» »

Linux prvikrat presegel 4-odstotni tržni delež

1
2
»

Invictus ::

WizzardOfOZ je izjavil:

broken/link je izjavil:

sam sem na linux migriral par let nazaj, in ne grem več nazaj. Tudi sam sem poenotil miselnost, ki jo je omenil @pegasus, t.j.: "Tako, kot ustreza tebi. Ker naj bi računalniki služili nam in ne obratno." in to na linuxu precej na easy dosežeš. na windowsu pa malo manj.


Na obeh sistemih je to dost easy. Ne nasedat "propagandi" enih in drugih. V enem bash, v drugem powershell (oziroma v tisto, v čemer bolj znaš napisat kodo, ker oboje sedaj deluje na obeh sistemih), pa se da nastavit čisto vse. Sem bil na eni konferenci in je en "znalec" lepo razložil in pokazal, da se z miško in klikanjem da naklikat nekje do 50% nastavitev w windows 11, za preostalih 50% je pa tam powershell.

Tudi na Windowsih lahko v bashu narediš marsikaj :D.

Praktično vse, kar lahko poklikaš v GUI, na Windowsih lahko izvedeš v ukazni vrstici.

Ali to folk ve ali ne, je pa druga pesem. Je pa isto tudi v Linux svetu. Precej folka samo klika. Ali pa izvaja skripte, ki so jih napisali drugi.
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

Invictus ::

tomlin je izjavil:


Kot študent računalništva boste verjetno uživali v programiranju. V ta namen je Linux v svoji standardni različici boljši (=priročnejši/učinkovitejši) kot Windows. V operacijskem sistemu Windows je za nastavitev te ravni potrebno veliko truda. Maci so zelo dobri tudi za razvoj.
Drugi vidik je, da vsak strežnik, ki sem ga do sedaj srečal, uporablja Linux. Torej, če želite narediti nekaj s strežniki, ki trenutno ne delujejo na vašem računalniku, imate veliko prednost v znanju in izkušnjah, če zasebno uporabljate Linux.....

Ta tvoja izjava je malo navijaška...

Pojdi programirat kak X-Windows z Motifom, pa boš videl prikladnost/učinkovitost programiranja :)).

In omeji se na vim. Pa da te vidimo programirati v konzoli... Sicer se da čisto lepo, jaz to delam že 30 let, pač odvisno za koga in kje delam...

Če si ti spoznal samo Linux strežnike, no ja, sam sem delal tudi na celem kupu Windows strežnikov. Niso nič počasnejši/nerodnejši/nepraktični za nastavljanje kot Linux. Če veš kaj delaš, ti je vseeno...

Ko greš 1x delat v velike firme, vidiš da Linux tudi ni nič cenejši od Windowsov. Redhat/Ubutu/Suse support stane ravno take cel kup denarja.

Tako, da razilke, ki jih folk nabija, so predvsem zgodovinske narave in posledica nepoznavanja obeh sistemov. Sploh to zadnje. In pa seveda še vedno slovenska garažna miselnost večine firm, ki mislijo, da je Linux zastonj. S pravo podporo pač ni...

MacOS je pa navadno sranje, tako v konzoli kot GUI. Meni blazno antipatičen... Delal gor ene pol leta... Zato ga pač ne uporabljam. Je dovolj boljših zadev...
"Life is hard; it's even harder when you're stupid."

http://goo.gl/2YuS2x

LightBit ::

Invictus je izjavil:

Praktično vse, kar lahko poklikaš v GUI, na Windowsih lahko izvedeš v ukazni vrstici.

Kako na Windows nastavim privzeti spletni brskalnik brez GUI?

Drugače je Windows precej napredoval kar se tega tiče, ampak je še vedno slabše (vsaj dokumentacija je slabša).

MrStein ::

Imaš skripte za to.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

WizzardOfOZ ::

LightBit je izjavil:

Kako na Windows nastavim privzeti spletni brskalnik brez GUI?


Set-ItemProperty -Path 'HKCU:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Shell\Associations\UrlAssociations\http\UserChoice' -Name ProgId -Value 'ChromeHTML'
Milčinski je napisal butalce kot prispodobo in ne kot priročnik!!!
Svuda u svijetu ima budala ali je izgleda kod nas centrala!!!

Zgodovina sprememb…

LightBit ::

WizzardOfOZ je izjavil:

LightBit je izjavil:

Kako na Windows nastavim privzeti spletni brskalnik brez GUI?


Set-ItemProperty -Path 'HKCU:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Shell\Associations\UrlAssociations\http\UserChoice' -Name ProgId -Value 'ChromeHTML'

bciciban ::

Browserja ne moreš več, na enostaven način, nastavit preko skript.

Razloga sta dva
1) uporabnik mora dobiti tisti popup kateri browser bo uporabljal ko nastavlja sistem in tega se ne sme onemogočit - EU pravila zaradi tržnega deleža
2) nočeš da random SW potiho spreminja nastavitve kaj je tvoj browser in so šli ekstra v to da se tega ne da avtomatizirati (čeprav obstajajo obvodi, kot vedno :) )

Ne pravim da je OK, samo tako je.

LightBit ::

Sem se ravno spraševal zakaj mi Teams odpira linke v Edge, čeprav ni default:

Predlagam da še "Default browser" spremenijo v Edge, ali pa vsaj CAPTCHA dajo če hočeš nastavit "Default browser". :))

Tako kot tale fora:

bciciban ::

Ko enkrat nastaviš spoštuje nastavitve, jaz uporabljam FF in mi vse odpira v njem. Je pa tudi Edge povsem ok brskalnik ampak sem bolj navajen na FF.

WhiteAngel ::

WizzardOfOZ je izjavil:

LightBit je izjavil:

Kako na Windows nastavim privzeti spletni brskalnik brez GUI?


Set-ItemProperty -Path 'HKCU:\SOFTWARE\Microsoft\Windows\Shell\Associations\UrlAssociations\http\UserChoice' -Name ProgId -Value 'ChromeHTML'


Boh pomagej. Resno? A za MIME še niso slišal pri MSju, tako kot to nastavljajo normalni OSi?

LightBit ::

bciciban je izjavil:

Ko enkrat nastaviš spoštuje nastavitve, jaz uporabljam FF in mi vse odpira v njem.

Ja razen kadar tiho nastavijo Edge kot privezetega v njihovi aplikaciji in ne upoštevajo sistemskih nastavitev.
Pa da te 10x vprašajo če si prepričan da nočeš uporabljati Edge.
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Microsoft pobere 79 % vseh prodanih operacijskih sistemov

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
3910832 (9465) PrimozR
»

Ubunto vs. windows 7 64bit (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Operacijski sistemi
15632268 (28757) poweroff
»

Statistika uporabe operacijskih sistemov in internetnih brskalnikov v letu 2010 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
11333233 (29835) Jst
»

Bo 2010 končno leto Linuxa? (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Novice / Android
22254886 (50133) Icematxyz
»

Linux pred Macintoshi

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
111985 (1985) kilergas

Več podobnih tem