» »

Udarna kladiva mi vibrirajo ne tolčejo

Udarna kladiva mi vibrirajo ne tolčejo

«
1
2

Karlos ::

Imam novi Bosch GSH 500 in še eno cenejše iz Hoferja udarna kladiva.

Sedaj moram razbiti estrih in sem z obema rabil 10 min, da sem poštemal 10 cm estriha. Občutek je kot da vibrirata in ne tolčeta.
Če bi bilo to samo z enim bi rekel da je pokvarjeno. Ampak obe štemarci sta skoraj da novi, še posebej Bosch, ki ni delal 1h.

Ali je imel kdo podobne izkušnje ali pa idejo kaj bi to bilo?
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Bizkit45 ::

estriha ali betonske plošče? ker čez estrih bi tole moralo iti kot puter, čez beton pa če imaš malo smole zadaneš še železo in zato toliko traja. drugače pa, mogoče išči krivca v svedru?

MoRp ::

Jaz mislim, da narobe delaš. S štemarco ne vrtaš na enem mestu ampak moraš premikat v smeri kamor gre kanal, ki bi ga rad razbil. Če bi rad uničil kocko, začneš na robu in se premikaš proti notranjosti... Pripni sliko kaj si naredil do sedaj. Mogoče pomaga:

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: MoRp ()

mancini ::

Pa znaš delat z njo?

errhec ::

ČE se nasloniš nanjo, ne bo pravilno delovala.
Če občasno naneseš priloženo mast, na za to predvideno mesto, tudi pomaga.
dd

Scorpy84 ::

Prvo zreži beton kolikor te je volja oz. estrih, sej je isto, pol pa štemaj, ker bo šlo dosti lažje, oziroma veliko lažje. Meni je zelo pomagalo, sploh če je vmes železo.

Karlos ::

Bizkit45 je izjavil:

estriha ali betonske plošče? ker čez estrih bi tole moralo iti kot puter, čez beton pa če imaš malo smole zadaneš še železo in zato toliko traja. drugače pa, mogoče išči krivca v svedru?


Je estrih.
Evo sem se na hitro posnel. Sem štemal čisto na robu, ki ga komaj odbije. Dleta so nova. Sem probal z malo pritiska pa potem z veliko pritiska.
Za trenutek se vidi ko štemarca iz Hoferja "zagrabi" in odbije kos, potem pa spet bolj vibrira kot tolče.
Udarna kladiva vibrirajo ne tolčejo.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Furbo ::

Ja kupil si najlažja kladiva, to je za stare ploščice dol štemat in se mal igrat.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

Bizkit45 ::

aja, nisem dobro prebral, razbiti, ne prevrtati.
meni zgleda da dela/delaš ok, zna pa to trajati ja, rečmo temu, kvaliteten estrih ;)

//offtopic
čist iz firbca, zakaj pa sipaš na novo položen estrih (vidit je novogradnja)..

Aston_11 ::

Tale kladiva na videu delajo tako kot morajo - pričakovano in nič posebnega. Ne naredijo pa takoj, naredijo pa.

Karlos ::

Bizkit45 je izjavil:

aja, nisem dobro prebral, razbiti, ne prevrtati.
meni zgleda da dela/delaš ok, zna pa to trajati ja, rečmo temu, kvaliteten estrih ;)

//offtopic
čist iz firbca, zakaj pa sipaš na novo položen estrih (vidit je novogradnja)..

Estrih je star 40 let, v nikoli dokončani mansardi. Sedaj gre ven, ker bomo dali talno gretje.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Oxford ::

7,5 Joulov ni ravno 'božji čudež', mi je vseeno čudno, da imaš občutek, da le vibrira.

korenje3 ::

Karlos je izjavil:

Imam novi Bosch GSH 500 in še eno cenejše iz Hoferja udarna kladiva.

