» »

Za domače mojstre - laminati

Za domače mojstre - laminati

1
2
»

MonkeyHead ::

Estrih. Pluta se v dolgoročnem ne obnese.

softić ::

Pa estrih mora biti debel najmanj 5 cm....+izolacija spodaj

Highlag ::

Hm... Estrih je ponavadi 4-6cm debela plast betona nad izolacijo na nosilni plošči.

Pluta, ki se daje pod laminat ima debelino 3-5mm. In se ponavadi polaga na estrih pod laminat zato, da laminatna tla med hojo ne ropotajo toliko, pa še malo izolacije nudijo. Alternativa pluti so raznorazne plošče iz umetnih mas prav tako debeline okoli 3mm, videl sem pa tudi valovit karton za ta namen.

Ne vem kako je 3mm plute lahko nadomestek za 5cm betona?

PS na estrih se običajno ulije še tanka plast izravnalne mase (par mm), da so tla bolj ravna in gladka. Je tudi na osnovi cementa. Pod pluto se položi še parno oviro v obliki kakšne PVC/PE folije.
Never trust a computer you can't throw out a window

MonkeyHead ::

Highlag je izjavil:

Hm... Estrih je ponavadi 4-6cm debela plast betona nad izolacijo na nosilni plošči.

Pluta, ki se daje pod laminat ima debelino 3-5mm. In se ponavadi polaga na estrih pod laminat zato, da laminatna tla med hojo ne ropotajo toliko, pa še malo izolacije nudijo. Alternativa pluti so raznorazne plošče iz umetnih mas prav tako debeline okoli 3mm, videl sem pa tudi valovit karton za ta namen.

Ne vem kako je 3mm plute lahko nadomestek za 5cm betona?

PS na estrih se običajno ulije še tanka plast izravnalne mase (par mm), da so tla bolj ravna in gladka. Je tudi na osnovi cementa. Pod pluto se položi še parno oviro v obliki kakšne PVC/PE folije.


Prvo ne mlatim prazne slame. Imamo podjetje za talne obloge tako, da imamo prakso.
1. Med estrih in laminat se zmeraj in povsod, da pena oz folija + pena zato laminat ne ropota.
2. Izravnalna masa je 0.5-1 mm max oz. se sploh ne daje kakšno je stanje estriha to oceni parketar oz. tisti ki to dela.
Plute si v bajto ne daji ker kot sem že omenil v dolgoročno se ne obnese.

softić ::

Ne ga srat s folijo pod laminatom!!!!!!

MonkeyHead ::

softić je izjavil:

Ne ga srat s folijo pod laminatom!!!!!!

Ok vredu veste več.
Se nebom več vmešaval.
lp

krispe ::

Torej je boljša varjanta estrih?

LP in hvala za vse odgovore :)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

softić ::

Pa imaš dovolj višine?

Boš dal pluto kr na betonsko plato?

krispe ::

Ne. Če naredimo pluto tudi višina nebo ravno enaka kot tam kjer je že estrih.
Foter je samo hotel vedet kaj je dejansko bolje. Torej bo kar estrih prava varjanta, če tako pravite.

Najlepša hvala za vse odgovore. :)
MSI Z97 MPower/i7 4790K + H110/GTX 970/8GB 1866Mhz/SSD 830/760T/LG 34"

Highlag ::

A lahko vsaj poveš kaj je narobe s pluto? Me zanima namreč.
Never trust a computer you can't throw out a window

MadMax ::

Ne ga srat s polaganjem na estrih brez folije...

Kaj je narobe s pluto pa tudi mene zanima.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

krneki0001 ::

Laminat se polaga na peno. Če je spodaj samo beton, potem pod peno pride še folija. Nikakršne plute ne polagat pod laminat, ker se po parih letih hoje po njej stisne skupaj in začne razpadat, ter se spreminjat v prah.

Če že pluto, potem samostojno pohodno in nič laminata gor - ja tudi taka pluta obstaja. Pa full dobro je hoditi po njej.

