» »

Web frontend, kaj uporabit?

Web frontend, kaj uporabit?

Fungi88 ::

Imam neko manšo aplikacijo (5k loc) spisano v pythonu (flask) in bi rad naredil malo lepši izgled, kaj bi bilo najbolje uporabit?
Rabim nekaj za polepšat izgled in za asinhrono komunikacijo, da ne reloadam strani vsakič ko naložim podatke.

jQuery? Bootstrap ? Mogoče kak večji kanon kot je react ali angular? Želim si nečesa, ki je res bolj za sam frontend brez prevelikega vmešavanja v obstoječo aplikacijo.

Kako se pa kaj obnesejo frameworki, ki čisto obidejo JS, recimo Blazor? Razmišljam če bi mogoče vse skupaj prepisal v Blazor, saj .net sedaj povsem lepo deluje na linuxu in C# mi je povsem enako domač kot python. Pa še en jezim imam za vse, brez debilnega JS in miljon frameworkov.
Mnenja?
  • spremenilo: Fungi88 ()

FireSnake ::

Glas za angular.
Sam bootstrap še ne pomeni nič. Ga pa vključi.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

bciciban ::

Bootstrap is a free, open source front-end development framework for the creation of websites and web apps.


Kako potem bootstrap ni še nič?

P.S. Nisem front end dev :)

Ahim ::

Fungi88 je izjavil:

Imam neko manšo aplikacijo (5k loc) spisano v pythonu (flask) in bi rad naredil malo lepši izgled, kaj bi bilo najbolje uporabit?
Rabim nekaj za polepšat izgled in za asinhrono komunikacijo, da ne reloadam strani vsakič ko naložim podatke.

jQuery? Bootstrap ? Mogoče kak večji kanon kot je react ali angular? Želim si nečesa, ki je res bolj za sam frontend brez prevelikega vmešavanja v obstoječo aplikacijo.

Kako se pa kaj obnesejo frameworki, ki čisto obidejo JS, recimo Blazor? Razmišljam če bi mogoče vse skupaj prepisal v Blazor, saj .net sedaj povsem lepo deluje na linuxu in C# mi je povsem enako domač kot python. Pa še en jezim imam za vse, brez debilnega JS in miljon frameworkov.
Mnenja?

En komentar: mi smo imeli en projekt v C#/Blazor in je uvazal JS dependencyje za uporabnisko manipulacijo vsebine v browserju, tako da ... :))

Ti pravis da hoces front-endč brez nekega frameworka bos izumljal toplo vodo, glede na opis problema pa niti ne obstaja napacna izbira, tako da lahko tudi vrzes pikado pa kamor pade ... Jaz bi recimo pogledal Nuxt.

FireSnake ::

bciciban je izjavil:

Bootstrap is a free, open source front-end development framework for the creation of websites and web apps.


Kako potem bootstrap ni še nič?

P.S. Nisem front end dev :)


Če hočeš razvijati rabiš še kaj drugega kot šminko.
Bootstrap in Angular so zelo različne stvari. Rabiš pa oboje.
Zdaj, če je že tu težava v razumevanju bo potrebno malo pogledati kako se zadevi streže ali pa ti naj nekdo pomaga narediti "prazen" projekt.
Če ti še malo razloži bo potem šlo lažje naprej.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Arey ::

Osebno mam ful rad za bootstrappanje kaksnih toolov backoffice appov cist simpl react in MUI. Mui je relativno grd sam imajo pa skor vse ui komponente ki jih rabis za sestavit nek osnoven UI appa, kar ti ni vsec lahko postylas po zeli. Zdej, a hoces delat z reactom ali ne je drugo ker sem preprican da bo prisel kdo razlozit kako je react zanic in njegov framework ful boljsi ampak na koncu dneva gre moj glas reactu cist samo zaradi razsirjenosti in popularnosti.

infiniteLoop ::

Poglej tudi HTMX. Je priljubljen v Python skupnosti. Ce pa rabis se dodatno interaktivnost na klientu potem pa lahko dodas se hyperscript od istega avtorja, ali pa ce se ti uvajanje novega jezika zdi "too much" alpine.js ali surreal ce ti je pri srcu jQuery stil.

