» »

Hitrost modema se preko kabla prepolovi, preko routerja ali switcha

Hitrost modema se preko kabla prepolovi, preko routerja ali switcha

styled ::

Pozdravljeni, naletel sem na problem.
Imam T-2 optiko 500/100 MODEM JE INNBOX V60, ROUTER JE ASUS RT-AC68U, SWITCH JE TP-Link LS1008G (vse naprave so gigabitne).

Problem je sledeči. Če stacionaren računalnik z nastavljeno mrežno kartico (full duplex 1Gbps) preko kabla CAT5e priklopim direkt na izhod MODEMA INNBOX V60, ko zaženem test hitrosti (akostest.net) je normalna hitrost 503Mbps / 97Mbps ODLIČNO! Seveda nebom imel računalnika priklopljenega direkt na modem!
Čim računalnik z istim kablom povežem preko routerja ASUS RT-AC68U se mu downlad cca prepolovi na cca 220-240 Mbps in upload na cca 55-60Mbps. Imam tudi switch ker rabim dosti LAN vhodov za naprave in prav tako je zelo podobna hitrost če računalnik uklopim na switch cca 220-240 Mbps in upload na cca 50Mbps.8-O
Skratka čim računalnik odklopim direkt iz modema in ga vklopim v router ali switch se hitrost praktično prepolovi.

Se komu sanja v čem je težava? Brskam že več dni po spletu,tuji forumi in ševedno nobene rešitve....

HELP! 8-O

mailer ::

Imam konfiguracijo modem inbox g68 in isti router. Iz modema kabel v router in od tu 3 povezave naprej. Kabli so cat7. Poglej, če imaš v nastavitvah Asusa nastavljen kakšen limit.
Asus B560-I, Intel 11500, Corsair 16GB 3200MHz

janezvalva ::

možno, da ti router dodeli isti IP kot že obstoječa naprava.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

dela ::

Ko priklopiš preko routerja, sta vpletena dva kabla, mogoče je v drugem kablu problem. Če ne, je možno, da katera nastavitev routerja bremza vse skupaj in router z njo ne zmore takih hitrosti. Mogoče reset na tovarniške nastavitve in potem minimalno opcij izbereš na routerju, za test lahko tudi wi-fi oddajnik izklopiš. Če tu nič ne pomaga, mogoče pokličeš ponudnika interneta, če ti tisti kombo modem dajo v bridge mode, mogoče je kak konflikt, če nekateri servisi laufajo na obeh napravah. To zadnje pišem bolj na pamet, ampak se verjetno splača poskusit.

Mikrohard ::

Verjetno ti neka konfiguracija (ali firmware) na routerju bremza WAN-LAN throughput. Router naj bi bil sicer zmožen do 900Mbit/s, pod pogojem, da se HW acceleration uporablja.

Tukaj nekateri omenjajo, da jim ni šel čez 200-300Mbit/sl https://www.snbforums.com/threads/rt-ac...

Jaz bi predlagal, da najprej poskusiš factory reset routerja... potem mogoče kak drug firmware. Na koncu pa menjavo routerja za nekaj modernejšega.

ngc2392 ::

bi rekel, da je nekaj premalo ali preveč obkljukano v routerju. imam isto t2, v60 in tplinkov x50. jaz imam sicer le eno mašino na kablu, ostalo je vse na wifiju. in privzeto sem naštelal vse te novosti (ker je tudi wifi6) na vključeno. in nisem dobil več kot 150 na wifiju. no, potem pa malo prebereš in izklopiš vsa ta marketinška jajca in zdej lepo leti tudi na wifiju 300 (500 pač ne gre). skratka, domnevam, da obstaja kakšna nastavitev, ki bremza pretok (jaz sem izklopil airtime farness ipd). ali pa drug router...
United We Stand, Divided We Fall

scipascapa ::

Isto foro imam jaz, direktno 500/100...preko routerja TPLINK C9 pa max 320/80....mislim wtf?

ngc2392 ::

no, meni v servisu mašina kaže 500 (pa gre preko routerja). na kablu.
United We Stand, Divided We Fall

Invictus ::

Pri takih zadevah je v 90% kriv kabel, ki nima aktivnih vseh 4 paric, ki jih rabiš za 1gbit hitrost.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

styled ::

V mojem primeru kabel ni, ker z istim kablom sem testiral na router,switch in modem.
Na modemu je blo normalno, switch in router pa na polovicni hitrosti.

Master_Yoda ::

Kaksen CPU ima tvoj router ? Ker ko sem jaz dobil hitrejso linijo je bil moj C7 Archer dejansko presvoh zanjo (ceprav ima gigabitne porte in znotraj mreze so gigabitne hitrosti - ampak iz wan pa ni sfolgal). Sem moral nek Software Flow offloading vklopiti v firewall nastavitvah da dela hitreje.

