» »

Službeni prenosni računalnik

Službeni prenosni računalnik

1
2
»

videc ::

Preko mreže. Če te zanimajo podrobnosti -> zs.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: videc ()

Blisk ::

videc je izjavil:

Preko mreže.

ok tnx

amigo_no1 ::


Da u Ghostom sem delal image in niso tako male datoteke, prideš zelo hitro na 25Gb in več.
Trenutno delam kot sem rekel z enim programom shranim sistem in programe na posebno particijo.
Kako to program naredi ne vem. Ko pride do sesutja poženeš ta program in ti restavrira vse na prvotno stanje. Seveda datoteke se izgubijo in nastavitve je potrebno narediti na novo.

Nope, imidž narediš ko imaš vse nastavljeno kot je treba.
Se sesuje Os -> restore imidž in je vse tako kot prej (z vsemi nastavitvami).

Ti si slučajno sistemc ??

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

videc ::

@amigo: ne bit' nesramen.
Čeprav po drugi strani... Koliko sistemcev poznam, ki niso informatiki (FRI, FERI) po izobrazbi. Žal. Da o vodjih informacijskih oddelkov ne govorim... :(

amigo_no1 ::

Saj nisem, samo vprašam (ker me čudi da omenja v istem stavku ghost in da se nastavitve ne shranijo).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

videc ::

Ok. Brez zamere.

Blisk ::

amigo_no1 je izjavil:

Saj nisem, samo vprašam (ker me čudi da omenja v istem stavku ghost in da se nastavitve ne shranijo).

LOL pa sej ne veš kaj govoriš tako tko nekateri drugi ne. Lahko je bit pameten takim, ki prodajajo krompir na tržnici....
Če bi vsaj prebral vse, bi videl, da sem to že razložil. Tko pa brez veze karkol rečt.

Shraniš nastavitve in po restoru imaš elektronski naslov pri vseh od Janeza Novaka in imaš pri vseh isti IP naslov in vsi shranjujejo vi isto mapo backup.......

Blisk ::

videc je izjavil:

Preko mreže. Če te zanimajo podrobnosti -> zs.

Sem probal prvo zadevo pa ne deluje, image se restavrira ampak se na PCju pojav blue screen.
Take težave sem že imel pri enih drugih zadevah...

amigo_no1 ::

Ahem, 1 imidž per kišta ?
Če boš še nekaj pametoval v 3 krasne bomo počasi vsi izgubili voljo ti pomagati.

Blisk ::

1 imidž na en računalnik 15Gb(20Gb) x 120 =????
Kam to shraniš?
Zato pa sem ti napisal, da nisi prebral vsega kar smo pisal...

Malajlo ::

Če delaš restore imagea na drugačno mašino, naredi nato repair. OS ti bo dvignilo, boš pa moral gonilnike prave namestiti.

Blisk ::

Malajlo je izjavil:

Če delaš restore imagea na drugačno mašino, naredi nato repair. OS ti bo dvignilo, boš pa moral gonilnike prave namestiti.

BLUE SCREEN, preverjeno.

Malajlo ::

Preverjeno deluje tudi repair. Kaj pa zdaj? :P

Blisk ::

Malajlo je izjavil:

Preverjeno deluje tudi repair. Kaj pa zdaj? :P

Tudi po repairu je bil blue screen, mogoče sem samo jaz imel smolo na enem računalniku.
Po tem se na drugih s tem nisem več ukvarjal.

Malajlo ::

Možno.

Daedalus ::

Še vprašanje tebi, koliko je velik imidž diska 500GB???


Če uporabljaš karkoli pametnega, je tak image veliko točno tolko, kolker je podatkov na disku. Imagex načeloma za Vista+ mašine, Clonezilla za Linux kište.

Če delaš restore imagea na drugačno mašino, naredi nato repair. OS ti bo dvignilo, boš pa moral gonilnike prave namestiti.


Za narest nek base image, ki ga lahko nato deployaš na več mašin, se ponuca (za Winze) kombinacija sysprep in imagex. Za apply pa WinPE USB/DVD boot okolje.

Če pa hočeš met hiter recovery za posamezne mašine, pa sveže inštaliran in na delo pripravljen sistem strpaš v image via imagex, podatke pa itak vedno posebej backupiraš. Pa če nisi lih popolnoma nesposoben, si narediš WinPE USB ključ, pa image delaš na/iz mrežnega shara. Net use anyone?

