» »

Kako odvrniti ob zahvali za uslugo?

Kako odvrniti ob zahvali za uslugo?

«
1
2

DoloresJane ::

Upam, da je to pravi oddelek.

Danes me je nekdo prosil, da mu povem, kje je določena ulica. Pojasnila sem mu, kam mora iti, na kar se mi je zahvalil. Odvrnila sem mu "Hvala vam." In šla naprej.

Seveda hvala ni bil pričakovan niti umesten odgovor. Kaj pa bi morda bil?

Ne maram govoriti, da "ni za kaj", ker je. Če komu naredim uslugo, se potrudim pri tem, in hočem, da to ve. Tudi ne maram reči "je že dobro" in podobnega. Včasih mi tudi ni "v veselje". Kaj je torej najbolj umesten odgovor? Kaj bi odgovorili vi, da ne bi preveč pojasnjevali ali bili klišejski in skromni?

To je resna debata, zato pričakujem resne komentarje.

WildTHink ::

Ni problema!
So... are you red or blue?

frenk ::

jest tud večkrat ne vem kva bi reku pa samo nekj zamrmram:8)

BigWhale ::

Lahko pa samo pomeziknes in naredis 'finger gun point signal' pa se tlesknes z jezikom. Sej ves, to velik ljudi dela. ;)

Jaz pa ponavadi recem kako traparijo... Da cloveka se v smeh spravim. Hec je v tem, da me vecina ljudi pol ne razume... ;> cudaki :P

DOGGODD ::

PROSIM

BigWhale ::

Toje popolnoma zgresena raba besede prosim. IMO. Nimas kaj prosit cloveka, ce je on tebe prosil. :P

Potem je bolje, da reces AMEN!

Sergio ::

Hja ... Po enem letu dela na Siol helpdesku, se nekako naučiš reči "Hvala vam" tudi po tem, ko si _ti_ pomagal dotičnemu zgubljencu.

Profesionalen defekt, jebiga :). "Ni za kaj", "Še kdaj", "Je že v redu", in tako dalje, mogoče tistega, ki te je spraševal za pot, ne bi presenetile v taki meri kot povratna zahvala :)
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

Thomas ::

Že okej, zdej se mi pa hitr' zgub' spred oči!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

undefined ::

Jest v takem primeru ponavadi skoraj vedno rečem "Ni za kaj.", ker res ni bilo skoraj nič, kar sem mu pomagal. Bilo mi je v zadovoljstvo, da sem mu lahko in to mi je dovolj, njegova zahvala pa le potrdi ta moj (mali) trud. Moj "ni za kaj" pa je namenjen temu, da človek ve, da mu nisem pomagal zaradi tega, ker bi se počutil prisiljenega, ampak zaradi tega, ker sem sam tako hotel, ker sem se sam tako ODLOČIL.

V drugem primeru pa, kot pravi Nadezhda, ko bi želel, da nekdo res ve, da sem se trudil, odvrnem "Prosim." (pa to ni nobena napačna raba besede, če greste gledat na različne jezike: Angleščina > Nemščina > Slovenščina, boste opazili logično povezavo in povsem logično rabo tega izraza). Ampak ponavadi mi je dosti, da to vem jest sam, ostali pa naj vedo tisto, kar sami hočejo oz. sami izberejo, pustimo jim svobodo izbire. :)


> Lahko pa samo pomeziknes in naredis 'finger gun point signal' pa se tlesknes z jezikom. Sej ves, to velik ljudi dela. ;)

LOL! To je pa izjava (gestura) meseca. :D

MadMax ::

Račun pošljem po pošti.
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Thomas ::

Bilo je nekoč v Ameriki. Dva prijatelja, zdravnik in odvetnik igrata golf. Zdravnika skozi nekateri motijo in sprašujejo kako in s čim naj mažejo zateklo koleno in podobno. Naveličan se potoži prjatlu, kaj naj naredi. "Pošiljaj jim račune!", pravi ta.

Čez nekaj dni, zdravnik dobi domov račun za pravni nasvet. Od svojega golf buddyja.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Vice ::

Če se mi že kdo zahvali ga vprašam kje naj to zamenjam ali pa mu rečem da hvala ni za v žep. ;)

iration ::

Jest rečem "Malenkost".
Tudi jaz bi imel kakšno pravico rad v življenju. Npr. pravico do tega, da delam
12 ur na dan in sem za to nagrajen s strani delujočega ekonomskega prostora, ne
pa kaznovan s strani Salmoneličevih gremlinov. - NavadniNimda

Thrivial ::

"Hvala vam" je pa popolnoma zgresen odgovor v doticni situaciji, IMO.

