» »

Udarna kladiva mi vibrirajo ne tolčejo

Udarna kladiva mi vibrirajo ne tolčejo

1
2
»

TheBlueOne ::

Tale Bosch je 7,5J. Jaz sem pretolkel na hisi kar dosti tudi armiranega betona z Interdiskontovo Kitajko z 12J, brez problema. Hisa koncana Kitajka ne kaze znakov utrujenosti. :)

https://www.interdiskont.si/izdelek/ele...

Ampak tudi 7.5J ne bi smelo biti ravno neuporabno?

Avenger ::

Ja, to je to, hitreje ti s to ne bo šlo na žalost, jouli so pomembni. + za Interdiskontovo 12J. Kupil sem jo, ker sem moral odštemat debelo plast z vlakni armiranega betona verjetno samo kake pol m2 ampak z manjšo štemarco nisem prišel res nikamor oz. bi delal 3 dni, pa gotovo bi se pregrevala. Tudi s to je še vedno bilo nekaj ur dela. Delal sem tudi že s tistimi profi udarnimi kladivi na zrak - če je dober beton niti s tisto ne gre kot v puter, pa je blo, kaj pa vem 50J, še zmer morš migat. Ampak 7J je res bolj malo.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

bbbbbb2015 ::

Karlos je izjavil:

Imam novi Bosch GSH 500 in še eno cenejše iz Hoferja udarna kladiva.

Sedaj moram razbiti estrih in sem z obema rabil 10 min, da sem poštemal 10 cm estriha. Občutek je kot da vibrirata in ne tolčeta.
Če bi bilo to samo z enim bi rekel da je pokvarjeno. Ampak obe štemarci sta skoraj da novi, še posebej Bosch, ki ni delal 1h.

Ali je imel kdo podobne izkušnje ali pa idejo kaj bi to bilo?


Koliko gledam sliko, narobe delaš.
Najprej, sveder imaš napačen. Rabiš ploščat, po možnosti zelo ploščat sveder oz. dleto. Kot drugič, kladivo (udarno kladivo) imaš zelo šibko. Je sicer profesionalno, samo šibko po moči.

Koliko gledam, ima to kladivo nivelacijo moči udarca. Preveri, da nimaš slučajno na majhno vrednost nastavljeno.

Potreboval bi (dokaj nepraktičen) GSH 16-30, ki je zelo velik (in težak). Vendar bo šlo tudi s tem kladivom, samo dokaj počasi.

Kot zadnje, na kladivo se moraš rahlo nasloniti, vendar ne tiščati. Ker če samo držiš, potem kladivo odskakuje. Če preveč tiščiš, nima zamaha in ne prebija. Daš nekaj teže (ne preveč) na kladivo in bi moralo iti bolje.

Ne vem, kakšno armirno mrežo ima estrih. Če zelo gosto, potem bo to kar trajalo, da stolčeš.

zlobcek ::

Nič narobe ne delaš. Tole je premajhna štemarica oz. pač, velikost narekuje hitrost dela. Tako pač je.

Jaz imam 3 za diy sceno gradnje hiše, največja fizično je tale: kitajcek. Zdaj imam dve ker se mi je ena pokvarila, sem nesel v garancijo in kar istočasno kupil novo ker sem jo rabil. Potem pa dobil še eno novo iz garancije - čar bauhausa in 5 let garancije in poceni robe. Ne pravim da je slaba, mi je preštemala ene 15m3 kamenja in žive skale.

Takšna, kot jo imaš ti na posnetku, je moja srednja varianta, potem imam pa še eno manjšo isti koncept, kot je bila nekje na linku iz Interdiskonta siva. Ta srednja je dobra za štemanje vsega, kar ni na tleh, ker je lažja.

Toolson iz bahausa je težek in ima dosti nižje obrate in močnejši udarec - takoj se čuti razlika - .
Seveda, še vedno se ne štema samo. Beton je veselje ampak s tole poceni mašino imaš vsaj malo hitreje narejeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: zlobcek ()

Invictus ::

Ta štemarca je bolj za zobe pucat :D.

OBI ima lastno znamko Lux, ima 1500 W. Špica ni ustrezna, kot so ti rekli dleto, da tolče po večji površini.

Še malo razreži z rezilko (kupi diamatni disk), potem pa začni štemati ods strani in od spodaj...

Lahjko pa si najameš, sposodiš, kako težko, z 20J energije na špici...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Sparkxl ::

Sem točno to delal pred 3 tedni. Razbijanje 5cm estriha s tako podobno igračko od Einhell...s špico. In je šlo brez problema. Mogoče je bil manj trd od tvojega, ampak v špici definitivno ni problem.
Potem pa sem se lotil plošče iz 5cm betona na 20cm cigla. Tu pa ni zmogla. Sem si izposodil tako 25kg zverino kot ste limali sem linke in je šlo skozi kot po maslu

floyd1 ::

"Star estrih" je zelo širok pojem. Eni so ga delali kot (zelo trden) beton, drugi so cement komaj videli. Prvi so po nekaj 10 letih noro trdni, če je notri še betonska mreža je katastrofa to ven spravljat. Pri starših je na platah "perlit", ki z leti že sam razpade oz. se (pod tapisoni, toplimi podi) drobi in spreminja v prah. To lahko spraviš ven že z vibracijsko šraufarco :)).

