» »

Vse o bazenu

Vse o bazenu

1 2
3
»

Bellzmet ::

Samo za nasvet. Če kupujete te okrogle easy set varinate bazenov (mehke platnice) je res NUJNO, da so na absolutno ravni podlagi. Če nimate ravne podlage je brezveze kupiti.

francek1 ::

Bellzmet je izjavil:

Samo za nasvet. Če kupujete te okrogle easy set varinate bazenov (mehke platnice) je res NUJNO, da so na absolutno ravni podlagi. Če nimate ravne podlage je brezveze kupiti.

Seveda to piše tudi v navodilih. So pa nekateri kot ponavadi pametni in potem poplavijo spodnjo parcelo...
Kdor se je že rodil učen se lahko reži...

Bellzmet ::

Ja itak da piše in itak sem bil pameten:) ...pa ni bilo najbolje, zato pa nasvet, če kdo forum bolj upošteva kot navodila:)

Malajlo ::

Par sezon sem imel postavljenega na terenu, ki je malce visel, pa ni bilo nobenih problemov. Lansko leto sem zniveliral izključno zato, ker so se pod višjim robom zbirali mrčes in plavajoče smeti.
Ko smo že pri plavajočih smeteh - razen z mrežico, a obstaja kaj podobnega plavajočemu skimerju, pa da je kaj haska?

terezijslo ::

Mi smo se pa odločili, da bomo doma postavili pravi bazen, pa se sedaj ne znamo odločiti med dvema ponudnikoma:
- http://www.vse-za-bazen.com/
- http://www.bazeni.com/

Jih kdo pozna? So vam kateri izmed omenjenih že gradili?
Ali pa kateri drugi pa ste bili z njimi zadovoljni.

JanPa ::

Pozdravljeni,

poletje se bliža, vroče je že, bazen pa še kar manjka.

Ker nam finančna plat predstavlja oviro ne bomo gradili bazena ki stane cca 5-10.000 EUR (če mi ga kdo KVALITETNO zgradi za manj je kralj)!

torej kupili bomo "montažni" bazen, Bestway ali Intex.

nekaj me zanima..

kolikšna naj bo višina? 76cm? 1m?
kaj pa filter? so res tej ki pridejo zraven (na kartrušo) tako zelo ne uporabni? je velika razlika z peščenim?
se splača kupiti dozator klora ki pride po filtru? ali je ok tudi tista reč ki "plava" na vodi in dozira?

TNX

Malajlo ::

Odvisno od obremenitev vode. Če se kopajo samo mulci (malo manj se potijo, kot stari hropci), ki si vedno umijeo noge prej, potem gre skozi tudi s kartušnim filtrom in redno kontrolo parametrov vode (pH predvsem).
Klor uporabljam granulat, ki ga raztopim v vodi in zlijem ob robu. Priporočljiv je šok s klorom na par tednov.
V tisti plavajoči jebi imam multifunkcijsko tableto (četrtino), drugo četrtino zdrobljeno dam kar v filter (na zunanjo stran, na notranji je pumpa).
Vsake kvatre vodo zbistrim s pripravkom, ki "zakosmiči" umazanijo. Potem posesam.
Pa pH držat v čim bližje nevtrali. pH 7,2 - 7,4 je priporočen, se mi zdi. Bolj ko je voda izven nevtrale (meni vedno postaja bazična, pH 7,6 je voda že motna), slabše izgleda.
Samo deset jurjev za bazen? Z vso tehniko zraven? Delam ribnik in me bo malo večja mlakuža koštala jurja, pa bo vsa tehnika DIY. Je pa planiran tako, da bo v navezi s plavalnim (v prihodnosti) namenjen za regeneracijo.

JanPa ::

Zdravo, Hvala za informacije.
Namrec imam možnost dobiti nov zapakiran iz trgovine bazen Bestway pro steel 10m3 vode..cca..V vsem..Od lestve do pokrivala in seveda filter + dozator klora...Za 250eur
Ampak je filter ta na kartušo

Za 10k se komot naredi, sosed ima 40m3 velik bazen ki ni le kvadratne oblike pa ga je prišel z čisto vsem (in ni aparat ja komponentah..Vse tip top) tm 8k ?

Malajlo ::

Deset kubikov pa le skozi peščeni filter spravi. Kartušni so hobi varianta za tiste napihljive.

