» »

Delta bo ponudila brezplačni internet na medcelinskih letih

Delta bo ponudila brezplačni internet na medcelinskih letih

Slo-Tech - Ameriški letalski prevoznik Delta je med prvimi, ki bo uvedel brezplačni dostop do interneta na svojih čezoceanskih letih. Tehnologija je na voljo že nekaj časa, a so doslej prevozniki za to storitev zaračunavali. V sredo pa je Delta, za katero je res slab mesec, sporočila, da bo brezplačni Wi-Fi na voljo na letih iz ZDA v Nemčijo, Veliko Britanijo, Nizozemsko, Španijo in Italijo, do sredine prihodnjega leta pa po etapah še na druge konce sveta. Med Francijo in ZDA so ga testno ponujali že nekaj tednov.

Delta ima trenutno povezave med Frankfurtom in Münchnom ter Altanto, Detroitom in New Yorkom, poleti pa še v Stuttgart in Berlin. Za dostop do interneta so na letala namestili satelitske sprejemnike podjetja Viasat, ki nudijo dostop do interneta v sodelovanju s T-Mobilom. Viasat je prvi satelit (Viasat-3 K1), sicer z nekaj težavami, zato ne deluje s polno zmogljivostjo, v ta namen izstrelila aprila lani, še dva pa bo letos in prihodnje leto. Stara tehnologija, ki sta jo nudila Intelsat in Gogo, se poslavlja. Se pa na znotrajcelinskih letih v Evropi postavlja še en sistem, in sicer kombinirani EAN (European Aviation Network), ki ga gradita Deutsche Telekom in Viasat. Ta uporablja tudi zemeljske postaje in je že na voljo na nekaterih Lufthansinih airbusih (A320 in A220).

Delta za uporabi Wi-Fi zahteva registracijo v programu zvestobe SkyMiles, ki pa je brezplačna. V začetni fazi preizkušanja sistema ta ne bo potrebna in bo Wi-Fi na voljo vsem, kasneje pa le članom SkyMiles. Konkurenca ne počiva in prav tako vgrajuje Wi-Fi na letala, ki pa večinoma ni na voljo zastonj.

18 komentarjev

MrStein ::

Konkurenca ne počiva in prav tako vgrajuje Wi-Fi na letala, ki pa večinoma ni na voljo zastonj

A ni plačljivi wifi na voljo že dolgo? Ne na vseh letih, ampak sem to že večkrat videl. Pa sem nazadnje letel pred kar nekaj leti.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

mrTwelveTrees ::

Me prav zanima kakšna bo/je hitrost, če lahko gledaš full hd fim brez prekinitev.

starfotr ::

Ravno zato je internet na letalih nesmiseln. Ker kaj moraš gledat YT, tiktok itd. med letom. Neumna potrata.

mtosev ::

Ko sem jaz pred leti letel z Lufthanso je bil internet navoljo za plačilo.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

HupChup ::

Folku ne bi škodilo, če bi raje knjigo vzel v roke.

MrStein ::

Predlagam, da tudi luči na letalih ukinejo, razvajeni mulci eni!!!!
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Gagatronix ::

Najboljs da se sedeze ven pomecejo, naj folk kar po tleh letala sedi, golazen lena! >:D

starfotr ::

Ljudje bodo delali speedteste, tako kot to delajo na drugih hitrih linijah kjerkoli že so.

https://x.com/InfantryPilot/status/1824...

V bistvu ni nobene dodane vrednosti, ničesar kar bi bilo nujno. Naj raje uredijo bolj udobne sedeže v vseh razredih. Se mi zdi, da so tudi v boljših razredih vedno slabši sedeži v zadnjih letih.

Gagatronix ::

starfotr je izjavil:


V bistvu ni nobene dodane vrednosti, ničesar kar bi bilo nujno.


Po tej logiki potovati kamorkoli ni nujno. Pa mobilnega telefona za 1000+ EUR tudi ne rabis. In se naprej se gremo lahko to igrico.

mtosev je izjavil:

Ko sem jaz pred leti letel z Lufthanso je bil internet navoljo za plačilo.


