» »

Postavitev bazena

Postavitev bazena

dolfi ::

Sj vem da, ne spada ta tema v to področje, ampak vseen a kdo ve kako podlago naredit za bazen.
Kupo sem ga v intersparu, ima napihljiv rob in je velik 4.5mx90cm. Postavil ga bom na travo, nekateri pravijo da ga lahko dam kar na travo, drugi pa da je treba peno dat spodej????

add: a potem lahko vprašam ZAKAJ daješ sem če veš da ne gre????
  • spremenil: gkovac ()

Saladin ::

Lahko ga daš na travo, samo pazi, da ne bo kaj ostrega spodaj. Vedi, da se ti bo trava pod bazenom posušila po določenem času. Pena je za izolacijo (tako fizično kot toplotno) zato jo kar uporabi, če jo imaš (kakšne stare odeje imajo lahko isto funkcijo)
Samo pri tako velikem bazenu pazi na stroške vode, ker se pozna. Pa tabletke in opremo za klor nabavi, če misliš imeti isto vodo več kot teden dni notri.
Bazen z vodo je potrebno čistiti in vzdrževati, ker ti potem užitek kaj hitro mine.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

MTm2H37rqt7B ::

Jah dobro je poskrbet za podlago. Mi ga sicer nimamo na travi vendar na pesku. Kaj smo naredili:

Prvo smo dali mivko, potem pa tisto plastiko ko ima "joskice" oz. okrogle cepke vn. Cez pa 5-6mm peno.

dolfi ::

V bazen gre 10000litrov vode (velik strošek), rad bi ga pa imel celo poletje postavljenga. Zanima me kaj vse bi moral dati v vodo, da bi se obdržala nekaj časa.

Najprej dam mivko, da poravnam tla, potem sem mislil dat polvilinil in na koncu še 5mm peno.
A bi lahko dal brez pene???

Poldy ::

Če lepo skrbiš za bazen, je voda notri lahko dlje časa:
Ko bazen ne uporabljaš, ga pokrij.

-Klor tablete - da je vse skupaj higienično.
-Dodajanje "modre tekočine" - proti algam.
-PH stabilizator? Če ga uporabljaš, potem nimaš mastne kože, ko stopiš iz bazena.
-Še neka čudna snov, ki nase veže mikro delce, ki se potem potopijo na dno, da jih lahko posesaš. Za bistro vodo seveda.

Dobi se tudi tabletke, s katerimi lahko preverjaš vsebnost klora in pa PH.

To bo pa tudi vse.

robert512 ::

in pol se gres namakat v ta kemicni koktejl ? :\

Poldy ::

Takšno vprašanje sem pričakoval... Verjetno, če si kupil bazen, gotovo hodiš tudi na "prave" bazene. Verjemi, da domača kemična zmes ni 10% zmesi, ki jo pripravijo na javnem bazenu... pa vsi preživijo.

;-) ::

10000litrov ni velik strošek...kubik je 18 sit...

smetko ::

Poleg kemikalj katere daš v vodo moraš tudi vodo vsakodnevno prefiltrirati preko filtra (kartušni ali peščeni). Vsak dan naj bi šla skozi filter toliko vode kot jo je v bazenu(vsak dan naj bi se cetotna količina vode v bazenu prefiltrirala).
glede kemicni kokteja pa sledeče:Tudi v pitni vodi iz pipe imaš klor.

Poleg tablet klora rabiš še klor granulat in to zato ker je priporočljivo vsaj enkrat mesečno izvesti klor-šok (ta traja približno 3 dni in takrat voda ni primerna za kopanje)
PH stabilizaror je ponavadi kislina (PH-), saj bi voda postala drugače alkalna.Tudi skoraj vsem sadnim sokovom je dodana kislina.
Ostale kemikalije pa se dodajajo bolj občasno po potrebi.

Za začetek se najbolj izplača kupiti starter kit v katerem imaš ponavadi klor tablete, klor granulat, ph-,algicid in kit za testiranje vode glede PH vrednosti in količine klora v vodi. Mislim da pri nas pripravlja tak kit firma Stotinka in notri so tudi uporabna navodila za vzdrževanje vode v bazenu.

Namesto klora pa se lahko uporablja aktivni kisik, vendar je ta metoda nekoliko dražja.

Ceni vode pa je treba ponavadi dodati še razne davke in takse in pa kanalščino (katera je velikokrat večja kot cena vode).
No comment

BendeR ::

Mi mamo tak bazen že 2 sezoni (zdaj bomo postavljali v 3.). Vodo imamo po dobra 2 mesca (junija postavimo, avgusta spučemo). V bazenu imamo le plovec s klorovo tabletko (oz. polovico lete, ker se pač gleda na količino vode). Pri tem pazi, da ti tabletka (oz kos od nje) ne pade na dno, ker ti razžere barvo bazena na podnu.:8)

Vodo vsak dan čistimo z mrežico in ga čez noč pokrijemo. To je to. Nobenih kemičnih koktejlov. Ni nobenih alg, nobene masne kože ...

