» »

Kasko - menjava naslova prebivališča

Kasko - menjava naslova prebivališča

TonyTony ::

Torej kot vas večina ve, je cena kasko zavarovanja odvisna tudi od regije, kjer si prijavljen.
Stvar je pa taka, čez 2 meseca se selim in menjujem naslov stalnega prebivališča.
Sklepam, da moram to takoj javit zavarovalnici, tako kot menjat vse dokumente.
Najverjetneje mi potem tudi popravijo premijo (podražijo/pocenijo)?
Verjetno se zavarovanje ne prekine, ampak samo popravi? Torej ne izgubiš dodatnega razreda zavarovanja, ki bi ga ob naslednje zavarovanju pridobil,
ampak se obstoječe zavarovanje samo popravi? Ma kdo izkušnje?

starfotr ::

Verjetno ti bodo ohranili ceno. Dvomim, da bodo kaj znižali, če greš iz dražje v cenejšo regijo. Podražitve so pa danes itak nekaj vsakdanjega.

TonyTony ::

starfotr je izjavil:

Verjetno ti bodo ohranili ceno. Dvomim, da bodo kaj znižali, če greš iz dražje v cenejšo regijo. Podražitve so pa danes itak nekaj vsakdanjega.


Aja vidiš, na to sploh nisem pomislil, da bi mi pocenili.
Ma ne, če mi podražijo par 10 eur me ne moti, samo ne bi rad izgubil premijskega razreda, ker se trudim napredovati proti vrhu. :)

Utk ::

Meni ne bi niti na pamet padlo, da bi zarad tega komu kaj javljal.

IL_DIAVOLO ::

Ne vem zakaj si sploh prijavljen na forumu, ce itak vse ves lol
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

delavec44 ::

Pismo komplicirate v življenju. Zavarovanje je 1 letno, premija je plačana. Sprememba naslova bo relevantna ob obnovi zavarovanja.

feryz ::

Mogoče misli razbiti avto, pa ga skrbi drobni tisk.
Odvetnikom vse prav pride. To, da je druga oseba stolkla avto, kot je na polici, še posebej.

Utk ::

Če se človek preseli, ni več ista oseba?

celje ::

TonyTony je izjavil:

Torej kot vas večina ve, je cena kasko zavarovanja odvisna tudi od regije, kjer si prijavljen.
Stvar je pa taka, čez 2 meseca se selim in menjujem naslov stalnega prebivališča.
Sklepam, da moram to takoj javit zavarovalnici, tako kot menjat vse dokumente.
Najverjetneje mi potem tudi popravijo premijo (podražijo/pocenijo)?
Verjetno se zavarovanje ne prekine, ampak samo popravi? Torej ne izgubiš dodatnega razreda zavarovanja, ki bi ga ob naslednje zavarovanju pridobil,
ampak se obstoječe zavarovanje samo popravi? Ma kdo izkušnje?


ti to resno? prvic slisim. kje je to napisano? kaksne so razlike?

tudi ce bi bilo drazje, zakaj bi izgubil premijski razred?

delavec44 ::

celje je izjavil:

TonyTony je izjavil:

Torej kot vas večina ve, je cena kasko zavarovanja odvisna tudi od regije, kjer si prijavljen.
Stvar je pa taka, čez 2 meseca se selim in menjujem naslov stalnega prebivališča.
Sklepam, da moram to takoj javit zavarovalnici, tako kot menjat vse dokumente.
Najverjetneje mi potem tudi popravijo premijo (podražijo/pocenijo)?
Verjetno se zavarovanje ne prekine, ampak samo popravi? Torej ne izgubiš dodatnega razreda zavarovanja, ki bi ga ob naslednje zavarovanju pridobil,
ampak se obstoječe zavarovanje samo popravi? Ma kdo izkušnje?


ti to resno? prvic slisim. kje je to napisano? kaksne so razlike?


Tudi par 10%. Recimo
https://avto.wiz.si/skleni?p_p_id=datae...

vnašaj različne pošte in se čudi. Kot primer 1330 ima nižjo premijo kot 6000.

wcpapir ::

Izračun premije temelji na škodnem dogajanju po davčni št. Zavarovanca, vrednosti vozila, starosti vozila, poštne številke od kje prihajaš...

Med letom se ti premija ne bo spremenila, samo naslov to je zavarovalno tehnična sprememba police. Vrjetno o pa težav ne boš imel tudi če naslova ne spremeniš...ampak kar daj, komunikacija ob morebitni škodi je lažja. Tudi bonus seveda obdržiš ;)

Nihanje premije glede na poštni predal je posledica škodnega dogajanja v tistem kraju...

delavec44 ::

Mi je pa čudno, da so na WIZu vztrajali, da vnesem pošto stalnega naslova, čeprav dejansko živim in imam prijavljen začasni naslov. Bi si misli, če jih res skrbi škodno dogajanje v mojem kraju, da bo začasni relevanten. Začasni je imel drugače nižjo premijo ;)

Zgodovina sprememb…

DePalmo ::

Nekje zahtevajo da če se ti spremeni naslov, da ga moraš v roku X dni sporočiti. Če spadajo sem notri zavarovalnice, ne vem.

