» »

Poraba elektrike - ogrevanje z klimo.

Poraba elektrike - ogrevanje z klimo.

mihamiklic66 ::

Živ.

Za ogrevanje bi imel klimatsko napravo.
Ogreval bi primarno dnevno sobo cca 18m2 oz. opcijsko kokr bi še šlo skozi vrata po hodniku naprej v spalnico in kuhinjo(vse skupaj nekih 65m2).

Vzel bi pa tole klimo 3.5kwh:


https://www.aliansa.si/mitsubishi-klima...

Se da to nekako izračunati?
Recimo da je zunaj med 0 in +5 stopinj cezija, pa da ogrevam.na 22'C, koliko bi približno klima požrla elektrike nevem na uro na 12ur.

Hiša je letnik 1975 brez izolacije.

Lp

pegasus ::

Obleči hišo v primerno izolacijo. Investicija se ti bo v nekaj letih povrnila.

starfotr ::

Z eno klimo ne boš nikoli mogel gret večih prostorov.

FrRoSt ::

Da se izračunavi! Vse! ;)

Se pa že od daleč vidi neumnosti. S klimo boš težko ogreval neizolirano hišo, še posebno na 22°C. Bolje, da si nanabiš peč na drva ali pa kakšen gašper... če že nimaš za izolacijo.
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

g. Oden ::

starfotr je izjavil:

Z eno klimo ne boš nikoli mogel gret večih prostorov.

To je pa odvisno od moči klime, izoliranosti stavbe itd. Poznam ljudi, ki brez problema ogrevajo celotna stanovanja s klimami, se pravi zrak-zrak toplotnimi črpalkami.

svecka ::

starfotr je izjavil:

Z eno klimo ne boš nikoli mogel gret večih prostorov.



Se strinjam, če nimaš izolacije kar pozabi da boš ogreval več prostorov z eno klimo, razen če boš imel nastavljen na najvišji hitrost vrtenja, kar pomeni 98db šum konstantno, pa še to je vprašanje če sploh bo. Pa pozimi se ti bo še poivrhu ugašala, ko se mora defrostat, kar se bo poznalo takoj na padcu temeprature. Boš moral met več notranjih enot.

Če se že hočeš ogrevat s klimo, potem vzemi talno klimo, ki ne neprimerno boljša za gretje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

OZZY ::

Za tole je primerno bolje 2x2,5kw - pozicija klime različna glede na razporeditev. Sem kar nekaj časa ogreval stanovanje na ta način približno iste kvadrature. 1x klima je premalo. Poleg tega nimaš izolacije, kar bi lahko pomenilo da bi rabil celo 2x3,5kw. Pri klimah za gretje je tako, da jih prižgeš in pustiš laufat nato 6-7 mesecev non stop. JIh ne ugašaš. Če imajo dober izkoristek je super. 2.5kw imajo boljši COP.
Go with the flow.

link_up ::

kako sploh preberes "ogrevanje z klimo"?
In and Out

Baja ::

"ogrevanje z 'limo"?

DamijanD ::

miham: najprej moraš povedati koliko (nečesa) si sedaj porabil za ogrevanje, potem pa iz tega lahko približno sklepamo koliko bo šlo elektrike za klimo/i - Drugače je pa nemogoče oceniti, ker tudi med neizoliranimi stenami je precej razlike...

Magic1 ::

Če je hiša izolirana, komot. Investicija je zelo majhna in izkoritek je praktično max. Glasnost je odvisna od delovanja, pri majhnih močeh je praktično neslišna, na max gre do 45dB. Komot grejem 100m2 tudi pri -10°C. Point je le v tem, da je ne ugašaš. To laufa 24/7. Slabost je uravnavanje temperature. Kjer je klima je najtopleje, potem pada. Koliko, je odvisno od izolacije. Zelo pomembna je postavitev klime in seveda tudi prostorov. Če se le da se jo postavi, da piha proti hodniku.
Ne poslušat stare fotre, za katere je gašperček najboljša stvar.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

DamijanD ::

Magic: OP je napisal, da nima izolirane hiše in njega predvsem zanima strošek.

mihamiklic66 ::

DamijanD je izjavil:

miham: najprej moraš povedati koliko (nečesa) si sedaj porabil za ogrevanje, potem pa iz tega lahko približno sklepamo koliko bo šlo elektrike za klimo/i - Drugače je pa nemogoče oceniti, ker tudi med neizoliranimi stenami je precej razlike...


