» »

Tablete za spanje

Tablete za spanje

Scaramouche3 ::

Jemljem 3mg Melatonin, samo mi zdrži samo 3h potem pa se zbudim, srce mi spet bije hitreje, pa vzamem spet pa več ne deluje!
Obstaja kaj na naravni osnovi ali moram na recept!

Kayzon ::

Odsvetujem jemanje spalnih tablet na dolgi rok. Nauci se meditirati, bodi fizicno aktiven pa bos lahko lepo zaspal.

Ganon ::

CBD.

slon4 ::

Zmatran pejt spat...

HrščPščvnk ::

Priporočam da se naučiš dihati s trebušno predpono.
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

bemfa ::

Čaj z šnopsom (ne šparat šnopsa).

Gagatronix ::

Caj iz sivke. Naravno pomirjevalo in pomoc pri nespecnosti.

mojsterleo ::

Meni je vedno pomagal Persenosan. Vzamem 3 naenkrat in je lights out zelo hitro. Lahko probaš z Noctiben Mea, te so verjetno precej močne.
Z melatoninom sicer ni za pretiravat, nekje sem bral da je za daljšo uporabo max dnevna doza 0,4mg melatonina.

dunda ::

Poskusi sicer odkriti (in umakniti/rešiti) razloge za nespečnost. Teh je res ogromno, res marsikaj lahko vpliva na to. Psihični, fizični, okoljski ... O tem je ogromno napisano.

Sam sicer uporabljam CPAP aparat (imam diagnosticirano močno apnejo). Pa mi je kvečjemu v napoto, zato sem dobil "žegen", da naj ga uporabljam vsaj štiri ure na noč. Čeprav je moteč, je verjetno res, da med uporabo telo bolj kakovostno spi. Za del noči pa pogosto cev zabrišem stran.
Dolgotrajno jemanje zdravil je vsekakor odsvetovano. Če je kriza, sam vzamem Noctiben Mea, ki kar pomagajo. Ampak to res občasno, niso te zadeve za stalno uporabo.
https://www.kacnje.eu

k4vz0024 ::

Čaj iz hmelja, baldrijana...

stara mama ::

Pejd v center za dušeno zdravje, mal potarnaj nad travmami ki jih doživljaš zaradi ST foruma in dnevnih novic ob sedmih na RTV, pa boš dobil recept za Loquen SR 50mg.
Brez recepta se pa posvetuj z lokalnim dobaviteljem THCja.
Alkohol je za amaterje!
Ekologija™ in Trajnost™

Netrunner ::

Scaramouche3 je izjavil:

Obstaja kaj na naravni osnovi ali moram na recept!

Primarno moraš ugotoviti razlog za nespečnost in ne se filat s tabletami. Nekaj predlogov ki pomagajo:

    Bodi čez dan aktiven
    Navadi se kakšne tehnike sproščanja kot je dihanje ipd. katere izvajaš pred spanjem ali ko ne moreš spati
    Vsaj eno uro pred spanjem se izogibaj zaslonom
    Imej vsak dan enak ritem

... tablete so za skrajno silo in ne smejo biti stalica
Doing nothing is very hard to do... you never know when you're finished.

iso2000 ::

Še en glas za CBD. Name deluje bolje kot melatonin, torej spim dlje. Trdnost spanca bi rekel, da je podobna - me ne zbudi vsak šum.

Sync ::

1.Šport
2.narava(šuma)
3.dihalne vaje
4.baldrijan
5.začni danes ;)

Siso ::

Majaronov čaj pred spanjem.
Zelo pomirja duha in telo.

IL_DIAVOLO ::

2 deci piva ali 0,3 zganja tudi.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Siso ::

Ni res,te količine kratijo kvaliteten spanec,dozo moraš pojačat vsaj krat10
Sam pol si spet na začetku

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Siso ()

IL_DIAVOLO ::

Kronični alkoholiki rabijo zdravljenje ne pa alkota.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

spenstar ::

Vzemi 400mg magnezija (citrat ali glycinat)
SPENSTAR--builder

Poldy ::

Pred leti se je to meni naredilo - začel sem čutiti srčni utrip. Predvsem, ko sem se ulegel, ni nujno da v posteljo.
Preiskave vse ok, ampak spati pa nisem mogel.