Malajlo ::

Tukaj je en problemček že pri postavljenem vprašanju. Bo delal izolacijo in je opcija estrih ali pluta? To dvoje je kot štrudl ali pa pol odojka.
Torej, če delaš estrih, bo najprej položil na (betonsko) ploščo izolacijo (trdi tervol, stiropor, stirodur), folijo čez in nato estrih (ki je beton). In čez estrih bo potrebno dati še nekaj (laminat, keramiko, pluto, parket...). Ne moreš kar po betonu hodit (razen če je to delavnica ali pa garaža). Stroškov je kar nekaj.
Druga opcija pa je pluta direkt na tla (mogoče je potrebna izravnalna masa prej). Poceni in hitro, neke hude izolativnosti pa vseeno ni.
Če je to namenjeno samo temu, da se ne praši in da je lažje pometati, potem pa naj šutne čez topli pod in konec. Izolativnosti pač ni nobene.

softić ::

Človek še zmerom ne šteka , da če daš estrik je višina TAKOJ višja za 5 cm PLUS IZOLACIJA...

FOLIJE nikoli in nikdar ne POLAGAT pod laminat!!

krneki0001 ::

softić je izjavil:

FOLIJE nikoli in nikdar ne POLAGAT pod laminat!!


Zakaj ne?

simoncek ::

krispe je izjavil:

Pozdravljeni,

foter se je odločil da bo spodaj v pritličju delal izolacijo. Prva opcija je pluta, druga pa estrih.
Na pluto ali estrih bi pa potem položil laminat.

Torej katera opcija bo boljša?

LP



Če se boš odločil za pluto, ne vem zakaj je potrebno še kaj gor dajat, ker je boljša od laminata v vseh pogledih. Je pa res da je več vrst tako plute kot laminata. Laminat te pride najceneje.
simoncek

Galaxy ::

A ve kdo, kje bi dobil laminat za manj kot 10€/m^2? Gledal sem obi, bauhaus, pa se vsi laminati gibljejo od te cene naprej - v akciji pa so res samo 'grdi' primerki. Se splača odpeljat v Avstrijo?

bzzero ::

Ejsi_Disi ::

GLihkar kupu v Mekurju za 9,90€/m2
Rock n' roll ain't noise pollution!

ZaphodBB ::

Jaz sem pluto na klik - isto kot laminat polagal sam in mi je ratalo super.

Je pa zelo pomembno, da imaš RAVEN poden (ne sme biti več kot 5mm na dva metra radija razlike), če nimaš ravne podlage bo laminat pokal (začel zijat na spojih), bobnel in "plaval".

Pod laminat/pluto obvezno parno zaporo - da ne boš imel sranja z vlago v podnu.

Ostalo ti piše v navodilih.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

francek1 ::

Najbolj pomembno pri laminatu je , da se fuge pri polaganju namažejo z namenskim tesnilnilnim sredstvom. Sploh v kuhinji.
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

ZaphodBB ::

francek1 je izjavil:

Najbolj pomembno pri laminatu je , da se fuge pri polaganju namažejo z namenskim tesnilnilnim sredstvom. Sploh v kuhinji.

To je pomembno, je pa raven poden še vedno bolj pomemben.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

gazibo ::

Pri nas polagajo laminat in ker se malo maje in mi je malo sumljivo da ga polagajo na neociscen pod me zanima ali je to normalno ?

https://www.dropbox.com/s/9th9p0qmem8m6...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: gazibo ()

energetik ::

Če je samo malo neočiščen (neravninice, kamenčki do 2mm) ni panike, ker se izravna s podložno peno. Ampak tole mi deluje precej bolj vijugasto in neravno. Bi bila po mojem potreba po izravnalni masi prej. Laminat se ob pravilnem polaganju nima kaj majat, občutek mora biti trden kot na parketu.
Očitno so šalabajzerji, ki se jim ni dalo ukvarjati s pripravo tal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: energetik ()

borut_p ::

Zal ampak laminat ne bo nikoli enak parketu, ker ce bi bil ne vem zakaj bi sploh se kupovali parket.
Ze samo dejstvi da jeaminat na peni ti pove, da zadeva ni tako trdna kot parket na estrih ki je praviloma lepljen. Laminat bo imel vedno votel prizvok kar je prav smesno ko clovek po tem hodi

Barbarpapa2 ::

Pozdrav

womb, po sliki sklepam (seveda se lahko motim), da je prej bil na podu nalepljen "old scool" topli pod, ki je bil narejen na osnovi kokosovih vlaken. Pri odstranitvi se le-ta v tistem predelu, kjer je lepilo, vlakna odtrgajo (dobesedno odlušči se plast vlaken). Površina je zelo neennakomerna in IMHO neprimerna za polaganje laminata prez predpriprave.