Sedaj moram razbiti estrih in sem z obema rabil 10 min, da sem poštemal 10 cm estriha. Občutek je kot da vibrirata in ne tolčeta.
Če bi bilo to samo z enim bi rekel da je pokvarjeno. Ampak obe štemarci sta skoraj da novi, še posebej Bosch, ki ni delal 1h.

Ali je imel kdo podobne izkušnje ali pa idejo kaj bi to bilo?


udarno kladivo rabi ustrezen backlash, da deluje. torej mora biti podlaga trda da funkcionira. prav tako ne smeš pritiskat z vso silo na kladivo, zato da dobiš kinetično energijo.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Zgodovina sprememb…

  • predlagal izbris: tlozej ()

Goran's Blog ::

Čisto ok gre.
Pač bolj hitro ne bi šlo, mogoče če bi bilo bolj močno udarno kladivo.

Gapi ::

Zanimivo da se ni še kdo spotaknu ob ubutev tako sem se sedaj jest. :)
No person is rich enough,to buy back his past.

Groot ::

Hint za razbijanje estriha: vzami ploščato dleto in estrih "razreži" na kose cca 20x20cm ali kolikor ti bo pač sedlo (štemaš tako da prebiješ estrih v ravni črti). Takšne kose lahko potem dvigneš s krampom cele od tal, saj je spodaj folija. Boš prihranil precej časa s štemanjem in predvsem nalaganjem v samokolico ;)

korenje3 ::

Goran's Blog je izjavil:

Čisto ok gre.
Pač bolj hitro ne bi šlo, mogoče če bi bilo bolj močno udarno kladivo.


Kladivo mora imeti večjo maso, edino to pomaga.
i9-12900k; 32GB DDR5-6000 CL36; Nvidia RTX 3080 ti;
Gigabyte Aorus z690 master; Be Quiet Dark Power 12 1000W

Daniel ::

Za večji efekt si boš moral izposoditi kakšen težak hilti ali namensko rušilno kladivo. Opcija je tudi najem prevoznega kompresorja.

Machete ::

Sposodi si proper štemarico, to pa daj raje otrokom za božička.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+

TOP ::

Za tisti beton stolč potrebuješ pravo orodje,tisto kar imaš ti je za po zidu ,za napeljavo elektrike,za tisti tvoj beton pa se isposodi taveliko,recimo Hilti,če kdo ima pa boš videl kako na hitro to gre.

nejc_nejc ::

Spice zamenjaz dleti....

IL_DIAVOLO ::

Za to igraco si dal 500 evrov?
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

Utk ::

Dleto namesto špice in štemarca iz interdiskonta na sds max. S tem gre pa tako kot gre.

TehDucky ::

Jaz sem tudi cca 7 let nazaj delal tole, ene 30 let star estrih sem ven metal, da smo lahko zrihtal stene pa položili talno gretje v mansardi.
Eno malo štemarco sem si sposodil zastonj, ker tudi meni ni hotelo nič razbijat, sem vzel sveder in na vsako toliko centi zavrtal luknjo, nato pa usekal s krampom pa so se 30x30cm kosi odbijal in sem jih samo čez okno metal na en kup.

No sedaj se ziher nebi tako loteval, ampak takrat sem bil še mulc :)

steev ::

Najprej špic zamenjej za dleto in probaj s strani oz. med estrih in plato. Bodo vecji kosi vn padali. Od zgoraj ti samo vibrira cel estrih in ne narediš nič.
:|

d4vid ::

Čudno, jaz imam en poceni drek iz Inter diskonta in bi v tole šlo kot v puter.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

errhec ::

Meni se zdi, da premalo vibrirajo (je težko oceniti preko videa). Poizkusi najti luknjo, kjer se podmaže zobnik, pa dleto tudi malce namaži z mastjo.
Pa pritiska mora biti ravno dovolj, da se odbiva.
dd

Aston_11 ::

Še ena varianta je - težko kladivo, fajn opališ, konkreten kos se odlomi.

