» »

Kasko - ponudbe na "šalterju"

Kasko - ponudbe na "šalterju"

Andrej0212 ::

Za avto brez kaska sem vedno šel na AMZS na šalter, prosil za ponudbe pri 4 zavarovalnicah in vzel najcenejšo. Kar je bila vedno Sava.

Zanima me, če je isto, če sklepaš kasko. Ali priporočate, da grem na 4 zavarovalnice posebej.
Je na šalterju dražje, kot če mi random agent na zavarovalnici naredi ponudbo?

matic492 ::

Eni pravijo da ne, ker na šalterju baje ne delajo na provizijah in jim je vseeno, dajo največji popust.

Splača se ti it k agentu samo če imaš kak družinski popust ali kaj takega specifičnega, meni je agent zrihtal cenejše zavarovanje preko očeta. To na šalterju verjetno ne gre.
X670 Gaming X, R9 7900X, 64GB, EVGA RTX 3090 XC3, HX1000

Hudobec82 ::

Par mescov nazaj sm šel iz Triglava na Generali. Iz 1200 na 500 evrov. Sm pa dal odbitno franšizo za totalko in točo na 900 evrov, kar je velik, samo če bom naredu totalko bom pač tega švoh jurja že nekak preživu. Ostalo mam več al manj isto zavarovano kot pri triglavu. Stekla, divjad in luči z odbitno 50evrov. Asistenco ti Triglav kr po defoultu da lih da ne za cel svet in je 100 evrov. Tega ne rabim in sm vrgu ven. Vse sem zrihtal na netu. Tm notr tut vpišeš prejšnjo polico, da vidjo kateri razred si. Vpiš za foro in poglej kje si.

Boš pa mogu avto ob sklenitvi prpelat na vpogled na zavarovalnico,...

Nekej agentov je kle gor, samo jst sm skeptičen, mene je moj nategoval ko elastiko. Priznam.

Andrej0212 ::

Ja, ko enkrat že imaš polico, pošlješ maile na 5 zavarovalnic in bo lažje.
Za prvo zavarovanje pa te hitro nategnejo.
In ne vem al it na šalter, al si vzet dopust pa se furat okoli pa iskat ponudbe.
Ja, novega bom moral peljat ocenit. Kar mi je bizarno, ampak so mi tako povedali že na 3 zavarovalnicah.

wcpapir ::

Direkt pri zaposlenih na zavarovalnicah je najugodneje. Najmanj pa pri agencijah.

delavec44 ::

Saj smo slo-tech, zakaj ne preko neta? Zavarovanje urediš pred nakupom avta, saj ti VIN pošljejo prej. Naknadno vpišeš registrsko in pošlješ slike za kasko.

mugen999 ::

Andrej0212 je izjavil:


Ja, novega bom moral peljat ocenit. Kar mi je bizarno, ampak so mi tako povedali že na 3 zavarovalnicah.

Ne boš ga pripeljal ocenit, ampak na ogled, da vidijo, če je brezhiben. Ti bi ga lahko danes doma že zadel. Jutri bi ga kasko zavaroval(brez da ga vidijo), potem bi pa čez en teden(da nebi bilo preveč sumljivo) recimo uveljavljal parkirišče ali splošni kasko.

delavec44 ::

Kako pa bi nezavarovan avto domov pripeljal, da bi ga lahko zadel, s probnimi tablicami? Saj vidijo, da kasko sklepaš za nov avto skupaj z AO s prvo registracijo.

Po moje se bolj gre, da bi bil poškodovan že v AH in se zdilaš z njimi za nižjo ceno in potem probaš svoj kasko.

Utk ::

Ga boš pač peljal pokazat, v čem je problem. Meni niso nikdar tega hoteli, če bi, ga pa pač bi pokazal, so what. Najbrž naključno izberejo koga, ali si pa zarad česa drugega sumljiv :)

Ja, novega bom moral peljat ocenit. Kar mi je bizarno, ampak so mi tako povedali že na 3 zavarovalnicah.

Ja no, morda ti "grozijo" s tem, v resnici pa ne boš rabil. Če boš, pa boš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mugen999 ::

delavec44 je izjavil:

Kako pa bi nezavarovan avto domov pripeljal, da bi ga lahko zadel, s probnimi tablicami? Saj vidijo, da kasko sklepaš za nov avto skupaj z AO s prvo registracijo.

Po moje se bolj gre, da bi bil poškodovan že v AH in se zdilaš z njimi za nižjo ceno in potem probaš svoj kasko.

