» »

Estrih počen - keramika??

Estrih počen - keramika??

«
1
2

Olivo ::

V hisi sorodnika, bi v eni sobi rad polozil keramicne ploscice na star estrih, ki je počen. Estrih ima priblizno 2mm siroko razpoko pocez, od zida do zida. Hisa je stara, estrih je suh. Ploscice so velikosti 30x60cm. Sorodnik nasprotuje ideji, da bi naredili popolnoma nov estrih. Meni, da to ni potrebno. Soba je v pritlicju. Ne vem, kako je z izolacijo odspodaj, vendar v sobi, historicno, ni nobene vlage.

Kaj se lahko zgodi, ce polozimo ploscice na tak estrih?

Hvala!
  • spremenilo: Olivo ()

feryz ::

Nč. Nove ploščice bodo imeli.

Invictus ::

Nič, tisto špranje keramičar zamaže z lepilom...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Olivo ::

feryz je izjavil:

Nč. Nove ploščice bodo imeli.


Nic? Ceprav je pocen? Sigurno? Imeli smo strokovnjaka, ki si je to pogledal, pa je rekel, da bi rabimo nov estrih. Zdaj ne vem, ce je bila to finta za vec $$$?

Invictus ::

Seveda je to strokovnjak rekel, saj bi ga on polagal...

Estrih je namenjen samo izravnavi nivojev in nima strukturne vloge.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Olivo ::

Ok! Hvala!

toro69 ::

Invictus, ne nakladaj.
Odvisno kaj je pod estrihom. Če so mehki sloji, kot EPS, mineralna... potem je bolje menjati del estriha in razpoko "zašiti".

Machete ::

Ce je naredilo, kar je mislilo, je to to. Bolje sada nego sa plocicama.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Jure14 ::

Pred polaganjem polij samoizravnalno maso. Kak milimeter ali dva. Gre potem veliko lažje.

Olivo ::

toro69 je izjavil:

Invictus, ne nakladaj.
Odvisno kaj je pod estrihom. Če so mehki sloji, kot EPS, mineralna... potem je bolje menjati del estriha in razpoko "zašiti".


Pojma nimam, kaj je pod estrihom. Bom pogledal v dokumentacijo od gradnje (1975).

Jure14 je izjavil:

Pred polaganjem polij samoizravnalno maso. Kak milimeter ali dva. Gre potem veliko lažje.


Zanimiva ideja. Ne bom polagal sam (sorodnik mi ne dovoli :D).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olivo ()

muffliato ::

Uporabiš namensko dilatacjsko folijo DITRA SCHLÜTER. Drago kot sam satan, ampak za vrtove in močnejše premike tal je tole must.

HrščPščvnk ::

muffliato je izjavil:

Uporabiš namensko dilatacjsko folijo DITRA SCHLÜTER. Drago kot sam satan, ampak za vrtove in močnejše premike tal je tole must.


Folija v DE stane nekje 10,67 eur za m^2
https://www.bausep.de/schlueter-ditra-e...
Hrošč Puščavnik, ogrožena živalska vrsta iz Tivolija.

velikBrokoli ::

Naj se sorodnik sam s tem matra, če ti tako pametuje :))

Jazon ::

fikus_ ::

Odvisno zakaj in kako globoko je pocil estrih in kaj je spodaj. Ce je zaradi premokrega estriha in hitrega sušenja, potem je ze naredilo kar je.
Ce je to star estrih, verjetno ne bo vec pokal. Razpoko zapolni z razredčenim lepilom in pred lepljenjem plosčic še fasadno mrežo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Lonsarg ::

Nov vsekakor ne, ce bi te ful skrbelo se kvecjemu naredi ojacitev razpoke z dvokomponentno smolo in vezicami: https://si.uzin.com/izdelki/renoplan-si...

Tako sem jaz naredil, ampak v mojem primeru je slo za razpoko med starim estrihom in novo razlivno maso ko smo stukali pod (podrli balkon). Ce gre zgolj za razpoko v starem estrihu jaz ne bi kompliciral z to smolo.

Druga zgodba je, ce bi hotel kaj hidro/termo izolacijo izbolsevat, to se v stari hisi velikokrat izplaca. Ampak to nima veze z estrihom, locena debata.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Olivo ::

Hvala vsem za zelo koristne nasvete!

Pogledal sem v dokumente od gradnje, kjer pise, da je bil uporabljen perlitbeton 7.8 cm debel. POd njim pa betonska plosca. Nad njim je bil originalno parket. Ta počena plosca zveni votlo, kar mislim, da je pomembno.