Zdi se mi, da je HTMX svez veter na pordrocju web UI in koncno neka alternativa zbloatanim js frameworkom.
None of us is as dumb as all of us.

Kripto mesi ::

Mogoce bi HotBurek podal kaksen predlog?

FireSnake ::

Zagotovo. Čakamo jegovo ekspertizo na to temo.
Pravzaprav: kako si drznemo svetovati preden on poda svoje velecenjeno mnenje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

IgorCardanof ::

Če hočeš delat frontend, potem je boljše, da se sprijazneš in se naučiš JS. Ker brez tega se nek vredu frontend zelo težko piše. Ko pa enkrat to imaš, imaš pa ogromno izbire kateri framework uporabit. In priporočljivo je, da uporabiš nek framework, ker ti bo veliko olajšal delo, saj so bili razviti z namenom, da se stvari lažje počne.

Najbolj popularen je trenutno React, lahko pa probaš kaj novejšega kot Svelte ali HTMX. Je pa izbire še kar nekaj.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

Fungi88 ::

Ahim je izjavil:

Fungi88 je izjavil:

Imam neko manšo aplikacijo (5k loc) spisano v pythonu (flask) in bi rad naredil malo lepši izgled, kaj bi bilo najbolje uporabit?
Rabim nekaj za polepšat izgled in za asinhrono komunikacijo, da ne reloadam strani vsakič ko naložim podatke.

jQuery? Bootstrap ? Mogoče kak večji kanon kot je react ali angular? Želim si nečesa, ki je res bolj za sam frontend brez prevelikega vmešavanja v obstoječo aplikacijo.

Kako se pa kaj obnesejo frameworki, ki čisto obidejo JS, recimo Blazor? Razmišljam če bi mogoče vse skupaj prepisal v Blazor, saj .net sedaj povsem lepo deluje na linuxu in C# mi je povsem enako domač kot python. Pa še en jezim imam za vse, brez debilnega JS in miljon frameworkov.
Mnenja?

En komentar: mi smo imeli en projekt v C#/Blazor in je uvazal JS dependencyje za uporabnisko manipulacijo vsebine v browserju, tako da ... :))

Ti pravis da hoces front-endč brez nekega frameworka bos izumljal toplo vodo, glede na opis problema pa niti ne obstaja napacna izbira, tako da lahko tudi vrzes pikado pa kamor pade ... Jaz bi recimo pogledal Nuxt.


Kako se vam je obnesel blazor? A ni poanta tega da napišeš v v c#, frontend in backend.

IgorCardanof je izjavil:

Če hočeš delat frontend, potem je boljše, da se sprijazneš in se naučiš JS. Ker brez tega se nek vredu frontend zelo težko piše. Ko pa enkrat to imaš, imaš pa ogromno izbire kateri framework uporabit. In priporočljivo je, da uporabiš nek framework, ker ti bo veliko olajšal delo, saj so bili razviti z namenom, da se stvari lažje počne.

Najbolj popularen je trenutno React, lahko pa probaš kaj novejšega kot Svelte ali HTMX. Je pa izbire še kar nekaj.


Nočem delat frontenda.
To mi je nujno zlo in bi rad samo malo nališpal surov html ki ga sedaj izpljune moj flask app.
Pa če asinhrono loadam podatke je že čista zmaga.

Ne bo to neka fancy aplikacija. Samo toliko da ne zgleda ravno kot da je ušla iz leta 1995 :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fungi88 ()

infiniteLoop ::

Potem pa le poglej teh nekaj primerov HTMX + flask. Lahko prides zelo dalec brez poznavanja javascripta, in pa tudi kasneje ga lahko dodajas po lastni presoji in zelji.
None of us is as dumb as all of us.

Fungi88 ::

infiniteLoop je izjavil:

Potem pa le poglej teh nekaj primerov HTMX + flask. Lahko prides zelo dalec brez poznavanja javascripta, in pa tudi kasneje ga lahko dodajas po lastni presoji in zelji.


Bom res pogledal tole.
JS ne znam čisto nič in se ga tudi ne bi šel učit.

l0g1t3ch ::

Web forms in telerik komponente.

To je bila lepa abstrakcija html-ja in Javascripta.