Čeprav po drugi strani... Koliko sistemcev poznam, ki niso informatiki (FRI, FERI) po izobrazbi. Žal. Da o vodjih informacijskih oddelkov ne govorim... :(


Kake veze mata pa FRI/FERI s sistemsko administracijo?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

McMallar ::

Za simple Win deploy je tocno tako, kot je napisal Daedalus. Ce pa imas kaj casa in bi se rad malo poigral lahko pogledas tudi po malce bolj avtomatizirani (brezplacni) MS resitvi imenovani Microsoft Deployment Toolkit. Omogoca LTI deployment, integracijo gonilnikov, namestitev aplikacij,... Za vse to rabis samo en image (no 2, ce rabis x86 in x64 OS).
Why can't a programmer tell the difference between Halloween and Christmas?
Because OCT31 = DEC25

imagodei ::

Madona...

Image se naredi iz sistemske particije, kot so povedali predhodniki. Če govorimo za Polkna:

Poinštaliraš tipično inštalacijo, nato jo očistiš (CCleaner ipd.), nakar jo generaliziraš s SysPrep orodjem. Dobiš generično inštalacijo, ki je primerna tudi za distribucijo na različen HW, potem pa Clonezilla.


EDIT: Ah, sem s sodelavcem tolk časa klepetal, da sta me že dva vmes prehitela :)
- Hoc est qui sumus -

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: imagodei ()

imagodei ::

>> "Čeprav po drugi strani... Koliko sistemcev poznam, ki niso informatiki (FRI, FERI) po izobrazbi. Žal. Da o vodjih informacijskih oddelkov ne govorim... :( "

Daedalus> "Kake veze mata pa FRI/FERI s sistemsko administracijo?"

In še huje: kakšno vezo imata FRI/FERI z delovnim mestom CIO?
- Hoc est qui sumus -

Bias ::

Moje mnenje je služben za posel, privat za vse ostalo. Leta sem imel službenega, tudi za osebno rabo (splet in fotke) poleg kište doma...a saj veš lažje je vse na laptopu, in nikol nisem bil "sproščen" med fotkami so tudi take (žurke ipd) ki niso da bi jih kdorkoli videl v kolikor pride do sesutja. No pa sem si le kupil lasten laptop, službenega pa privlečem domov (kot npr. danes ko bo treba čez vikend delat.

Mr.B ::

Hi hi hi, kako nekateri nimate pojma o deploymentu...
1. Če imaš XP-je: da potem potrebuješ image za vsak HV (skoraj)
2. Če imaš Windows 7 (Vista), imaš en image, če nimaš driverjev, ta image offline mountaš dodaš paket gonilnikov, ter image zapreš.
3. Seveda poleg gonilnikov, lahko pakiraš notri vse mogoče.
4. Ne vem kako je z linuxom, za MS obstaja n verzi, kako lahko online narediš kompresiran image preko mreže, potem pa z F12, dvigneš image preko mreže.
5. ČE imaš dober switch ter da je strežnik iz katerega vlečeš image, baziran na Windows Server 2008 R2 povdarjam R2, potem lahko 100 računalnikov istočasno, in to celo brez Multicasta, vlečeš image preko mreže. Pogoj je le ,da štartaš deploy image datoteke z zelo kratkem intervalu. In strežnik baziran na W28R2, bo imel le eno nit na disku, vse ostalo pa je odvisno od mreže. Da vse je zaradi prenovljenega SMB-ja.
6. Za vse zgoraj našteto ne potrebuješ plačati NIČESAR je Free. Ok nekateri bodo rekli ne, kaj pa licence....
7. No obstaja free MS program, za deploy, kise mu reče MDT 2010 (včasih ste poznali besedo WDS).
8. Če pa imaš denar, pa si omilite SCCM. Sicer nekaterim se zdi drag, toda kaj vse omogoča, je realno poceni.
9. In res, kdor od sistemcev nima urejene politike upravljanja z dokumenti in podatkov, je enako odškodninsko odgovoren, kot tisti, ki je dokumente izgubil. Samo to je višja matematika za razumevanj v Sloveniji, to je kratenje PM

Linki :
Service an Offline Image : http://technet.microsoft.com/en-us/libr...
MDT 2010 : http://technet.microsoft.com/en-us/solu...
SCCM 2007 R3 : http://www.microsoft.com/systemcenter/e...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Blisk ::

Mr.B tnx za informacije, velik uporabnega. Verjetno bom kmalu dal server iz 2003 na 2008, kar pomeni da bo tudi lažje deplojati zadeve.

