» »

Lastnik IBAN v Nemčiji

Lastnik IBAN v Nemčiji

mn ::

Torej, rad bi nakupoval od nemške pravne osebe, vendar bi rad preveril če je dani IBAN res od te pravne osebe in ne od nekoga tretjega. Je to možno, pri nas recimo dela out of the box v primeru nakazila preko elektronske banke (vpišem IBAM in kliknem gumb, pa mi avtomatsko izpolni podatke). Druga opcija v Sloveniji bi bil Ajpes, kaj je pa v Nemčiji? Obstaja ekvivalent?

kixs ::

Ce nimas zaupanja, potem placaj preko kaksnega PayPala ali pa sploh ne.

Furbo ::

mn je izjavil:

Torej, rad bi nakupoval od nemške pravne osebe, vendar bi rad preveril če je dani IBAN res od te pravne osebe in ne od nekoga tretjega. Je to možno, pri nas recimo dela out of the box v primeru nakazila preko elektronske banke (vpišem IBAM in kliknem gumb, pa mi avtomatsko izpolni podatke). Druga opcija v Sloveniji bi bil Ajpes, kaj je pa v Nemčiji? Obstaja ekvivalent?

Če veš kdo so, jih pač poguglaj, firme imajo IBAN ponavadi naveden kje na spletni strani.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014

mn ::

Bi moral biti bolj natančen, gre se za vozilo tako da Paypal ne pride v poštev.

Recimo za handlerja, pri katerem trenutno gledam vozilo ne najdem na njihovi strani nobenega bančnega računa, pa me zanima če obstaja kak verodostojen način da se to preveri?

anketar ::

najbrž ima nemčija isto kokr mi bonitetna poročila od 3rd party providerjev sam je za plačat

DamijanD ::

Najlažje bi bilo enega kontaktirat, ki ima nemško spletno banko pa lahko tam preveri (tako kot lahko mi za Slovenske pravne osebe). Mogoče bi že N26 klient to omogočal?

mn ::

DamijanD je izjavil:

Najlažje bi bilo enega kontaktirat, ki ima nemško spletno banko pa lahko tam preveri (tako kot lahko mi za Slovenske pravne osebe). Mogoče bi že N26 klient to omogočal?


Good point, N26 je nemška banka na kateri lahko naredim račun. Lahko kdo potrdi da je to tam mogoče preden naredim račun za brez veze?

matobeli ::

N26 ali Revolut ne najdeta nič, razen tega da je pač račun in pri kateri banki.

Bi se pa orientiral bolj na davčno številko kot sam račun, oziroma, ena izmed strani ti za 2.5eur pove tudi lastnika.

Karen ::

Kaj pa če nakažeš na ta TRR 1 EUR in prosiš za potrditev prejema. Če ti prava oseba (ne tisti ki se je predstavil kot on - to je edina slaba točka tukaj, da moraš še preveriti da ni mitm - man in the middle tisti ki ti je potrdil) potrdi prejem, je to to, nakažeš znesek minus 1 EUR in si zmagal.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

N26 in popoldanski S.P. - plačilo prispevkov (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5618418 (559) jeremenen
»

N26 prva žrtev brexita (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostale najave
5817045 (10287) cegu
»

Delavska hranilnica za pravne osebe

Oddelek: Loža
243955 (3271) Mare2
»

Izvršba na bančnem računu (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9129103 (26384) OZZY
»

pixmania (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
9218772 (7132) dzinks63

Več podobnih tem