Machete ::

Seveda zveni votlo, ker perlit je je zelo porozen in lahek. https://g.co/kgs/T7DyR6W
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

Invictus ::

Ma ne me jebat, da se jamra in doktorira zaradi 2mm razpoke v estrihu...

To sploh ni omembe vredno in se zapaca pri polaganju ploščic... Pa tudi če se ne. Če bi bil estrih karkoli strukturno/statično pomemben, bi noter dali armaturno železje. Pa ga ne...

Če bi naši vrli bosansko/šiptarski gradbeniki znali uliti v nulo betonsko plato, skupaj z vsemi inštalacijami in jo zgladiti kot je treba, estrih sploh ne bi bil pomemben...

Estrih je v osnovi samo zelo švoh beton... Za tla je enako pomemben kot omet za stene, gre se samo za izravnavo krive betonske plate...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Utk ::

Potem bi ti hodil direkt po betonu, brez izolacije spodaj?

M-XXXX ::

Utk je izjavil:

Potem bi ti hodil direkt po betonu, brez izolacije spodaj?

Zakaj ne? Če ti toplotno ne naredi razlike, nimaš inštalacij za notri skrit ga ne rabiš.

toro69 ::

Invictus je izjavil:

Ma ne me jebat, da se jamra in doktorira zaradi 2mm razpoke v estrihu...

To sploh ni omembe vredno in se zapaca pri polaganju ploščic... Pa tudi če se ne. Če bi bil estrih karkoli strukturno/statično pomemben, bi noter dali armaturno železje. Pa ga ne...

Če bi naši vrli bosansko/šiptarski gradbeniki znali uliti v nulo betonsko plato, skupaj z vsemi inštalacijami in jo zgladiti kot je treba, estrih sploh ne bi bil pomemben...

Estrih je v osnovi samo zelo švoh beton... Za tla je enako pomemben kot omet za stene, gre se samo za izravnavo krive betonske plate...


Povezava https://baumit.si/resitve/estrihi/vrste... malo za izobraževanje. Nismo leta 1970.

Invictus ::

Utk je izjavil:

Potem bi ti hodil direkt po betonu, brez izolacije spodaj?

Ja, zakaj pa ne?

Saj beton tudi akumulira toploto...

toro69 je izjavil:


Povezava https://baumit.si/resitve/estrihi/vrste... malo za izobraževanje. Nismo leta 1970.

Seveda on navija za estrih, saj ga prodaja... Kot M$ ne bo rekel, da je Linux boljši...

To vlačenje plastike, izolacije, itn,.. je zdaj že postala obsedenost. Na koncu pa plesen, pa moraš spet dodatne naprave kupit kot klima ali rekuperator za to. Res zeleno in eko...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

roscha1 ::

P1zda komplicirate.
Estrih je ŽE počen. Kjer je bil problem se je ŽE rešil sam. Poflikaš razpoko
(če se ti da in je ta precej široka)nalimaš keramiko. Pika.
Estrih je že počil in ne bo še 100x.
Tudi nima za kaj. V bajti temperatura niha za MAX 5 stopinj. Raztezkov in skrčkov pravzaprav ni!
Saj ne polagaš zadeve zunaj, kjer je vse od -20 do +40.

Komplikatorji.

feryz ::

Zato pa imamo forume, da se komplicira.
Raje tu debatiraš en teden, kot da bi imel že včeraj narejeno.
Imaš vsaj izgovor, da ni treba delati.

zooos ::

feryz je izjavil:

Zato pa imamo forume, da se komplicira.
Raje tu debatiraš en teden, kot da bi imel že včeraj narejeno.
Imaš vsaj izgovor, da ni treba delati.


Ali pa vprašaš že v naprej?

Včasih je bolje 2x pomerit in enkrat žagat ;)

nejc_nejc ::

Olivo je izjavil:

V hisi sorodnika, bi v eni sobi rad polozil keramicne ploscice na star estrih, ki je počen. Estrih ima priblizno 2mm siroko razpoko pocez, od zida do zida. Hisa je stara, estrih je suh. Ploscice so velikosti 30x60cm. Sorodnik nasprotuje ideji, da bi naredili popolnoma nov estrih. Meni, da to ni potrebno. Soba je v pritlicju. Ne vem, kako je z izolacijo odspodaj, vendar v sobi, historicno, ni nobene vlage.

Kaj se lahko zgodi, ce polozimo ploscice na tak estrih?

Hvala!


Razpoka če je, fizično zmerjena je 2 mm.
Letnik bajte in kaj je spodaj ne vemo.
Vlage ni.
Ce daš vaservago ali ravno palico čez razpoko in ni posedka levo ali desno oziroma je estrih v ravnini, lahko brez skrbi polagaš čez karkoli.

