» »

Kako odvrniti ob zahvali za uslugo?

Kako odvrniti ob zahvali za uslugo?

1
2
»

undefined ::

> Tam kjer delam pustijo ljudje na tisoce evrov. Mirne duse preslisim 'jebi se'. Precej tezje je premagovati smeh...

Svaka ti čast. :)

Avenger ::

>>>Lahko pa samo pomeziknes in naredis 'finger gun point signal' pa se tlesknes z jezikom. Sej ves, to velik ljudi dela. ;)
Če bi mi tole bejba nardila, bi urno izkoristil šanso in jo, rekši, no sej se mi ne mudi tok ful, povabil na kavo.
Če bi mi tole naredil tip, bi se poglobil vase, globoko vdihnil, prestavil težišče nekam nizko, se pripravil in s kiaiem usekal en močan gyako-tsuki direkt v tist uč k mi je pomežiknu :D :D

Kar se pa tegale bontona v Nadezhdini situaciji tiče, bi pa rekel:
-hvala vam: čist obupno najslabši možni odgovor (od uglajenih)
-ni kaj: nekaj pogrešam, 'ni kaj' se uporablja v situaciji, ko 'ni kaj' (več) za naredit, pomagat, ko se je za sprijaznit s situacijo - 'ni kaj, plačat bo treba'
-ni za kaj: čist kul, je pač fraza in ne izraža nujno, da to razlaganje poti ni bilo nič
-malenkost: kratek, jedrnat, vljuden, razumljiv - zelo primeren
-je že v redu: neprimeren, ker izraža pomirjanje tistega, ki se ti zahvaljuje in ne najde besed, kako bi se ti zahvalil in oddolžil

ostanejo pa samo še tisti originalni, humorni, ki so pa čist odvisni od situacije; kakšnemu 50 letnemu descu valda ne boš šarmiral s kakšnimi duhovitimi, ki jih verjetno še zastopil ne bo, medtem ko bi bilo zelo glupo, da bi kakšni lušni mladi deklici odgovoril - ni kej - ali pa kaj čist blesavega, taki sploh ne poveš kje je to kar išče, ampak rečeš, da greš itak v tisto smer, čeprov se morš obrnit za 180°.


Ah še tole morm napisat.... enkrat sem se vozil tam nekje pri Bežigradu in v avtu vozeč se iskal eno ulico, ful se mi je mudil in nisem mogel več krogov nabijat, vedu sem pa da sem nekje blizu, prvi človk k sm ga zagledu da bi ga vprašu je bla bejba, ustavm in vprašam kje je to, pa je rekla: No, sej mislm da veš kje je, ampak ti bom vseen povedala. -???? Houli šit, a tko se tud bejbe peca??? Ko bi mi le moji možgani hitreje okrevali od šoka, da bi ji zabrusil kej v stilu: sori, moj tip ženske ni blond, ni čez 30 in ma joške, adijo. :D
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Avenger ()

undefined ::

> Če bi mi tole bejba nardila, bi urno izkoristil šanso in jo, rekši, no sej se mi ne mudi tok ful, povabil na kavo.

Jest bi se pa zamislil kakšne čudne bejbe dons hodjo po svetu. ;)

> ustavm in vprašam kje je to, pa je rekla: No, sej mislm da veš kje je, ampak ti bom vseen povedala. -???? Houli šit, a tko se tud bejbe peca???

ROFLOL! :)) :D

BigWhale ::

> Če bi mi tole naredil tip, bi se poglobil
> vase, globoko vdihnil, prestavil težišče
> nekam nizko, se pripravil in s kiaiem
> usekal en močan gyako-tsuki direkt v tist
> uč k mi je pomežiknu

In potem dalje ti o bontonu razpravljas?

> Ko bi mi le moji možgani hitreje
> okrevali od šoka, da bi ji zabrusil kej v
> stilu:

Ah, besede so odvec...

*shrug*

Avenger ::

Bigwhale, dobr, mal sem pretiraval, ampak mislm, da sem nedvoumno izrazil nestrinjanje s tvojim predlogom ravnanja v tej situaciji.
It is better to be hated for what you are than to be loved for something you are not.

BigWhale ::

Si ze kdaj slisal za sarkazem? ;)

MadMicka ::

Jaz običajno rečem: "Ni za kaj". Ampak gotovo je najbolj uglajen odgovor, kot je že zgoraj Doggdog dejal: "Prosim".
BigWale seveda nima prav, ko pravi, da je odgovor "Prosim" zgrešen, ker ničesar ne prosiš. Namreč ne upošteva običaja, ki narekuje, da se v takšnih primerih tako odgovori. Ena beseda, dva pomena, nič takega...

undefined ::

Aja, še tole sm pozabu komentirat...

> Ko bi mi le moji možgani hitreje okrevali od šoka, da bi ji zabrusil kej v stilu: sori, moj tip ženske ni blond, ni čez 30 in ma joške, adijo.

Tud men se to dostikrat zgodi, da mi možgani prepozno okrevajo od šoka in šele čez nekaj minut vem, kaj bi mogu rečt. Ravno v takšnih primerih, ko ti nekdo tako neumestno prijav, pa ne veš kaj bi zinil na to. Ponavadi je res najbolje nič, kot pravi BigWhale, ampak se pa prav prijetno počutiš, če imaš 'nabito pištolo' in lahko takoj nazaj ustreliš. Se bi ženska vsaj malo zamislila, da drugič neb drugmu spet rekla isto. To so zdrave lekcije. >:D

Sergio ::

Se posebej, ce je njen tip tezkokategorni prvak v boksanju, in se ravno priblizuje avtomobilu, medtem ko doticna blondinka zakrici "KUGA SI REKU". To ti je sele lekcija.
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

undefined ::

Sergio, vsaka poškodba avtomobila ali mene, bo zaračunana in uspešno ukrepana. Sicer pa sem "jest" še vedno v avtu, on pa zunaj peš. :)
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Študij-kam? kako?

Oddelek: Šola
334602 (3104) lonewolf_
»

Preklic pogodbe na določen čas

Oddelek: Loža
395325 (4125) šernk
»

Telemach se je občutno poslabšal (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
8817229 (13606) JanK
»

Telemach

Oddelek: Zvok in slika
183677 (2468) jukoz
»

muzika tuc tuc

Oddelek: Loža
81229 (708) ro3b

Več podobnih tem