripcijski trojanec in potem izsiljevanje za odklep podatkov, pa čez računalnik bodo poskusili priti še do drugih naprav na omrežju. Ransomware pač. Na primer. Ali pa postaneš del bota za trojan/spam/dos/crypto/whatever, ne da bi sploh vedel.

Obstaja miljon lažjih načinov, da tisti, ki hočejo vedet, pridejo do podatkov, kot preko rdpja.
Kaj pa nedavna BlueKeep ranljivost, CVE-2019-0708? Interakcija uporabnika ni potrebna, le odprt RDP port in tam delujoč RDP strežnik, na ustrezni verziji Windows, za popoln admin dostop.

Kaj je lažjega od tega? Avtomatizirana skripta najde odprt RDP dostop na ustrezni verziji Windows in fertik, the end.

MS je toliko cviknil, da je izdal celo popravke za že zdavnaj upokojene Windows XP in Windows Server 2003, ranljivo pa je vse do vključno Windows 7 in Windows Server 2008 R2.

To ni prvi Windows RDP exploit, ki se je kdaj pojavil in kot kaže še zdaleč tudi ni zadnji...
http://www.modronebo.net
Domene, gostovanje, strežniki, design

Zgodovina sprememb…

• spremenil: Ales ()

DeeCoy je izjavil:

Trubar je izjavil:

DeeCoy je izjavil:

Trubar je izjavil:

Ti pa blebetaš in si cel v oblakih. Sploh veš kaj je oblak? (v računalništvu). Teamviewer je čist P2P transfer, le povezava se vzpostavlja preko tv strežnikov. Če imaš dva računalnika na lokalni mreži promet (razen vzpostavitve povezave) sploh ne bo tekel po internetu.

starfotr je izjavil:

In, kaj ti bodo naredili (kdorkoli bi že tako potreboval tvoje podatke s tvojega računalnika iz kakršnihkoli razlogov že) preko rdp porta? Obstaja miljon lažjih načinov, da tisti, ki hočejo vedet, pridejo do podatkov, kot preko rdpja.

Dragi moj, poguglaj zadevo pa bos videl. TW povezava tece prek TW streznikov. Nikoli client to client. Vedno so TW strezniki vmes. Zunanji source: https://www.quora.com/How-does-TeamView...

Glede nepooblascenega dostopa pa se strinjam s tabo.
Jst sm jst!

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: Trubar ()

Trubar je izjavil:

Dragi moj, poguglaj zadevo pa bos videl. TW povezava tece prek TW streznikov. Nikoli client to client. Vedno so TW strezniki vmes. Zunanji source: https://www.quora.com/How-does-TeamView...

Glede nepooblascenega dostopa pa se strinjam s tabo.

Ne gre ves promet preko njihovih serverjev. Da se celo nastavit, da lahko narediš remote control, če lan ni povezan v internet. https://community.teamviewer.com/t5/Pre...

Ja, ampak to nima veze z njegovim scenarijem.

Ales je izjavil:

Kaj pa nedavna BlueKeep ranljivost, CVE-2019-0708?

Deluje le, če si user nastavi manj varne nastavitve za RDP dostop.

MrStein je izjavil:

Ja, ampak to nima veze z njegovim scenarijem.

Človek je govoril o "cloudu". To je bil le protiargument, na začetno vprašanje je dobil že več kot dovolj odgovorov.

blackbfm ::

Ne nabijaj ker se ti očitno ne sanja dosti. Privzeto deluje prek njihovih strežnikov, sicer za zaprtimi porti in z natom povezave ne bi ble mozne. Lahko pa ročno nastavis p2p.

Zgodovina sprememb…

• spremenilo: blackbfm ()

maddog ::

sajmonmofo je izjavil:

Anydesk

Anyway... Teamviewer mi zopet deluje brez tezav v zasebnem nacinu. Ocitno so se odzvali na moj mail. V odgovor z njihove strani nisem nic dobil (mozno je tudi, da sem popomoti zbirsal :)). Skratka, ce ima se kdo enake tezave kot sem jih imel jaz, naj jim poslje mail na support.
Jst sm jst!

Ghost007 ::

TW se sam porihta. Vcasih začne gnjavit v commercialne namene. Ko ga pa pustis malo, pa ponavadi neha tudi. Se mi ze nešteto krat zgodilo. :D

sirotka ::

A ni tako, da če imaš na službenem pcju TW in označeno nekomercialno uporabo, si že v prekršku?