Njih podrobnosti ne zanimajo. Hocejo pa avto vidit in poslikat predno ga kasko zavarvajo. Jaz sem recimo kupil nov avto, ga neregistriranega iz zavarovanega odpeljal domov in ga sele cez dva dni registriral, ker sem moral vmes star avto prodat, da sem novega lahko s polnim bonusom na sebe registriral. V enem dnevu bi ga lahko ze poskodoval in nato zavaroval kasko, ce ga oni nebi videli da je brezhiben, bi ze naslednji dan od njih lahko terjal skodo. Niso oni po zupi prplavali.

Utk ::

Jaz sem recimo kupil nov avto, ga neregistriranega iz zavarovanega odpeljal domov in ga sele cez dva dni registriral

Ti pa si genij. Ne vem sicer kako so ti ga sploh izročili brez tablic...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

mugen999 ::

zakaj mi ga pa nebi izročili brez tablic, če sem ga plačal in je že bil moj

Utk ::

Če bi prišel s šlep službo ok, drugače pa če vidijo, da se boš direkt iz salona odpeljal z neregistriranim avtom, bi ti vsak normalen trgovec reku, da se tega ne dela, in ti vsaj kakšne začasne tablice skušal prodat.

mugen999 ::

Saj mu ni bila všeč ideja, ampak avto je že bil moj in sem ga odpeljal, ker nisem vedel koliko časa bo trajalo da bom stari avto prodal. Ker tega da novi avto registriram brez bonusa, predno starega prodam in ga odjavim pa ne narediim nikoli več, ker narediš izgubo kljub temu da ti potem kao razliko bonusa vrnejo ko stari avto odjaviš.

Utk ::

Lahko bi tudi pri starem prekinil zavarovanje in vzel res samo najbolj basic do konca registracije.

mugen999 ::

Stari avto moraš odjavti, da lahko prekineš zavarovanje, šele nato dobiš ves bonus za zavarovanje novega avta. Neregistriran stari avto je pa dosti težje prodat kot registriran.

delavec44 ::

Ne ne rabiš. Preneseš bonus na novega in starega zavaruješ brez bonusa za 1 mesec. Ko ga prodaš, dobiš razliko nazaj. Še posebej, če oboje delaš na isti zavarovalnici. Lahko pa, da ene zavarovalnice bolj komplicirajo kot druge.

Pa tudi če bi moral, odjava in prijava celih 9€ stroška.
https://e-uprava.gov.si/si/podrocja/vlo...

bm1973 ::

Utk je izjavil:

Če bi prišel s šlep službo ok, drugače pa če vidijo, da se boš direkt iz salona odpeljal z neregistriranim avtom, bi ti vsak normalen trgovec reku, da se tega ne dela, in ti vsaj kakšne začasne tablice skušal prodat.

Reče ti lahko, preprečiti ti n more...

Lahko sicer pokliče policijo, ampak dvomim.

2dark ::

Hudobec82 je izjavil:

Asistenco ti Triglav kr po defoultu in je 100 evrov.



Zakaj pišeš neresnico. Mene pride asistenca pri Triglavu pod 30EUR.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()

mugen999 ::

Ja samo dražja asistenca te pride iskat na konec sveta zastonj, medtem ko s cenejso si lahko rit obrišeš.

2dark ::

mugen999 je izjavil:

Ja samo dražja asistenca te pride iskat na konec sveta zastonj, medtem ko s cenejso si lahko rit obrišeš.


Vse zavarovalnice imajo različne stopnje avtomobilskih asistenc! Ne bomo pa pisarili kar splošno, da je asistenca pri triglavu samo ena in za 100€, ker ni!

Triglav ima 4-i različne asistence.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Andrej0212 ::

Torej je v bistvu skoraj vseeno, če grem na šalter pa rečem naj mi da 4 ponudbe, kot pa če grem na zavarovalnico...
Glede na to da nimam svojega agenta oz. nekih popustov,
mogoče bom še prej s kakim agentom govoril za ponudbo pr moji zavarovalnici glede kakega bonusa, ker sem njihova stranka, sicer pa naj na šalterju dajo ponudbe.

Drugo leto ko bo pa avto že zavarovan pa bom pred potekom pač šel po več ponudb, prinesel zraven trenutno polico in se probal pogajat.
Glede na odgovore v bistvu ni bistvene razlike za prvič, ko nimaš maneverskega prostora za pogajat, ker je avto prvič zavarovan...