Ker pa spreminjaš stalni naslov, bi pa lahko posredoval kopijo odločbe tudi na zavarovalnico oz. svojemu agentu. Škodit ne more.

Sicer pa, če imaš agenta, vprašanj njega kako to gre.

delavec44 ::

Saj lahko evidentno sporoči spremembo naslova ampak premije pa sredi leta ne bodo šli spreminjat zaradi tega.

Furbo ::

Naslov razumem, da je pomemben pri zavarovanju nepremičnine, zakaj bi bil pa pomemben pri zavarovanju vozila? :|
i5-13600K, Noctua NH-D15, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO,
Toughpower GF3 1000W, RTX3070, ALIENWARE AW3423DWF, Dell S2722QC

black ice ::

Recimo na Triglavu imas razlicne popuste, ce imas sklenjenih vec zavarovanj na istem naslovu. Glede na stevilo zavarovanj, bodisi so to vozila, nepremicnine, zivljenjska zavarovanja ipd. lahko dobis popust do ~40%. Ce naslov zamenjas, tega vec ni. Se pa to ne spremeni tekom leta ampak sele pri naslednjem podaljsanju police.

wcpapir ::

Furbo je izjavil:

Naslov razumem, da je pomemben pri zavarovanju nepremičnine, zakaj bi bil pa pomemben pri zavarovanju vozila? :|

Ker je povprečno gibanje avtomobila ponavadi v radiju poštne številke v 90% časa in se da lahko izračunati, ali je v določeni pošti večja možnost toče, poplav itd. In tudi prometnih nesreč. Tak sistem deluje že 25 let brez težav.

otago ::

Izkusnje z nemskimi zavarovalnicami. Imajo statiatiko nezgod, nesrec, zahtevkov. Pri sklepanju zavarovanja bi z mestnim naalovom imel vecjo premijo kot z ruralnim. Pojasnilo je bilo, da je vec moznosti parkiriscnih zahtevkov. Objavljen bi naj bil tudi seznam vozil, kot top 10/20 vozil kjer navecja moznost nezgod, zahtevkov. Tem si se skusal izogniti.

Lokacija torej je faktor. V slo(wiz) ali tujini.

celje ::

ta fora je samo pri tem wiz-u? kaksna je ta zavarovalnica v primeru nezgod?

ker meni pokaze za en avto 1100 eur ceneje od triglava. osnovno in kasko.

Jure14 ::

Pri nekaterih zavarovalnicah v tujini menda na višino premije vpliva tudi barva vozila. Določene barve imajo dražje zavarovanje. Rdeča, rumena

wcpapir ::

otago je izjavil:

Izkusnje z nemskimi zavarovalnicami. Imajo statiatiko nezgod, nesrec, zahtevkov. Pri sklepanju zavarovanja bi z mestnim naalovom imel vecjo premijo kot z ruralnim. Pojasnilo je bilo, da je vec moznosti parkiriscnih zahtevkov. Objavljen bi naj bil tudi seznam vozil, kot top 10/20 vozil kjer navecja moznost nezgod, zahtevkov. Tem si se skusal izogniti.

Lokacija torej je faktor. V slo(wiz) ali tujini.


Če v takem primeru izločiš H kombinacijo je slika druga. Tako delujejo vse zavarovalnice pri nas ne samo wiz.

Jure14 je izjavil:

Pri nekaterih zavarovalnicah v tujini menda na višino premije vpliva tudi barva vozila. Določene barve imajo dražje zavarovanje. Rdeča, rumena

Najdrazje so sive, črne barve. Rdeča in rumena je ugodnejša.

To se ponavadi kalkulira pri dražjih vozilih, pri cliotu je vseeno kakšne barve je.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: wcpapir ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najcenejše Avtomobilsko Zavarovanje - KJE? (strani: 1 2 3 416 17 18 19 )

Oddelek: Na cesti
910230754 (1028) Lonsarg
»

Najcenejše avtomobilsko zavarovanje (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
6917935 (3202) 2dark
»

Najboljše zavarovanje za avtomobil (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16844425 (10491) Mateja88
»

Prometna : naredil škode za 80€, sedaj moram plačat 300€ več zavarovanja (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
8018973 (15788) dj_uro
»

Odbitna franšiza + Obvezna odbitna franšiza??? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7822259 (16351) čuhalev

Več podobnih tem