V takem primeru jaz vedno odvrnem 'ni problema', 'ni za kaj' ali kaj podobnega. 'Hvala vam' pomensko ustreza uslugi, kjer je bil trud obojestranski - ko ti prodajalka v trgovini poda kruh in rece 'hvala', ji jaz odvrnem 'hvala vam', ker je navsezadnje on opravila delo, pozdrav pa je zgolj poklicni. Pa tudi 'prosim' ni napacna beseda, ljudje jo kar premalo uporabljamo. V istem pomenu obstaja tudi v anglescini, nemscini, francoscini, italijanscini, hrvascini...

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

CaqKa ::

"Upam, da sem vam pomagal."

Zheegec ::

Ma že ko si v fazi odločitve ali bi mu pomagal ali ne mu pač ne pomagaš in zadeva je opravljena, pa ni potrebno nobenega "mi je v veselje", "prosim", itd.
V čem je sploh fora, nekomu narediš uslugo on pa "hvala". Koliko je sploh to vredno, ti se matraš on pa "hvala".
Kaj če bi malo karikirali - nekdo te ustreli v roko. Roko morajo amputirati, on pa "oprosti".

Malo za šalo malo zares :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Sims ::

Jaz odgovorim "ni za kaj", ali pa pol na kratko "ni kaj".

LP,

Sims

tratto ::

Žal, ni za kaj. ali pa Malenkost.

Človek, ki veliko dela z ljudmi, je itak vajen, da reče "Hvala vam." T'ko je to. Namesto "Nasvidenje!" v trgovini rečeš "Hvala vam!" avtomatično ipd.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tratto ()

undefined ::

> "Hvala vam" je pa popolnoma zgresen odgovor v doticni situaciji, IMO.

Res je, "Hvala vam" se uporabi v primeru, ko stranka rabi pomoč uradne firma in ta firma posledično služi od njega, saj je ta stranka kupila njihov produkt ali ponudbo, torej je "hvala vam" tu res na mestu. Če pa te nekdo vpraša kje je Prešernova Ulica, pa on tebi s tem ni nič doprinesel in takrat "hvala vam" dobesedno neumestno izpade. :)

BigWhale ::

Ampak poznam pa izjemo... Kjer je hvala vam kar ok odgovor...

Kar naj si kdo pogleda kak 'film' kjer pride prsata mladenka v neko zlo osamljeno trgovino sprasevat za pot do tja in tja... in kar nekaj casa sprasuje... potem se pa zahvali prodajalcu za pomoc, ta pa potem odvrne, 'ne, ne, hvala vam!'

Cisto na mestu odgovor!

;>

undefined ::

BigWhale, saj pravim, za povratno zahvalo moraš nekaj tud v povratek dobit... tako kot ta trgovec. ;)

Thrivial ::

> Človek, ki veliko dela z ljudmi, je itak vajen, da reče "Hvala vam." T'ko je to. Namesto "Nasvidenje!" v trgovini rečeš "Hvala vam!" avtomatično ipd.

In popolnoma mimogrede vsakega po desetkrat - iz poklicne vljudnosti - naslavljas z 'gospod' ali 'gospa'. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Thrivial ::

Posting error... :P
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Thrivial ()

Red_Mamba ::

moja najpogostejša odgovora sta:
1. ni blema
2. ni pene
[st.slika https://img.shields.io/badge/Slo-Tech-green.svg test]
Linkedin >> http://goo.gl/839Aua
Mamba's Crypto & ICO's: https://t.me/joinchat/AAAAAExTkO4P4UDy0fIZdg

BigWhale ::

Ta zadnji odgovor mi je se posebaj vsec... ;>

[SkA] ::

Mislim, če že kompliciraš, in če ti "malenkost" oziroma "ni za kaj" nista všeč, potem začni dolgoveziti v stilu "Bilo mi je v veselje, da sem vam lahko pomagal"?

undefined ::

> Namesto "Nasvidenje!" v trgovini rečeš "Hvala vam!" avtomatično ipd.

V trgovini tud jest kdaj (edit: skoraj vedno) uporabim odgovor "hvala vam", saj sem od njih dobil potrebne produkte, torej se imam čemu zahvalit. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

BigWhale ::

> "Bilo mi je v veselje, da sem vam lahko pomagal"?

Ja, ze, ze... Ampak, kaj ce ji ni bilo v veselje?
;>

undefined ::

> Ja, ze, ze... Ampak, kaj ce ji ni bilo v veselje?