Je pa res da je router za 60 eur ...

Kolikor vidim tukaj je tvoj router za samo 50 MHZ hitrejsi od mojega, takod a je mozno da je to krivo ...

Poglej ce imas kje software flow offloading opcijo in jo enablaj. Predvidevam da nisi flashal gor custom firmwara ala Openwrt ?
Dovie'andi se tovya sagain.

Zgodovina sprememb…

Invictus ::

styled je izjavil:

V mojem primeru kabel ni, ker z istim kablom sem testiral na router,switch in modem.
Na modemu je blo normalno, switch in router pa na polovicni hitrosti.

Če ni kabel kriv, je pa router, ki ne zmore prometa.

Namreč ni fora samo v hitrosti, je tudi v številu povezav. In to cenejši routerji hitro počepnejo, saj jim zmanjka RAMa...

Torrenti z velikim številom povezav znajo ubiti marsikateri router...

Lahko je pa tudi sam CPU prešvoh za to brzino.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

Master_Yoda ::

Master_Yoda je izjavil:

Kaksen CPU ima tvoj router ? Ker ko sem jaz dobil hitrejso linijo je bil moj C7 Archer dejansko presvoh zanjo (ceprav ima gigabitne porte in znotraj mreze so gigabitne hitrosti - ampak iz wan pa ni sfolgal). Sem moral nek Software Flow offloading vklopiti v firewall nastavitvah da dela hitreje.

Je pa res da je router za 60 eur ...

Kolikor vidim tukaj je tvoj router za samo 50 MHZ hitrejsi od mojega, takod a je mozno da je to krivo ...

Poglej ce imas kje software flow offloading opcijo in jo enablaj. Predvidevam da nisi flashal gor custom firmwara ala Openwrt ?


Kot druga opcija da probas ce te moznosti zgoraj ni je da izklopis firewall (ni ravno priporocljivo - ampak za test probaj) in Qos traffic shaping ce gre in potem testiraj hitrost.
Dovie'andi se tovya sagain.

styled ::

Zakaj pa preko switcha dobim prav tako isto hitrost kot preko routerja?
Switch je direkt vezan v modem, router prav tako direktno vezan v modem

scipascapa ::

TPLINK C9 niso jajca, ali pač?

GizmoX ::

styled je izjavil:

Zakaj pa preko switcha dobim prav tako isto hitrost kot preko routerja?
Switch je direkt vezan v modem, router prav tako direktno vezan v modem
Kako to misliš? Menda nimaš switcha povezanega direktno v modem? IP nastavljen na PC-ju? FW tudi na PC-ju?
Ali misliš, da si tako priklopil le za test zaradi merjenja hitrosti?

Sicer pa - na routerju preveri/izklopi QoS in podobne stvari (antivirus? website filtering? ...), ki se vtikajo v promet, pa potem izmeri.
Restart routerja, če slučajno nisi.
V skrajni sili tudi tovarniški reset, nastavi le nujno zlo, pa potem izmeri.
Imam prav ta router, z merlinom. Včerajšnji backup je uploadal z blizu 100 Mbit/s, tako da najmanj tako hitro mora delat - vsaj upload.
udirač => uni. dipl. inž. rač.

Invictus ::

styled je izjavil:

Zakaj pa preko switcha dobim prav tako isto hitrost kot preko routerja?
Switch je direkt vezan v modem, router prav tako direktno vezan v modem

Ker je switch butast, nima logike in samo usmeri promet naprej na router.

L2 routing, če hočeš :).

scipascapa je izjavil:

TPLINK C9 niso jajca, ali pač?

Staro revše najbrž...

Routing, firewall, QoS, pa še kaj na takem mlinčku ni ravno biser brzine...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Invictus ()

tomaz- ::

imam podoben "problem"... Optika 1000/200 , innbox U92 ,nanj pa "pripet Tp-link DECO mesh M4

Download na wifi max 500, upload v celoti 200 .. Glede na to, da naj bi šel na 5ghz do dobrih 800, tega niti slučajno ne odsegam, pa je 1 meter stran - merjeno z iPhone 11 pro max.