Do sedaj, se pravi 2 zimi je odkar smo v tem stanovanju, smo se ogrevali na električne radijatorje.

3x po 2000w.

In to toook žere štrom, da ni mpgoče da bi imel po 8-12ur na dan to pržgano.

Mel sem porabo po 2.000+ kwh.

Z tem, da smo šparal.

Recimo tam kjer smo bili čez dan, dnevna soba radjator na 21'C v spalnici pa ugasnjen, v kuhinji je bil na 16'C.

Ko ni bilo nikogar doma so bli vsi ugasnjeni, sem jih pol ure pred prihodom domov preko applikacija zalavfal na neke 20'C.

Zato bi rad probal z eno orng Mitsubishi klimo.

Menda ma izkoristek x4

Radjator ga ma x1.


P.s

Za izolacijo nimam denarja niti ne mislim vzemat nategunskih kreditov pri oderuški banki slovenije.

Sva z ženo oba na minimalcu, z dvema otrokoma.

Raje še eno klimo zabrišem notri, če bom vidu dq se mi splača.

No sem pa vsaj na keš vzel tole klimo.

Lp

Zgodovina sprememb…

Steinkauz ::

Za ogrevanje s klimi je mal važno kje živiš.
Če imaš zelo mrzle zime, izkoristek precej pade.

Za večino slovenije so pa čist super, sploh za primorsko recimo.

starfotr ::

Za sanacije ima ekosklad kredite z bolj prijazno obrestno mero.

mihamiklic66 ::

Magic1 je izjavil:

Če je hiša izolirana, komot. Investicija je zelo majhna in izkoritek je praktično max. Glasnost je odvisna od delovanja, pri majhnih močeh je praktično neslišna, na max gre do 45dB. Komot grejem 100m2 tudi pri -10°C. Point je le v tem, da je ne ugašaš. To laufa 24/7. Slabost je uravnavanje temperature. Kjer je klima je najtopleje, potem pada. Koliko, je odvisno od izolacije. Zelo pomembna je postavitev klime in seveda tudi prostorov. Če se le da se jo postavi, da piha proti hodniku.
Ne poslušat stare fotre, za katere je gašperček najboljša stvar.


Klima bo montirana na zunanjo steno in tako kot praviš usmerjena proti hodniku.

Steinkauz je izjavil:

Za ogrevanje s klimi je mal važno kje živiš.
Če imaš zelo mrzle zime, izkoristek precej pade.

Za večino slovenije so pa čist super, sploh za primorsko recimo.


Niso ble neke hude zime pri nas(notranjska) redko je pod -5.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Zakaj pa recimo namesto klime raje ne vzameš neko peč na pelete katere lahko postaviš v dnevno sobo...in ti bo ogrela tako dnevno sobo kot naprej po hodniku do spalnice...boš videl, da ti bo iz jajc teklo...tako zahajca.
Tudi glede polnjenja ni problem...streseš tisto vrečo not in zadeva drži....glede stroškov sem pa prepričan, da je ceneje kot pa klima.

res pa je, da je tu potrebno pogledati par stvari....priklop na dimnik (si v večstanovanjski stavbi?)
prostor, da lahko nekje shraniš par žaklov pelet.

moj tast ima tako peč https://www.amazon.de/-/en/Teodora-Extr...

z njo so ogrevali trgovino cca 80kv...sedaj jo prodaja, ker se je trgovina zaprla in jo nima nikamor za dati...prodaja skupaj z dimnikom

https://www.amazon.de/-/en/Teodora-Extr...

Magic1 ::

V primeru neizolirane hiše se bodo seveda naredile večje spremembe v temperaturi po stanovanju. Za to kvadraturo brez izolacije bo kar švicala na polno pod nulo pa v odaljenih sobah boš lahko imel komot 10°C nižjo temperaturo. Glede porabe, če dela na polno, je to 1,5kW na uro. 1,5*24*30=1080kWh če to pomnožiš s ceno elektrike, je to cca. 300€ na zelo mrzel mesec.