DV_cam ::

Blisk je izjavil:


He he he, koliko pa se ti dejansko spoznaš na informatiko????

Image vsakega računalnika na firmi??? Kam pa to shraniš, če ni skrivnost???
Dobro se ve, kaj je službeno in kaj se lahko in kaj ne. In da lahko zaradi neumnosti, ki jih naredi na svojem računalniku posledično zajebe tudi velik del mreže ali strežnik.
Pa si potem izračunaj, koliko te stane tvoj super delavec, ki je zajebal zadevo tako, da firma ne more delati naprimer minimalno 5 ur????

A vprašama kolega zgoraj, ki dela v bolnici???


Za prenosnike uporabnikov niti ne delamo image-e oz. clone, ker se pomembni podatki sinhronizirajo z domenskim strežnikom kjer se varnostno shranjujejo.
Dejansko se delajo cloni oz. image-i samo za postaje ki nesmejo imeti izpada niti par 10 minut. Poleg clonov, ki je samo en mali del se izvaja še arhiviranje strežnikov in pomembnih postaj z bazami itd. Poleg teh dveh stvari so tukaj še esx-i z virtualci na katerih so strežniki. Esx-i so podvojeni tako, da lahko v nekaj trenutkih prestavimo virtualce na drug esx.

Torej prenosniki oz. desktop mašine uporabnikov se ob sesutju takoj zamenja z nadomestnim rezervnim - ni nujno enakim, kjer se prijavi v domeni s svojim accountom, ter lahko takoj dostopa do svojih datotek.

Namestitev sesutega prenosnika oz. desktop mašine traja nekje cca. dve uri.
DV_cam

DV_cam ::

Blisk je izjavil:

V tem primeru nisem delal z ghostom in image diska, pač pa direktno kopiranje iz diska na disk s programom v windowsih. Pred delanjem image pa sem ponavadi pognal defragment, da pospravi disk.
Zadnje verzije uporabljajo, to kar mi rabimo.

Še vedno pa rabim nasvet, kako spravim image diska na prenosnik, brez DVDja.


Enostavno vzameš disk s prenosnika ven in ga priklopiš na desktop mašino. Vse ostalo mislim da je jasno.
DV_cam

Blisk ::

DV_cam je izjavil:

Blisk je izjavil:

V tem primeru nisem delal z ghostom in image diska, pač pa direktno kopiranje iz diska na disk s programom v windowsih. Pred delanjem image pa sem ponavadi pognal defragment, da pospravi disk.
Zadnje verzije uporabljajo, to kar mi rabimo.

Še vedno pa rabim nasvet, kako spravim image diska na prenosnik, brez DVDja.


Enostavno vzameš disk s prenosnika ven in ga priklopiš na desktop mašino. Vse ostalo mislim da je jasno.

TNX za informacije, pri nas ni takih hudih podatkov in ni takih strogih pravil, da sme biti izpad samo 10 min največ.

Glede na to, da vas je res nekaj tukaj, ki veste o zadevh kar nekaj.
Imam namen na novo postaviti windows 2008 pritn server.

Torej se priporoča, da na server postavim najprej OS za vritualne mašine.
Pa potem windows 2008 kot virtualni server in zadevo shranim.
Se pravi, če se karkoli zgodi, na nov server postavim OS za virtualce in restavriram windows 2008.

Ali se to izplača kljub temu, da bo gor delal samo 1 server?
Z virtualnimi mašinami se še nisem kaj dosti ukvarjal, ker imam 2 serverja ločena za vsako zadevo svoje.

Problem se mi pojavlja, ko pride do hardwerske napake in je treba serve nujno postaviti nazaj.

lopov ::

Splača ali ne ne morem reči, ker ne poznam vaše finančne situacije in pa kako želiš, da zgleda okolje na koncu.