Si malo na pol prebral novico ?

Zgodovina sprememb…

starfotr ::



Po tej logiki potovati kamorkoli ni nujno. Pa mobilnega telefona za 1000+ EUR tudi ne rabis. In se naprej se gremo lahko to igrico.


Seveda ni nujno. Ampak, ker je mogoče, se gre.

wooted ::

Ne dolgo nazaj sem letel z United in Lufthanso kjer je wifi za sporocanje zastonj

GregiB ::

Veliko letalskih prevoznikov že ima varianto za internet, ponavadi deljeno na samo sporočila, sporočila in web, full on internet in vmesne variante. Cene variirajo glede na paket, kakšno karto imaš (business, first, monkey class...). Se mi pa zdi zadeva super, čeravno hitrosti PMSM ne bodo takšne, kot "na tleh". Sem pred kratkim letel s dvema kitajskima prevoznikoma na daljni vzhod... Storitev izjemna a... entertainment na letalu je bil zelo skromen. Itak sem se že čisto odvadil gledat filme, a neke kobajagi hollywoodske uspešnice izpred let in par low budget evropskih filmov pač ni bilo zanimivih... Kitajskih risank se mi pa tud ni dal gledat (obviously). Če bi imel pa opcijo malo forume prebrskat, kakšno online šahovsko partijo odigrat, pa bi 10h+ let bil precej krajši...
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Gagatronix ::

GregiB je izjavil:

Če bi imel pa opcijo malo forume prebrskat, kakšno online šahovsko partijo odigrat, pa bi 10h+ let bil precej krajši...


Laptop pa ne pride v postev ? :)

GregiB ::

Gagatronix je izjavil:

Laptop pa ne pride v postev ? :)


Lej, sej se da z Netflixa na tablico marsikaj DL-dat pred letom, pa kakšno knjigo gor vržt in podobno... Dostop do interneta pa bi seveda bil dodaten plus, n'est-ce pas?
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

Gagatronix ::

starfotr je izjavil:

Ravno zato je internet na letalih nesmiseln. Ker kaj moraš gledat YT, tiktok itd. med letom. Neumna potrata.


Ti kar rawdoggaj medcelinske lete kolikor ti srce pozeli.

blue ::

Upam, da so tudi nadgradili usb-c do vsaj 60W... Večina usb a vtičnic je neuporabnih (~5W)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: blue ()

mertseger ::

MrStein je izjavil:

Konkurenca ne počiva in prav tako vgrajuje Wi-Fi na letala, ki pa večinoma ni na voljo zastonj

A ni plačljivi wifi na voljo že dolgo? Ne na vseh letih, ampak sem to že večkrat videl. Pa sem nazadnje letel pred kar nekaj leti.


Jaz sem ga že pred 10 leti uporabljal na A380. 10MB je bilo zasonj (kar seveda ni nič) za ostalo je bilo treba plačat, mislim da je bilo 10 in pa 20$

GregiB ::

mertseger je izjavil:

Jaz sem ga že pred 10 leti uporabljal na A380. 10MB je bilo zasonj (kar seveda ni nič) za ostalo je bilo treba plačat, mislim da je bilo 10 in pa 20$


Takle imajo trenutno pri Turkish Airlines:

Pass Type Fee

Unlimited Messaging 5 USD

100 MB 8 USD

250 MB 15 USD

Unlimited Internet For Short Haul 15 USD

Unlimited Internet For Long Haul 35 USD
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Delta bo ponudila brezplačni internet na medcelinskih letih

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
182863 (973) GregiB
»

Smiselnost TV paketov in alternative (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
13319837 (8819) kanarin
»

Delta preizkuša Starlink na letalih

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
276299 (5055) Ghost7
»

Tudi v Evropi dovoljena uporaba elektronike med poleti

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
209913 (8321) Rokm
»

Ljubljana dobiva največje brezžično omrežje v Sloveniji (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
17155940 (44589) PARTyZAN

Več podobnih tem