Utk ::

d4vid je izjavil:

Čudno, jaz imam en poceni drek iz Inter diskonta in bi v tole šlo kot v puter.

Ja, tist za 120 iz interdiskonta to razbije kot keks.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

BorutO ::

Fantje .. za čisto malo denarja so prodajali na mimovrste makitino štemarco v januarski akciji ... kdor je to zamudil, se je prav zaebal, še posebej, če je vedel, da jo bo rabil v kratkem ...

Jaz vedno rajši kupim kvalitetno. Če treba, bom šparal 5 mesecev skupaj, da bom kupil kvalitetno, kot pa neko baterijsko napravo iz lidla ali hoferja, ki crkne zelo kmalu po intenzivni celodnevni uporabi ...

Drugače pa, ko sem še nekoč delal po gradbiščih, lahko rečem, da ali ti je štemarca crknila ali pa se preveč naslanjaš na njo in nima dovolj prostora za udarjanje ali pa se premalo naslanjaš. Ampak estrih je tak material, da ga brez težav še s 5 kilno macolo razbiješ, tak da bi tudi z lidla mogla štemarca štemati brez težav.

Utk ::

Če tako misliš si bolj malo estrihov razbil, ker obstajajo zelo različni, odvisno koliko peska in cementa so tist dan imeli. Tudi kamen so vmes dajali. Eni grejo bp, drugi pa držijo za popizdit.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Utk ()

TZ24 ::

Karlos, kolikor jaz vidim nimas pravilno vstavljeno dleto oz ni nasajeno v stemarco. Preveri se enkrat. Glavo moras potegniti dol in nato nasaditi dleto, v nasprotnem primeru vse skupaj samo vibrira.

PacificBlue ::

Moraš nastavit, kateri mode želiš uporabljati.

TZ24 ::

 nasaditev dleta, špice

nasaditev dleta, špice



tukaj se vidi, da dleto ni dovolj nasajeno v mašino.

d4vid ::

BorutO je izjavil:

Jaz vedno rajši kupim kvalitetno. Če treba, bom šparal 5 mesecev skupaj, da bom kupil kvalitetno, kot pa neko baterijsko napravo iz lidla ali hoferja, ki crkne zelo kmalu po intenzivni celodnevni uporabi ...
Tukajle se moram mal spotaknit. Interdiskont je po mojih izkušnjah res drek od kvalitete, ampak lidl po drugi strani, pa za tist denar ponuja ogromno. Res, za vsakodnevno profi uporabo (najbrž) ni, ampak za hobi pa vsekakor je odlično. Sploh performance serija parkside orodja je odlična, brekrtačni motorji, z zmogljivostjo makite, vendar za 1/3 cene. Baterije sicer nimajo takšne kapacitete kot piše, ampak pri moji uporabi me to ne moti, imam pa dovolj baterij, da jih menjam. Udarnega kladiva nimam baterijskega, imam pa kar nekaj drugega orodja in za niti enega mi ni žal centa. Kakorkoli, ne rabimo vsi profesionalnega orodja, kot ne rabi moj fotr računalnika s i9 in GTX3090 za brskanje po spletu.
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

miha98 ::

To bi moralo iti bolj.... Nekaj je narobe pomojem... nesi nazaj v trgovino... ali na servis....

Karlos ::

TZ24 je izjavil:

 nasaditev dleta, špice

nasaditev dleta, špice



tukaj se vidi, da dleto ni dovolj nasajeno v mašino.


No tolk, noob pa spet nisem da ne bi znal dleta vpet v štemarco :))

TZ24 je izjavil:

Karlos, kolikor jaz vidim nimas pravilno vstavljeno dleto oz ni nasajeno v stemarco. Preveri se enkrat. Glavo moras potegniti dol in nato nasaditi dleto, v nasprotnem primeru vse skupaj samo vibrira.