Vem da veliko ljudi ne mara tega, meni je pa ostalo v lepem spominu.

bciciban ::

FireSnake je izjavil:

bciciban je izjavil:

Bootstrap is a free, open source front-end development framework for the creation of websites and web apps.


Kako potem bootstrap ni še nič?

P.S. Nisem front end dev :)


Če hočeš razvijati rabiš še kaj drugega kot šminko.
Bootstrap in Angular so zelo različne stvari. Rabiš pa oboje.
Zdaj, če je že tu težava v razumevanju bo potrebno malo pogledati kako se zadevi streže ali pa ti naj nekdo pomaga narediti "prazen" projekt.
Če ti še malo razloži bo potem šlo lažje naprej.


Nisem jaz OP. Samo na hitro sem vrgel ootstrap v google, ker mi je bil nekako znan in po prvem zadetku sodeč je točno to kar išče OP.

FireSnake ::

Ni. Oziroma ni dovolj.

l0g1t3ch je izjavil:

Web forms in telerik komponente.

To je bila lepa abstrakcija html-ja in Javascripta.

Vem da veliko ljudi ne mara tega, meni je pa ostalo v lepem spominu.


.net web forms je zastarela tehnologija. Ne zavajat avtorja teme, prosim.
V Visual studiu zadnjih verzij že dolgo projekta niti narediti več ne moreš.
Zdaj se dela z .net Core (in vsem, kat MS v tej smeri ponuja tudi za front end), če že. A je to za avtorja teme preveč po mojem mnenju.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: FireSnake ()

IgorCardanof ::

Napisal je, da hoče polepšat stran in asinhrono nalagat podatke. Prvo doseže z bootstrapom, drugo pa lahko tudi doseže samo s par vrsticami javascripta. Odvisno koliko tega dejansko potrebuje.

Glede na to, da je rekel, da si tega ne želi počet, je to potem še najlažja rešitev. Bo samo malo obdelal svoj html, ki ga servira flask in bo.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

l0g1t3ch ::

FireSnake je izjavil:

Ni. Oziroma ni dovolj.

l0g1t3ch je izjavil:

Web forms in telerik komponente.

To je bila lepa abstrakcija html-ja in Javascripta.

Vem da veliko ljudi ne mara tega, meni je pa ostalo v lepem spominu.


.net web forms je zastarela tehnologija. Ne zavajat avtorja teme, prosim.
V Visual studiu zadnjih verzij že dolgo projekta niti narediti več ne moreš.
Zdaj se dela z .net Core (in vsem, kat MS v tej smeri ponuja tudi za front end), če že. A je to za avtorja teme preveč po mojem mnenju.


Nisem predlagal da to uporabi. Samo omenil sem kot zgodovinsko zanimivost.

Lonsarg ::

Mi smo na firmi sprejeli odločitev da gremo all-in v Blazor za vse nove projekte. Zaenkrat smo zelo zadovoljni.

Ne gre za to kako se v client izvaja (tam je še vedno precej javascript), gre za to da ti kot developer ne vidiš več javascripta ;)

Seveda pa ne glede na to kak framework izbereš se spodobi da se ne matraš ročno z kontrolami, ampak zakupiš neke kontrole (Telerik, DevExpres, SyncFusion,...). Če nočeš plačat je SyncFusion dobra izbira, ker je zastonj dokler nisi velika firma (uporabljam za hoby projekt). Mi sicer uporabljamo DevExpress na firmi, ki je imel porodne težave v kombinaciji z Blazor, ampak so kako leto nazaj se potrudili in vse Blazor kontrole posodobili in je zdaj super.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Fungi88 ::

Lonsarg je izjavil:

Mi smo na firmi sprejeli odločitev da gremo all-in v Blazor za vse nove projekte. Zaenkrat smo zelo zadovoljni.

Ne gre za to kako se v client izvaja (tam je še vedno precej javascript), gre za to da ti kot developer ne vidiš več javascripta ;)

Seveda pa ne glede na to kak framework izbereš se spodobi da se ne matraš ročno z kontrolami, ampak zakupiš neke kontrole (Telerik, DevExpres, SyncFusion,...). Če nočeš plačat je SyncFusion dobra izbira, ker je zastonj dokler nisi velika firma (uporabljam za hoby projekt). Mi sicer uporabljamo DevExpress na firmi, ki je imel porodne težave v kombinaciji z Blazor, ampak so kako leto nazaj se potrudili in vse Blazor kontrole posodobili in je zdaj super.


