» »

A1 modem

A1 modem

Nani69 ::

Pred kratkim smo dobili optiko in me zanima ce je kdo imel podobne tezave in kako ste jih resili oz. ali veste kaksno resitev. Problem je v tem da mi Lan vhodi omejijo hitrost na 100mbit, WAN pa je na 1000mbit, po resetu modema mi Lan vhodi dajo hitrosti do 1000mbit tako kot Wan ampak le za nekaj ur in potem ponovno pade na 100mbit, preveril sem kable po hisi in vsi so vredu.

Po A1 paketu imamo hitrost do 500mbit, dosezemo jo samo preko A1 modem Wifija in pa v Lan vhodih le ob resetu vendar po tem pade na 100 in je tam omejeno. Kontaktiral sem podporo vendar nobenega odgovora v 3eh dneh in vecih klicih.

d4vid ::

Kako si testiral kable? Kako imas drugo mrezno opremo po hisi?
Main PC: Asus PN50 | AMD Ryzen 5 4500U | 16 GB RAM | 256 GB SSD
PC2: HP Z400 | Intel Xeon L5630 | 6 GB RAM | 120 GB SSD
Laptop: HP Elitebook 840G1 | Intel i5 | 8 GB RAM | 256 GB SSD

Ganon ::

Meni je na računalniku hitrost omejevalo na 100Mb/s. Razlog? Eden izmed kablov je bil defekten.

jc ::

Jaz sem imel isti problem. Kaj imas? zyxel modem in ONT? Poskusil sem vse mozne kable, pa ni delalo. Potem pa po ne vem koliko restartih vsega skupaj je zacelo delovati samo od sebe.

Daniel ::

Ali defekten modem ali zanič kabli oz. mrežna kartica. Drugo ne more biti.

sbawe64 ::

Kupi nov 'cat 5e' kabel dolžine 2m, priklopi ga iz a1 modema lan1-4 direktno na računalnik in testiraj čez 3 ure .

Če nimaš prenosnika potem pač prestavi stacionarca.
2020 is new 1984
Corona World order

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: sbawe64 ()

Nani69 ::

d4vid je izjavil:

Kako si testiral kable? Kako imas drugo mrezno opremo po hisi?

Prej sem imel Starlink po celi hisi, delovali vsi s hitrostjo nad 100mbit do cca. 300mbit kolikor mi je Starlink dal.
Ugotovil sem tezavo, morali smo uporabiti ethernet couplerje zato da smo lahko podaljsali kable do A1 modema, brez njih imam modem sredi sobe zato jih potrebujem vendar so oni razlog da mi je hitrost omejena na 100mbit, brez je hitrost 500mbit kot mora biti.

sbawe64 je izjavil:

Kupi nov 'cat 5e' kabel dolžine 2m, priklopi ga iz a1 modema lan1-4 direktno na računalnik in testiraj čez 3 ure .

Če nimaš prenosnika potem pač prestavi stacionarca.

Kabli so vredu, problem je v couplerjih , ki smo jih uporabili da smo podaljsali kabel do A1 modema, brez njih je Lan vhod 1000/full, ko povezem z couplerji mi takoj zameji na 100/full ko gledam A1 nadzorno plosco

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Nani69 ()

Han ::

Digitusov spojnik DN-93613-1 je specificiran za CAT.6 kable.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

A1 optika v bridge mode nehala delovati

Oddelek: Omrežja in internet
334204 (136) looka
»

optika v hiši, komp se pa poveže s 100 Mbps

Oddelek: Omrežja in internet
261568 (489) globoko grlo
»

omejena povezava interneta na 100mb/s (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
533948 (1742) Invictus
»

Hitrost modema se preko kabla prepolovi, preko routerja ali switcha

Oddelek: Pomoč in nasveti
282697 (1332) Jaymz
»

T-2 pohitril dostop do interneta (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
10717512 (6912) raceboy

Več podobnih tem