» »

XP Dojče -> XP Eng

XP Dojče -> XP Eng

Uporabnik ::

Sem poslal na microsoft.si samo zgleda da majo druge težave in ne odgovorijo, zato vprašam še tukaj:

Zanimam se za nakup prenosnika v Nemčiji. Ker je na prenosniku prednameščen nemški Windows XP me zanima sledeče:

(1) Ali je možno nemški jezik odinštalirati tako kot je to pri slovenskih Win XP,

(2) oziroma ali je možno z nemško licenco pri nas dobiti angleške (oz. slovenske) Win XP.

[SkA] ::

Hm.. ponavadi je zadeva slednja>
Ko kupiš računalnik dobiš bodisi DSP bodisi OEM verzijo. Verjetno boš pri notebooku dobil OEM verzijo, kar pomeni da boš dobil inštalacijski CD, ki ga je priredil proizvajalec laptopa.
In to je tudi to. S tem ti ne moreš za nič zamenjati oziroma ti ne bo nihče tega menjal. Zadeva je vezana na notebook.

Lahko pa dokupiš user interface pack, bodisi slovenski bodisi angleški. Koliko stane in kje dobiti pa ne vem -poglej malo na enaa od gambita itd.
Lahko pa se ti bo sreča nasmejala in boš dobil v paketu angleške Windows XP z nemškim user interface paketom.... samo ne bi stavil na to...

Mislim da je tako to, če ne naj me pa kdo popravi. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: [SkA] ()

Uporabnik ::

Dvomim da bi lahko nemške nadgradil v angleške, jaz upam da lahko "odgradim" iz nem. v ang. (tko kot pri slo)

ToniT ::

Mislim, da ne bo šlo. Ta tema je že bila enkrat in takrat je bil odgovor, da nemških win ne moreš spraviti v ang. Moral bi imeti ang win z nemškim lang pack, kot je to pri slovenščini.

Reso ::

To sem že jaz spraševal pri microsoftu in so mi odgovorili v stilu da imajo nemški windowsi počiščen angleški jezik (izbrisan) in se to ne da. Drugače je pri slovenskih, ki se dajo spremeniti v angleške.

Uporabnik ::

No, pa še uradni odgovor (naj še povem da je razlika v ceni prenosnika tukaj in v nemčiji cca 100 - 150 k sit, tako da če tukaj kupim še ene Windowse sm še vedno na boljšem):

Pozdravljeni,

Zamenjava po kateri sprašujete ni mogoča.

S kupljenim računalnikom in pred naloženimi nemškimi Windows XP boste pridobili licenco za uporabo nemških Windows XP. Angleški ali slovenski Windows XP so nov drug produkt in zahtevajo novo polno licenco.

Zamenjava ni možna tudi zato, ker so pri naših prodajalcih na voljo le slovenske in angleške jezikovne različice produktov.

Če že veste, da vam je angleška jezikovna različica operacijskega sistema ljubša, vam svetujemo, da vam že pri prodajalcu namestijo želeno verzijo.

Z nakupom cenovno ugodnejšega DSP produkta (pred naloženega računalniku oz. z delom strojne opreme) ostane le ta vezan na isti računalnik in istega uporabnika ter ne dovoljuje prenosa na drug računalnik. Kar pomeni, da z namestitvijo drugega operacijskega sistema, prvega izgubite oz. vam je njegova licenčna uporaba onemogočena.

Vsekakor se, preverjeno, navidezno ugodnejši nakup, ki ga imate v mislih, izkaže za slabo naložbo. Pravilno je, da ste se na nas obrnili pred nakupom.

Za dodatne informacije nas lahko pokličete vsak delavnik med 8 in 16 uro.

Lep in uspešen dan,

Microsoft Informacije
01/ 585 34 49
Lara Samec


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Angleški Win XP in original key nemških

Oddelek: Operacijski sistemi
121787 (1315) scorpioxx
»

sprememba jezika XP

Oddelek: Operacijski sistemi
62804 (2634) maxy
»

Win xp na notebooka

Oddelek: Operacijski sistemi
161178 (1021) Azrael
»

Windows xp home GER-->SLO??

Oddelek: Operacijski sistemi
51568 (1454) Utk
»

kako nemške win xp v angleške xp?

Oddelek: Operacijski sistemi
101219 (1039) Ribicija

Več podobnih tem