Karlos ::

Hvala vsem za vse nasvete!
Torej, verjetno smo vsi pričakovali da naj bi šlo razbijanje estriha takole: Bosch GSH 500, razbijanje estriha. :D


Torej, kaj so razile od prvega posnetka?

  1. Zaradi mraza, rabi stemarca 5 min da se ogreje! To je definitivno največja razlika!

  2. Zelo pomaga, če se prej, na vsak meter enkrat, dvakrat udari z macolo, da se v estrihu naredijo razpoke.

  3. Včasih se lepše odlomi kos, če se štema malo pod kotom.

  4. V mojem primeru, je beton na robovih ca 15cm bolj trden/kompakten, kot potem v sredini.


Tako da ja, na zacetku sem v 1h razbil 2m2, sedaj ca. 10m2. Na koncu se mi zdi tale štemarca čisto Ok za tako delo, ker je relativno lahka, in na koncu moraš večje kose razbiti na manjše kar pa mislim, da se s to lažje naredi kot z močnejšo, pri kateri verjetno ne bi rabil prej načeti estriha z macolo, samo bi pa kasneje bolj trpel z razbijanjem na manjše kose.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

BRBR ::

Iz tvojega videa je razvidno, da si se cel fino naslonil na mašino. Ne radi to tako brate (-:

Enim pač kapne takoj enim pa kasneje al pa nikoli , zlasti pri tistih, ki so se brezveze skeširali za Bosch, pride to kasneje.

Tista iz Hofra za 50 EUR je čisto ok.

Malo popusti pa bo štemalo.

Drugače, kolikor vidim, vzameš eno težko ploščato macolo, malo mahneš pa tole razturiš za tren oka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: BRBR ()

profii ::



Poglej tule štemanje za referenco... tista mala štemarca samo vibrira, potem pa prinese stroj...

BCSman ::

SCHEPPACH Rušilno kladivo AB1900, 1900W, 60J, 199€
https://www.hofer.si/sl/p.scheppach-rus...

Kaj pravite?

Steinkauz ::

Verjetno ok, je pa to precej težka mašina.
Glih za stene razbijat je nebi nucal. Če rabiš pa tlake al pa skale razbit pa bo.
Pa 5 let garancije

c3p0 ::

Resne mašine so tako pnevmatske, z ločenim kompresorjem na kolesih. S takim sem razbil 15cm beton, par m2 v roku dobre urce.
Sposodiš si in rešiš, škoda denarja za nakup, ker to rabiš morda parkrat v življenju.

Invictus ::

Dostikrat tudi hitreje razbija, če zamenjaš špico za dleto.

Sploh estrihi in tanke betonske plošče.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

BCSman ::

Kaj pa za naredit kak odtočni kanal (širina 10cm) v betonski plošči, za taka bolj precizna dela ta stvar verjetno ni primerna, saj razbije cele kose betona?
Ali se takrat uporabi špico namesto dleta?

Barbarpapa2 ::

Pozdrav.

BCSman je izjavil:

Kaj pa za naredit kak odtočni kanal (širina 10cm) v betonski plošči, za taka bolj precizna dela ta stvar verjetno ni primerna, saj razbije cele kose betona?
Ali se takrat uporabi špico namesto dleta?


Kaj pa, če s kotno brusilko (z rezalko za beton) najprej narediš utore na vsaki strani kanala, ki ga moraš narediti, potem pa vmesni material odštemaš s štemarco? Vem, je zelo neprijetno (ogromno praha), ampak potem imaš kanal točno tam, kot si ga želiš...

Lp

Jože

BCSman ::

Ja bi s fleksarco lahko kombiniral. Na prah bo tudi za gledat ker je notranja enota toplotne tam, ce ji kaj skoduje.

fikus_ ::

Zavijes v folijo in nepredusno zalepis z lepilnim trakom
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

Utk ::

Odvisno kako globoko moraš it. Če je to par cm, nareži par špur, če več kot 5 pa samo štemaj, brez fleksarce. Manj prahu, približno enako hitro, če ne hitreje.

Lowink ::

Lahko tudi delno navrtaš če je rizik poškodbe obstoječe inštalacije & prah.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vibracijski vrtalnik ali udarni vrtalnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
12726308 (10589) Silici
»

S čim se lotit betona?

Oddelek: Loža
329844 (3164) SmotaniJanez
»

Štemanje kanala za kabel v betonsko steno

Oddelek: Loža
278434 (7163) Arctander
»

Cenejša elektropnevmatska kladiva - primerjava in nasveti

Oddelek: Loža
2514891 (7949) barbarpapa1
»

Katero bormašino? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7733082 (31311) thor24

Več podobnih tem