JanPa ::

Zdravo,

ampak tako je v kompletu od Bestway...vse skupaj je v škatli.
Sem pa gledal da bi kupil samo tak bazen..je samo "gol" bazen čez 200eur..ker je tisti steel pro al kaj je že..
Sicer pa se dobijo peščeni filtri z črpalko tam 3+ m3/h z 20 kg peska za cca 120 eur (+ pesek)..Bestway ali Intex..par eur razlike.

morosito ::

rabim en nasvet za bazen
zanimam se za sončne kolektorje ki grejejo vodo v bazenu; sem vprašal vse možna podjetja pa nihče nič ne ve o temu.

zanimal sem se za vakumski paneli...ki so sedaj ful poceni....grela bi se voda v bazenu ampak problem je ker voda v bazenu je 2/3 slana (črpamo vodo iz morja in jo mešano z deževnico) ki je dejansko lažje vdrževanje kakor bi v sladko vodo daja klor ki mi klor prej uničuje cevi in filtre v pumpi medtem pa slana voda in tudi klora uporabljam zelo manj oziroma skoraj nič.

bi panele s slano vodo uničil takoj?

zk_eu ::

Da ne odpiram nove teme.

Doma imamo letos prvič manjši bazen 3,55m x 1m.

Ga redno čistim, tako z mrežico kot s sesalcem, tako da imam vedno čisto vodo ter sem pozoren oziroma uravnavam ph vrednost ter vrednost klora.

Na vsakih nekaj tednov naredim tudi klorni šok.

Nimam nobenih alg. Me pa vseeno zanima ali je priporočljivo menjati vodo? Sedaj jo imam notri okoli 2 meseca. Kolikor sem bral to temo, vode ni potrebno menjati?
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

Malajlo ::

Dokler je čista, zakaj bi menjal? Piješ je ne, da bi bilo not kaj strupenega pa tudi ni verjetno.

zk_eu ::

Super, hvala :). Pri takšnih stvareh vseeno raje vprašam.
Non omne, quod licet, honestum est - Ni vse, kar je dovoljeno, tudi pošteno.

koyotee ::

Letos bomo prvič postavili bazen za tamalo(244*76) s filtrom in original intex grelcem 3kw.
Katere kemikalije rabim?
Klorove tablete tamajhne pocasi topne?
Algicid?
PH granulat?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dimnik ::

Klorove tablete oz imaš multitabs, odvisno od dozirnika, če je za majnhe ali velike tablete

Ph imaš minus in plus, po vsej verjetnosti boš rabil minus

Pa en set za testiranje vode bos rabil

Jaz rabim še klor granulat, ker tablete ne zadostujej(cca20m3 vode)

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: koyotee ()

Dimnik ::

Pa še algicid
Za klor granulat boš pa videl, če bo zadosti multitableta, če ne nabaviš granulat. Kot sem napisal meni je tableta premalo in moram dodatno dvigovat klor na cca 10dni

koyotee ::

Ja sej algicid naj bi bil v multitabsih?
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Dimnik ::

Ja, ampak premalo, boš rabil algicid, drugače bos imel sčasoma spolzki bazen(alge) najbolj občutiš na tleh, sploh ko se voda preveč segreje od sonca, se kar hitro spreminja stanje

robertko ::

Pozdravljeni.

Letos bomo prvič uporabili solinator Intex, za vzdrževanje vode.
Ali kdo uporablja omenjen način, rabil bi par nasvetov.
Hvala, Lp.

4ever ::

Pozdravljeni, kupljen imam okrogel intex bazen 3.66m x 1m. Namen ga imam postaviti ob hišo, kjer imam zdaj kamenčke. Kako pripraviti podlago za bazen? Bo mivka čez kamenčke in plast stirodurja najboljša opcija? Rad bi preprečil poškodbe dna bazena:|
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

wcpapir ::

Mi imamo bazen s trdimi stenami-okrogel tista pločevina že 8 let. Folijo smo menjali 3x, točnih mer ne vem vem da gre noter 12 kubikov vode.

Naredili smo "izkop" cca 25cm, spodaj smo dali pesek (pod pesek filc, da se material ne meša) za izravnavo cca 15cm peska in nato stirodur 5cm tako je bazen še vedno 4-5 cm pod nivo okolice in se je točno prilegal odprtini. Na stirodur smo dali še filc in ga obrezali, zakaj ne vem-zdelo se nam je fajn in imeli smo ga. Poškodbe dna niso nobeden problem, najbolj pomembno je, da imaš res ravno podlago na vago, drugače ti ga vedno nekam tišči.

