» »

"Zmrzovanje" računalnika?

"Zmrzovanje" računalnika?

MIRKOKING ::

Zdravo,

prosil bi vas za pomoc pri naslednji tezavi:
Po nadgradnji racunalnika, racunalnik obcasno(vcasih po 5min, vcasih po 4h) zmrzne. Do sedaj mi je zmrznil v googlu, wordu, vlc, medtem ko v igri nikoli.

1.Namesto Windowsa 7 32 sem namestil windows 7 64, naredil se enkrat fresh install in zadeva se vedno freeza.
2.Nadgradil sem RAM-e iz 4GB na 8Gb ddr2--memtest86 ni nasel nicesar, nato sem vzel stari palcki ven in je ponovno zmrznil, nato sem vstavil samo stari in je ponovno zmrznil. Se pravi rami niso problem.
3. Vgradil sem novo graficno asus hd7790 namesto nividie.Program za testiranje ni nasel nobenih napak, igre dobro delujejo.
4. Vgradil sem Samsung SSD evo 120gb in nanj nalozil windowse. Ko zmrzne racunalnik enkrat rdeca lucka ugasne, drugic pa zari. Samsung magician pravi, da je zdravje dobro. Check disc tudi ne najde nicesar.
5. Spreminjal sem iz AHCI v IDE, ker ni zaznalo starega hdd.
6.Posodobljeni so gonilniki in pociscen register. Temperature so normalne.
7. Dnevnik dogodkov ne zazna nicesar...
Maticna plosca gigabyte ep43-ds3l, nic ni napihjeno...

Prosim za vaso pomoc.

hojnikb ::

kaj če daš staro nvidio, je kaj bolje ?
napajalni je kakšne ?

kaj pa menjava na star disk...
#brezpodpisa

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: hojnikb ()

MIRKOKING ::

Sumim, da je nekaj narobe s SSD, zato ga bom lepo odklopil in probal na hdd. Ssd bom pa posodu prijatlu, da ga bo stestiral. Napajalnik je 550w in ni opaznih nekih odstopanj. Hvala za nasvet.

mihibo5 ::

MIRKOKING je izjavil:

Napajalnik je 550w in ni opaznih nekih odstopanj.

Bolj natančno...

Tomson ::

Pri teh "zmrzovanjih" je lahko en kup zadev. Sem v vseh letih imel več računalnikov, ki so na različne načine zmrzovali. Razlogi so bili povsem različni: memorija, osnovna plošča, HDD/SSD in napajalnik. Lahko je pa tudi kaj softwerskega ... skratka, good luck! :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

MIRKOKING ::

mihibo5 :: danes, 15:34:15citiraj
#
MIRKOKING je danes ob 15:23:35 izjavil:
Napajalnik je 550w in ni opaznih nekih odstopanj.

Bolj natančno

Na te stvari se ne spoznam najbolje. V HWMonitorju sem primerjal napetosti(voltage), pa so bile vse taksne, kot je treba.(ram,cpu...). tudi dovolj mocan bi moral biti za nove komponente, je pa res, da je iz leta 2008. Verjetno je ssd problem, bom stestiral konec tedna. Hvala vsem za nasvete. Je pa zelo neprijetno, ko ne ves kaj je narobe.

Lastnosti pred nadgradnjo:
TRON EXTREME Q8400 Vista Home Premium Intel(R) Core™2 Quad Q8400 2,66GHz RAM 4GB DDR2 800 MHz Disk WD 640GB SATA2 7200obr 16MB DVD-RW 20x NEC AD-7201S LightScribe VGA PCIe GF GTS 250 1GB GDDR3 LAN 1Gbps, WLAN 54 Mbps Prostorski zvok 7.1 ATX ohišje LC Power PRO-906B 550W LC Power napajalnik 10x USB 2.0, čitalec kartic Windows Vista Home Premium SLO

Zgodovina sprememb…

ST-777 ::

@MIRKOKING, tvoje ohišje LC PRO-906B skupaj z vgrajenim napajalnikom stane pri nas 79€. To je nizka cena in za tako nizko ceno napajalnik najverjetneje ni kakovosten, ter je vzrok težav v tvojem računalniku.

mihibo5 ::

MIRKOKING je izjavil:

mihibo5 :: danes, 15:34:15citiraj
#
MIRKOKING je danes ob 15:23:35 izjavil:
Napajalnik je 550w in ni opaznih nekih odstopanj.

