» »

Namestitev OS preko mrežne kartice ?!

Namestitev OS preko mrežne kartice ?!

PIAS ::

Zanima me ali se da kako namestiti operacijski sistem preko mrežne kartice in če se da, me zanima kako se to naredi?

Oziroma, imam sledeči problem:

Imam 11 identičnih mašin, in bi rad naložil na vsako od teh mašin na prvo particijo WIN98 in na drugo particijo WIN XP zrihtal nastavitve in še nekatere programe, nebi pa rad to počel na vsako mašino posebej, ampak bi rad to naložil preko mreže če je to možno...

Hvala za pomoč!

LP

Gregor

mare_ ::

Ne vem sicer za mrežo, ampak kaj pa če bi raje za namestitev uporabljal npr. Ghost?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mare_ ()

[SkA] ::

Če imaš postavljen Windows 2000/2003 strežnik potem lahko preko mreže namestiš z uporabo RIS servisa. Sicer nisem prepričan v možen uspeh tega kar ti želiš (torej dual boot), ampak načeloma je za slednje RIS.
Vedi pa, da je med drugi pogoj podpora tudi strojna podpora PXE v delovnih postajaih in pa DHCP strežnik.

Druga opcija je seveda ghosting. Tretja pa enostavno narediš "unattended" namestitveni CD.

sash ::

mislim da se tudi ghosta da uporabljat preko mreže, in sicer tako da na eno mašino narediš image omenjenih particij in nato ghostaš več mašin hkrati preko mreže
--------------------
Think different...
TOROiD Group

PIAS ::

e, ta tretja varianta mi še najbolj diši, ampak kako se z ghostom povežeš na druge računalnike?

LP

Gregor

ABX ::

Kot pravi sash.

Z disketo dvigni mrežo in zalaufaj ghost. Nato load-aj image ki si prej pripravil.


Driverje za mrežo pod Dos-om pa načeloma lahko dobiš kr z Ghost programom.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PIAS ::

Neznam, če sm prav razumel...

Bo to vredu, če samo naložim eno mašino in pol iz nje naredim -> Load -> Disk from Disk, preko mreže?

Kako pa naj loadam mrežo?

Rad bi tudi da mi kreira dve particije, na eni bo WIN98 na drugi pa XP.

LP

Gregor

poga ::

jaz sem nekaj podobnega pocel pri nas v sluzbi (ravno obratno pravzaprav - delal sem ghost image vsakega racunalnika posebej na server).

Pri tem mi je ZELO pomagal naslednji link: Bart's Network Boot Disk

tu bos nasel vse za kreiranje boot diskete, s katero bos lahko dostopal tudi do mreze.

PoGa


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Službeni prenosni računalnik (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
9013148 (11869) Daedalus
»

Najboljsi Backup Program?

Oddelek: Pomoč in nasveti
112399 (2187) zee
»

Norton Ghost - kako kopirati image preko mreže?

Oddelek: Programska oprema
151310 (1150) pirx
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302404 (2018) Preseren
»

Mreža po DOS-om

Oddelek: Operacijski sistemi
91128 (950) PaJo

Več podobnih tem