Torej dejansko lahko spišeš cel frontend brez drkanja JS ali kakih JS knjižic/frameworkov ?

Lonsarg ::

Tako je, pri Blazor delaš izključno z .razor fili, ki so mix HTMLja in C# kode. Dejansko inline znotraj html elementov daješ C# kodo. Res kul zadeva, na začetku sem bil skeptičen zakaj ni ločeno v dva fila ampak pride zelo prav da lahko inlinaš C# kodo. Zelo je pregledno ker imaš ves koncept UIja v enem filu, tudi če autogeneriraš UI elemente preko foreach zank.

Delaš izključno z C# nuget knjižnicami, tiste brozge od npm-ja za javascript knjižnice ne rabiš (večina ostalih frameworkov, npr. Angular kljub temu da imajo abstrakcijo zahtevajo od tebe da se še vedno ubadaš z buildanjem javascript knjižnic).

HTMLju se sicer ne izogneš, ampak HTML je dejansko dober za UI. Seveda je dober dizajn da uporabljaš zgolj osnovne HTML gradnike, za vse kompleksne gradnike uporabiš kot sem že prej omenil nek UI library (te library v ozadju uporabljajo sicer veliko javascript za te lepe elemente, ampak to ti je kot developerju popolnoma nevidno, ker pride vse lepo zapakirano v nuget). S tem ohraniš UI kodo majhno in pregledno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Lonsarg ()

Stari89 ::

Naj OPja opozorim, da WebAssembly, okoli katerega je Blazor zgrajen, žal (še) ne mora direktno manipulirat s HTML DOM-om. Blazor vseeno zmore veliko in bi moral za bit za asinhrono nalaganje podatkov ter prikaz na ekran povsem dovolj. Gor obesiš še en UI library in si zmagal. Na naših projektih se uporablja MudBlazor (zastonj) in Telerik (licenčni), oba povsem spodobna. Problem nastane, ko ti en PM uleti z blesavim bling-bling feature requestom z lepimi interaktivnimi animacijami, kjer se enostavno ne moreš izognit Javascript interopu. Keep it simple.
Srečno in LP

Stari89 ::

Če se boš slučajno odločil zajebavat z Javascriptom, pa glasujem za React + Typescript, zraven Axios za http komunikacijo in po potrebi MaterialUI za lep izgled. Manjši skok na glavo, kot pa Angular. ;)
Z jQueryjem tudi ne bi izgubljal časa. Problemi z JSjem in browser podporo, ki jih je njega dni jQuery reševal, so dandanašnji večinoma spucani že z vanilla JSjem.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

Fungi88 ::

Stari89 je izjavil:

Naj OPja opozorim, da WebAssembly, okoli katerega je Blazor zgrajen, žal (še) ne mora direktno manipulirat s HTML DOM-om. Blazor vseeno zmore veliko in bi moral za bit za asinhrono nalaganje podatkov ter prikaz na ekran povsem dovolj. Gor obesiš še en UI library in si zmagal. Na naših projektih se uporablja MudBlazor (zastonj) in Telerik (licenčni), oba povsem spodobna. Problem nastane, ko ti en PM uleti z blesavim bling-bling feature requestom z lepimi interaktivnimi animacijami, kjer se enostavno ne moreš izognit Javascript interopu. Keep it simple.
Srečno in LP


Kak primer iz prakse kdaj rabiš manipulirat z DOM-om? Da vidim če bi kaj takega rabil.

Lonsarg je izjavil:

Tako je, pri Blazor delaš izključno z .razor fili, ki so mix HTMLja in C# kode. Dejansko inline znotraj html elementov daješ C# kodo. Res kul zadeva, na začetku sem bil skeptičen zakaj ni ločeno v dva fila ampak pride zelo prav da lahko inlinaš C# kodo. Zelo je pregledno ker imaš ves koncept UIja v enem filu, tudi če autogeneriraš UI elemente preko foreach zank.