V primeru posedka so ukrepi drugi.

Zgodovina sprememb…

NuMaN ::

Ampak v nobeni podobni temi do sedaj ni bilo sorodnika, ki ukazuje in ti gleda pod prste ...

Olivo ::

nejc_nejc je izjavil:

Olivo je izjavil:

V hisi sorodnika, bi v eni sobi rad polozil keramicne ploscice na star estrih, ki je počen. Estrih ima priblizno 2mm siroko razpoko pocez, od zida do zida. Hisa je stara, estrih je suh. Ploscice so velikosti 30x60cm. Sorodnik nasprotuje ideji, da bi naredili popolnoma nov estrih. Meni, da to ni potrebno. Soba je v pritlicju. Ne vem, kako je z izolacijo odspodaj, vendar v sobi, historicno, ni nobene vlage.

Kaj se lahko zgodi, ce polozimo ploscice na tak estrih?

Hvala!


Razpoka če je, fizično zmerjena je 2 mm.
Letnik bajte in kaj je spodaj ne vemo.
Vlage ni.
Ce daš vaservago ali ravno palico čez razpoko in ni posedka levo ali desno oziroma je estrih v ravnini, lahko brez skrbi polagaš čez karkoli.

V primeru posedka so ukrepi drugi.


Ni posedka. Spodaj je samo betonska plosca, ce je verjeti opisu iz leta 1975. Pomirilo me je tudi to, kar je nekdo tu zapisal, da ce se je imelo kaj zgoditi, se ze je.

Hvala!

NuMaN je izjavil:

Ampak v nobeni podobni temi do sedaj ni bilo sorodnika, ki ukazuje in ti gleda pod prste ...


Ja, sorodnik ni prevec pameten - sem ga hotel obvarovat pred samim sabo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Olivo ()

Lowink ::

Iz prve roke lahko povem, da za novogranje velja kar je nardilo je nardilo, naj še omenim da smo imel norca v kmnolomu, se je lepo uleglo kar hitro in nehalo, seveda je umes miner umru..

nejc_nejc ::

Letnik 75.
Skoraj sigurno:

Pritlicje
Nearmiran beton na tampon
Polita smola
Pvc
Stiropor
Pvc
Estrih cca 5cm

Nadstropje
Armirana plata GA
Stiropor
Pvc
Estrih cca 5 cm

Praviš, da ni posedkov....
Polagaj keramiko

Cez razpoko lahko daš fasadno mrezico v lepilo, za lazje spanje.

Highlag ::

Malo čudno je, da estrih poči kar tako malo brez veze.

Pri starših je prav tako počil estrih v predsobi. Spodaj je bil tervol, ki se je v letih uporabe (približno enako stara hiša kot od OP-ja) posedel različno in posledica je bila, da so počile ploščice čez cel prostor v obliki velkega X. Smo menjali komplet vse. Sedaj je spodaj stiropor, ki se ne poseda.

Če je pod estrihom nekaj mehkega in je počen, pa potem samo čez položiš ploščice, bodo prej ali slej spet počile, ker se bosta polovici estriha različno premikala.

Zalivanje razpoke z lepilom ne bo estriha toliko povezalo, da bi se obnašal kot ena plošča.
Never trust a computer you can't throw out a window

fikus_ ::

Za pod estrih mora biti toplotna izolacija, ki je namenjena za to (kar en "tervol" ni ok), pri tem je potrebno upoštevati tudi obremenitve zaradi teže stvari, ki bodo postavljeni v prostoru.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

Daš stirodur, pa nimaš problemov...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koli99 ::

točno tako, spodaj mora biti stirodur, in še ta s primerno tlačno obremenitvijo...
Od kolega šef je dal EPS s 70kPa v pralnico (je prišparal pri ceni stiroporja/stirodurja) in je centrifuga pralnega naredila lukenje v tla...

Invictus ::

Res je prišparal...

Razlike so 1 EUR/m2 za bolj trdnega...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

koli99 ::

saj pravim.., verjetno mu je ostal od nekje pa ga je uporabil na najbolj neprimernem mestu

sam sem hotel dati Variotherm suhi estih (rezkan za cevi talnega), in v zahtevi je bil stirodur s minimalno 300kPa... Sem se potem odločil za samorazlivni estrih čez talno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koli99 ()

fikus_ ::

Ponavadi je dovolj EPS 100 , kar pomeni 100 kN/m2, ali pa EPS 120. Seveda mora pa biti estrih dovolj debel, priporočeno je najmanj 5 cm.
Če se pa prekriva kakšne cevi, je pa bolje še trši , ali pa se zapolni s stirobetonom.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

Če daš samorazlivni estrih, ne rabiš stirobetona...

