» »

Postavitev zunanjega bazena

Postavitev zunanjega bazena

mick29 ::

Pozdravljeni,

Rad bi postavil zunanji bazen velikosti 5x2. Prostorsko najbolj idealna postavitev je tam, kjer je do sedaj bil vrt. Tukaj je seveda zemlja precej mehkejsa kot tam, kjer je trava

Zanima me, ce ima kdo izkusnje s tem?

Moj namen je bil zbiti zemljo z zabico, geotekstil, nasuti pesek ter postaviti tlakovce

Bi bilo to dovolj, da prenese tezo cca 10000l vode?

V kolikor ne, prosim za nasvete

Zanima me tudi, kaj je priporoceno postaviti pod bazen, na tlakovce?

Tody ::

Glede na to stran boš imel krekpko preko 10.000 litrov vode. https://www.pools.shop/sl-SI/intex/fram... tukaj pravijo 56.000 kar je tm 56 ton?

Tukaj so se pa razpisal o tvoji dilemi.

https://www.pools.shop/sl-SI/info/magaz...

feryz ::

Kakšnih 56 ton!?
5x2 je 10, pri metru vode bo 10 ton.
Ponavadi je višina vode kakih 1,2 metra, torej 12 ton.

Plan je popolnoma ok, glej le, da bo čimbolj vodoravno.

Tody ::

Ja na zgornji spletni strani tako piše :) Zato sem rekel da naj pogleda kak bazen bo kupil :)

feryz ::

Ja, ampak 9 x 5 ni enako 5 x 2.

Tody ::

To je res... zgrešil prvo cifro :)

DamijanD ::

pa v bistvu je pomembna samo višina vode - ker samo to vpliva na težo / enoto površine oz. po domače na tlak.

fikus_ ::

Plan je ok. Glej, da bo podlaga res ravna in vodoravna, sicer je moznos, da se bo bazen zacel nagibati.
In se to, priložene črpalka in filtri so na spodnji meji uporabnosti, ce imas moznost nabavi z 2x zmogljivostjo.
Učite se iz preteklosti, živite v sedanjosti in razmišljajte o prihodnosti.

brbr21 ::

Malce večji bazen (7,5x3,5) in podobna situacija. Večina bazena na travi cca 1,5m pa na delu kjer so bile prej grede z malinami. Zemljo smo malo zbili in s peskom ter tlakovci zravnali. Žal pa preskočili žabo in se je na delu kjer so bile maline pogreznil za cca 5+cm. Obvezno žaba! Aja pa 115x šibaj z vaservago, štrikom in/ali ravno štango gor in dol po celi površini, da bo površina res ravna in v vaservago. Z višino vode pri poševni podlagi postanejo sile na stranice neprijetno velike in ni hec.

MIHAc27 ::

Oče ima bazen... non stop nekaj. Po 1 ali dveh let se je tudi pri njemu zemlja posedla, in je počila betonska plošča.... pač non stop je nekaj zamakalo.
Na koncu je obupal in čez bazen napeljal plastično prevleko, tko da sedaj je ok.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihljivi masazni bazeni - izkusnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6920021 (690) Buggy
»

Izkoriščenje deževnice (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10217535 (4963) BorutO
»

Vse o bazenu (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13043706 (8954) robertko
»

Kakšno tesnilo je tole

Oddelek: Loža
81286 (974) Anney
»

Postavitev bazena

Oddelek: Loža
2613283 (12318) Saladin

Več podobnih tem