Delaš izključno z C# nuget knjižnicami, tiste brozge od npm-ja za javascript knjižnice ne rabiš (večina ostalih frameworkov, npr. Angular kljub temu da imajo abstrakcijo zahtevajo od tebe da se še vedno ubadaš z buildanjem javascript knjižnic).

HTMLju se sicer ne izogneš, ampak HTML je dejansko dober za UI. Seveda je dober dizajn da uporabljaš zgolj osnovne HTML gradnike, za vse kompleksne gradnike uporabiš kot sem že prej omenil nek UI library (te library v ozadju uporabljajo sicer veliko javascript za te lepe elemente, ampak to ti je kot developerju popolnoma nevidno, ker pride vse lepo zapakirano v nuget). S tem ohraniš UI kodo majhno in pregledno.


Super tole. Bom sprobal ob priliki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fungi88 ()

Stari89 ::

Fungi88 je izjavil:

Kak primer iz prakse kdaj rabiš manipulirat z DOM-om? Da vidim če bi kaj takega rabil.

V moji situaciji je bil najprej narejen dizajn, ki ga je stranka potrdila. Nobenega inputa (front-end) developerjev. Ko je kasneje dev ekipi seveda zaštekalo, so me dali na projekt in sedaj pucam posledice dizajnerjevih in PMjevih genialnih odločitev.

Dva banalna primera, kjer se res nisem mogel izognit JS interopu:
  • "Na ekran daj dve tabeli eno nad drugo in vsaka naj zasede 50% višine. Če ima katerakoli tabela premalo podatkov, naj se skrči, tadruga tabela pa naj se raztegne na pridobljen prostor."
  • "Za prikaz grafov uporabi Google Charts, ker smo to dali v mockupe, stranka je to potrdila in nimamo jajc, da bi spremenili dizajn."

Če se ti forma prilagaja funkciji, nimaš kaj skrbet, vse lahko narediš brez JSja. Go for Blazor! :)

Fungi88 ::

Danes sem se malo igral, Blazor je super!!!

JS in JS frameworki, kiss my shiny metal ass.

FireSnake ::

Jaz moram vicmaherja spraviti na novejšo tehnologijo in tudi razmišljam o tem.
Moti me samo to, da C# koda ni ločena.
Leta in leta sem delal na način, da je koda ločena.
Tudi pri Angularju mi je to všeč.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Stari89 ::

Če te prav razumem, te moti, da pišeš C# kodo v *.razor file, kjer imaš markup za komponento? Ni ti treba, če ne želiš. Zraven svoje komponente "MyComponent.razor" ustvariš "MyComponent.razor.cs". Have fun.
example

FireSnake ::

Stari89 je izjavil:

Če te prav razumem, te moti, da pišeš C# kodo v *.razor file, kjer imaš markup za komponento? Ni ti treba, če ne želiš. Zraven svoje komponente "MyComponent.razor" ustvariš "MyComponent.razor.cs". Have fun.
example


Točno to želim!
Najlepša hvala.

Zgleda, da si mi olajšal izbiro (in tudi spravil v dobro voljo) ;)
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

krho ::

Kolk ste vso obsedeni s tem React/Vue/... in SPA sra*jem.

Eat that React...
Executive Summary

The effort took about 2 months (with a 21K LOC code base, mostly JavaScript)
No reduction in the application's user experience (UX)
They reduced the code base size by 67% (21,500 LOC to 7200 LOC)
They increased python code by 140% (500 LOC to 1200 LOC), a good thing if you prefer python to JS
They reduced their total JS dependencies by 96% (255 to 9)
They reduced their web build time by 88% (40 seconds to 5)
First load time-to-interactive was reduced by 50-60% (from 2 to 6 seconds to 1 to 2 seconds)
Much larger data sets were possible when using htmx, because react simply couldn't handle the data
Web application memory usage was reduced by 46% (75MB to 45MB)


A Real World React to htmx Port
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

FireSnake ::

In s čim od vsega naštetega si ti delal, da lahko rečeš, da je sranje?

Bravo, copy/paste.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

immortan ::

če želiš samo izgled uporabi tailwind, bootstrap.
če maš complex ui pa dinamiko, react. nimaš kaj falit. na koncu je tak javascript koda, pa še chatgpt ti lahko pomaga ker je ful trainan na reactu

IgorCardanof ::

krho je izjavil:

Kolk ste vso obsedeni s tem React/Vue/... in SPA sra*jem.