Pa še ena stvar... sta res Triglav in Generali najboljši zavarovalnici v primeru da moraš uveljavljat večjo škodo?
Sploh Generali, glede na to da ga mnogi avtoservisi bojkotirajo in ne jemljejo v popravila njihovih strank?

Jaz sem uporabljal Savo do zdaj. Imel sem samo enkrat škodni primer, ki je šel gladko skozi, je pa res, da je bila škoda tako majhna, da če ne bi imel odkupa prve škode bi popravilo skeširal sam, ker bi me izguba premijskih razredov koštala več, kot menjava zadnje luči in barvanja odbijača... Baje pa da pri večjih popravilih cenejše zavarovalnice ful komplicirajo...

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Andrej0212 je izjavil:

Ja, ko enkrat že imaš polico, pošlješ maile na 5 zavarovalnic in bo lažje.
Za prvo zavarovanje pa te hitro nategnejo.
In ne vem al it na šalter, al si vzet dopust pa se furat okoli pa iskat ponudbe.
Ja, novega bom moral peljat ocenit. Kar mi je bizarno, ampak so mi tako povedali že na 3 zavarovalnicah.

Novega se ne rabibvozit na ogled. Očitno le ni NOV?

Na ogled se vozi včasih ne vedno avtomobile s kasko osnovo nad 80.000eur in ne glede na kasko osnovo tiste, ki so do*iveli v preteklosti izplačilo totalke.

mugen999 je izjavil:

Stari avto moraš odjavti, da lahko prekineš zavarovanje, šele nato dobiš ves bonus za zavarovanje novega avta. Neregistriran stari avto je pa dosti težje prodat kot registriran.

Ni res. Iz stare police se lahko naredi doplačilo do PR14 in se bonus uveljavi na novem vozilu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()

Andrej0212 ::

wcpapir je izjavil:

Andrej0212 je izjavil:

Ja, ko enkrat že imaš polico, pošlješ maile na 5 zavarovalnic in bo lažje.
Za prvo zavarovanje pa te hitro nategnejo.
In ne vem al it na šalter, al si vzet dopust pa se furat okoli pa iskat ponudbe.
Ja, novega bom moral peljat ocenit. Kar mi je bizarno, ampak so mi tako povedali že na 3 zavarovalnicah.

Novega se ne rabibvozit na ogled. Očitno le ni NOV?

Na ogled se vozi včasih ne vedno avtomobile s kasko osnovo nad 80.000eur in ne glede na kasko osnovo tiste, ki so do*iveli v preteklosti izplačilo totalke.

mugen999 je izjavil:

Stari avto moraš odjavti, da lahko prekineš zavarovanje, šele nato dobiš ves bonus za zavarovanje novega avta. Neregistriran stari avto je pa dosti težje prodat kot registriran.

Ni res. Iz stare police se lahko naredi doplačilo do PR14 in se bonus uveljavi na novem vozilu.


Na triglavu in generali so rekli, da tudi če je nov avto, morajo avto poslikat.
Na Triglavu mi je še rekla, da lahko zavarovanje uredim takoj ko dobim VIN oz. max 30 dni pred zavarovanjem, da pa kasko postane veljaven šele, ko se oglasim na njihovem škodnem centru, kjer avto pregledajo in poslikajo.
Kaj pa je smisel tega, pa živ bog ve. Kot da bi kdo prevzel 25 jurjev vredni novi avto, ki so ga na ladji razbili...

Zgodovina sprememb…

wcpapir ::

Ne vem zakaj je tako. A vin si jim ze poslal?

Vsakodnevno sklepam zavarovanja in to je neobičajna praksa za nov avtomobil.

Andrej0212 ::

wcpapir je izjavil:

Ne vem zakaj je tako. A vin si jim ze poslal?

Vsakodnevno sklepam zavarovanja in to je neobičajna praksa za nov avtomobil.


Ne, vina še nimam, ker avto še ni v Slo. Pride čez cca. 3-4 tedne, predvidoma drug teden me pokličejo, da se plača polog avta in uredi leasing,
takrat dobim VIN in se lahko uredi zavarovanje.
Ne vem, meni je tudi čudno in nelogično, da hočejo slikat nov avto.

delavec44 ::

wcpapir je izjavil:

Ne vem zakaj je tako. A vin si jim ze poslal?

Vsakodnevno sklepam zavarovanja in to je neobičajna praksa za nov avtomobil.


Na WIZu je to redna praksa so mi rekli. Sicer jim lahko slike pošlješ sam.