Problem sem odpravil z meditacijo v stilu, je kot je. Omejil sem pitje alkohola in kave, pa nikoli ne jem po 18h.
Mogoče probaj najprej s hrano, ta precej vpliva na bitje srca.

2dark ::

Scaramouche3 je izjavil:

Jemljem 3mg Melatonin, samo mi zdrži samo 3h potem pa se zbudim, srce mi spet bije hitreje, pa vzamem spet pa več ne deluje!
Obstaja kaj na naravni osnovi ali moram na recept!


So ti že svetoval, da rbaiš najdit razlog, zakaj ne moreš spat! Se pravi, da je v ozadju psihološka obremenitev.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

Invictus ::

Če ne moreš spat, se najprej vprašaj kaj te žre. Če si kolikor toliko normalno zdrav.

baba, stanovanje, kredit, služba, otroki, starši, itn,...

Ko boš to vedel, lahko razmišljaš dalje...

Drugače pa več seksaj, ali drkaj. Tudi to pomaga...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

2dark ::

Invictus je izjavil:

Če ne moreš spat, se najprej vprašaj kaj te žre. Če si kolikor toliko normalno zdrav.

baba, stanovanje, kredit, služba, otroki, starši, itn,...

Ko boš to vedel, lahko razmišljaš dalje...

Drugače pa več seksaj, ali drkaj. Tudi to pomaga...


V posteljo je brez veze nosit težave. Nič ne pomaga.
(\___/)
(> _ <)
(>&#127851; )

solv ::

Invictus je dobro povedal. Tudi sam sem imel podobne probleme. Potem pa sem začel jest baldrijan in drkat na veliko in se je spanje popravilo. Zdaj spim po 9 ur, kar je optimalno za možgane.

HitroDihanje ::

Jaz sem imel faze nespečnosti, ko sem se spopadal z OKM in ostalimi pridruženimi simptomi. Ko je telo dolgo časa v nekem konstantem krču nerazložljivega straha postanejo določene težave kronične. Pojavijo se razni simptomi kot so depresivna stanja, nespečnost, vsiljive misli... v bistvu ni meja kaj vse lahko možgani sproducirajo. Zadeve se je potrebno lotit celostno in ne se osredotočat na posamezne simptome.

HrščPščvnk ::

@Hitrodihanje Kaj si pa jemal ali kako si sploh spopadel se z nespečnostjo?
Jaz sem probal eno urno kopel v banji pa dišeče svečke z aromami: vanilije, pomaranče, sivke.
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

solv ::

Pri spanju mi je najbolj pomagalo ko sem iz 2500€ neto plače prišel na 3500€. Na prvi pogled majhna razlika, pa vendar.

HitroDihanje ::

HrščPščvnk je izjavil:

@Hitrodihanje Kaj si pa jemal ali kako si sploh spopadel se z nespečnostjo?

S kontra pristopom. Ko pride čas za spanje se trudim ne zaspati... gledanje tv, branje knjige, sprehajanje psa, itd... Na začetku se zdi brutalno ampak če samemu sebi pokažeš, da ti spanje ni tako pomembno potem te sčasoma zapusti tista miselnost "ob 23 uri moram jaz pod nujno zaspat"

IL_DIAVOLO ::

Prevec si vpet v ukrajinsko krizo in potem se cudis zakaj imas tezave s nespecnostjo in si v depri.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ne morem spati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5810369 (4710) Sabina4
»

Kupil drago lezisce in posteljno dno, vendar se zmeraj slabo spim (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8212277 (9159) rockstar
»

A dejansko obstaja tak caj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6215248 (10122) diler515
»

Prijatelj potrebuje pomoč. Kako naj ga prepričam?

Oddelek: Loža
273557 (2174) kogledom
»

A obstaja v Sloveniji poceni kava brez kofeina?

Oddelek: Loža
366859 (6305) shark_nm

Več podobnih tem