» »

Norton Ghost - kako kopirati image preko mreže?

Norton Ghost - kako kopirati image preko mreže?

pirx ::

Na firmi imamo 12 računalnikov enake HW konfiguracije. Nedolgo nazaj smo kupili Windows XP in Office 2003 - zdaj sledi format c:\ party in nameščanje nove programske opreme.

Zanima me ali je možno npr. en računalnik porihtat tako, kot mora biti, narediti image, potem pa ta image (ki bi bil v skupni uporabi) s pomočjo Ghost Boot diskete (ali CDja, ki bi naj vseboval driverje različnih mrežnih kartic) razmnožiti na ostalih 11 računalnikov preko mreže?

Je že kdo počel kaj podobnega? Vsaka pomoč bo zelo dobrodošla :)
  • spremenil: pirx ()

iro ::

Probaj z kloniranjem diskov.

pirx ::

Računalniki so še pod garancijo. Drugače sem pa našel nekaj infoja o tem na Symantecovih straneh.

Če boste iskali, poskusite v Supportu napisati "How to clone or save an image file over a TCP/IP peer to peer connection."

2 načina sta - en je direktna povezava, druga pa je preko mreže. Opozarjajo tudi, da preko HUBov stvar deluje, preko switchev pa ni tako sigurno, da bo.

gumby ::

stvar deluje preko IPX, ce se dobro spomnim. mrezno kartico moras usposobit, da deluje v DOS-u, ponavadi te gonilnike dobis poleg mrezne... poisci direktorij "NDIS" ali "DOSODI", tam bi znalo biti kaj. tudi navodila, kako usposobit kartico

enkrat sem se igral z tem in stvar celo usposobil, vendar ti moram povedat da je stvar hudo pocasna. ampak za 11 masin bi se mogoce splacalo. prej tudi preveri, ce free verzija ghosta podpira "multicast" (kloniranje na vec racunalnikov naenkrat). ravno zaradi tega switch ni dober, 100M hub pa sploh ne vem, ce obstaja...
brez tega pa je brezveze kopirat preko mreze, ker bos prevec casa porabil

podtalje ::

Tudi preko switchew normalno deluje.

Navodila:
Na računalnik, kjer bo share direktorij za image, je potrebno instalirati NetBEUI (sicer se da tudi brez, vendar boš imel s tem manj problemov)
Treba ga je dodati ročno (Add protocol, Have Disk, ... - nahaja se na XP CDju, mislim da v direktoriju AddOns)

Rabiš še NortonGHost 2003, da narediš sistemsko disketo z ghostom in izbranim driverjem za mrežno kartico ter poveš še mrežni disk.

Disketo vstaviš v računalnik, katerega želiš klonirati in zmapira se ti mrežni disk, ki ga potem vidiš v ghostu pod črko Z:

Potem pa lahko normalno narediš backup ali pa restavriraš image.

Upam, da bo šlo.

gumby ::

hmm... iirc ne gre iz oken kopirat celega diska, ali?

hruske ::

si že poskusil s kakim knoppixom ima partimage-om?

Mavrik ::

Zakaj preprosto ne porihtaš enega računalnika, narediš image diska na CD(je) z Ghostom (1. CD bo avtomatsko zagonski), potem pa samo te image daš na vse ostale računalnike.
The truth is rarely pure and never simple.

pirx ::

@t.g, podtalje: Hvala, bom poskusil na tak način z mapiranjem imagea! Bo super, če rata, še sporočim :D

@mk-klavz: nak, nisem pokusil, sem že čul o metodath s knoppixom, ampak bolj ali manj pozabil. Kako pa ta zadeva poteka?

pirx ::

@Mavrik: Vsaj 3 CDje bi potreboval, pa še sedeti bi moral cel čas poleg, da bi CDje menjaval. Tako pa bom (če seveda uspe) dal image na server in po potrebi na novo nalagal mašine. (no ja, pri XPjih tega ne bo treba preveč pogosto početi)

pirx ::

@podtalje: aja, pozabil sem še vprašati - način, ki si ga omenil, ga je možno izvesti tudi preko mreže (switch) ali pa samo tako, da povežeš oba računalnika s crossover UTP kablom? Hvala!

podtalje ::

Saj sem napisal v prvi vrstici, da tudi prek switcha normalno deluje (preverjeno).

Še največ problemov pri tej metodi je, če imaš kakšno eksotično onboard mrežno kartico
na računalniku, ki ga namervaš klonirati, ker zadeva deluje pod DOSom in rabiš zanjo driverje.
Drugače ima Ghost 2003 za veliko večino mrežnih že pripravljene driverje.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: podtalje ()

pirx ::

Ups, sorry, stooopid me. :D Kartico zazna kot SiS 900 PCI Ethernet. Ne vem zakaj piše PCI čeprav je onboard.

Disketo sem poskusil pripraviti, vendar če želim dodati gonilnike, ki so priloženi na CDju (za mrežno), lahko izbiram samo med tipi .com .dos. .exe. Teh pa nimam, imam samo datoteke vrste .inf, .cat in .sys.

Se tu konča zadeva ali je še kaj možno narediti?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirx ()

podtalje ::

Potrebuješ driverje za DOS oz. za NDIS2.

Dobiš jih lahko na
http://www.opendrivers.com/mydownload/1...

Mogoče je prvič malo zajebano, ampak ko enkrat osvojiš postopek, je pa to res najhitrejša stvar.

pirx ::

Hvala! :) Bom poskusil kmalu, ta teden me bolj z drugimi stvarmi mantrajo - javim takoj, ko uspe.

pirx ::

Zadeva deluje!!! :D Sicer sem poskušal preko peer-to-peer, brez mapiranja pogona in tudi deluje BP, celo preko switchev.

Hvala še 1x!!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ghost image in SATA disk

Oddelek: Pomoč in nasveti
121674 (1427) alex32
»

Norton GHOST / windows se nočejo zagnati...

Oddelek: Operacijski sistemi
101567 (1435) cryptozaver
»

Kopiranje diska

Oddelek: Programska oprema
302404 (2018) Preseren
»

Namestitev OS preko mrežne kartice ?!

Oddelek: Operacijski sistemi
7966 (856) poga
»

Mreža po DOS-om

Oddelek: Operacijski sistemi
91128 (950) PaJo

Več podobnih tem