Potem pa tkole: "Iskreno rečeno, mi ni bilo v veselje, da sem vam lahko pomagala, saj imam dosti skrbi in drugega dela ter ste mi s tem vprašanjem le ukradli že tako manjkajoč čas. Vendar pa, ker je na nivoju, da se človeku v težavah pomaga, sem vam odgovorila in podala napotke, upam le, da drugič ne boste spet komu zamorili in ga spraševali po isti stvari, kot danes mene. Aja, pa hvala vam." ;)

perci ::

Ni panike.

perci ::

Je že kul ;).

BigWhale ::

Ce imas pa slab dan... pa rece "Blow me"
Po moznosti se preden te vprasa za smer,...

undefined ::

> Ce imas pa slab dan... pa rece "Blow me"

Ali pa "Eat me".

Čeprav zna bit oboje nevarno... V prvem primeru te lahko tip ustreli, v drugem primeru pa, če je kanibal, pojé. :)

DoloresJane ::

Ja, moj "hvala vam" ja manjša poklicna deformacija od dela na helpdesku. ;)

Zanimivi nasveti, vendar mi večinoma delujejo preveč izrabljeno. Od sedaj naprej bom samo pokimala in odšla naprej. :D

undefined ::

> Ja, moj "hvala vam" ja manjša poklicna deformacija od dela na helpdesku.

Pismo ja, a dons že vsi delate na helpdesku? Jest bi tud. ;)

> Zanimivi nasveti, vendar mi večinoma delujejo preveč izrabljeno. Od sedaj naprej bom samo pokimala in odšla naprej.

Joj, pa te ja nismo preveč zmedli s svojimi "nasveti"? Spit happens. :D

BigWhale ::

> Od sedaj naprej bom samo pokimala in odšla naprej.

Kako plehko! Tega sploh ne bi pricakoval od tebe!

;>

undefined ::

>> Od sedaj naprej bom samo pokimala in odšla naprej.

> Kako plehko! Tega sploh ne bi pricakoval od tebe!

Sem čist isto mislil. Kaj naj si mislim potem o takem človeku, ki mi samo pokima, da se mu še besede ne da izreči. Kako ošabno. >:D

Thrivial ::

Pa zakaj, hudica, na helpdesku govoris 'Hvala vam'?

Hvala, da sem zasluzila 159 SIT v casu pogovora?
Hvala, da ste nehali govoriti?
Hvala, da dajete snov za teme o idiotskih uporabnikih?
...?

V primeru, da ni 'povratne usluge' se meni zdi v uradnih razmerah najbolj korekten preprost 'prosim', v bolj sproscenem okolju pa: 'ni za kaj', 'ni problema', 'ni panike', 'ze v redu', 'ni pene', 'sej kul'. S tem das vedeti, da si za uslugo vlozil nekaj truda, vendar si to naredil brez potrebnega napora in posledic, zatorej tudi - ni problema. Samoumevno pa je, da v isti situaciji od doticne osebe legitimno pricakujes enak odziv za podobno uslugo. Simpl. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

Zheegec ::

Živjo, lahko prosim pomagaš pri....

Talk to the hand, 'couse I ain't listening.

P.s.: :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

undefined ::

> Pa zakaj, hudica, na helpdesku govoris 'Hvala vam'?

Ker uporabnik, ki kliče tja, uporablja njihovo storitev in jo tudi redno plačuje? A 10k SIT mesečno ti tud ni dost, da ti dečva reče "hvala vam"? Dej no dej, to je osnovni bonton in je prav lepo, da ga po teh helpdeskih obvladajo.

ALIEN, si Terminatorja gledu, a? :)

Thrivial ::

Helpdesk je placljiv? Ali ne dobis tega kot bonus z izdelkom, ki ga kupis?

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

CaqKa ::

ne kot bonus.. to spada k temu kar plačaš... to ni bonus. to oni morjo delat.

boych ::

ko mamo slab dan, pri nas ponavadi rečemo'' mater si dosaden, v rit se mi zaleti''
AGGRESSIVINLINERULESTHEWORLD

DoloresJane ::

Thrivial - razen prosim, mi vsi odgovori, ki bi jih dal ti, delujejo kot da se nisi niti potudil, da si nekaj uredil. So klišejski in jih ljudje mečemo iz sebe, ne da bi resnično razumeli, kaj pomenijo. "Ni za kaj" in podobno hočem izriniti iz svoje govorne prakse, ker želim, da sogovornik ve, da sem se potrudila. Ne govorimo o efortu pri preprečevanju jedrske vojne in širjenju globalnega miru, pač pa o tem, da sem ponudila vse svoje znanje, da se dotični z njim "intelektualno okoristi". Brez zamere, ampak hočem, da to cenijo. Večina ljudi, ki nudi intelektualne usluge (poučevanje in učenje učenja) veliko stane. Jaz to naredim zastonj. Pričakujem, da se to jemlje v zakup.