2dark ::

Kdor ma veliko dodatne opreme na avtomobilu, mora biti ta ločeno pripisana na zavarovalni polici. To jr potrebno zelo pazit.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

mugen999 ::

Ne samo veliko dodatne opreme, VSAKA doplacana dodatna oprema mora biti nanizana na polici in ja, med to spada tudi doplacana metalna barva.

2dark ::

mugen999 je izjavil:

Ne samo veliko dodatne opreme, VSAKA doplacana dodatna oprema mora biti nanizana na polici in ja, med to spada tudi doplacana metalna barva.


Sej to sem mislil. Nekdo, ki ima dodatno opremo na vozilu, bi rekel, da bolje da išče zavarovalnega agenta, da se dol usedeta pa preverita vse. Nisem prepričan, da boš na šalterju tehničnih pregledov uspel sestavit skupaj v redu zavarovalno polico za prvič.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

feryz ::

Če jim daš VIN številko, ne rabiš nič preverjati. Točno vejo kakšen je avto in kakšno opremo ima.

Ko jaz kupim nov avto, jim po mailu pošljem račun, se odpravim v salon in ko pridem tja, me polica že čaka in samo še elektronsko podpišem in je zadeva urejena. Hvala k..., da ni treba več papirjev vlačiti s sabo na tehnični.

Da bi kjerkoli lahko dobil boljše pogoje, kot pri mojem agentu, si pa niti pod razno ne predstavljam. Niti najmanjše možnosti ni.
Če ga nimate, svojega, potem je res popolnoma vseeno, kje naredite zavarovanje.

Utk ::

Vsak agent ti da najboljše pogoje, dokler ne greš k naslednjemu, ki ti da boljše.

wcpapir ::

feryz je izjavil:

Če jim daš VIN številko, ne rabiš nič preverjati. Točno vejo kakšen je avto in kakšno opremo ima.

Ko jaz kupim nov avto, jim po mailu pošljem račun, se odpravim v salon in ko pridem tja, me polica že čaka in samo še elektronsko podpišem in je zadeva urejena. Hvala k..., da ni treba več papirjev vlačiti s sabo na tehnični.

Da bi kjerkoli lahko dobil boljše pogoje, kot pri mojem agentu, si pa niti pod razno ne predstavljam. Niti najmanjše možnosti ni.
Če ga nimate, svojega, potem je res popolnoma vseeno, kje naredite zavarovanje.

Z VIN je vse ok dokler je avto kupljen v Sloveniji, če je uvoz je že frka, Porsche in Lamborghini pa sploh ne sodelujeta z Vin+ in eurotax, tako da tam pa se je treba vsesti in stopiti do avta.

2dark ::

Jaz mislim, da če ma avto veliko dodatne opreme, da se je treba dol usedit. Da boš na šalterju kaj zgrešil. Pol bo pa jok.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Andrej0212 ::

2dark je izjavil:

Jaz mislim, da če ma avto veliko dodatne opreme, da se je treba dol usedit. Da boš na šalterju kaj zgrešil. Pol bo pa jok.


Ja, to vem, da je treba pazit, če ne ti kasko v primeru nezgode ne izplača ogrevanih sedežev, ampak navadne.
Tako da mogoče je res bolje it do agenta...

bemfa ::

mugen999 je izjavil:

Ne samo veliko dodatne opreme, VSAKA doplacana dodatna oprema mora biti nanizana na polici in ja, med to spada tudi doplacana metalna barva.

Res je. Kolega ni imel metal barve na polici, pa so mu na metal moder avto namontirali navadna rdeča vrata. #sarcasm

2dark ::

Andrej0212 je izjavil:

2dark je izjavil:

Jaz mislim, da če ma avto veliko dodatne opreme, da se je treba dol usedit. Da boš na šalterju kaj zgrešil. Pol bo pa jok.


Ja, to vem, da je treba pazit, če ne ti kasko v primeru nezgode ne izplača ogrevanih sedežev, ampak navadne.
Tako da mogoče je res bolje it do agenta...



Da imam avto višjega cenovnega razreda s kupom dodatne opreme, ne bom delal zavarovanja na šalterju..
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: 2dark ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kasko - kaj vključuje (Generali)

Oddelek: Na cesti
311281 (36) TonyTony
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
906229392 (2547) kixs
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6917856 (3123) 2dark
»

Ciganija sklepanja zavarovanj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12217416 (13714) solatko
»

Zavorvanje avtomobila za voznika začetnika

Oddelek: Na cesti
285171 (4665) fosil

Več podobnih tem