Bolj natančno

Na te stvari se ne spoznam najbolje. V HWMonitorju sem primerjal napetosti(voltage), pa so bile vse taksne, kot je treba.(ram,cpu...). tudi dovolj mocan bi moral biti za nove komponente, je pa res, da je iz leta 2008. Verjetno je ssd problem, bom stestiral konec tedna. Hvala vsem za nasvete. Je pa zelo neprijetno, ko ne ves kaj je narobe.


S tem je bilo mišljeno da odpri računalnik in poglej 12V linijo in povej kaj piše, potem katera firma proizvaja napajalnik.

Brias ::

MIRKOKING je izjavil:

mihibo5 :: danes, 15:34:15citiraj
#
MIRKOKING je danes ob 15:23:35 izjavil:
Napajalnik je 550w in ni opaznih nekih odstopanj.

Bolj natančno

Na te stvari se ne spoznam najbolje. V HWMonitorju sem primerjal napetosti(voltage), pa so bile vse taksne, kot je treba.(ram,cpu...). tudi dovolj mocan bi moral biti za nove komponente, je pa res, da je iz leta 2008. Verjetno je ssd problem, bom stestiral konec tedna. Hvala vsem za nasvete. Je pa zelo neprijetno, ko ne ves kaj je narobe.

Lastnosti pred nadgradnjo:
TRON EXTREME Q8400 Vista Home Premium Intel(R) Core™2 Quad Q8400 2,66GHz RAM 4GB DDR2 800 MHz Disk WD 640GB SATA2 7200obr 16MB DVD-RW 20x NEC AD-7201S LightScribe VGA PCIe GF GTS 250 1GB GDDR3 LAN 1Gbps, WLAN 54 Mbps Prostorski zvok 7.1 ATX ohišje LC Power PRO-906B 550W LC Power napajalnik 10x USB 2.0, čitalec kartic Windows Vista Home Premium SLO


ce grem na to stran ...
http://www.mimovrste.com/artikel/241005...


vidim, da je notri PSU LC 420H-12


ce preko googla poiscem malo vecjo sliko tega napajalnika dobim tole ...



15 amperov pri 12v, kar je realno 180w :)

imas enak napajalnik? :)

MIRKOKING ::

Ocitno se na te stvari ne spoznam najbolje. Zakaj potem pise, da ima 550w?. Ko pridem konec tedna domov bom zadevo preveril. Hvala za idejo in pomoc.

Invictus ::

Brias je izjavil:


15 amperov pri 12v, kar je realno 180w :)

imas enak napajalnik? :)

Seveda so 5V in 3,3V napetosti in tokovi tam za brez zveze ... In nič ne doprinesejo k moči ...

Nisem vedel da današnji CPUji delajo na 12V.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Spajky ::

MIRKOKING je izjavil:

Zakaj potem pise, da ima 550w?
zato ker je to seštevek vseh moči na vseh linijah, ne pa kar je hkrati normalno obremenjen na vseh linijah sposoben dati od sebe (pol od tega) ... marketing Rulz >:D
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

MIRKOKING ::

Se pravi, da bi nekaj taksnega resilo tezavo?

http://www.mimovrste.com/artikel/240003...

hojnikb ::

ne.
najprej stestiraj z proper napajalcem, če je sploh problem v tem. Potem, če je res napajalec krivec, nabaviš kakega xfx 450/550W, ne pa spet lcpower jajc.
#brezpodpisa

huek111 ::

Probaj naložit druge driverje od grafične in matične plošče!

MIRKOKING ::

To je moj psu: http://www.mimovrste.com/artikel/240002...

A, je dovolj dober?

Hayabusa ::

Ne, ker ima MV samo šrot robo od napajalnikov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ali bo napajalnik zdržal (550W)? RX 480, CPU AMD 8350... (strani: 1 2 )

Oddelek: Strojna oprema
568799 (7748) tikitoki
»

sestaviti nov računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
151899 (1379) 54j0
»

Ali se bo vse ujemalo

Oddelek: Strojna oprema
8647 (571) matej_jack
»

Nasveti pri nakupu računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
101510 (1295) st0jko
»

Tron CS Ultra- samo 550 W napajalnik

Oddelek: Strojna oprema
5898 (847) gjah

Več podobnih tem