Navsezadnje pa za kako urco vklopiš še filter in uživaš. :D


Glede postavljanja bazena pa pazi na RAVNO podlago. Mi smo ga lani malo zajebali in smo bazen prestavli na drug konec. Sicer smo nekaj kopali zemljo in ravnali zadevo, a očitno ne dovolj, ker je teža bazena potisnila na novo naneseno zemljo navzdol in je malo visel (3cm razlike). Na tla pa smo dali v prvi sezoni stari "topli pod", lani pa polvinil. Pena ni potrebna. ;)

Saladin ::

E to sem hotel slišati!

Bazen imam drugo leto, sedaj prvič uporabljam klorove tabletke z plovcem in v planu sem imel le ta klor kot dodatek in nič drugega.
Prav tako počistim z mrežćivo, ponoči pokrijem,...
Mi pov eš, kolikšno koncentracijo klora uporabljaš v bazenu?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

BendeR ::

Na embalaži od klorovih tabletk imaš za koliko kubikov je ena tabletka. No, pol pač izračunaš. Pri naših je tabletka za 10 kubikov, mi imamo 5 in dam pol tabletke. Seveda sproti dodajamo, da je skoz konstantno. :)

misso ::

Glede vode pa če si v dobrih odnosih pri gasilcih jih malo kontakteraj pa boš vedel koliko te bo koštala voda če ti pripelejo gasilci, boš ga imel za 30 minut polno, odvisen koliko deleč je treba cisterno napolniti8-)

Saladin ::

Bender - Saj se ravnam po navodilih, samo me zanima, če si dal več od predpisanega notri, maksimalno vrednost ali je že dovolj srednja koncentracija?
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Matev ::

Kupo sem ga v intersparu, ima napihljiv rob in je velik 4.5mx90cm.


koliko je velik ta tvoj bazen?

Matek ::

Emmm, pejstu si si odgovor. 4.5 m x 90 cm - torej 4 in pol metra premera, 90 cm globine.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

bond007 ::

Velik?
Verjetno je okrogel in ima 4,5m premera. Globna pa pač 90cm.

Matev ::

90 cm
a ni to malce malo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

dolfi ::

Bazen sem postavo, uravnoveso ph in klor, jutr pa kopat če bo lepo vreme. Zanima me kdaj vklopite črpalko, kolk časa pred-po kopanju???
Za namakat pa dolgcajt preganjat je 90cm čist ok.

BendeR ::

90 cm
a ni to malce malo


Ti bazeni niso namenjeni plavanju, ampak osvežitvi. ;)

smetko ::

Črpalko mi ponoči vkljaplja ura (je pač nočna tarifa elektrike cenejša). V dobrih starih časih, ko je elektro imel poceni tarifo tudi podnevi (od 15-17 ure) sem imel črpalko vključeno tudi v tem času.
No comment

robert512 ::

kolk ti pa rabi crpalka, 10 KW ? :P

smetko ::

na mesec res porabi okoli 10 KW kajti pumpa dela vsak dan 4-5 ur in to vsak dan(sedaj si pa sam izračunaj moč motorja>:D).
Morda se ti zdi to majhen prihranek, vendar pumpo sem nastimal na uro ker se mi ne ljubi vsak dan pazit na to kdaj je pumpa vključena.
Za čiščenje bazena pa je tudi vseeno kdaj se čisti, važno je da se voda vsak dan prečisti.
No comment

robert512 ::

ne resno kolk mocno pumpo mas za bazen ?

Matev ::

ob takem nalivu kot je danes bi lahko o kakem zbiralniku deževnice razmišljali

imaš čisto vodo kar iz neba

Amonra ::

Drugač pa v OBI-ju dobiš univerzalne tablete za čiščenje vode (klor,alge itd.)cena je okrog 5500 SIT
not je 10 tablet. 1 tableta je za 30.000 l vode.Zračunaš kok vode maš not in razdeliš tabletko na tok delov .Daš v plovc in traja cirka 7 dni

Saladin ::

V Merkurju imaš velike klorove tabletke (mislim da jih je not 6) po dobra 2 jurja, v 5 hektov dam dve notri in zdržijo 2 tedna.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

čiščenje deževnice (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5324884 (14863) Apple
»

Vzdrževanje bazena

Oddelek: Loža
4122371 (17009) terezijslo
»

Črpalka+filter za bazen

Oddelek: Loža
179277 (4330) bastadu
»

Družinski izlet za 1.maj

Oddelek: Loža
213807 (3068) jype
»

VODNO - LEP IZGLED

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322799 (2190) burek8

Več podobnih tem