Sem imel isto situacijo in se je mojster kar nekaj dni zajebaval, da je povsem odstranil ostanke poda, potem je pa še dvakrat izravnalno maso vlekel, da je dobil zadovoljivo ravnost. Laminat je sedaj po 15-tih letih skoraj enak, kot je bil prvi dan.

Jaz bi zadevo reklamiral!

LP

Jože

energetik ::

borut_p je izjavil:

Zal ampak laminat ne bo nikoli enak parketu, ker ce bi bil ne vem zakaj bi sploh se kupovali parket.
Ze samo dejstvi da jeaminat na peni ti pove, da zadeva ni tako trdna kot parket na estrih ki je praviloma lepljen. Laminat bo imel vedno votel prizvok kar je prav smesno ko clovek po tem hodi
Morda ima drugačen zvok, ampak če je laminat položen na izravnalni masi, s podlogo 1mm pene, je trden ko parket, preizkušeno.

ZaphodBB ::

Jaz imam v kuhinju pluto na klik (isti klinc kot laminat), pa ni nobenih problemov. Nobenega pokanja, nobenega zvoka ob hoji.

Je pa res, da sem poden izravnal. Ravno tako je res, da velika večina folka laminat kar nameče tako na hojladri.
"Naši dedje so se borili za to, da lahko odločamo
o lastni usodi - ne o usodi drugih ljudi." -jype

gazibo ::

Barbarpapa2 je izjavil:

Pozdrav

womb, po sliki sklepam (seveda se lahko motim), da je prej bil na podu nalepljen "old scool" topli pod, ki je bil narejen na osnovi kokosovih vlaken. Pri odstranitvi se le-ta v tistem predelu, kjer je lepilo, vlakna odtrgajo (dobesedno odlušči se plast vlaken). Površina je zelo neennakomerna in IMHO neprimerna za polaganje laminata prez predpriprave.

Sem imel isto situacijo in se je mojster kar nekaj dni zajebaval, da je povsem odstranil ostanke poda, potem je pa še dvakrat izravnalno maso vlekel, da je dobil zadovoljivo ravnost. Laminat je sedaj po 15-tih letih skoraj enak, kot je bil prvi dan.

Jaz bi zadevo reklamiral!

LP

Jože



Joze hvala lepa za odgovor, se bom jutri pogovoril z fanti. Hvala tudi ostalim na komentarjih

DimmniBurek ::

S čim premazati spoje laminata na klik, da je malenkost bolj odporen na vodo? V kuhinjo bom najverjetneje položil en poceni laminat, ker je mišljeno kot secondary kuhinja.
There Is No Stronger Drug Than Reality

Utk ::

Če že s čim, z lepilom, samo mislim da niti to nima smisla.
Kolk poceni pa je zate poceni? Potem že raje potegni čez topli pod. Ga vsaj ne boš menjal na dve leti.

DimmniBurek ::

Ma topli pod je zdej in je star in grd. V spalnci mam tole: Klik
There Is No Stronger Drug Than Reality

Utk ::

Ko ga boš zmočil, se bo napihnil. In čez tolk let kot imaš topli pod zdaj star, bo ta laminat še veliko grši.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Laminat, ploščice ali vinil? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
21462187 (11311) Lonsarg
»

Topli pod, laminat, parket, vinil? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11240272 (19239) SmotaniJanez
»

Itison vs. topli pod vs. les

Oddelek: Loža
283175 (2585) floyd1
»

Obnovit parket ali nanj položit laminat ?

Oddelek: Loža
4519130 (18055) logit
»

Urejam si sobo, katero talno oblogo priporočate? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6714945 (10934) c3p0

Več podobnih tem