Imam pa eno drugo vprašanje - naj bi bila porta 3 in 4 na Innboxu v NAT . Kaj to točno pomeni ? Glede tega sem dokaj laik, ampak IMHO ni najbolj OK, saj po mojem "znanju" inam zdaj v bistvu svoj DECO router vklopljen v drug router, saj DECO dobi notranji IP, ne direktno zunanjega.. Sicer imam wifi na Innboxu ugasnjen, ampak vseeno. A en bi bilo bolje, da bi bil port, kamor je vključen DECO, v bridge modu in bi bil Innbox zgolj in samo v vlogi modema ? Ker na T-2 mi vrlo zatrjujejo da to ni problem, da ni v bridge..nA iNNBOX RAZEN deco-ta nimam priklopljene nobenega drugega PC

tomaz- ::

obstaja tudi možnost, da kabel ne bi bil "čisto OK", ker sem ga sam stiskal.. kakšen simpl recept, kako ga preverit ?

styled ::

!!!!!REŠENO!!!!!
Hvala vsem za nasvete, v mojem primeru je pomagau firmware update routerja.Imel sem že nameščen Asus Merlin vendar mi ni javu da je na voljo novejša posodobitev,namestil sem zadnjo verzijo Asus Merlin(alternativni firmware za Asus ruterje) in zdej zadeva magično deluje :D

Naj še dodam v hišnem omrežju imam 5 routerjev in 4 switche :D', preverjeno na vseh napravah iz vseh routerjev in vseh switchov, in povsod je hitrost kot more bit :D .
Prilagam še slikico ;)

 Speedtest

Speedtest

floyd1 ::

Zakaj toliko routerjev? Kot (WL) Acess pointe?

broken/link ::

tomaz- je izjavil:

imam podoben "problem"... Optika 1000/200 , innbox U92 ,nanj pa "pripet Tp-link DECO mesh M4

Download na wifi max 500, upload v celoti 200 .. Glede na to, da naj bi šel na 5ghz do dobrih 800, tega niti slučajno ne odsegam, pa je 1 meter stran - merjeno z iPhone 11 pro max.

Imam pa eno drugo vprašanje - naj bi bila porta 3 in 4 na Innboxu v NAT . Kaj to točno pomeni ? Glede tega sem dokaj laik, ampak IMHO ni najbolj OK, saj po mojem "znanju" inam zdaj v bistvu svoj DECO router vklopljen v drug router, saj DECO dobi notranji IP, ne direktno zunanjega.. Sicer imam wifi na Innboxu ugasnjen, ampak vseeno. A en bi bilo bolje, da bi bil port, kamor je vključen DECO, v bridge modu in bi bil Innbox zgolj in samo v vlogi modema ? Ker na T-2 mi vrlo zatrjujejo da to ni problem, da ni v bridge..nA iNNBOX RAZEN deco-ta nimam priklopljene nobenega drugega PC


glede na teste, je to to: https://www.digitalcitizen.life/tp-link...

styled ::

floyd1 je izjavil:

Zakaj toliko routerjev? Kot (WL) Acess pointe?


3 etažna hiša + (debele stene+ armatura), družaben prostor, delavnica. Skratka velika površina za pokrit z internetom :)

tomaz- ::

broken/link je izjavil:

tomaz- je izjavil:

imam podoben "problem"... Optika 1000/200 , innbox U92 ,nanj pa "pripet Tp-link DECO mesh M4

Download na wifi max 500, upload v celoti 200 .. Glede na to, da naj bi šel na 5ghz do dobrih 800, tega niti slučajno ne odsegam, pa je 1 meter stran - merjeno z iPhone 11 pro max.

Imam pa eno drugo vprašanje - naj bi bila porta 3 in 4 na Innboxu v NAT . Kaj to točno pomeni ? Glede tega sem dokaj laik, ampak IMHO ni najbolj OK, saj po mojem "znanju" inam zdaj v bistvu svoj DECO router vklopljen v drug router, saj DECO dobi notranji IP, ne direktno zunanjega.. Sicer imam wifi na Innboxu ugasnjen, ampak vseeno. A en bi bilo bolje, da bi bil port, kamor je vključen DECO, v bridge modu in bi bil Innbox zgolj in samo v vlogi modema ? Ker na T-2 mi vrlo zatrjujejo da to ni problem, da ni v bridge..nA iNNBOX RAZEN deco-ta nimam priklopljene nobenega drugega PC


glede na teste, je to to: https://www.digitalcitizen.life/tp-link...


Zgleda da res, hvala ti za tale link :).

Bo treba posodobit na 6e - je tale Deco xe75 kar ugoden cenovno

hojnikb ::

Invictus je izjavil:

Pri takih zadevah je v 90% kriv kabel, ki nima aktivnih vseh 4 paric, ki jih rabiš za 1gbit hitrost.

sedi ena.
Če bi bil kabel kriv, bi avtomatsko prekloplo na 100Mbit mrezo (al pa sploh nebi delal). Zarad kabla na ethernet nebo nikol razpolovljena hitrosti.