Tako ali tako tisti, ki to delajo, dajo v ta estrih zdrobljen stiropor.

Moj malar pravi, da ves stiropor nese lokalnemu estriharji, ki ga na drobno zmelje in da v sam estrih. Stirodurja pa ne prejema, ker mu ga mlin ne zdrobi...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

steev ::

Zalivanje razpoke z lepilom ne bo estriha toliko povezalo, da bi se obnašal kot ena plošča.


Točno to. Če že, se v razpoke vlije epoksi. To je edini način za šivanje estrihov.

Samo glede na to, da je razpkoa 2 cm, se spodaj nekaj orng dogaja in je verjetno najbolj smotrno zamenjat estrih, ker vse ostalo boš delal 2x. Če ni velik prostor, bi jaz vlil nov estrih. To je en dan dela za dva. Je pa res, da je potem potrebno sušiti kak mesec.
:|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: steev ()

Invictus ::

Razpoka je 2mm. In bajta se ne bo podrlča zaradi nje, niti estrih razlezel, niti ploščice počile.

Kar se je hotelo razlesti, se je že...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Če je prostor večji ali kakšen hodnik, estrih poči, ali pa delaš zareza vsakih nekaj m, pri prehodih iz enega v drug prostor, ... da tam poči.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Invictus ::

Pri velikih obremenitvah mogoče. Ali izvedbi s strani Šalabajzertvo d.o.o firme...

V dnevnih prostorih ni za komplicirat, razen če si po ameriško debel 300+ kg :)).
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

fikus_ ::

Estrih lahko poči ob sušenju, zato se ga veliki prostorih zareže, da tam poči in pa pri prehodih iz enega prostora v drugega (vratna odprtina). Če pa poči zaradi obremenitev je pa drug problem.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

delavec44 ::

Invictus je izjavil:

Pri velikih obremenitvah mogoče. Ali izvedbi s strani Šalabajzertvo d.o.o firme...

V dnevnih prostorih ni za komplicirat, razen če si po ameriško debel 300+ kg :)).


Ker pohištva pa nimaš :D

Invictus ::

Pohištvo pa res tehta 15 ton po kosu >:D
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

delavec44 ::

Pejt pogledat koliko ena vodna postelja tehta. Sigurno več kot tvoj 300 kg američan.

feryz ::

nejc_nejc je izjavil:

Letnik 75.
Skoraj sigurno:

Pritlicje
Nearmiran beton na tampon
Polita smola
Pvc
Stiropor
Pvc
Estrih cca 5cm

Nadstropje
Armirana plata GA
Stiropor
Pvc
Estrih cca 5 cm

Praviš, da ni posedkov....
Polagaj keramiko

Cez razpoko lahko daš fasadno mrezico v lepilo, za lazje spanje.
Stiropor leta '75!? Potem se boš pa zbudil.
Takrat se je delal "termo" estrih, cement, malo peska in žaganje.

wcpapir ::

Jaz zaradi poka ne bi menjaval estriha, lahko se ga "poflika" in čez položi ploščice, ko bodo položene nihče ne bo videl da je počen.

nejc_nejc ::

feryz je izjavil:

nejc_nejc je izjavil:

Letnik 75.
Skoraj sigurno:

Pritlicje
Nearmiran beton na tampon
Polita smola
Pvc
Stiropor
Pvc
Estrih cca 5cm

Nadstropje
Armirana plata GA
Stiropor
Pvc
Estrih cca 5 cm

Praviš, da ni posedkov....
Polagaj keramiko

Cez razpoko lahko daš fasadno mrezico v lepilo, za lazje spanje.
Stiropor leta '75!? Potem se boš pa zbudil.
Takrat se je delal "termo" estrih, cement, malo peska in žaganje.

Jaz sem 100% buden. Ne vem, kaj mate v čufariji, pri nas v centru je že bil.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako hidroizolirati kopalnico?

Oddelek: Loža
431877 (463) nejc_nejc
»

Udarna kladiva mi vibrirajo ne tolčejo (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
699069 (3232) Lowink
»

stiropor beton ali podobno - zalitje električnih in vodnih inštalacij na tleh (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6115227 (10442) Twixz
»

Za domače mojstre - laminati (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8247435 (6950) Utk
»

Stara Hiša

Oddelek: Loža
327808 (5653) zobnik

Več podobnih tem