Na boschu drugače sploh ne gre. Potegneš dol, in slišiš ko se zaskoči. Za ziher še enkrat preverim.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Karlos ()

Karlos ::

BorutO je izjavil:

Fantje .. za čisto malo denarja so prodajali na mimovrste makitino štemarco v januarski akciji ... kdor je to zamudil, se je prav zaebal, še posebej, če je vedel, da jo bo rabil v kratkem ...

Jaz vedno rajši kupim kvalitetno. Če treba, bom šparal 5 mesecev skupaj, da bom kupil kvalitetno, kot pa neko baterijsko napravo iz lidla ali hoferja, ki crkne zelo kmalu po intenzivni celodnevni uporabi ...

Drugače pa, ko sem še nekoč delal po gradbiščih, lahko rečem, da ali ti je štemarca crknila ali pa se preveč naslanjaš na njo in nima dovolj prostora za udarjanje ali pa se premalo naslanjaš. Ampak estrih je tak material, da ga brez težav še s 5 kilno macolo razbiješ, tak da bi tudi z lidla mogla štemarca štemati brez težav.


Ok, mogoce si drugace razmisljamo kaj je "estrih" oz. obsajajo zelo razlicne izvedbe le tega.
Jaz imam priblizno takole trdoto!
How to break up concrete

In sele po ogledu tega in se parih posnetkov sem dojel, da mogoce pa ni stemarica fuc, ampak je to prevelik zalogaj za njo. Se pravi, bi rekel, da sem kupul dobro stemarco za v opeko in ploscice, ne pa za 5 cm betona.

Me zanima kako bi sele tista z Lidla se obnesla na takem betonu ;((
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

tony1 ::

Ker imaš video lahko za štos tudi pišeš slovenski Bosch professional podpori. Tam so, da jih matramo :-). Meni so pred časom odgovorili takoj.

šernk ::

Tu vse igra samo teža oz moč udarca.

ti imaš dve približno enako težki "štemarci", ki nista kos svoji nalogi. Znamka igra tu bolj malo vloge. Pojdi si sposodit močnejšo zadevo, pa glede nato da je ne rabiš držati v roki težje je bolje.
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

borut_p ::

Karlos je izjavil:

BorutO je izjavil:

Fantje .. za čisto malo denarja so prodajali na mimovrste makitino štemarco v januarski akciji ... kdor je to zamudil, se je prav zaebal, še posebej, če je vedel, da jo bo rabil v kratkem ...

Jaz vedno rajši kupim kvalitetno. Če treba, bom šparal 5 mesecev skupaj, da bom kupil kvalitetno, kot pa neko baterijsko napravo iz lidla ali hoferja, ki crkne zelo kmalu po intenzivni celodnevni uporabi ...

Drugače pa, ko sem še nekoč delal po gradbiščih, lahko rečem, da ali ti je štemarca crknila ali pa se preveč naslanjaš na njo in nima dovolj prostora za udarjanje ali pa se premalo naslanjaš. Ampak estrih je tak material, da ga brez težav še s 5 kilno macolo razbiješ, tak da bi tudi z lidla mogla štemarca štemati brez težav.


Ok, mogoce si drugace razmisljamo kaj je "estrih" oz. obsajajo zelo razlicne izvedbe le tega.
Jaz imam priblizno takole trdoto!
How to break up concrete

In sele po ogledu tega in se parih posnetkov sem dojel, da mogoce pa ni stemarica fuc, ampak je to prevelik zalogaj za njo. Se pravi, bi rekel, da sem kupul dobro stemarco za v opeko in ploscice, ne pa za 5 cm betona.

