» »

Externe enote in Linux

Externe enote in Linux

Dinko ::

Zanima me kako bi skonfigureral disk (iomega HDD 120 GB USB) in Pecko (FRISPYII) Oboje je USB 2.0 in ne zanm skonfigurerati v Mandraku 9.0...... Prosim pomoc..... Zelo bom hvalezen:)
Dinko

dr.J ::

Ni čudno, da ti ne rata, ko pa niti ne znaš izbrati ustreznega oddelka foruma.

Malo pobrskaj pod Operacijskimi sistemi, tam je ena zadeva, ki ti utegne pomagati.

moj_nick ::

Disk:
modprobe ehci-hcd
modprobe usb-storage
mount /dev/sda1 /mnt/poljuben-direktorij_npr_usb-disk

Katera firma izdeluje tvojo pečko?

iso2000 ::

Jaz lahko le povem, da odkar uporabljam Suse 9 Pro mi delujejo vse stvari preko USB-ja in to celo brez kakšnih ročnih nastavitev. Tako uporabljam Thumb drive (USB ključ 128MB) pa čitalec kartic mi tudi deluje bp. Printerji na USB tudi. Skratka pravi Plug&Play. Sem zelo zadovoljen, ker mi končno vse deluje tudi pod Linuxom.
LP

dr.J ::

Čitalec kartic tudi? Prosim, malo razloži - za kateri čitalec gre, in ali rabiš kak poseben program za delo z njim.

moj_nick ::

Moraš vedet, katera firma ga izdeluje in potem samo izbereš pravi kernel modul. Simple as that.

dr.J ::

Mah, ite ali nekaj takega. Bil je zraven soyo plate. Bom pogledal, samo se mi zdi, da ne bo nič.

iso2000 ::

Čitalec temelji na Cypress chipsetu. Drugače je ena leva "Made in Taiwan" firma. Ne potrebujem nobenega dodatnega programa. V 9ki je nek Plugger, ki deluje v ozadju in ti ga samo odpreš iz task-bara in za čitalec izbereš naj ga aktivira in že imaš na namizju ikonco novega diska. Za USB diskec pa ga samo priklopim, počakam par sekund in ga avtomatsko mounta in pokaže ikonco na namizju.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"Zmrzovanje" računalnika?

Oddelek: Pomoč in nasveti
163284 (2992) Hayabusa
»

Dell vs Hp

Oddelek: Kaj kupiti
313276 (2380) solatko
»

[Linux][Ubuntu] Inštalacija dodatkov na prenosniku

Oddelek: Operacijski sistemi
142100 (1995) Looney
»

Pomoč! Izbrisal sem filmček z digitalca!

Oddelek: Zvok in slika
161789 (1471) baron21
»

Suse 9.0 (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
664837 (4123) moj_nick

Več podobnih tem