» »

Mreža po DOS-om

Mreža po DOS-om

ABX ::

Zanima me če je kdo že usposobil mrežo pod čistim DOS-om ( to pomeni da na PC ni inštalirano nič druzga kot DOS).

Pred leti sem nekaj že delal vendar sem vse skupaj pozabil oz. so se mrežne kartice spremenile.

Največjo težavo imam z inicjalizacijo mrežne pod dosom. Enkart se je dalo z generičnimi driverji kot np. NE2000.com vendar danes to ne dela več.

Zadeva mi rabi za inštalacijo Pc-ov. Nekako se mi ne da 200 Pc-ov inštalirat preko diskete in cd-roma.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

TheHijacker ::

Jaz jih še vedno moram inštalirati samo pod dosom. V službi imamo še nekaj takih računalnikov... Imamo dva Novell serverja stvar naredim pa približno tako(A rabiš TCP/IP ali samo IPX???):
IPX:
- v vsakem primeru rabiš gonilnike za dos, kot so npr ODI2000.com, EN2000.com, blabla.com. Če nima originalnih gonilnikov in je kartica vsaj nekaj bolj znanega ti stvar mora delovati...
- Narediš direktorij... npr... C:\NET notri skopiraš sledeče fajle
* hmmm ma kle mash batch fajl:
c:
cd \net
lsl
ne2000
ipxodi
netx
f:
login prepvg

To je v primeru če imaš novella. Če pa ne potem pa mislim, da je dovolj če izpustiš NETX. Sedaj bi ti IPX moral delovati...

TCP/IP:
- je pa bolj problematičen.
- sam uporabljam program ???. Ne vem kako naj ti tole razložim. Tole: NetWare/IP Client Install 1.21... Stvar je dolga cca. 6MB. Povej en naslov pa ti uplovdam.
- Ko narediš inštalacijo(lahko pa tudi že odpakirane fajle samo net.cfg ponavadi popravim).
.
.
.
Hmmmm...

Ma ne znam ti več razložit.... Povej točno kaj rabiš pa ti bom odgovoril... To mislim, da je edini način za TPC/IP pod dosom....
http://www.google.si

ABX ::

Sem napisal nekaj na hitro glih da vidim če se komu kaj sanja.

Konkreten problem. Recimo da postavljam na novo kako mrežo z veliko userji. Vsak client ima veliko inštaliranih aplikacji zato zapečem image z norton ghost, nato z scripto v disketi hodim od pc do pc in mečem gor image. Stvar gre še kr hitro vendar ker sem bolj lene sorte bi to opravil preko mreže. Za to operacjico potrbujem samo mapped drive do serverja oz. je IPX/SPX mreža vrh glave.
(win server)
Zelo ti bi bil hvaležen če bi mi pokazal kak link do teh file-ov (ne2000,lsl in ipxodi) oz jih grem zdaj istak okoli.

Thx.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

TheHijacker ::

Če rabiš samo za Norton Ghosta potem pa ni nobenega problema. Ko si si ghosta inštaliral ti je inštaliral tudi "Ghost Boot Wizard.exe". Tu lahko narediš tudi Peer-To-Peer Network Boot Disk. Sicer stvarce še nisem sprobal ampak mislim, da ti bi moralo delovati.
Kako bi naredil map na Windows Server pod dosom pa nimam pojma. IPX pa ni problema inštalirat. Na majl batic666@yahoo.com ti bom poslal nekaj gonilnikov. Večina je za ISA kartice. Hmm ali uporabljaš PCI?
http://www.google.si

ABX ::

Moj edini problem je zalaufat mrežo pod dosom od tu naprej ni več frke.

Stvar velja za nove mrežne (PCI only). Trenutno imam največ problemov z driverji za mrežne, ker so vsakič druge in rabim nek generični driver.

Te driverje katere si mi poslal jih bom probal kasneje (sicer sem najdel nekaj podobnega vendar nikoli ne škodi met še kak file zdarven).

Thx
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Horhe ::

Na NT4 cdju imas MSclient direktorij, to sta v bistvu 2 disketi, in jih skopiras ter instaliras, mreza dela potem pod Netbeui ali TCP protokolom, preizkuseno...ravno prejsnji teden sem to delal, ce rabi se kaksen nasvet , mail me... narjeno v 10 min :D
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

matevzm ::

Obstaja Norton Ghost Corporate, ima to vgrajeno. Zadnjic sem za test naredil image.
Imas server, nato pa na eni strani serverja, na drugi pa rabis dos mrezo. Zraven je v paketu en wizard, ki ti pomaga narediti disketo (samo ko gre pobirati z MS ftpja LAN managerja, se zaj..., ker je potrebno se rocno razpakirati datoteke, ki so notri, z expandom).
Ce imas razlicne mrezne bo tezje. Ampak v principu se da po vec racunalnikov naenkrat postavljati gor. Edino z nastavitvijo parametrov (TCP/IP v ghostanem imageu Winsov, kjer moras imeti potem razlicne IPje, da ti ni potrebno delati rocno, mislim da zna to popraviti ghost) se nisem igral.

PaJo ::

Ja ta novi Ghost(7.0) ma polek to da ti na server instaliras ghosta, pol pa mas polek en program, ki ti naredi boot disketo z podporo za mrezo in lahko potem preko mreze dostopas do serverja, kjer se nahaj image fajl. Stvar preverjeno deluje, ker sem si jaz na tak nacin nazdanje reseval moj disk:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

ABX ::

Z NE2000.com ne dela. Problem je v tem da ne prepozna mrežne :(

Bom probal še uno foro z NT 4.0 (sem nekaj že gledal), ve kdo mogoče zakaj te opcije ni več z w2k ?


Glede ghost-a pa imam samo demo verzijo tako da te opcije nimam, ah jebiga bo treba nabavit kak crack.


Trenutno moje težave so samo povezane z gonilniki za mrežne in sicer rabim generične katere prepoznajo čim več novih kartic.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

PaJo ::

Saj ne rabis pune verzije Ghosta, ker stvar cisto lepo laufa z Tial verzijo, preverjeno:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Norton GHOST / windows se nočejo zagnati...

Oddelek: Operacijski sistemi
101555 (1423) cryptozaver
»

Norton Ghost - kako kopirati image preko mreže?

Oddelek: Programska oprema
151301 (1141) pirx
»

Namestitev OS preko mrežne kartice ?!

Oddelek: Operacijski sistemi
7958 (848) poga
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452261 (1632) BlackHole
»

Nerešljiv problem...ali pač? mreža NT

Oddelek: Operacijski sistemi
5953 (885) Gh0st

Več podobnih tem