Eat that React...
Executive Summary

The effort took about 2 months (with a 21K LOC code base, mostly JavaScript)
No reduction in the application's user experience (UX)
They reduced the code base size by 67% (21,500 LOC to 7200 LOC)
They increased python code by 140% (500 LOC to 1200 LOC), a good thing if you prefer python to JS
They reduced their total JS dependencies by 96% (255 to 9)
They reduced their web build time by 88% (40 seconds to 5)
First load time-to-interactive was reduced by 50-60% (from 2 to 6 seconds to 1 to 2 seconds)
Much larger data sets were possible when using htmx, because react simply couldn't handle the data
Web application memory usage was reduced by 46% (75MB to 45MB)


A Real World React to htmx Port


Cim je tvoja aplikacija malo zahtevnejsa, se bom z htmxom sam sebe obesu. Itak ja, za delat shopping list aplikacije pa ni potrebe po celotnem react frameworku.

Ampak kot hejtr javascripta in FEja tega ne bos nikoli razumel.
Retail investor, Simp, Crypto analyst, Cardano hejtr
Ne odgovarjam na DM.

FireSnake ::

Če privzeto nekaj zavračaš ne moreš biti dober za svetovanje.
Zato sem ga tudi pozval, naj pove kaj več. A se bojim, da znanje ne seže dlje od kopiranja/lepljenja.
Kar je v enem primeru dobra praksa je lahko v drugem totalna polomija. Če bi ena tehnologija pokrila vse scenarije in bila v vsem najboljša potem bi obstajala samo ena tehnologija. Pa temu še zdaleč ni tako.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

krho ::

Frontend s frameworki in njihovimi neskončnimi nadgradnjami je za bruhat, lahko se samo z nadgradnjami ukvarjaš. Boh ne daj, da bi pustil projekt nekaj časa stat.
Druga stvar copy/paste, dajte pogledat video, ne sam bluzit, oni so svoj SAAS produkt prestavili iz React-a na htmx. Tudi OP je rekel, da bi malce izboljšal svoj frontend, vi ste pa z Reactom navalili in frameworki.
si.Mail odprto-kodni odjemalec elektronske pošte. - http://www.simail.si
Uredite si svojo zbirko filmov, serij in iger - http://xcollect.sf.net

FireSnake ::

Še vedno trmariš z neko rešitvijo, ki ni nujno dobra za OPja.
In še vedno nisi odgovoril na nobeno vprašanje.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Lonsarg ::

Mora biti dovolj kompliciran in high-budget projekt da se splača mimo frameworkov delat zadeve, da se greš pač low-level optimizacije.

Za 99% je projektov boljša izbira framework.

Ahim ::

krho je izjavil:

Frontend s frameworki in njihovimi neskončnimi nadgradnjami je za bruhat, lahko se samo z nadgradnjami ukvarjaš. Boh ne daj, da bi pustil projekt nekaj časa stat.
Druga stvar copy/paste, dajte pogledat video, ne sam bluzit, oni so svoj SAAS produkt prestavili iz React-a na htmx. Tudi OP je rekel, da bi malce izboljšal svoj frontend, vi ste pa z Reactom navalili in frameworki.

OP je hotel frontend only resitev, spraseval je o frameworkih in iskal nekaj, kar se ne renderira (izkljucno) server-side.

To da je pa nekdo nekaj naredil drugace, pa pomeni za vse ostale profile uprabe, ki niso identicni ... priblizno nic.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Schleswig-Holstein gre na Linux (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
11715848 (6943) murrieta
»

Kompleksni spletni IT projekti

Oddelek: Programiranje
161371 (814) AndrejS
»

WebAssembly postal standard

Oddelek: Novice / Brskalniki
417819 (4803) xmetallic
»

Kako začeti z učenjem izdelave spletnih strani?

Oddelek: Izdelava spletišč
132173 (1569) scipascapa
»

Učenje programiranja (Front-end) (strani: 1 2 )

Oddelek: Programiranje
5212852 (9948) matjash

Več podobnih tem