Me zanima kako bi sele tista z Lidla se obnesla na takem betonu ;((


Ce imas tega veliko, pojdi v bauhqus in si sposodi proper rušilno kladivo za 50e za vikend

IL_DIAVOLO ::

On sploh štemarce nima, ampak vibrator za drmat ploščice.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

floyd1 ::

Kot so zgoraj že povedali - za 40 let star betonski estrih rabiš veliko rušilno kladivo, vse drugo je bolj igračka. Če je spodaj kak stiropor, se da tudi z macolo marsikaj narediti, je pa jeba, če je vmes še železje.

nurmaln ::

borut_p je izjavil:

Ce imas tega veliko, pojdi v bauhqus in si sposodi proper rušilno kladivo za 50e za vikend

To. Jaz sem to delal par let nazaj, tudi dve različni "štemaricami", sem se jebal en cajt, potem pa v Bauhaus izposodit si tisto ki jo komaj dvigneš.... samo nasloniš na tla, pritisneš gumb, pa ti kar odseka kos. Pa tako kot so ti že omenili, z veliko štemarico boš lahko delal velike kose, da se boš potem manj zaje***al ko bo treba to nakladat.
"I will be quoted in someone's signature,
even if I have to do it myself!" - nurmaln

gregor_m ::

Ko smo 7 let nazaj prenavljal hišo, smo morali odstraniti cca 200m2 estriha (tri etaze), da smo polozili talno gretje. Imeli smo neko podobno masino kot jo imas ti. Z njo se je estrih razbijal podobno kot pri tebi. Po cca eni uri sem nehal ker ni slo nikamor.
Drug dan sem kupil to masino, ki je smesno poceni glede na to kako efektivna je. Ni pa to masina, ki jo bos drzal z eno roko v drugi pa imel cigaret. Po vec dnevni uporabi ti posteno zrastejo misice.

PacificBlue ::

Vidim, da lidlov parkside za 50eur boljs dela, kot tale bosch, ki je dejansko samo za ploscice razbijat in kanale za napeljavo delat.

Zgodovina sprememb…

uio ::

Ne bom pameten samo mislim da so vsa tvoja dleta prevelika za te naprave... Če more vibrirat, pomeni da mora celo dleto vleči naprej in nazaj... kar pa pri takem dletu verjetno ni lahko... Razumem da hočes skor pokonc delat, samo tale dleta bi bil v kako profesionalno zračno štemarco pasala.

Highlag ::

Ko sem se pred leti jaz lotil tlakov, sem se lotil enako. Kupil sicer še malo manjše kladivo.
Sem rekel, da nikamor ne gre in poizkusil samo z macolo. Sem imel celo podstreho nalomljeno v 2h urah. Precej hitreje in z manj truda kot z udarnim kladivom.


Je pa pri teh kladivih po mojih izkušnjah tako, da ne smeš preveč ne premalo pritiskat.
Never trust a computer you can't throw out a window

Utk ::

Ja, če je spodaj stiropor, gre, če je tlak nalepljen na betonsko ploščo, pa malo dvomim.

Machete ::

Karlos je izjavil:


In sele po ogledu tega in se parih posnetkov sem dojel, da mogoce pa ni stemarica fuc, ampak je to prevelik zalogaj za njo. Se pravi, bi rekel, da sem kupul dobro stemarco za v opeko in ploscice, ne pa za 5 cm betona.
Me zanima kako bi sele tista z Lidla se obnesla na takem betonu ;((


Lahko bi si prihranil čas in verjel že parim postom tu, da je to igrača in ne resna štemarca. Ampak ne, bom raje še forumiral in gledal videote in upal na čudež, da bo začela sama od sebe delati močneje.
LC1000|Asrock-H470PG|i7-10700K|2x16GB|RTX-3080 EAGLE|W10Pro
new Nintendo 2DS & 3DS XL|Galaxy S24+
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726260 (10541) Silici
»

S čim se lotit betona?

Oddelek: Loža
329838 (3158) SmotaniJanez
»

Štemanje kanala za kabel v betonsko steno

Oddelek: Loža
278426 (7155) Arctander
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514887 (7945) barbarpapa1
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733054 (31283) thor24

Več podobnih tem