Mi imamo nekako takole: server z ESXi, na katere so vistualizirane mašine -- večinima serverji, nekaj je tudi XP sploh za programe, ki so windows only, pa nimajo nekih strašnih zahtev. Virtulizirana je tudi mašina za deploy imagov -- za XP je precej gneričen z nlite slipstreaman image, 2x image za visto (x86 in x64) ter en z W7, te imamo vse x64. Mašine z XP so najbolj raznolike (proizvajalec, model, ...), vse z visto so enake in vse z W7 tudi, kar vse skupaj poenostavi. Uporablja se MDT (kot je napisal Mr.B) in pa clonezilla. Centralni backup na NAS, ima pa nekaj fizičnih mašin mirror raid.

Sedaj je 2 leti kar smo šli na prvi server in lani decembra smo vklopili drugega. Prehaja se počasi, žal nas je prizadela kriza. Smo v panogi z največ težavami :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Blisk ::

Finance so vsepovsod problem.
Pri meni je bolj to problem, kako server vzpostaviti nazaj v primeru hardwerske napake.
Imam sicer disk image ampak to kaj dosti ne pomaga ko pride do okvare in ne dobiš istega modela za čas okvare.
Na rezervi ga pa nimam.
Zato sem mislil, da je najbolje imeti server kot virtualno mašino.

Razmišljal sem o tem, da bi naložil gor brezplačn virtualni server in na tega potem windows 2008.

Mr.B ::

W2008 standard , lahko licenčno virtualiziraš en strežnik. Torej namesti 2008 dvigni rolo HyperV potem pa dvigneš en W2008 server.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Daedalus ::

Ali se to izplača kljub temu, da bo gor delal samo 1 server?


Ja. Restore virtualnega strežnika je ob pravilnem pristopu (redni polni backupi virtualca poleg običajnih data backupov) zelo hiter, obenem pa lahko obtoječ server za poganjanje virtualcev ponucaš za deploy še kake strežnika in/ali testiranje česa. Pri brezplačnem esxi imaš sam ta problem, da so vsi API-ji, ki ti omogočajo avtomatiziran backup virtualca "zaprti", tak da je treba pač ročno naredit snapshot in skopirat ustrezne fajle na backup lokacijo. Ampak ajd, to pri enem serverju gre skoz. Če je pa kaj denarja, pa Vmware Small Business licenco in vMA appliance, pa samo še maile bereš in občasno kak testni recover narediš.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Blisk ::

Daedalus je izjavil:

Ali se to izplača kljub temu, da bo gor delal samo 1 server?


Ja. Restore virtualnega strežnika je ob pravilnem pristopu (redni polni backupi virtualca poleg običajnih data backupov) zelo hiter, obenem pa lahko obtoječ server za poganjanje virtualcev ponucaš za deploy še kake strežnika in/ali testiranje česa. Pri brezplačnem esxi imaš sam ta problem, da so vsi API-ji, ki ti omogočajo avtomatiziran backup virtualca "zaprti", tak da je treba pač ročno naredit snapshot in skopirat ustrezne fajle na backup lokacijo. Ampak ajd, to pri enem serverju gre skoz. Če je pa kaj denarja, pa Vmware Small Business licenco in vMA appliance, pa samo še maile bereš in občasno kak testni recover narediš.

Za virtualca sem mislil uporabiti kar red hat, ki ima možnost poganjati virtualne mašine.

Mr.B je izjavil:

W2008 standard , lahko licenčno virtualiziraš en strežnik. Torej namesti 2008 dvigni rolo HyperV potem pa dvigneš en W2008 server.

Hvala.
Bom probal na eni mašini prej zadevo.
Ker se na serverju ne morem igrat s tem več kot 2 dni čez vikend ko ni nobenga.

Sicer sem mislil postaviti mašino na redhat z virtualcem in pol čez windows 2008

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Blisk ()

Daedalus ::

Za virtualca sem mislil uporabiti kar red hat, ki ima možnost poganjati virtualne mašine.


Izbira platforme za virtualizacijo je tvoja.