Ta peč zgoraj bo seveda hajcala na polno v enem prostoru, saj ima skoraj 9kW. Vendar bo prenos do drugih sob slabši. Kaj je ceneje, elektrika ali paleti, je pa odvisno od cene energenta. Vse gre gor.
Magic

starfotr ::

Dajte ga nehat srat s peleti v stanovanju. Polno prahu in glasno vse skupaj.

svecka ::

mihamiklic66 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Če je hiša izolirana, komot. Investicija je zelo majhna in izkoritek je praktično max. Glasnost je odvisna od delovanja, pri majhnih močeh je praktično neslišna, na max gre do 45dB. Komot grejem 100m2 tudi pri -10°C. Point je le v tem, da je ne ugašaš. To laufa 24/7. Slabost je uravnavanje temperature. Kjer je klima je najtopleje, potem pada. Koliko, je odvisno od izolacije. Zelo pomembna je postavitev klime in seveda tudi prostorov. Če se le da se jo postavi, da piha proti hodniku.
Ne poslušat stare fotre, za katere je gašperček najboljša stvar.


Klima bo montirana na zunanjo steno in tako kot praviš usmerjena proti hodniku.

Steinkauz je izjavil:

Za ogrevanje s klimi je mal važno kje živiš.
Če imaš zelo mrzle zime, izkoristek precej pade.

Za večino slovenije so pa čist super, sploh za primorsko recimo.


Niso ble neke hude zime pri nas(notranjska) redko je pod -5.




ti povem dva primera iz prve roke:

1. stanovanjski blok, stanovanje 60m2, 5 sob. Ni fasade, sam omet. Mrzla neizolirana klet pod stanovanjem. Nuttela zmrzuje v omari, ker so pod stanovanjem še veliki zračniki za cev blok. Smo naredil notranjo izolacijo z knauf steno na vseh zunanjih stenah. Dali eno 4,5kW klimo mitsubiši split z dvema notranjima enotoma. Ena notranja enota v dnevno, drugo na hodnik. Dnevna je skoz topla, še več vroča, tako da moraš izklaplja, druga klima pa je na hodniku in toplota NE PRIDE do ostalih treh sob, čeprav je usmerjena direktno iz hodnika v njih. Topel zrak pride počasi, ampak 22 stopnij ne pričakuj, kvečjemu 20 stopinj. Je pa vsaj za prespat. Stroški so 60 eur na mesec.


2. hiša stara, brez fasade brez izolacije notranje, sam omet. Bivalne površine 80m2 (en štuk). 2 zunanji enoti, 2 notranji. Obe klimi po 3,5kw. Mitsubiši. Obe klimi lavfata na najnižjo hitrost, 25 stopinj nastavitev z eno mode načinom 24/7 celo zimo. Strošek od 70-90eur na mesec. Ena klima v dnevni, druga v delovni sobi. Obe klimi sta usmerjeni in postavljeni, tako da pihata še v sosednje sobe. Kjer je klima je toplo, vendar tako kot prejt, toplota ne pride v drugo sobo. Preprosto vsak zid bo ubil topel zrak in ustavil prehod toplega zraka. Toplo je edino v sobah kjer je klima (ena soba 20m2, druga 10m2). Temperatrura se doseže 19, 20 stopnij v sosednji sobi. Ob stenah bo mrzlo kot hudič, ker klima ne ogreje sten.

Tako da klima ti bo znižala račun za gretje, ampak zmrzoval boš pa še zmeraj. Klima je super v navezi z fasado, za vse ostalo pa je samo začasna najcenejša rešitev.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: svecka ()

Likalnik ::

starfotr je izjavil:

Dajte ga nehat srat s peleti v stanovanju. Polno prahu in glasno vse skupaj.


ne nakladej...govorim iz prve roke...starši imajo tako peč v dnevni in tast je imel do sedaj.
nobenega prahu...glede glasnosti pa ne bi izgubljal besed....klima ni nič tišja...pa še piha ti veliko bolj kot taka peč.

se vidi, da take peči nisi niti od blizu videl...kaj šele, da bi govoril iz izkušenj.

sicer pa...meni je vseeno kaj mu svetujete...jaz sem samo predlagal, kaj obstaja še poleg klime in po možnosti bi bil mesečni račun nižji pri taki vrsti ogrevanja kot pa pri klimi ali celo električnem radijatorju (kar ima OP sedaj).