Master_Yoda je izjavil:

Kaksen CPU ima tvoj router ? Ker ko sem jaz dobil hitrejso linijo je bil moj C7 Archer dejansko presvoh zanjo (ceprav ima gigabitne porte in znotraj mreze so gigabitne hitrosti - ampak iz wan pa ni sfolgal). Sem moral nek Software Flow offloading vklopiti v firewall nastavitvah da dela hitreje.

Je pa res da je router za 60 eur ...

Kolikor vidim tukaj je tvoj router za samo 50 MHZ hitrejsi od mojega, takod a je mozno da je to krivo ...

Poglej ce imas kje software flow offloading opcijo in jo enablaj. Predvidevam da nisi flashal gor custom firmwara ala Openwrt ?


Mam isti router (oz dva razlicnih verzij) in če hočes met dobro hitrost na WAN rabis al stock firmware (leti bp 930Mbit brez nekih firewall rulov) ali pa overclock na 1ghz. Openwrt pac ne podpira strojnega NATa ki ga ima ta router oz. chipset in se potem zanasa na flow offloading za vecjo brzino. Stock pa na openwrt več k 650-700MBit ne gre (spet brez kaksni rulov).
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

hojnikb ::

tomaz- je izjavil:

imam podoben "problem"... Optika 1000/200 , innbox U92 ,nanj pa "pripet Tp-link DECO mesh M4

Download na wifi max 500, upload v celoti 200 .. Glede na to, da naj bi šel na 5ghz do dobrih 800, tega niti slučajno ne odsegam, pa je 1 meter stran - merjeno z iPhone 11 pro max.

Imam pa eno drugo vprašanje - naj bi bila porta 3 in 4 na Innboxu v NAT . Kaj to točno pomeni ? Glede tega sem dokaj laik, ampak IMHO ni najbolj OK, saj po mojem "znanju" inam zdaj v bistvu svoj DECO router vklopljen v drug router, saj DECO dobi notranji IP, ne direktno zunanjega.. Sicer imam wifi na Innboxu ugasnjen, ampak vseeno. A en bi bilo bolje, da bi bil port, kamor je vključen DECO, v bridge modu in bi bil Innbox zgolj in samo v vlogi modema ? Ker na T-2 mi vrlo zatrjujejo da to ni problem, da ni v bridge..nA iNNBOX RAZEN deco-ta nimam priklopljene nobenega drugega PC

ja, lahko ga das v bridge mode in bo potem tvoj router skrbel za NAT. Bos pa potem omejen z hitrostjo tvojga routerja, če ni sposoben 1000Mbit.

kar se pa tice wifija imas pa enostavno preslab router oz. access point in tudi wifi kartica v iphonu ni sposobna takih hitrosti. V teoriji ti router pa iphone podpirata 866Mbit, v praksi pa to pomeni nekje polovico ali malo vec tega. Torej točno kar dosegas.
#brezpodpisa

tomaz- ::

se mi je zdelo.. HVALA :)

Še eno vprašanje, če ti ni odveč: Če pustim nastavitve tako kot sedaj, da moj router dobi interni IP od Innboxa, se pravi, da sta v bistvu dva routerja zaporedno in nič ne priklapljam na Innbox+uganjen wi-fi na innboxu - bo to OK ali je bolje, če težim, da dajo v bridge mode? Ker namen imam itak nabavit precej zmogljivejši mesh sistem ( Tp-link AXE5400 Tri-Band Mesh Wi-Fi 6E System ) , pa ne bi rad, da se dva routerja kaj "kregata" med seboj, če bo Innbox deloval kot NAT skupaj z novim ruterjem..

Master_Yoda ::

Jaz imam ISPjev device v bridge mode-u ker drugace je jeba dosegati svojo mrezo od zunaj. Tako da ce bos imel kaksne serverje je pomoje boljse dati v bridge mode ...
Dovie'andi se tovya sagain.

Jaymz ::

Wifi routerji znajo bit problem ja, Innbox zgleda da dela ok.

Mam Archer ax50 in sem mogu v QoL settings ročno nastavt hitrost 500/100. Pred tem je archer max vleku 100/100. Tp-Link failure ki me je stala par ur googlanja...
...MorE BeeR...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

innbox v60u nastavitve (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8932231 (11139) Lonsarg
»

Zakaj mi IPTV deluje?

Oddelek: Omrežja in internet
215085 (3893) toro69
»

Vzpostavitev domačega omrežja

Oddelek: Strojna oprema
101512 (1361) Cofko Cof
»

Internetna povezava preko routerja

Oddelek: Pomoč in nasveti
162836 (2607) Ganon
»

Innbox v50 in ruter

Oddelek: Omrežja in internet
199865 (9392) Malajlo

Več podobnih tem