Na helpdesku so kakšni ljudje prav prijetni sogovorniki in takim se želiš tudi drugače zahvaliti, da so ti olajšali dan. So pa tudi taki, ki bi jim skozi zobe rekel "hvala vam", vendar večina tega ne sliši, ker prej odložijo slušalko. Bog že poskrbi, da je na svetu pravica. ;) :D

Oh ja, želim, da ljudje mislijo, da sem ošabna. Tako se pride dlje kot s skromnostjo. :)

Mercier ::

OK, pa moj univerzalni nasvet. Začneš govorit tako nerazločno in tiho, da te nobeden ne razume in je itak vseeno kaj rečeš. Včasih folk celo misli, da poveš kaj pametnega in kima, da razume in se strinja. Ne moreš falit. :)

Thrivial ::

Nadezhda: imava pac razlicne predstave o tem. Ce meni nekdo odvrne 'ni problema' smatram, da je vlozil doloceno mero energijo v to pomoc, ampak ne pricakuje nic v zahvalo, zato tudi - ni problema. Seveda velja princip reciprocnosti.

Aja, drugace pa delam na delovnem mestu, kjer me dostikrat obmetavajo z 'jebemti mater', 'jebi se', 'fakr', 'pizdun', jaz pa njim nazaj 'gospod'. Na zacetku me je dvakrat malo zbegalo, sedaj pa mi je popolnoma vseeno kaj govorijo, ker nimam razloga, da bi to jemal osebno. Ce delo z ljudmi zacnes jemati osebno, moras pa imeti vsaj nekaj tisocakov urne postavke, v nasprotnem se ne izplaca - gre prevec zivcev. :)

Aja, pa nisem policaj. :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...

undefined ::

> Ce delo z ljudmi zacnes jemati osebno, moras pa imeti vsaj nekaj tisocakov urne postavke, v nasprotnem se ne izplaca - gre prevec zivcev. :)

Res je. Jest priznam, da bi to jemal vsaj v manjšem smislu osebno. Samo pomisli, da nekdo ne bi reku nekomu tistih besed, do katerega bi mel malo spoštovanja. In res je, rabu bi nekaj tisočakov urne postavke, al pa adijo od take firme. :)

P.S. Pa ne mi rečt, da zadeve ne bi začel jemat osebno, če bi ti vsako jutro reklo nekaj ljudi "jebi se, fakr". To je neizogibno. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: undefined ()

Barakuda1 ::

Pa ne mi rečt, da zadeve ne bi začel jemat osebno, če bi ti vsako jutro reklo nekaj ljudi "jebi se, fakr". To je neizogibno. :)

:\

Hjjaa, če bi meli prav, bi tud blo prav, da bi jih čimprej vzel resno in osebno >:D

undefined ::

> Hjjaa, če bi meli prav, bi tud blo prav, da bi jih čimprej vzel resno in osebno

Vprašanje iz kakšne postavke to vse izhaja. Če te nekdo tako okliče zaradi podlage, ker sovraži sistem na splošno, svojo okolico in familijo, pa pol pride v tvojo firmo, pa ti reče "jebi se, pizdolin" zgolj zato, da bi se nekje drugje maščeval, je zadeva le malce drugačna, kot se tebi zdi. Tak človek nima neke osebne zamere do tebe, ampak celega sveta in nad tem se ti nimaš kaj zamišljaš, lahko le menjaš službo. :)

Thrivial ::

Tam kjer delam pustijo ljudje na tisoce evrov. Mirne duse preslisim 'jebi se'. Precej tezje je premagovati smeh... :)

lp
:: Member of Eror Team ::

... and Eror Team is gone...
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij-kam? kako?

Oddelek: Šola
334584 (3086) lonewolf_
»

Preklic pogodbe na določen čas

Oddelek: Loža
395298 (4098) šernk
»

Telemach se je občutno poslabšal (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8817169 (13546) JanK
»

Telemach

Oddelek: Zvok in slika
183664 (2455) jukoz
»

muzika tuc tuc

Oddelek: Loža
81222 (701) ro3b

Več podobnih tem