Okoli bazena smo dali tisto zadevo, da ne raste trava in do nivoja dosipali rečno kamenje, tako lahko normalno kosimo okoli, da ne trkamo v bazen.

Z rednim kloriranjem in vzdrževanjem vode smo jo imeli tudi po 3 sezone isto vodo pa je bila kristalno čista. Sedaj ko so mali otroci jo menjamo vsako sezono pomladi-meni se zdi sicer bedarija ampak nimam rad jezikove "župe"., vedno ko naliješ novo se začnejo problemi znova.

Takrat je bazen stal 250eur, folija stane nekaj manj kot 100eur v lokalni trgovini in je vedno na zalogi, okvir- tisti pleh je še v vrhunskem stanju. Pumpo pa smo že tudi menjali ene 3x-trenutno deluje že drugo leto začasna iz enega poceni bazena in ji dobro kaže.

Bazen imamo na vikendu, tako da vode ne kontroliramo vsak dan, to je dokaz da ne rabiš vsak dan gledat noter in zapravljat svojih živcev ter časa. Doma ga nebi imel, ker potem bi deca vsak dan skakala noter in bi vrjetno vodo menjaval 3x na sezono.

4ever ::

Super, hvala za izčrpen odgovor. Kaj pa če bi dal na vrh kamenčkov samo pesek in zaščitno folijo od bazena, bi bilo tudi dovolj?
I5 4460 | 8GB Corsair Vengeance | B85 Anniversary | BX200 240GB |
Gigabyte GTX 960 4GB | CM GM 450 | 1TB WD Blue

kriptobog ::

Obstaja kakšna pametna alternativa kloru?

m0LN4r ::

Zadnjih par let je enostavno premrzlo, bazena brez ogrevanja se sploh ne splaca postavit za tista dva tedna, ko je vroce.

kriptobog je izjavil:

Obstaja kakšna pametna alternativa kloru?

Kis essence
https://www.youtube.com/user/m0LN4r

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: m0LN4r ()

Dimnik ::

m0LN4r je izjavil:

Zadnjih par let je enostavno premrzlo, bazena brez ogrevanja se sploh ne splaca postavit za tista dva tedna, ko je vroce.

kriptobog je izjavil:

Obstaja kakšna pametna alternativa kloru?

Kis essence


Raje se ne oglašaj s takimi....

kriptobog je izjavil:

Obstaja kakšna pametna alternativa kloru?


Jaz razmišljam o tem

https://www.pools.shop/sl-SI/filter-nap...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dimnik ()

johanblond ::

kriptobog je izjavil:

Obstaja kakšna pametna alternativa kloru?

Dimnik je izjavil:


Jaz razmišljam o tem
https://www.pools.shop/sl-SI/filter-nap...

Ena majhen komentar, to je generator klora, tako da dezinfekcija vode tudi tu poteka z uporabo klora (ki ga sicer ni potrebno vlivati notri), ampak ga generira aparat preko kloridnih ionov (zato pa moraš dodajati sol).

wcpapir ::

m0LN4r je izjavil:

Zadnjih par let je enostavno premrzlo, bazena brez ogrevanja se sploh ne splaca postavit za tista dva tedna, ko je vroce.

kriptobog je izjavil:

Obstaja kakšna pametna alternativa kloru?

Kis essence

Na kaki nadmorski visini pa zivis?

robertko ::

kriptobog je izjavil:

Obstaja kakšna pametna alternativa kloru?


Ja, kot je že omenil @Dimnik je ta alternativa klor generator.
Ko enkrat poskusiš, rečeš nikoli več klasičnega kloriranja..

robertko ::

Če bi kdo potreboval sol za bazene, na štajerskem koncu.
Lahko preko ZS.
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Napihljivi masazni bazeni - izkusnje (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5517434 (1895) ales85
»

Postavitev bazena (strani: 1 2 )

Oddelek: Šport
5011017 (7955) Malajlo
»

Bazen - vprasanje

Oddelek: Loža
419878 (8089) Unknown_001
»

Vzdrževanje bazena

Oddelek: Loža
4122295 (16933) terezijslo
»

Postavitev bazena

Oddelek: Loža
2613045 (12080) Saladin

Več podobnih tem