» »

Kopiranje diska

Kopiranje diska

Storm ::

Kupil sem nov 160gb disk in bi rad vsebino starega diska prekopiral na novega, tako da bi lahko na novem nemoteno naprej uporabljal winxp in vso ostalo kramo s prejšnjega, starega bi ševedno uporabljal nato kot slave seveda z novo vsebino.

Zanime me kako prekopirati celoten disk, torej tudi ne vem skrite datoteke, podatke iz registra u glavnem vse. Vem da se samo copy/paste ne da. S čim torej.

Dr_M ::

edini uporabni nortonov program... norton ghost.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Storm ::

Sem dobil tale Ghost, ampak pravi da noče delat pod win NT, js mam pa WIN xp, pa v DOS brez WIN ne morem, mi f8 na zečetku ne da te možnosti....sicer vsaj 8 drugih....

Fizikalko ::

Norton Ghost 2003 - meni dela v XP bp. Clone, BackUp, Restore. Preizkušeno. Za DOS ti NG naredi boot disketo (žel ne CDja - ;(( ). Sicer pa za klonirat disk sploh ne rabiš tega.

Storm ::

Ampak?

Hux ::

Ves kaj si naredi.

Symantec Gost si nabavi. Ne norton ghost.
Naredi si 2 disketi za Dos verzijo ghosta in restartaj z prvo disketno not pa preko Dosa kopiraj particijo c: in jo sejvaj nekam in pol restoraj na novi disk isto particijo.

Ampak ne NortonGhost ker je tup glede tega in ti neda na izbiro particij pri restoru le CD.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Fizikalko ::

Dej Hux ne nakladej! Symantec je avtor Norton Ghosta. Sploh pa pravim: v 2003 verziji samo stisneš clone disk in adijo.

Storm ::

Ok nisem nek profi, kje je v ghostu clone disk.

Storm ::

js v Ghosta ne morem ker pravi da morem v DOS, v Dosu mi pa noče particije c: pokazat, tam kjer so win xp

hruske ::

lahko pa to naredis s slo-tech linuxom.

1.
butnes cd notr, zazenes

2.
pocakas da se postav.

3.
pogledas kater disk je izvorni, kater je ciljni (v konzoli)
$ dmesg | grep hd

4.
gres v root racun
$ sudo su

5.
zdej pazis, da pravo crko zamenjas namesto X in Y
X je izvorni disk
Y je ciljni disk, torej 160Giga.
# dd if=/dev/hdX of=/dev/hdY bs=65536

6.
počakaš in uživaš v legalnosti početja.

Dr_M ::

mk-klavz: kaj pa v primeru, da hoces dejansko uporabljat svoj racunalnik??

kupis windowse...kaj pa ce ze mas originalne? kaj pa je pri tem nelegalnega?
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Hux ::

Storm: kot sem ze napisal. DOS verzija Symantec ghosta na 2 disketi si naredi. Ta vidi vse particije Windowsa.
Jaz ti dam mojo ce ces samo mam na CDju ker nimam disketnika in ni zagonski CD tak da se vendo rabis navadno zagonsko disketo da v DOS prides hehe.

Fizikalko: daj ftihni ce se ti nesanja.
Norotn Ghost DOS je za singleusere home sisteme in ne da na razpolago restoranje slike od drugega surca kot pa CD/DVD. Symatec Ghost pa je namenjen za omrezne sisteme in lahko zbiras od kot bos restoral sliko. CDja, particije, networka, "stare mamice".
Kapiras? al ti narisem?

Prednost DOS verzije je kompatibilnost sistemov. Recimo Norotna Ghosta nebos spravo na Windowse 2003. Dos verzija pa nima problemov kaki sistem je plus nerabis je met instalirane in nerabi runat vedno ob zagonu sistema kot ma navado Norton Ghost.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Hux ()

Dr_M ::

no zdej sm su mal raziskat na google... Symatec je samo narobe napisan Symantec, ki pa je isto kot Norton.

klik1
klik2
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hruske ::

Dr_M, tudi Norton Ghost moras nekje dobit, toliko o legalnosti.

Itak pa tudi v primeru uporabe dos verzije norton ghosta racunalnik ni uporaben nekaj časa.

Dr_M ::

sicer sm tut jest za legalno, ampak neumnosti pa useen nebi delu.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

hruske ::

:))

Fizikalko ::

Hux, ne bi se rad kregal, ampak jaz imam Norton Ghost 2003 od Symanteca in dela v WinXP (še clo zlo lep GUI) in lahko delam vse, kar si naštel. In to zelo hitro.

Storm ::

Ok, sem naredil tko da sem ghost dos verzijo dal na disketo in pol v dosu vse uspel prekopirat, ampak....... ko zalaufam winxp s tega novga diska mi obvisijo na začetnem plavem xp screenu in nočejo not niti nočejo pokazat ikonce za userja, niti se pol ne odzivajo več.

p.s. Prekopiral sem sam particijo c:, kjer so winxp in vsi program files, bi mogu še d: ?

BlackHole ::

Kako pa si lahko naredim zagonski Cd z Ghostom in vsem potrebnim, če nimam disketnika.

Hux, imaš zasebno spoočilo.;)

Fizikalko ::

To pa tut mene zanima, ker nimam disketarja.

MEDENA ::

Samo na hitro kako naresti CD ali DVD image od diska...kajti disk na katerem imam WIN XP bi rad naredil image,da lahko potem inšatliram na drugi disk...

kako to izvesti...me je kar strah,da ne bi podatkov izgubil :>

strle12 ::

Probaj file trasfer ki ima XP opcijo men je kar zadovoljivo naredu!!
Postati velik je veliko dejanje!!
Da si velik pa so le sanje!

Vikking ::

kaj pa powerquest drive image?

MEDENA ::

bolj podrobno prosim :D

Lith ::

dajte mi en FTP plac z ene 15 MB pa vam pošljem .ISO zagonski z vsem Ghostom potrebnim (G. included)

BlackHole ::

Lith, imaš en mail.

Zgodovina sprememb…

Hammer ::

Rajši uporabi Acronis True Image

Lith ::

BlackHole : ja, vidu, odpisu

tut AC True Image je dober, pač vsak po svoje

MEDENA ::

še 1 fora

zdej imam recimo vse na maxtor 80gb ata 133/7200.....ki ne rabi nobene nastavitve na začetku...

kaj pa recimo dam notr sata disk, ki ima eno disketo ? potem spet potrebna ponovna namestitev windoz ? geeze...LOL

bastadu ::

Najprej v windowsih inštaliraj ta SATA kontroler, potem šele narediš kopijo diska na ta SATA diska in moralo bi delovati brez reinštala...

Preseren ::

No, fantje, a se da to tud preko mreze delat? Jaz bi moral disk arhivo naredit preko mreze na drug racunalnik, pa me zanima, ce to tud gre...
Hvala in LP

P.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Norton Ghost 14

Oddelek: Programska oprema
121703 (1208) imagodei
»

Ghost image in SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121674 (1427) alex32
»

Norton GHOST / windows se nočejo zagnati...

Oddelek: Operacijski sistemi
101563 (1431) cryptozaver
»

Prenos sistema

Oddelek: Operacijski sistemi
111297 (1156) bozicek
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452280 (1651) BlackHole

Več podobnih tem