Magic1 ::

A lahko izračunaš mesečni strošek teh paletov, če dogrevaš konstantno s primerljivo močjo (50% navedene peči).
Svečka malo pretirava s nizko ceno ogrevanja. Verjetno je iz izkušenj navedel stare stroške, ki so se kar občutno povečali letos. Sej jaz sem tudi pretiraval navzgor, to je teoretični maksimum, če bi konstantno delala na 1,5kW. Uradno je max le 1,2kW.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Vanich ::

4KW peč na pelete meni ogreje celo (leseno in izolirano) hišo - je pa res majhna hiša: 7x5m; pritličje in mansarda, skupaj 70m2. Zgoraj je potrebno včasih tudi zračiti, ker je enostavno prevroče, spodaj pa ravno prav. Na zimsko sezono se pokuri cca 700kg peletov = cca 300.-€. Torej me pride ogrevanje hiše čez celo leto manj kot 1€ na dan. Imam backup električno talno spodaj v dnevni & kuhinji in v kopalnici, zgoraj v mansardi pa ni nobenega grelnega telesa - kopalnico sem prižgal ene parkrat zjutraj pozimi, dnevne talne pa nikoli, nepotrebno.

Likalnik ::

Pri nas so starši porabili paleto pa pol na sezono (1500kg)...s tem, da so imel zelo vroče...ogrevali so dnevno, kuhinjo, hodnik (spalnice pa wc-ja pa ne)..peč je namontirana v dnevni sobi in ogreva pač vse sobe katere niso zaprte.

kvadratov cca 50.

P.S. kurili so od septembra do maja

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Likalnik ()

Magic1 ::

To je vse od oka, preveč odvisno od okoliščin. Jaz imam 500€ dražjo eketriko čez zimo, 100m2 izolirane bajte. Sosed brez izolacije skuri 2500l kurilca...
Magic

fujtajksel ::

mihamiklic66 je izjavil:

DamijanD je izjavil:

miham: najprej moraš povedati koliko (nečesa) si sedaj porabil za ogrevanje, potem pa iz tega lahko približno sklepamo koliko bo šlo elektrike za klimo/i - Drugače je pa nemogoče oceniti, ker tudi med neizoliranimi stenami je precej razlike...


Do sedaj, se pravi 2 zimi je odkar smo v tem stanovanju, smo se ogrevali na električne radijatorje.
3x po 2000w.
In to toook žere štrom, da ni mpgoče da bi imel po 8-12ur na dan to pržgano.
Mel sem porabo po 2.000+ kwh.
Z tem, da smo šparal.
Recimo tam kjer smo bili čez dan, dnevna soba radjator na 21'C v spalnici pa ugasnjen, v kuhinji je bil na 16'C.
Ko ni bilo nikogar doma so bli vsi ugasnjeni, sem jih pol ure pred prihodom domov preko applikacija zalavfal na neke 20'C.
Zato bi rad probal z eno orng Mitsubishi klimo.
Menda ma izkoristek x4
Radjator ga ma x1.
Za izolacijo nimam denarja niti ne mislim vzemat nategunskih kreditov pri oderuški banki slovenije.
Sva z ženo oba na minimalcu, z dvema otrokoma.
Raje še eno klimo zabrišem notri, če bom vidu dq se mi splača.
No sem pa vsaj na keš vzel tole klimo.


"Menda ima izkoristek x4" pomeni v idealnih pogojih, ko je zunaj relativno toplo. Več prihrani ko je nižja temperaturna razlika. Ko je zunaj pod -10, pričakuj približno *1. V povprečju *2, mogoče malo proti *3. Če boš grel na kej višjo temperaturo kot prej, boš s klimo prihranil manj. Če bi imela hiša dovolj toplotne akumulacije in bila izolirana, bi se izplačalo klimo pozimi za ogrevanje gonit podnevi, ponoči pa ugasnit, ker je temperaturna razlika podnevi manjša. Za dogrevanje kadar je zelo mraz se ti dodatna klima ne splača dosti, rajši izoliraj vsaj delno kjer ti toplota najbolj uhaja.

Zgodovina sprememb…

Likalnik ::

Magic1 je izjavil:

To je vse od oka, preveč odvisno od okoliščin. Jaz imam 500€ dražjo eketriko čez zimo, 100m2 izolirane bajte. Sosed brez izolacije skuri 2500l kurilca...


tako je...to je vse od oka...OP najbolje ve kako ima urejeno izolacijo, kako ima razporejene prostore in katero ogrevalno telo najbolj paše v njegovo stanovanje....najverjetneje takega kamina sploh ne more imeti, ker rabi preboj skozi steno ven in še dimnik....in mu je lažje montirati klimo...ne vem...se bo še malo pozanimal in pridobil ponudbe tako za klimo kot za kamin...in mu bodo "majstri" svetovali kaj je najboljše in kaj je možno v njegovi situaciji narediti.

svecka ::

Magic1 je izjavil:

A lahko izračunaš mesečni strošek teh paletov, če dogrevaš konstantno s primerljivo močjo (50% navedene peči).
Svečka malo pretirava s nizko ceno ogrevanja. Verjetno je iz izkušenj navedel stare stroške, ki so se kar občutno povečali letos. Sej jaz sem tudi pretiraval navzgor, to je teoretični maksimum, če bi konstantno delala na 1,5kW. Uradno je max le 1,2kW.