Obstaja pa še en trik - Disk2VHD. Tole sem testiral z W7 mašino in je delovala b.p. image sem pa pognal iz Virtual Box-a.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Mr.B ::

Ma glej vzameš en navaden PC, z dosti rama ( 8GB) , če zadeva crkne, na njemu dvigneš server v virtualne PC-u, samo backup ne izgubi :-). Dejankso če ne rabiš veliko prostora je to lahko en notebook, ki pač je takrat namenjen za krizno reševanje...
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Daedalus ::

Tako nekak. Al pa ena malo boljša delovna postaja, pa je.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Blisk ::

Mr.B je izjavil:

Ma glej vzameš en navaden PC, z dosti rama ( 8GB) , če zadeva crkne, na njemu dvigneš server v virtualne PC-u, samo backup ne izgubi :-). Dejankso če ne rabiš veliko prostora je to lahko en notebook, ki pač je takrat namenjen za krizno reševanje...

Da, ko je server postavljen kot virtualni.
Prej to ne gre.

Mr.B ::

?, zakaj že.
Imaš backup kompletne mašine, ki si jo naredil ali v samam hostu, ali samam guestu.
Vzameš virtualni PC, ki si ga namestil na PC, predhodno, rečeš boot from CD, rečeš restor pokažeš backup in to je to.
Seveda obstaja, samo attach VHD, ali pa dnevno delaš export Virtualne mašine. V glavnem, dokler imaš VHD od virtualne mašine, ti največ časa porabi restor, če nisi predhodno testiral postopka. In vse je licenčno pokrito, torej ne potrebuješ dodatnih licenc....
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Blisk ::

Mr.B je izjavil:

?, zakaj že.
Imaš backup kompletne mašine, ki si jo naredil ali v samam hostu, ali samam guestu.
Vzameš virtualni PC, ki si ga namestil na PC, predhodno, rečeš boot from CD, rečeš restor pokažeš backup in to je to.
Seveda obstaja, samo attach VHD, ali pa dnevno delaš export Virtualne mašine. V glavnem, dokler imaš VHD od virtualne mašine, ti največ časa porabi restor, če nisi predhodno testiral postopka. In vse je licenčno pokrito, torej ne potrebuješ dodatnih licenc....

Backup z windows backup ali image diska?

Mr.B ::

Windows backup, naredi sbaoshot kompletnega diska v VHD. Torej če pogledaš WindowsBAckup direktorij, boš videl notri en ali več VHD-jev, odvisno od diskov, ki jih je reprezentiranih mašini. Te VHD-je, lahko recimo v W7, enostavno v disk managmentu priklopiš, in imaš podatke, tuto kompleto.
France Rejects Genocide Accusations Against Israel in Gaza,
To accuse the Jewish state of genocide is to cross a moral threshold

Blisk ::

Ok hvala, potem dejansko ne rabim virtualne mašine, ampak postavim windows 2008 in naredim backup diska.
V primeru okvare postavim virtualno mašino in potem restore tega backupa.
S tem da bo treba nabavit kak 3Tb USB disk, da bo plac za backup, kar je v bistvu še najmanjši strošek. :)

Vidim da se bo treba začet mal bol resno ukvarjat tudi z virtualnimi mašinami :)

Daedalus ::

@Mr.B - ko nisem lih izvedenec za Windows serverje - a to isto velja za verzijo backupa, vgrajenega v SBS2008? Ker tisti backup ima delno porezano funkcionalnost, v osnovi pa verjetno deluje isto, kot na "normalnem" W2008 serverju?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

lopov ::

Za backup VM na ESX se lahko uporabi brezplačen program Veem.
Da se celo malce avtomatizirat :)



EDIT: na x64 sistemih crashne :/

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: lopov ()

Daedalus ::

vMA + ghettoVCB je precej bolj "frizirabilen" setup. Je pa treba znati delat z linux command line.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

težave z zagonom računalnika po kloniranju diskov

Oddelek: Pomoč in nasveti
474960 (3966) gruntfürmich
»

Obstoječi sistem na drug računalnik

Oddelek: Pomoč in nasveti
152160 (1561) dash_wallace
»

Je virtualizacija rešitev?

Oddelek: Operacijski sistemi
284302 (3458) peko_deko
»

Rešitev za sproten backup 40-ih računalnikov

Oddelek: Programska oprema
445304 (3560) aleksander10
»

Strežnik za mini firmo (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
10515692 (12787) ta-mau

Več podobnih tem