Klima nikdar ne dela na max.

rajši glej tehnične podatke

sbawe64 ::

Vanich je izjavil:

4KW peč na pelete meni ogreje celo (leseno in izolirano) hišo - je pa res majhna hiša: 7x5m; pritličje in mansarda, skupaj 70m2. Zgoraj je potrebno včasih tudi zračiti, ker je enostavno prevroče, spodaj pa ravno prav. Na zimsko sezono se pokuri cca 700kg peletov = cca 300.-EUR. Torej me pride ogrevanje hiše čez celo leto manj kot 1EUR na dan. Imam backup električno talno spodaj v dnevni & kuhinji in v kopalnici, zgoraj v mansardi pa ni nobenega grelnega telesa - kopalnico sem prižgal ene parkrat zjutraj pozimi, dnevne talne pa nikoli, nepotrebno.

Ta 4KW peč na pelete je toplovodna in vezana na radiatorje/talno
ali je v stilu toplozračnega kamina ?


O kakšni izolaciji je govora ?
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Magic1 ::

Jaz sem iz glave govoril po izkušnjah. Če jo nastavim na powerfull je pobiralo 1,4kW, sploh ne vem koliko časa lahko dela na tem nivoju. Seveda v mojem primeru ne dela tudi v največjem mrazu na 70% pa imam 23-24°C (pet let nazaj na -15°C cel mesec ni bilo problema).
Pa nekdo se je obregnil, da ima pri nizkih temperaturah slab izkoristek. Kao le 1... Po specifikacijah ima 2,9 pri -10°C. Verjetno to ne upošteva defrosting, vendar lahko komot govorimo o 2+.
Posamezna klima je verjetno najefektivnejša zadeva, vendar ima pomanjkljivost, da jo rabiš v vsakem prostoru, če hočeš imeti kontrolo nad temperaturo v posameznih prostorih. Z izolacijo se zadeva drastično omili in potrebuješ le klimo na nadstropje, če te ne motijo razlike kakšne stopinje.
Aja, pa ni neslišna. 20db na min je praktično neslišno, 40dB na full, se pa že opazno sliši.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()

Vanich ::

sbawe64 je izjavil:

Vanich je izjavil:

4KW peč na pelete meni ogreje celo (leseno in izolirano) hišo - je pa res majhna hiša: 7x5m; pritličje in mansarda, skupaj 70m2. Zgoraj je potrebno včasih tudi zračiti, ker je enostavno prevroče, spodaj pa ravno prav. Na zimsko sezono se pokuri cca 700kg peletov = cca 300.-EUR. Torej me pride ogrevanje hiše čez celo leto manj kot 1EUR na dan. Imam backup električno talno spodaj v dnevni & kuhinji in v kopalnici, zgoraj v mansardi pa ni nobenega grelnega telesa - kopalnico sem prižgal ene parkrat zjutraj pozimi, dnevne talne pa nikoli, nepotrebno.

Ta 4KW peč na pelete je toplovodna in vezana na radiatorje/talno
ali je v stilu toplozračnega kamina ?


O kakšni izolaciji je govora ?


Toplozračna - (v mansardi ni grelnih teles - samo odprta vrata) Peč je pa: NORDICA LUISELLA 4,8 kW
Izolacija: 7cm debele lesene brune, 10cm steklene volne pa še dile čez. Streha 15cm volne + dile, pod slemenom tudi 25cm.
Izolacija spodaj na plati: izotek, 15cm stiroporbetona, 5cm estrih, folija, podloga Selitblock 1,5mm, + 6mm togi plavajoči vinil.

mihamiklic66 ::

Ma peči na pelete/drva nebi dajal, ker moram napeljati dimnik(obstoječi je fuč) plus ves prah od peletov in majhni otroci se lahko zeloo opečejo.

Sem pa glede izolacije mal narobe napisal.

Fasada res nima izolacije, sem pa ob prenovi stanovanja, znižal in izoliral strop(volna) in pa tla(stirodur 6cm).

svecka je izjavil:

mihamiklic66 je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Če je hiša izolirana, komot. Investicija je zelo majhna in izkoritek je praktično max. Glasnost je odvisna od delovanja, pri majhnih močeh je praktično neslišna, na max gre do 45dB. Komot grejem 100m2 tudi pri -10°C. Point je le v tem, da je ne ugašaš. To laufa 24/7. Slabost je uravnavanje temperature. Kjer je klima je najtopleje, potem pada. Koliko, je odvisno od izolacije. Zelo pomembna je postavitev klime in seveda tudi prostorov. Če se le da se jo postavi, da piha proti hodniku.
Ne poslušat stare fotre, za katere je gašperček najboljša stvar.


Klima bo montirana na zunanjo steno in tako kot praviš usmerjena proti hodniku.

Steinkauz je izjavil:

Za ogrevanje s klimi je mal važno kje živiš.
Če imaš zelo mrzle zime, izkoristek precej pade.

Za večino slovenije so pa čist super, sploh za primorsko recimo.


Niso ble neke hude zime pri nas(notranjska) redko je pod -5.




ti povem dva primera iz prve roke:

1. stanovanjski blok, stanovanje 60m2, 5 sob. Ni fasade, sam omet. Mrzla neizolirana klet pod stanovanjem. Nuttela zmrzuje v omari, ker so pod stanovanjem še veliki zračniki za cev blok. Smo naredil notranjo izolacijo z knauf steno na vseh zunanjih stenah. Dali eno 4,5kW klimo mitsubiši split z dvema notranjima enotoma. Ena notranja enota v dnevno, drugo na hodnik. Dnevna je skoz topla, še več vroča, tako da moraš izklaplja, druga klima pa je na hodniku in toplota NE PRIDE do ostalih treh sob, čeprav je usmerjena direktno iz hodnika v njih. Topel zrak pride počasi, ampak 22 stopnij ne pričakuj, kvečjemu 20 stopinj. Je pa vsaj za prespat. Stroški so 60 eur na mesec.


2. hiša stara, brez fasade brez izolacije notranje, sam omet. Bivalne površine 80m2 (en štuk). 2 zunanji enoti, 2 notranji. Obe klimi po 3,5kw. Mitsubiši. Obe klimi lavfata na najnižjo hitrost, 25 stopinj nastavitev z eno mode načinom 24/7 celo zimo. Strošek od 70-90eur na mesec. Ena klima v dnevni, druga v delovni sobi. Obe klimi sta usmerjeni in postavljeni, tako da pihata še v sosednje sobe. Kjer je klima je toplo, vendar tako kot prejt, toplota ne pride v drugo sobo. Preprosto vsak zid bo ubil topel zrak in ustavil prehod toplega zraka. Toplo je edino v sobah kjer je klima (ena soba 20m2, druga 10m2). Temperatrura se doseže 19, 20 stopnij v sosednji sobi. Ob stenah bo mrzlo kot hudič, ker klima ne ogreje sten.

Tako da klima ti bo znižala račun za gretje, ampak zmrzoval boš pa še zmeraj. Klima je super v navezi z fasado, za vse ostalo pa je samo začasna najcenejša rešitev.


Hvala za tole.

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

Jaz sem malo eksperimentiral, koliko se da 120 m2 štuk neizolirane hiše segreti z dvema 3,5 kW A+++ klimama (Hitachi).

Torej približno dvakrat toliko kot ti z dvema klimama.

Za vzdrževanje temperature je šlo, za segreti vse skupaj ni šans. Kot je že zgoraj omenjeno, že tisto odmrzovanje se precej pozna. Če so temperature okrog ničle, imaš samo zaradi odmrzovanja 20% nižjo kapaciteto gretja. Če je cev za plin daljša kot 5m, računaš še 1% nižje kapacitete za vsak meter cevi.

Samo s klimami me je zeblo. Če sem z nafto (35 kW) hišo segrel, potem sta klimi bili dovolj, če zunaj ni blo premrzlo.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nova mala lesena hiša - katera peč na pelete? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8110910 (220) mikhaair
»

Cena ogrevanja s klimo (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21655537 (30656) facepalm
»

Ogrevanje v neizolirani hiši (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
14043136 (271) kixs
»

Pomoč pri izbiri ogrevanja stanovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6615781 (13571) T_F_7
»

Ogrevanje s klimo?

Oddelek: Loža
2710415 (7654) Dzhimen

Več podobnih tem